Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Widzisz wypadek? Pożar? Poinformuj nas o tym telefonicznie lub sms: 886-33-07-33
wypadek na zakrecie
Autor Wiadomość
adik 



Wiek: 34
Dołączył: 23 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Z łona matki

Wysłany: 2011-10-27, 12:43   

No tak jeszcze jedno...

fudi12021988* napisał/a:

Co do właściciela to facet nie zamierza płacić i chce sperawę w sądzie
co się wiąże dla mnie z rzeczoznawcą i poświeceniem czasu
muszę przemyśleć czy dla kundla warto poświecać czas.


Moim zdaniem właściciel popełnił błąd :) Można to było załatwić polubownie i mniejszym kosztem. A teraz zapłaci wartość szkody, która zostanie oczywiście policzona urzędowo - nowe części, roboczogodziny itd. Kto likwidował szkodę komunikacyjną to wie :D A mógł się przejechać do blacharza i po mniejszych kosztach usunąć uszkodzenia.

Oprócz wartości szkody prawdopodobnie pokryje koszty procesowe i straci trochę czasu.

Wina leży bezsprzecznie po jego stronie, więc nie wiem na co on liczy :) [może na to że poszkodowany odpuści właśnie]

Także ja polecam doprowadzić sprawę do końca i nauczyć człowieka, że jak to już wyżej koleżanka napisała
Cytat:
A właściciel to właściciel - zakres jego obowiązków jest o wiele szerszy niż kochanie, głaskanie i karmienie
.
0 UP 0 DOWN
 
Moni 


Wiek: 38
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-10-27, 12:47   

Powinni dogadac sie polubownie sami a nie ganiac sie po sadach :wink: i tak pewnie skonczyło by sie na mandatach
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2011-10-27, 13:29   

Bardzo łatwo jest obliczyć jaka była prędkość pojazdu http://dydaktyka.fizyka.u...a_hamowania.pdf

Jeśli policja była, powinna mieć dane z drogi hamowania
Nie wiem ile w tym prawdy ale jest też opcja wyliczenia prędkości po uszkodzeniach auta :roll:

jeśli właściciel psa wynajmie dobrego adwokata, sprawa może sie potoczyć różnie (nawet bym sie nie zdziwił jak by wygrał)

Moderowany przez Tymcio:
Na forum używamy funkcji EDYTUJ
Ostatnio zmieniony przez Tymcio 2011-10-27, 13:55, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-10-27, 14:45   

RaZoR napisał/a:
Bardzo łatwo jest obliczyć jaka była prędkość pojazdu http://dydaktyka.fizyka.u...a_hamowania.pdf
Wszystko ładnie i pięknie, tylko zapominasz, że ABS jest od lat montowany w standardzie :wink:

Co do winy: PSA NIE POWINNO BYĆ NA DRODZE, koniec, kropka! Ewidentna wina właścicieli, prócz zadośćuczynienia dla fuldiego powinni zostać oskarżeni o niedopilnowanie obowiązku jaki spoczywa na właścicielu psa, czyli zapewnienia mu należytego bezpieczeństwa.
0 UP 0 DOWN
 
kar 


Wiek: 51
Dołączyła: 27 Paź 2011

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-10-27, 21:06   

"Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie"
0 UP 0 DOWN
 
bandit 
Grzegorz



Wiek: 41
Dołączył: 13 Wrz 2007

UP 7 / UP 3


Skąd: Brzeg/Leeds

Wysłany: 2011-10-27, 21:09   

RaZoR napisał/a:
jeśli właściciel psa wynajmie dobrego adwokata, sprawa może sie potoczyć różnie (nawet bym sie nie zdziwił jak by wygrał)



to znaczy w jaki sposób ?? Fudi wjechał tam gdzie nie trzeba ??

Psa tam nie powinno być nawet gdyby jechał 300 km/h.

Fudi doprowadź sprawę do końca jeśli właściciel zadecydował wejść na drogę sądową.
Zapłaci za koszta procesu + rzeczoznawce to się nauczy.


Najbardziej szkoda Psiny.
0 UP 0 DOWN
 
kar 


Wiek: 51
Dołączyła: 27 Paź 2011

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-10-27, 21:17   

Gdyby była sprawa czysta mógłby fudi jechać 300 ( na torze wyścigowym, a są takie w Polsce?)
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2011-10-27, 22:05   

fudi poprowadz sprawę do końca, brednie wypisywane przez właściciela psa mają cię odwieźć od tego .
Jak mówi nie wie jak pies wydostał się z posesji... sorry, to nie ratlerek co wyjdzie pomiędzy szczebelkami furtki.
Żal za śmierć pupila może mieć tylko do siebie.
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2011-10-27, 22:40   

wielbiam, nowych urzytkowników, którzy zakładają konto i zanim się przywitają to z fochem piszą tylko w jednym temacie ;P


Yasiu mógłbyś posprawdzać IP ? i takie tam ?
0 UP 0 DOWN
 
kar 


Wiek: 51
Dołączyła: 27 Paź 2011

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-10-27, 23:13   

Czasami mi wstyd, ze jestem czlowiekiem....
0 UP 0 DOWN
 
biedronka 



Wiek: 33
Dołączyła: 01 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2011-10-27, 23:22   

Dajcie sobie na wstrzymanie. Nie wiem co Wy chcecie osiągnąć takim gadaniem. Jakby pies kogoś pogryzł to byłaby wina pogryzionego, tak? Bo stanął na drodze psa? Masz psa to go pilnuj, a jak nie potrafisz upilnować to nie zachowuj się jak dziecko!
0 UP 0 DOWN
 
modelik 



Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2011

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2011-10-28, 14:51   

„We People...” – parafrazując pewnego znanego obywatela RP – mamy chyba to we krwi. Jak nie – w makroskali – zajścia na Placu Prezydenckim, to na własnym podwórku „bitwa o nowofunlanda”. (Jakoś mi się to tak skojarzyło) :wink:
Mam nadzieję fudi12021988*, że dostałeś dobrą nauczkę i na przyszłość nie będziesz wyjeżdżał na forum z podobnymi problemami (czyt. Inaczej to załatwisz).
Szczerze Ci współczuję, pieska mi też bardzo szkoda, bo sam mam, ale właściciela (po tym co tu zaprezentował/a) ani trochę. :(
0 UP 0 DOWN
 
fudi12021988* 
HeRoS



Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2007

UP 11 / UP 0



Wysłany: 2013-08-02, 16:50   WYROK W IMIENIU RP

Po prawie 2 latach ( szybkość działania polskich sądów ) mamy wyrok.





ps. W tym temacie moje zachowanie i postępowanie zostało potępione przez 3 użytkowników ben i ktoś tam jeszcze
chciałbym poinformować że to najprawdopodobniej (nie można udowodnić tego w sądzie) właściciel psa założył te 3 konta (tego samego dnia, jeden adres IP) i to on podburzał forum przeciwko mojej skromnej osobie.
3 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2013-08-03, 16:03   

No to teraz czas na następny krok - zawnioskuj do Yasia o zarchiwizowanie tego tematu i wystąp do Wydz. Karnego Sądu Rejonowego z oskarżeniem z art 212 k.k. (publiczne pomówienie)
Możesz żądać nawiązki do 10-krotności średniej krajowej na cel społeczny (Fundacja Rozwój, Fundacja Franka Zarazzzzzzzzo, który Cię bronił na forum, i.t.p.)
Facetowi, prócz tego, co wygrałeś, grozi do 2 lat pozbawienia wolności - jasne, że tyle nie dostanie, ale grzywna i nawiązka by mu się przydała - stać go.
Cytat:
art. 212
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,

podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.
Ostatnio zmieniony przez Gaderep 2013-08-03, 16:05, w całości zmieniany 1 raz  
4 UP 0 DOWN
 
fudi12021988* 
HeRoS



Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2007

UP 11 / UP 0



Wysłany: 2013-08-03, 22:14   

Gaderep napisał/a:
No to teraz czas na następny krok - zawnioskuj do Yasia o zarchiwizowanie tego tematu i wystąp do Wydz. Karnego Sądu Rejonowego z oskarżeniem z art 212 k.k. (publiczne pomówienie)
Możesz żądać nawiązki do 10-krotności średniej krajowej na cel społeczny (Fundacja Rozwój, Fundacja Franka Zarazzzzzzzzo, który Cię bronił na forum, i.t.p.)
Facetowi, prócz tego, co wygrałeś, grozi do 2 lat pozbawienia wolności - jasne, że tyle nie dostanie, ale grzywna i nawiązka by mu się przydała - stać go.
Cytat:
art. 212
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,

podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.



Żyjemy w tak zacofanym kraju , że dalej można czuć się bezkarnie w internecie bo tu nikt nikogo za rękę nie złapie.

Założyłem sprawę z 212 k.k i przegrałem - Ciężar udowodnienia winy leży po stronie oskarżenia, udowodniłem że komputer z którego byłem pomawiany itp należy do właściciela psa ale to dla sądu za mało bo przecież mogła to pisać jego "piękna źona - utrzymanka " czy "inteligentna córeczka " albo ktokolwiek kto odwiedzał ten "dom publiczny" nie można jednoznacznie udowodnić żę to ON a wszystkie wątpliwości przemawiają na jego korzyść.
hmmm trzeba mieć dużą kasę i ciągać sie po sądach latami. (popełniłem kilka błędów ale jak to sie mówi na błędach sie człowiek uczy.

odbiłem to sobie na aucie :D
ps mam alfe do sprzedania za 1500zł ktoś chce
2 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: na, wypadek, zakrecie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu