Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Mienie komunalne, nieruchomości,
Autor Wiadomość
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-29, 17:12   Mienie komunalne, nieruchomości,

Zapraszamy Panów i Panie Polityków Lokalnych do dzielenia sie swoimi refleksjami, przemysleniami na ten temat. Wiele jest w Brzegu niszczejących obiektów, wiele jest takich obiektów w okolicach. Każdy obywatel tego miasta wie o tym i potrafi je wskazać bez pudła:
- vis a vis sądu, tzw. dom po arabie, piekna wizytówka miasta. Pewnie najlepiej zburzyc i sypnąć tam stacje beznynową, jak juz ktos planował, ale czy to rozwiąże sprawę?
- Gimnazjum Piastowskie - wszyscy nie chcieli żeby je zamieniąc na więzienie i słusznie, ale co tam by mialo byc, kto by sie za to miął wziąć? Budynek o ile sie nie myle jest w gestii MSWiA
- Kępa Młyńska (zburzyć i zaorac jak kartaginę?) i okolice Plac Młynów
- Straszaki przy Amfiteatrze, szczególnie ten na lewo od końca ul. Lechickiej
- Kino Słońce
- Pomnik nie-wiadomo-czego obok kina słońce szpecący raczej uroczy skwerek, przedłużenie parku n. Odrą (może by przechrzcić i przebudować ten pomnik?)

Co z tymi innymi dziurami w mieście?
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-08-29, 17:49   Re: Mienie komunalne, nieruchomości,

Radek W. napisał/a:
- Straszaki przy Amfiteatrze, szczególnie ten na lewo od końca ul. Lechickiej
A to przy tej samej ulicy co Wydział Budownictwa Starostwa, który ma możliwości prawne i uprawnienia do przywrócenia tego budynku do przyzwoitego stanu. Pod latarnią najciemniej.
Cytat:
- Pomnik nie-wiadomo-czego obok kina słońce szpecący raczej uroczy skwerek

Prawdopodobnie przedstawia jakąś wartość artystyczną, niestety nie znam się na tym, ale część forumowiczów, jak widzę, z powodzeniem może dokonać takiej oceny. Może to jakiś socrealizm, czy coś takiego?
0 UP 0 DOWN
 
zgadnijktoto 


Wiek: 50
Dołączyła: 29 Sie 2006

UP 23 / UP 31



Wysłany: 2006-08-30, 16:26   

A ja mam pytanie - co z krytą pływalnią?
Projekt zakładał w dalszym etapie budowę tzw. 25.
W chwili obecnej basen ten to sadzawka. W Kluczborku, Jelczu wybudowano zwykłe proste baseny o długości 25 m i miasta te już mają niezłe wyniki młodych ludzi w pływaniu.
Jaka jest więc szansa rozbudowy naszej krytej pływalni, aby była basenem z prawdziwego zdarzenia ? Czy jest może jakiś kosztorys inwestoski ? Może znów jak za dawnych dobrych lat wypuśćmy cegiełki np. po 5, 10 zł i pomóżmy zbierać kasę.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-09-03, 13:40   

zgadnijktoto napisał/a:
co z krytą pływalnią?
Może znów jak za dawnych dobrych lat wypuśćmy cegiełki np. po 5, 10 zł i pomóżmy zbierać kasę.
Nie, tylko nie to! Te cegiełki to ostatni etap kilkunastoletniego zbierania. W tym czasie zgromadzone środki straciły swoją wrtość przynajmniej o 80%. Nigdy więcej powtórki. Najstarsi ludzie nie pamiętają kiedy padł pomysł budowy krytej pływalni w Brzegu
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-08, 13:31   

Roztropek napisał/a:
Nie, tylko nie to! Te cegiełki to ostatni etap kilkunastoletniego zbierania. W tym czasie zgromadzone środki straciły swoją wrtość przynajmniej o 80%. Nigdy więcej powtórki. Najstarsi ludzie nie pamiętają kiedy padł pomysł budowy krytej pływalni w Brzegu

Zgadzam się, że to fatalny pomysł, ale jest jedna nieścisłość w Pana rozumowaniu.
W czasie emisji tamtych cegiełek, inflacja była na 100-krotnie wyższym poziomie, niż dzisiaj. Przy obecnym poziomie inflacji spadek wartości cegiełek nie będzie znaczący, poza tym można go zupełnie zniwelować, powierzając zgromadzone kwoty bezpiecznym funduszom inwestycyjnym.
I wszystko byłoby w miarę ok.
Gdyby nie to, że ludzie (a w każdym razie ja) mają serdecznie dość zorganizowanego, instytucjonalnego żebractwa.

No i jeszcze kwestia moralna...
Pan np. Roztropek wpłaci na to konto sensowną, znaczącą kwotę, potem przyjdzie na pływalnię, a bileter powie: bilet kupić proszę...!
Mnie się to nie podoba.
A Wam?
0 UP 0 DOWN
 
Baran 


Wiek: 35
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-08, 14:23   Re: Mienie komunalne, nieruchomości,

Radek W. napisał/a:
Pomnik nie-wiadomo-czego obok kina słońce szpecący raczej uroczy skwerek, przedłużenie parku n. Odrą (może by przechrzcić i przebudować ten pomnik?)

Jest to pomnik hydraulika;]
A wszystko to dyskusja jałowa bo poprostu nie ma kasy ;]
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-08, 15:51   

nie ma kasy nie ma kasy
własnie że jest kasa, tylko trzeba po nia łapke wyciagnąć.
jestem wciaz ciekawy jak kandydaci opowiedzą mnie, oraz innym obywatelom jak zamierzają o te kasę zabiegać.
ten który mi o tym opowie, ma spore szanse na mój głos.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-08, 22:07   

A czerwone koszary ? Czy ktoś się orientuje czy rzeczywiście tak trudno je "ugryźć" ?
Nie mówie o zburzeniu murów, bo moim zdaniem maja swój urok dopóki są "zamknięte", ale ich odnowieniu i zagospodarowaniu (i znowu nie mam na myśli budnków mieszkalnych wyprzedanych z tego co mi wiadomo przez Urząd Miasta) tylko na przykład obiekt, który niegdyś był zdaje się Kinem..albo hala..szkoda patrzeć jak niszczeje..stając sie miejscem schadzek nie daj Boże jakis ćpunów czy cóś...

Radek W. napisał/a:
Pomnik nie-wiadomo-czego obok kina słońce szpecący raczej uroczy skwerek


To mi trąci ignorancją :-P ..
Potocznie zwany pomnikiem hydraulika, ale nie moge sobie przypomnieć jego właściwej nazwy....można go odświeżyć...
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-08, 23:18   

Radek W. napisał/a:
nie ma kasy nie ma kasy
własnie że jest kasa, tylko trzeba po nia łapke wyciagnąć.

Dokładnie tak! Zwłaszcza że jest ostatni niemal dzwnoek po dotacje z Unni na rozwój nowych krajów członkowskich! Za chwilę w UE będą takie potęgi jak Rumunia i Bułgaria i one dostaną środki na przystosowanie sięjako kraje najbiedniejsze.

Radek W. napisał/a:
ten który mi o tym opowie, ma spore szanse na mój głos.

A ja dla przekory ujmę to tak: powiem nie dla głosu, a jak głosy dostanę. Zakrawa na skandal że: jako powiat w woj. opolskim jesteśmy na 2 miejscu w wielkości przyznanych środków z UE, a jako gmina też zdajsie na drugim, tyle ze od końca! Gdyby nie ISPA wodociągowa to wogóle nie mielibyśmy środków z UE. Dla mnie jest science-fiction że Gmina Miasto Brzeg nie ma działu albo osoby odpowiedzialnej za zoobywanie funduszy europejskich jak powiat czy Urząd Marszałkowski. Takie stanowisko(ka) zwróciło by się po jednej inwestycji! Ze środków UE można nawet wybudować sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu! Ale co tam, my jesteśmy samowystarczalni, samo się zbierze i wybuduje. toteż mamy tyyyle inwestycji w Brzegu. Jak zabiegać? Przede wszystkim dobrze wypełniony wniosek. I lobby, już nie tak mocne ale nie zaszkodzi - wystarczy europoseł który podchwyci temat. I właściwie już.
Na koszary też można znaleźć zagospodarowanie. Ja nie rozumiem czemu do dziś stoją puste całe budynki które nadają się na mieszkalne. Ale się dowiem :)
Pomnik hydraulika nie jest ostatnio (przez ostatnie 17 lat) na topie poprostu. niedawno przeznaczono pieniądze na nowy brzeski pomnik. Swoją drogą bardzo oryginalny i niespotykany. Co tam że inne niszczeją i są wyśmiewane. Pomniki świadczą o ludziach. Nie tych którzy je stawiają ale tych którzy o nie dbają. A w Brzegu jest na tyle mało pomników że mogłyby wszystkie być w stanie dobrym.
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-08, 23:26   

Bartek T. napisał/a:
Na koszary też można znaleźć zagospodarowanie. Ja nie rozumiem czemu do dziś stoją puste całe budynki które nadają się na mieszkalne. Ale się dowiem

To nie jest ok.
Świetnie Pan wie!
I niczego nikt nie zagospodaruje, bo są prywatną własnością, więc właściciel będzie to robił, lub nie, wedle swego uznania.
Dlaczego zaś stały się prywatna własnością i na jakich warunkach - to już osobne pytanie, ale należy je zadać włodarzom poprzednich kadencji.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-08, 23:31   

Przecenia mnie szanowna Pani :)
Budyneczek vis a vis sądu też jest w rękach prywatych, ale na miłość boską w centrum Brzegu! A więc władze mają chyba prawo coś z tym zrobić? Na tym budynku rośnie teraz drzewo (na - nie obok). Za niedługo nie będzie można go ściąć bo trzeba będie pozwolenie, a że jest zdrowe to nie wydadzą? nie mozemy popadać w bzdurności przepisów. Ja rozumiem liberalizm, wolność i własność prywatną, ale coś z tą kupą w środku miasta trzeba zrobić! Najlepiej posprzątać bo przykryć się chyba nie da.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-08, 23:36   

Bartek T. napisał/a:
Na koszary też można znaleźć zagospodarowanie. Ja nie rozumiem czemu do dziś stoją puste całe budynki które nadają się na mieszkalne. Ale się dowiem


Miałem okazje mieszkać (jeszcze do maja zdaje się) na Wolności 19b (czyli w czerwonych koszarach) i z tego co słyszałem, wieksza cześć koszar przy wolności wykupiła od Urzędu Miasta jedna osoba (pomijam, że nie istniała tam jako taka wspólnota mieszkaniowa, ktora zgodnie z prawem istnięc powinna..) dodatkowo cała Grunwaldzka jest zamieszkana i podobnie z odcinikiem Robotniczej, posotaje tylko ów kinowy obiekt plus hala....
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-08, 23:37   

Bartek T. napisał/a:
Pomnik hydraulika nie jest ostatnio (przez ostatnie 17 lat) na topie poprostu.

Ten pomnik, a własciwie żelazno-rurowa jego część miała ponoć, zdaniem autora, symbolizować ruinę faszystowskiego imperium, zmiażdżonego butem Armii Czerwonej.
Większość normalnie-czujących odbiera go więc, jako pomnik zniszczenia Rzeszy, a stawiać pomnik zniszczeniu, to niezbyt nośna idea. Trudno więc dziwić sie ludziom, iż nie darzą go szczególna atencją.
Bartek T. napisał/a:
niedawno przeznaczono pieniądze na nowy brzeski pomnik. Swoją drogą bardzo oryginalny i niespotykany.

Rozumiem, że jest Pan przeciwny budowie w Brzegu pomnika Jana Pawła II?
Wiele osób nie jest entuzjastycznie nastawionych do tego pomysłu, ale kpić z niego publicznie, to się chyba jeszcze nikt nie odważył. Gratuluję więc palmy pierwszeństwa...
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-08, 23:53   

Ani nie kpie ani nie jestem przeciwny. To znowu Pani subiektywne odczucie :)

W czerwnocy koszarach jest kilka jeszcze budynków kiedyś zamieszkiwanych, które teraz sotją puste. Ja z uporem maniaka będę się upierał że należy znaleźć przepisy nakazujące właścicielom tych czy innych nieruchomości doprowadzenia ich do stanu używalności. I najlepiej przed ich zawaleniem :|
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-09, 00:09   

Bartek T. napisał/a:
Ja z uporem maniaka będę się upierał że należy znaleźć przepisy nakazujące właścicielom tych czy innych nieruchomości doprowadzenia ich do stanu używalności.


Jak już Pan znajdzie, to proszę o kontakt.
Bardzo chcę się z nimi zapoznać.

Bartek T. napisał/a:
nowy brzeski pomnik. Swoją drogą bardzo oryginalny i niespotykany.


Panie Bartku, kto uwierzy, że to nie była kpina?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: komunalne, mienie, nieruchomosci


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu