Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Widzisz wypadek? Pożar? Poinformuj nas o tym telefonicznie lub sms: 886-33-07-33
Śmiertelny wypadek w Skarbiszowie. Droga Brzeg - Opole zablo
Autor Wiadomość
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-12-05, 11:06   Śmiertelny wypadek w Skarbiszowie. Droga Brzeg - Opole zablo

Zginęła 29 kobieta.
28 letni mężczyzna i dwójka dzieci przewieziona do szpitala.


Droga zablokowana, objazd przez autostradę


http://www.nto.pl/apps/pb...IAT01/747799969
0 UP 0 DOWN
 
misiek0987 



Wiek: 37
Dołączył: 18 Maj 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-12-05, 11:25   

A tak na przyszłość dla osób które nie wiedzą . Jak by się podobna sytuacja powtórzyła to macie 2 objazdy przez SKOROGOSZCZ- ŻELAZNA- SŁAWICE i jesteście na ob-opola koło Makro
SKOROGOSZCZ- PRZECZA-LIPOWA-CZEPIELOWICE-SKARBISZÓW LUB LIPOWA- DĄBROWA - OPOLE .
Ciekaw jestem skąd była rodzina podróżująca tym SCENIKIEM .
A co do zakrętu to już nieraz byłem świadkiem jak kierowcy nie znający terenu "wylatywali z tego zakrętu " moim zdaniem jest on źle wyprofilowany i ogólnie jego stan dużo pozostawia do życzenia .
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-12-05, 11:53   

objazd przez autostradę zalecany jest przez policję.
podane przez Ciebie trasy oczywiście są jakąś alternatywą, tylko jakość dróg po których się tam trzeba poruszać nie należy do najlepszych i trasa nie nadaję się dla wszystkich rodzajów aut.

co do samego zakrętu, to jest coś z nim nie tak, ale jak się jedzie z prędkością do której zobowiązują nas ustawione przed nim znaki to można go pokonać bez żadnego problemu. a każde 10 km więcej, to większa siła odśrodkowa.


szkoda, że doszło do tej tragedii
0 UP 0 DOWN
 
Partyzant 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Lut 2007

UP 2 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-12-05, 12:13   

Wszystkie trzy trasy przez Żelazną , Skarbiszów i Dąbrowę są bardzo niebezpieczne, ja jednak często jadę tą na Żelazną lubię ja i traktuję jako widokową, trzeba tylko uważac na zwierzynę, choć na prostej w stronę Skarbiszowa widziałem raz spacerującego Jelenia.
Wracając do wypadku wyrazy współczucia dla rodziny... Wielka Tragedia.
0 UP 0 DOWN
 
Nina 
pokręcona :P



Wiek: 33
Dołączyła: 15 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-12-05, 12:37   

I przez jednego idiote dzieci straciły matke...


A zakręt faktycznie ma w sobie 'to coś', źle sie nim jeździ.
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2011-12-05, 17:10   

Wyrazy współczucia dla rodziny.

Ten zakręt rzeczywiście nie należy do przyjaznych, ale wystarczy dostosować prędkość do warunków atmosferycznych i przepisów a nie będzie mowy o jakichkolwiek problemach. Jak ktoś wchodzi w ten zakręt mając na "blacie" co najmniej 80 km/h to się nie dziwię, że ma problemy i ciężko mu się utrzymać na właściwym pasie. Ludzi często gubi ta droga bo grzeją przez wioskę, gdzie jezdnia jest szeroka a potem nagle mają problemy z wejściem w zakręt.

Przykro mi również, że doszło do tej tragedii bo jeden debil odebrał życie niewinnej osobie i skrzywdził masę innych ludzi, ale już nie bezpośrednio. Wiadomo, że wypadki chodzą po ludziach, ale co powiedzieć o takim kierowcy, który porusza się co najmniej kilkunasto-tonowym pojazdem i dopuszcza się takich wykroczeń? Osobówka nie ma szans w starciu z takim gigantem i nigdy nie wiadomo kiedy nas spotka taka sytuacja. Często dzieje się tak, że na drogach giną ludzie, ale przez głupotę innych i tak też było w tym przypadku. Kierowcę TIRa powinna spotkać surowa kara.
0 UP 0 DOWN
 
crazy_devil 
Spirit never die



Wiek: 36
Dołączyła: 20 Cze 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-12-05, 23:03   

Życie jest niesprawiedliwe... A Tirowcy dalej będą przechodzili szkolenia typu : Wal, on jest mniejszy od Ciebie... Tylko tyle...
Wyrazy współczucia dla najbliższej rodziny [*]
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-12-05, 23:08   

To dopiero początek.... podziękujemy niedługo pomysłodawcom wprowadzenia VIA-TOLL...

poza tym [*]
0 UP 0 DOWN
 
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2011-12-05, 23:14   

Tiry to największe zagrożenie bo oni jeżdzą by zdążyć niestety :|
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-12-06, 00:54   

Około południa droga była już odblokowana - jak również donosi NTO (w linkach) - dla przeciwwagi też około południa dwa auta zderzyły się we Wrzoskach. Feralny dzień.

LiuKhongSum napisał/a:
Ten zakręt rzeczywiście nie należy do przyjaznych, ale wystarczy dostosować prędkość do warunków atmosferycznych i przepisów a nie będzie mowy o jakichkolwiek problemach.

Zakręt jest źle wyprofilowany. Wyjeździłam się nim swego czasu 2lata i naoglądałam wyczynów kierowców nie robiących sobie nic z ograniczenia, które tam stoi. O ile dobrze pamiętam jest tam ograniczenie do 30km/h - bez większych problemów można nagiąć to do 60km/h, ale nie więcej.

iero10 napisał/a:
podane przez Ciebie trasy oczywiście są jakąś alternatywą, tylko jakość dróg po których się tam trzeba poruszać nie należy do najlepszych i trasa nie nadaję się dla wszystkich rodzajów aut.

Osobówki dają tam radę, choć jak spadnie śnieg trasy nie polecam. Jest też trasa do Opola przez Karłowice i Popielów - wtedy wjeżdża się do Opola przez rondo z Makro.

grampp napisał/a:
Tiry to największe zagrożenie

Wiadomo. Nazywajmy rzeczy po imieniu - konkretnie kierowcy ciężarówek - najgorsza kategoria kierowców.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2011-12-06, 00:57, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-12-06, 05:40   

Droga we wsi jest dość szeroka, co zachęca do zwiększenia prędkości, ale od czego są znaki drogowe ? Nie raz kilku szaleńców w osobówkach siedziało mi na zderzaku, by wyminąć i mieć niezłą "przelotówkę" przez wieś.
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-12-07, 00:18   

chmurkolistna napisał/a:
O ile dobrze pamiętam jest tam ograniczenie do 30km/h


na całej trasie Wrocłąw-Opole nie ma takiego ograniczenia. jeśli już to 50km/h tam jest.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-12-07, 00:29   

butter napisał/a:
nie ma takiego ograniczenia. jeśli już to 50km/h tam jest.

No to mnie pamięć myli. Jakoś będzie ze 3lata jak samochodem tamtędy nie jechałam.

Tak już off topic - 30km/h nie było przypadkiem na zakręcie przed mostem w Skorogoszczy zanim jeszcze przebudowali tam drogę? Wiem, stare czasy - może znów moja pamięć zawodzi.
0 UP 0 DOWN
 
sssara1 



Wiek: 46
Dołączył: 21 Sty 2009

UP 17 / UP 9



Wysłany: 2011-12-08, 01:41   

Ja troche sprobuje obronic kierowce ciezarowki zanim zostanie wirtualnie zlinczowany. :x
Cytat:
Kierowcę TIRa powinna spotkać surowa kara.

67 lat kierowca,,,,,,jest deficyt na rynku i brakuje kierowcow z kategoria C+E wiec pracodawcy biora kazdego kto ma wazne papiery,emeryci sa mile widziany ze wzgledu na mniejsze koszty pracy,jednak powierzac auto warte kilkadziesiat(kilkaset)tysiecy starszej osobie to czysta glupota wlasciciela auta.Oczywiscie kierowce powinna spotkac adekwatna kara do popelnionego wykroczenia.
Cytat:
Tirowcy dalej będą przechodzili szkolenia typu : Wal, on jest mniejszy od Ciebie...

To podzeganie do przestepstwa bardzo szybko sie zakonczylo i obecnie szkolenia sa prowadzone rzetelnie.
Cytat:
kierowcy ciężarówek - najgorsza kategoria kierowców.

Taaaak?
Po uzyskania prawa jazdy kategori C lub C+E kazdy kierowca przechodzi szkolenie (280godz.) w tym:
część podstawowa 195 godz. zajęć teoretycznych,
część specjalistyczna w tym,
- 65 godz. zajęć teoretycznych,
- 16 godz. zajęć praktycznych w ruchu drogowym
- 4 godz. zajęć praktycznych z jazdy w warunkach specjalnych.
Ponadto co 5 lat kolejny kurs 35 godzinny z zajęć teoretycznych oraz badania lekarskie i psychotechniczne.
Jestem ciekawy ilu madrali z kategoria B straciloby uprawnienia po takiej selekcji.Moze wkrotce sie przekonamy poniewaz ma wejsc ustawa ktora zapowiada prawka terminowe :-P
I na koniec statystyki wypadkow z 2010 roku;
osobowki 23559 sprawcow wypadkow,
rowerzysci 1588 sprawcow wypadkow,
motocykl 990 sprawcow wypadkow,
motorower 889 sprawcow wypadkow,
SAMOCHOD CIEZAROWY 868 sprawcow wypadkow.
Jezeli statystyki nieprzekonuja,przypomnijcie sobie ile wypadkow i stluczek jest w naszym miescie i okolicach spowodowanych przez inne pojazdy niz "Tiry".
Ostatnio zmieniony przez sssara1 2011-12-09, 00:24, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-12-08, 02:03   

sssara1, urzekła mnie Twoja historia. :roll:
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2011-12-08, 02:06, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeg, droga, opole, skarbiszowie., smiertelny, wypadek, zablokowana.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu