Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Audyt technologiczny dla firm używających nowych technologii
Autor Wiadomość
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-09-04, 00:02   Audyt technologiczny dla firm używających nowych technologii

No więc żeby nie przedłużać.

We współpracy ze Stowarzyszeniem "Promocja Przedsiębiorczości" z Opola chcę przeprowadzić na terenie naszego miasta (o ile znajdą się chętni) 5 audytów technologicznych.

Czym jest taki audyt i co zawiera?
Jest to dość wszechstronna analiza przedsiębiorstwa przeprowadzona we współpracy z jego właścicielem. Zawiera ona m.in.:
- prezentację firmy (informacje nt. firmy, jej klientów, opis produktów i usług, opis branży),
- opis stosowanych technologii,
- politykę jakości,
- sytuację firmy na rynku,
- analizę SWOT,
- oraz podsumowanie wraz z proponowanymi strategiami działania.

Jak wygląda taki audyt?
Jest to nic innego jak rozmowa z przedstawicielem firmy, który dysponuje odpowiednimi informacjami na temat przedsiębiorstwa. Po rozmowie sporządzane są dwie kopie raportu z audytu (trwa to kilka dni). Pierwsza kopia jest przeznaczona dla badanej firmy, druga zaś dla wyżej wymienionego stowarzyszenia zlecającego badanie (służy tylko i wyłącznie do badań statystycznych). Wszystkie informacje uzyskane w trakcie audytu mają charakter poufny.

Ile kosztuje taki audyt i jakie płyną z niego korzyści?
Audyt jest absolutnie bezpłatny. Jako główną korzyść należy wymienić otrzymanie raportu z audytu; można go potraktować jako "business review" przeprowadzony z zewnątrz. Jeżeli informacje z niego pochodzące nie będą wykorzystane do jakichkolwiek procesów zarządczych w przedsiębiorstwie, to zawartość raportu można wykorzystać jako wsparcie w trakcie tworzenia aktualnego biznesplanu.

Dla jakich firm jest ten audyt?
Tylko i wyłącznie dla firm, które korzystają z jednej lub więcej zaawansowanych technologii. Co do branży - brak jest ograniczeń. Mogą to być zarówno firmy wykorzystujące technologie IT, jak i przedsiębiorstwa korzystające z zaawansowanych technologicznie maszyn, tj. obrabiarki sterowane numerycznie (CNC).

Do końca roku wykonam 5 takich audytów. Chętnych zapraszam do kontaktu ze mną celem omówienia szczegółów samego audytu. Zastrzegam sobie tutaj tylko prawo do wybrania tych firm, których technologie będą dla mnie "zrozumiałe". Jako, iż trudno te ująć w jakieś ramy, po prostu proszę o zgłaszanie się firm, które są zainteresowane; decyzje, czy jestem w stanie wykonać audyt na zadowalającym poziomie podejmę po pierwszej rozmowie. Korzystam tutaj z oferowanej mi dowolności, która ma być gwarantem wysokiego poziomu przeprowadzonych badań.

Kontakt telefoniczny: 609 652 907

P.S. Oprócz 5. audytów technologicznych mogę wykonać dodatkowy "audyt innowacyjności". Ma on dotyczyć ciekawych, nie wykorzystywanych jeszcze wcześniej rozwiązań, które zostały wdrożone.
Ostatnio zmieniony przez Kaspersky 2011-09-04, 00:05, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2011-09-06, 14:59   

Drogi dyplomancie z zarządzania wszelakiego, do czego taki audtyt ma służyć, bo z pewnością nie jest to audyt technologiczny ja podano w tytule? Firma z maszynami typu CNC żadnego biznasplanu, jak zaznaczasz, na jego podstawie nie wykona. Zbyt produktów takiej firmy zależy przede wszystkim od posiadanych certyfikatów jakości, a ich uzyskanie to "nieco" wyższy zakres informacji niż rozmowa z szefem.
0 UP 0 DOWN
 
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-09-06, 16:13   

Niczego nowego nie wymyślę; przekazałem informacje, które otrzymałem od stowarzyszenia. Seria audytów ma służyć zbadaniu, w jakim stopniu w naszym regionie są wykorzystywane nowe technologie.

Jeżeli za audyt technologiczny przyjmiemy tylko i wyłącznie audyt wewnętrzny, wówczas faktycznie, nie jest to taka forma oceny, gdyż ja się w żadnej z tych firm zatrudniać nie zamierzam. Nie mniej jednak to badanie służy ocenie potencjału przedsiębiorstwa, które wykorzystuje stosunkowo nowe technologie. Jeżeli chodzi o nazewnictwo, to nie wydaje mi się, abym wprowadzał kogoś w błąd (chyba, że mowa o przeznaczeniu raportu, jako źródła informacji dla stowarzyszenia).

Co do "biznesplanu firmy z maszynami CNC" to słusznie można przewidywać, iż zawartość informacyjna pochodząca z raportu będzie na jego potrzeby zbyt mała. Ale skoro już dopuszczamy się takiej dowolności, to: mały zakład stolarski, korzystający z frezarki CNC do wyrobu zdobień jest już z pewnością w zasięgu "rozmowy z szefem" i dodatkowego wywiadu po takiej rozmowie.

Cieszy mnie rzeczowość pytań, natomiast nie widzę ich większego sensu. Zainteresowani sami się zgłaszają, a więc dostrzegli potencjalne korzyści (być może nawet takie, o których sam nie wspomniałem).
0 UP 0 DOWN
 
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-09-06, 16:53   

Ja chętnie skorzystam z usługi takiego audytu.

Taki "papier" może być pomocny przy staraniu się o jakieś dofinansowanie, kredyt czy jakąkolwiek inną formę wsparcia finansowego.

Jest to kolejny element, który można dodać do tabelki z zaletami firmy, gdy firma będzie starać się np. o dofinansowanie z UE, UP itp...
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2011-09-06, 19:26   

Jeśli stowarzyszenie "Promocja Przedsiębiorczości" poprzez tego rodzaju audyty zajmuje się skatalogowaniem firm działających na naszym lokalnym rynku to dobre i to. Z gory należy przyjąć, że nie doprowadzi to do polepszenia wyników ekonomiczych w tych firmach. One zaistnieją i na tym się skończy. Jakieś niewielkie zamówienia od mało znaczących wykonawców końcowych mogą otrzymać i to wszystko. Problem leży w uzyskaniu certyfikatów jakościowych. Jeśli firma ma nawet dwie, trzy maszyny pracujące w tzw. wysokiej technologii i posiada odpowiednie certyfikaty to może wypłynąć na szerokie wody. Problem w tym, że takiej małej firmy nie stać na przygotowanie dokumentacji do przeprowadzenia audytu do uzyskania certyfikatów. I w tym miejscu jest szerokie pole do popisu dla stowarzyszeń typ "Promocja Przedsiębiorczości". Zarobią tu stowarzyszenia i producenci. O dziwo w stosunku do USA mamy tu nawet pewne wyprzedzenie. W Polsce w różnych branżach proporcjonalnie więcej małych firm posiada certyfikaty jakościowe niż w USA. Tu w USA problem wysokich kosztów wprowadzania certyfikacji jakości w małych firmach jest jeszcze bardziej widoczny niż u nas w kraju. 500 do 800$ za godz. pracy osoby przygotowującej firmę do audtu to w zasadzie minimalna stawka, za którą trudno znaleźć specjalistę. U nas wyjdzie to znacznie taniej. Aż prosi się o apel do różnych stowarzyszeń rozwoju przedsiębiorczości - zajmijcie się tą sprawą, szczególnie na rynku lokalnych podwykonawców. Duże firmy dały już sobie radę same z tym problemem.
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-09-06, 20:35   

Roztropek napisał/a:
Drogi dyplomancie z zarządzania wszelakiego, do czego taki audtyt ma służyć, bo z pewnością nie jest to audyt technologiczny ja podano w tytule?

Kiedyś taki "audyt" nazywał się po prostu szpiegostwem gospodarczym :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: audyt, dla, firm, nowych, technologiczny, technologii, uzywajacych


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu