Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Widzisz wypadek? Pożar? Poinformuj nas o tym telefonicznie lub sms: 886-33-07-33
Wypadek na skrzyżowaniu Zielecice/Brzeg
Autor Wiadomość
Adamek 
Love, Peace and Extasy!!!


Wiek: 33
Dołączył: 22 Sie 2007

UP 2 / UP 1


Skąd: Zielęcice

Wysłany: 2012-03-02, 11:54   Wypadek na skrzyżowaniu Zielecice/Brzeg

Wczoraj w godzinach 17/18 miał miejsce wypadek w którym udział wzięły 2 pojazdy, ciężarowy (solo) i osobówka Mercedes. Osobówka prawdopodobnie dachowała i wylądowała na boku w rowie na wjeździe do Zielęcic. Nie znam przyczyn wypadku, ani sprawcy, jednak moim zdaniem w tym miejscu doszło już do tylu wypadków, że powinno zasłużyć na budowę nawet niewielkiego ronda, wysepki nie rozwiązały problemu. Może ktoś zna jakieś szczegóły, i wie coś o ofiarach? W Mercedesie widziałem fotelik dziecięcy mam nadzieję, że jednak był on pusty.
Ostatnio zmieniony przez Adamek 2012-03-02, 11:55, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
meler 
To będzie pod moim nickiem?!



Wiek: 34
Dołączył: 19 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg / Małujowice

Wysłany: 2012-03-02, 12:40   

Tak. Wybudujmy wszędzie ronda i sprawmy, żeby średnia prędkość poruszania nie przekraczała 50kmh...

Wypadki się zdarzają. Z winy kierowców (jednego, drugiego lub obojga), a nie dlatego, że skrzyżowanie kogoś złapało i rzuciło w inne auto.

Takie sytuacje powinny nam przypominać tylko o jednym:
bądź uważny/a prowadząc, bo to nie zabawka.
Ostatnio zmieniony przez meler 2012-03-02, 12:41, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Adamek 
Love, Peace and Extasy!!!


Wiek: 33
Dołączył: 22 Sie 2007

UP 2 / UP 1


Skąd: Zielęcice

Wysłany: 2012-03-02, 16:50   

meler napisał/a:
Tak. Wybudujmy wszędzie ronda i sprawmy, żeby średnia prędkość poruszania nie przekraczała 50kmh...


Może dla niektórych taka prędkość była by odpowiednia...
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2012-03-03, 23:12   

We Francji to samo, chcesz jezdzić szybko, jeździj autostradą płać. Na drogach krajowych itd są piesi/rowerzyści wiec trzeba myśleść i jeżdzić wolniej!
0 UP 0 DOWN
 
creatiFF 


Wiek: 30
Dołączył: 26 Lip 2008

UP 12 / UP 5



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-03-03, 23:31   

Macie racje, niech zrobią dobrą sieć autostrad to będę jeździł i 60kph po krajówkach..
0 UP 0 DOWN
 
sssara1 



Wiek: 46
Dołączył: 21 Sty 2009

UP 17 / UP 9



Wysłany: 2012-03-04, 08:43   Re: Wypadek na skrzyżowaniu Zielecice/Brzeg

Cytat:
W Anglii rondo za rondem rondo pogania i bardzo dobrze na tym wychodzą!!

Cytat:
niech zrobią dobrą sieć autostrad

Pomimo wielu rond w Anglii i ogromnej sieci autostrad(np.w Niemczech) w tych krajach rowniez sa wypadki.To czlowiek siedzi za kierownica i decyduje czy bedzie jechal ostroznie czy nie.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2012-03-04, 09:44   

Błąd jest w oznakowaniu. Jadąc od strony Wrocławia ograniczenie prędkości jest ustawione za skrzyżowaniem z ul. Wrocławska.

Wiele razy zastanawiałem czego ono się tyczy. Nie może tyczyć się łuku drogi gdyż jest na nim, skrzyżowania z Wrocławska, ani skrzyżowania Małujowicka - Zielęcice (jest za daleko. Od znaku do skrzyżowania jest długa prosta droga i jest ono po prostu ignorowane.

Wniosek, przestawić ograniczenie prędkości bliżej skrzyżowania Małujowicka - Zielęcice.
0 UP 0 DOWN
 
...::Fa$oL::... 

Wiek: 37
Dołączył: 31 Maj 2009

UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2012-03-04, 11:42   

Wypadki były, są i będą, nie da się całkowicie wyeliminować tego problemu bo jesteśmy tylko ludźmi, a rzeczą ludzka jest popełniać błędy, ale przez pewne rozwiązania można ograniczyć ich skutki i wielkość. Budowa ronda nie musi być wcale droga bo przecież bardzo dobrym rozwiązaniem i tanim są ronda w oznakowaniu poziomym i oczywiście rozbudowana sieć autostrad by móc odciążyć zakorkowane miasta. Oczywiście biorę pod uwagę to że żyjemy w Polsce i nie ma co się porywać z motyką na księżyc. :P
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2012-03-04, 11:52   

yasiu napisał/a:
Wiele razy zastanawiałem czego ono się tyczy


tyczy się tego łuku ;)

po drugie tam jest długa prosta i dobra widoczność, plus migające znaki z obu stron skrzyżowania, wiec ładnie widać. także wyjeżdzający z małujowickiej/zielecic mają piękny pół kilometrowy widok w obie strony (nic nie zasłania). więc żadne ronda tu nie pomogą, bo jest to wybitnie wina ludzi. Jedyne co, to może próg zwalniający na końcu malujowickiej, by ktoś 90 nie próbował przebyć tego skrzyżowania na zielęcice, że sie uda, tylko musiał zwolnić.
0 UP 0 DOWN
 
Adamek 
Love, Peace and Extasy!!!


Wiek: 33
Dołączył: 22 Sie 2007

UP 2 / UP 1


Skąd: Zielęcice

Wysłany: 2012-03-04, 12:04   

Ktosiu nie do końca się z Tobą zgodzę rondo wymusza zmniejszenie prędkości czy kierowca tego chce czy nie, a znaki niestety są ignorowane, nie ulega też wątpliwości, że wina leży po stronie kierujących, ja mówię jedynie jak można by rozwiązać ten problem, odkąd powstało rondo na skrzyżowaniu Włościańska/Skarbimierz/Pępice liczba wypadków zdecydowanie spadła, wniosek prosty to działa.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2012-03-04, 12:06   

Cytat:
tyczy się tego łuku


Eee, a gdzie odwołanie znaku? Dlaczego jest na samym łuku a nie przed nim? (objął by również skrzyżowanie z Wrocławską). Nadal uważam, że stoi w złym miejscu. Co do wysepek to nieraz można zauważyć tam wyprzedzanie ;) nie spowalniają one ruchu i samochody tam po prostu nisko latają. Nie raz wyjeżdżałem z tej drogi i wcale nie jest tak różowo jak piszesz.
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2012-03-04, 12:27   

Adamek napisał/a:
Ktosiu nie do końca się z Tobą zgodzę rondo wymusza zmniejszenie prędkości czy kierowca tego chce czy nie,



ale to tylko spowolni ludzi na obwodnicy, a wypadki generują w 99% ludzie wyjeżdzający z zielęcic/małujowickiej. więc rondo utrudni tylko ruch po obwodnicy, a że to skrzyżowanie nie jest jakimś znaczącym (bo nie oszukujmy się, że zielęcice to wioska, gdzie ruch jest non stop), więc to wywalanie kasy. Chcecie poprawy, to piszcie do starostwa, by Wam próg postawiło od strony małujowickiej i już zwolnią wtryniający sie z podporządkowanej na główną i to już wystarczy, by widzieć.

yasiu napisał/a:
Eee, a gdzie odwołanie znaku?


od strony zielęcic w stronę gać odwołuje wrocławka (bo felerny jest początek zakrętu do wrocławskiej) w drugą stronę odwołuje skrzyżowanie małujowicka-obwodnica-zielęcice
yasiu napisał/a:
Nie raz wyjeżdżałem z tej drogi i wcale nie jest tak różowo jak piszesz.


jeżdzę nią co 2 dni i jakoś zawsze wszystko dobrze widzę. Co prawda wzrok mam dobry, ale skoro mi się udaje widzieć daleko, to pewni inni też mogą
0 UP 0 DOWN
 
Adamek 
Love, Peace and Extasy!!!


Wiek: 33
Dołączył: 22 Sie 2007

UP 2 / UP 1


Skąd: Zielęcice

Wysłany: 2012-03-04, 21:16   

KtOŚ napisał/a:
a wypadki generują w 99% ludzie wyjeżdzający z zielęcic/małujowickiej. więc rondo utrudni tylko ruch po obwodnicy,


I właśnie tu się Ktosiu mylisz często dochodzi do wyprzedzania w tym miejscu z ominięciem wysepek i dlatego dochodzi do wypadków.
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2012-03-04, 23:33   

Adamek napisał/a:
I właśnie tu się Ktosiu mylisz często dochodzi do wyprzedzania w tym miejscu z ominięciem wysepek i dlatego dochodzi do wypadków.


A możesz mi pokazać jakieś linki, choćby z artykułów prasowych, że wypadek był z tego powodu? bo z tego co kojarze to ostatnie były wszystkie wymuszeniem.
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-03-06, 01:58   

Dzisiaj wróciłem z Lubelszczyzny, przez 605 km cisza spokój, żadnego wymuszenia pierwszeństwa, ani niebezpiecznej sytuacji, płynna jazda, masa wiosek z 70km/h zamiast 50, miłe wspomnienia z woj świętokrzyskiego z racji najlepszych dróg krajowych w Polsce itd itd itd... ale do rzeczy- 500m do domu i co? wymuszenie przez szanownych Panów Policjantów z misiowozu o godz 1:00 pierwszeństwa przejazdu mimo że byłem jedyny na ul Włościańskiej, następnie snuli się 30km/h aż do komendy. Czy w tym przypadku także mam wnosić o budowę ronda ?
Ostatnio zmieniony przez butter 2012-03-06, 02:14, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: na, skrzyzowaniu, wypadek, zielecicebrzeg


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu