Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Widzisz wypadek? Pożar? Poinformuj nas o tym telefonicznie lub sms: 886-33-07-33
wypadek na zakrecie
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2013-08-04, 09:59   

fudi12021988* napisał/a:
Założyłem sprawę z 212 k.k i przegrałem - Ciężar udowodnienia winy leży po stronie oskarżenia, udowodniłem że komputer z którego byłem pomawiany itp należy do właściciela psa ale to dla sądu za mało bo przecież mogła to pisać jego "piękna źona - utrzymanka " czy "inteligentna córeczka " albo ktokolwiek kto odwiedzał ten "dom publiczny" nie można jednoznacznie udowodnić żę to ON a wszystkie wątpliwości przemawiają na jego korzyść.
hmmm trzeba mieć dużą kasę i ciągać sie po sądach latami. (popełniłem kilka błędów ale jak to sie mówi na błędach sie człowiek uczy.


Dzięki za cenną informację. Właśnie przymierzałem się do złożenia kilku pozwów. Może lepiej czerpać wzór z metod Krzysztofa Sękowskiego?
1 UP 0 DOWN
 
fudi12021988* 
HeRoS



Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2007

UP 11 / UP 0



Wysłany: 2013-08-04, 13:45   

Krzysztofa Sękowskiego krav maga ?


Zawszę można wysłać przed-sądowe pismo z żądaniem wypłaty odszkodowania z tytułu (i tam jakiś tytuł art 212 i link do forum. jak się przestraszy to jakaś ugoda może być $$
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2013-08-04, 14:36   

art 212 k.k. w żadnym wypadku nie dotyczy spraw odszkodowawczych - to jest art. karny, odszkodowawcze sprawy reguluje k.c.
1 UP 0 DOWN
 
AXL 



Wiek: 54
Dołączył: 06 Sie 2010

UP 11 / UP 7



Wysłany: 2013-08-08, 20:19   

W postępowaniu karnym pokrzywdzony może żądać by sąd w ramach procesu karnego rozpoznał także kwestie odpowiedzialności cywilnej sprawcy. Taka możliwość ma na celu przyspieszenie i ułatwienie pokrzywdzonemu zaspokojenia jego roszczeń. Wytoczenie powództwa w ramach procesu karnego ma jeszcze jeden pozytywny aspekt. Zgodnie z art. 642 kpk powód cywilny jest tymczasowo zwolniony od obowiązku uiszczenia wpisu od powództwa cywilnego.

Wytoczenie powództwa cywilnego powoduje konieczność przeprowadzenia szeregu czynności tworzących w postępowaniu karnym specjalny nurt, związany z roszczeniami cywilnoprawnymi i wyodrębniony w jakimś stopniu z pozostałej części tego postępowania. Zespół tych czynności w toku postępowania karnego nazywany jest procesem adhezyjnym, a wytoczone powództwo – powództwem adhezyjnym.

Pokrzywdzony może aż do rozpoczęcia przewodu sądowego na rozprawie głównej wytoczyć przeciw oskarżonemu powództwo cywilne w celu dochodzenia w postępowaniu karnym roszczeń majątkowych wynikających bezpośrednio z przestępstwa (art. 62 kpk). W takiej sytuacji pokrzywdzony w procesie karnym przed sądem występuje jako powód cywilny.
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2013-08-10, 12:35   

Zważ jednak, że w polskim prawie postępowanie adhezyjne może dotyczyć odszkodowań jedynie za możliwe do udowodnienia straty rzeczywiste oraz możliwe do udowodnienia utracone korzyści. A przypadku art. 212 k.k. nie ma raczej mowy o udowodnialnych stratach rzeczywistych czy udowodnialnych utraconych korzyściach, otóż materialnej wartości utraty dobrego imienia, opinii czy twarzy nie da się policzyć, niezmiernie ciężkie jest też udowodnienie jakiejkolwiek straty bądź utraty przyszłej korzyści, za wyjątkiem niezmiernie rzadkich przypadków (np. trzecia strona, jedynie na skutek pomówień, wycofuje się z możliwego do udowodnienia kontraktu). W powyższym przypadku, dysponując jedynie wiedzą zawartą w tym temacie, nie widzę możliwości zastosowania postępowania adhezyjnego.
Ostatnio zmieniony przez Gaderep 2013-08-10, 12:37, w całości zmieniany 2 razy  
1 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: na, wypadek, zakrecie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 23
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu