Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przestroga przed ERGO HESTIĄ
Autor Wiadomość
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2012-01-16, 23:31   Przestroga przed ERGO HESTIĄ

Zostałem okradziony, miałem wykpione ubezpieczenie na bagaż z w.w. firmy. Po kilkunastu telefonach udało mi się uzyskać jakąkolwiek odpowiedź. i okazało się, że nie ponoszą odpowiedzialności za bagaż.

W uzasadnieniu dowiedziałem się, że okradziono mnie bez utraty przytomności bądź zagrożenia życia więc oni nie ponoszą odpowiedzialności.

( rzeczy skradziono z kurtki w restauracji - 2-3 metry ode mnie).

wychodzi na to, że jakbym dostał w łeb to uwzględniono by ubezpieczenie ?


Przestrzegam przed tymi złodziejami i debilami...
0 UP 0 DOWN
 
ślicznotka-e-34 
Transporter



Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2012-01-17, 17:07   

Najwidoczniej nie doczytałeś co było napisane na dole polisy przy gwiazdce :D
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2012-01-17, 17:33   

Yyy a od kiedy kurtka i kieszenie w niej są bagażem? :lol:
0 UP 0 DOWN
 
gzeh 

Wiek: 54
Dołączył: 07 Sie 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-01-17, 17:43   

:D ja tu jestem kierownikem i co mi pan zrobi uparl sie i mu daj
:wink:
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2012-01-17, 18:07   

A był czas, że chwaliłeś Hestię pod niebiosa i każdemu polecałeś.

Wszystkie firmy ubezpieczowe są ok dopóki płacisz składkę i póki nie chcesz uzyskać od nich odszkodowania.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2012-01-17, 18:10, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2012-01-18, 01:34   

chmurkolistna napisał/a:
A był czas, że chwaliłeś Hestię pod niebiosa i każdemu polecałeś.


w momencie wypadku hestia laskawie wypłaciła ale z AC ;) nie miała wyboru ;)
tylko w tym momencie mogłem chwalić hestię, natomiast to jest 2 sprawa która się z nimi toczy ;) i jest coraz gorzej.

colutea napisał/a:
Yyy a od kiedy kurtka i kieszenie w niej są bagażem?


ale było ubezpieczenie sprzetu ;) więc sorry ;) jeżeli bym został napadnięty to nie byłoby problemu, natomiast jeżeli 'kieszonkowiec' ukradł to już się nie liczy?

Jeżeli jest ubezpieczenie na sprzęt które opłaciłem osobno a wlicza się w bagaż ( Pani poinformowała, że to się wlicza do bagażu ) Popatrz taka niespodziewajka... ;P zdziwiona ? :P


gzeh napisał/a:
ja tu jestem kierownikem i co mi pan zrobi uparl sie i mu daj


wiesz, jeżeli opłacam składkę, a poźniej ubezpieczyciel szuka haczyka żeby nie wypłacić to coś się dzieje... napisałem tylko moje odczucia a już widze, że Pani której imienia w nocy nie chce wypowiadać bo się boje juz się rzuca niczym ryba bez wody :P
0 UP 0 DOWN
 
wróż Mariusz 



Wiek: 56
Dołączył: 20 Gru 2010

UP 0 / UP 4



Wysłany: 2012-01-18, 10:26   

To może w takim razie ja ocenię tę sprawę ze swojego punktu widzenia..Wszystkie firmy ubezpieczeniowe które oferują nam swoje usługi mają różne interpretacje prawne jeśli chodzi o ew.zdarzenie i zarazem odpowiedzialność z ich strony.Myślę że gdyby tak się dogłębniej wpatrzeć w przepisy danej firmy lub w umowę którą podpisałeś to pewnie jest gdzieś tam wyszczególnione a raczej powinno być że akurat takie zdarzenie jak twoje nie powinno być uwzględniane przy dochodzeniu odszkodowania...Dlaczego?.Ponieważ firmy stosują różne definicje słowa bagaż.Poza tym tak jak napisała Colutea "od kiedy kurtka i kieszenie w niej są bagażem?.Poza tym jeśli ci zarzucą że byłeś w zmowie ze złodziejem że razem to zaplanowaliście że ginie droga rzecz a potem odszkodowanie?-przecież nie było pobicia,włamania pożaru czy zmuszania do konkretnej sytuacji.Jak im udowodnisz przed sądem że faktycznie było inaczej?.Jedyne co możesz poczynić w tej sytuacji to poszukać ew.świadków tego nieszczęsnego wydarzenia,sprawdzić czy w lokalu była jakaś kamera.Zgłosiłeś policji że cię okradziono?.Jeśli tak żądaj zaświadczenia,napisz co zginęło i idż jeszcze raz z tym do swojego ubezpieczyciela.Wyzywanie na przód od debili jest nie na miejscu.
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2012-01-18, 15:33   

wróż Mariusz napisał/a:
.Jedyne co możesz poczynić w tej sytuacji to poszukać ew.świadków tego nieszczęsnego wydarzenia,


świadkowie są 3 osoby

wróż Mariusz napisał/a:
sprawdzić czy w lokalu była jakaś kamera.

nie było...

wróż Mariusz napisał/a:
Zgłosiłeś policji że cię okradziono?.Jeśli tak żądaj zaświadczenia


oczywiście, że tak mam dokumenty z policji czeskiej.

oprócz tego zaświadczenie wydane w salonie, że karta była zablokowana i wydany duplikat.

wróż Mariusz napisał/a:
i idż jeszcze raz z tym do swojego ubezpieczyciela.


wysłałem w pierwszym terminie
0 UP 0 DOWN
 
wróż Mariusz 



Wiek: 56
Dołączył: 20 Gru 2010

UP 0 / UP 4



Wysłany: 2012-01-18, 16:07   

Sprawdż czy twoja umowa obejmuje nieszczęśliwe zdarzenia na terenie unii Europejskiej...I jeśli tak to wal jak najszybciej do sądu po sprawiedliwość...O ile firma ubezpieczeniowa uznaje w umowie iż bagaż w postaci kurtki i płaszcza jest bagażem o jaki jej chodzi. :)
Ostatnio zmieniony przez wróż Mariusz 2012-01-18, 16:11, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
alterego 



Wiek: 34
Dołączył: 24 Wrz 2011

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2012-01-18, 18:29   

Towarzystwa łapią klientów na "ładne" hasła. Kiedyś była podobna sprawa z "kradzieżą" roweru. Jeden z ubezpieczycieli sprzedawał produkt z zapisami małym druczkiem. Po kradzieży roweru z ulicy, okazywało się że ubezpieczenie obejmuje tylko "siłową" kradzież.
Jedynym sposobem na takie "oferty" jest uważna lektura regulaminu.
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2012-01-18, 22:24   

wróż Mariusz napisał/a:
Sprawdż czy twoja umowa obejmuje nieszczęśliwe zdarzenia na terenie unii Europejskiej..


zostało wykupione typowo pod kątem wyjazdu na snowboard. na teren UE.

Muszę jeszcze na spokojnie przeanalizować umowę i regulamin ;/ bo narazie to wymiana z firmą pism...
0 UP 0 DOWN
 
adik 



Wiek: 34
Dołączył: 23 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Z łona matki

Wysłany: 2012-01-19, 23:44   

Umowy się CZYTA, a nie ogląda :)

Widziałem kilka OWU produktów ERGO HESTIA i nie są takie złe, chociaż mogły by być lepsze. Nie ma sensu więc nazywać firmy złodziejem, bo złożyłeś podpis do umową, z którą miałeś się zapoznać :)

Tak na przyszłość dla każdego:

Zanim coś podpiszecie. zapoznajcie się z umową i sami sprawdźcie czy i jakie wam się świadczenie należy w jakich przypadkach i jakie są wyłączenia odpowiedzialności.

A jeśli umowa jest dla was niezrozumiała, zagmatwana itd, to albo poproście pracownika tej firmy o wyjaśnienia punktów których nie ogarniacie, albo zmieńcie ubezpieczyciela ;)

Nie wszystkie firmy piszą OWU dla prawników, są takie w których nawet kolorami jest pokazane kiedy płacą a kiedy nie.

PS. Nie mam nic wspólnego z Hestią (wolę UNIQA), jestem po prostu obiektywny :D
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: ergo, hestia, przed, przestroga


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu