Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozmowa z Izabelą Bogdan (Cukierki Odra Brzeg)
Autor Wiadomość
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2006-08-30, 09:04   Rozmowa z Izabelą Bogdan (Cukierki Odra Brzeg)

Poniżej przedstawiam moją rozmowę z nową zawodniczką Cukierków Odry Brzeg, Izabelą Bogdan.

źródło: www.plkk.pl

2005 rok, późne majowe popołudnie, piąty, finałowy, decydujący o awansie do ekstraklasy mecz pomiędzy AZS Jelenią Góra a SMS Łomianki. Na tablicy widnieje wynik 70:71 dla dziewcząt ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Ogromne emocje, nerwowy niepokój wśród miejscowych kibiców. 14 sekund do końca meczu. Przy piłce Izabela Bogdan, indywidualne wejście pod kosz i AZS Jelenia Góra w ekstraklasie!

Historyczny i niezapomniany na wiele lat moment. Wszystkie zawodniczki, trenerzy i kibice wybiegają na parkiet, szampańska radość trwała jeszcze długo. Debiutancki sezon wśród najlepszych drużyn w Polsce okazał się bardzo trudny dla podopiecznych trenerów Rafała i Eugeniusza Sroki. Przedstawiamy rozmowę z bohaterką pamiętnego meczu finałowego, dziś już koszykarką Cukierków Odry Brzeg, Izabelą Bogdan. [na zdjęciu]





Jak zostałaś przywitana w nowym zespole?


Bardzo serdecznie i otwarcie. Dziewczyny w pełni mnie zaakceptowały więc nie było najmniejszego problemu.


Czy zdążyłaś już zwiedzić ciekawe miejsca w Brzegu?


Tak. Udało mi się zwiedzić Zamek Piastów Śląskich, pospacerowałam po rynku, byłam również w jednej z brzeskich restauracji.


Jak myślisz, dlaczego to właśnie na Ciebie postawili trenerzy i działacze Cukierków?


Jak na razie to jestem w składzie Cukierków i wszystko się okaże czy trenerzy postawią na mnie. Muszę udowodnić swoją przydatność do zespołu na treningach i dawać z siebie wszystko, by na mnie stawiali na meczach.


W poprzednim sezonie jako zawodniczka AZS Jelenia Góra w meczach przeciwko Odrze w Jeleniej Górze i Brzegu rzuciłaś odpowiednio 13 i 16 pkt. Jakim przeciwnikiem wówczas były Cukierki?


Brzeg znany jest z twardej gry w koszykówkę. Cukierki to zawsze niewygodny przeciwnik dla każdej drużyny. Była walka, starałyśmy się na tyle na ile pozwalały nasze umiejętności, ale wówczas dwukrotnie lepsze okazały się zawodniczki Odry.


Jakie były Twoje początki gry w koszykówkę?


Miałam chyba pięć lat, gdy tato zaczął mnie zabierać na mecze w Gorlicach, skąd pochodzę. Mieliśmy wówczas w mieście ekstraklasę. Uczęszczałam na zajęcia szkolne SKS, moim pierwszym trenerem był ŚP. trener Kieroński, któremu bardzo wiele zawdzięczam. Wierzył we mnie, zachęcał do jeszcze większej walki i treningów. To głównie dzięki niemu gram w koszykówkę.


Mimo młodego wieku zwiedziłaś już kilka klubów i można śmiało stwierdzić, że każdy jest krokiem do przodu.


Od samego początku byłam zawodniczką GTK Gorlice, grałam tam jako kadetka, następnie juniorka. W 1999 roku trafiłam do Korony Kraków, tam grałam już w seniorkach. Spędziłam w Krakowie pięć lat. Moja gra wiązała się równocześnie ze studiami. Kolejnym klubem był zespół Jeleniej Góry, z którym awansowałam do ekstraklasy. Cieszę się bardzo, że dorzuciłam swoją cegiełkę do tego wielkiego sukcesu zespołu. Zdobyłam w końcu złote punkty w decydującym o awansie meczu z SMS Łomianki.


Wspomniałaś o studiach, gdzie się uczyłaś?


Skończyłam geologię na Uniwersytecie Jagielońskim - specjalność kartografia.


Jaki jest Twój indywidualny cel na najbliższy sezon?


Przede wszystkim chciałabym wkomponować się w drużynę, zaistnieć w czasie sezonu w zespole i przyczynić się do wyników zespołu.


Gdzie i jak spędziłaś wakacje?


Najważniejsze jest to, że nareszcie miałam wakacje. Wszyscy znajomi wybrali podróż na południe, ja tymczasem udałam się na północ. Byłam w Anglii, zwiedziłam kilka miast m.in. Birmingham, Stamford i Cambridge. Głównie wypoczywałam i zwiedzałam Wielką Brytanię.


W Jeleniej Górze grałaś z numerem "13" na koszulce, czy to szczęśliwy numer dla Ciebie?


Nie, nie jest to dla mnie jakiś wyjątkowy numer. Moją szczęśliwą cyfrą jest "4". Trzynastka po prostu nie była pechowa. Grając z tym numerem na plecach wywalczyłam awans do ekstraklasy. W tym temacie nic się nie zmieni, gdyż w dalszym ciągu będę grała z numerem "13". A jak wiadomo jeden plus trzy daje cztery.


Za Wami obóz przygotowawczy. Przed Wami wiele sparingów i turniejów kontrolnych. Jak oceniasz ten cykl przygotowawczy?



Wiadomo, każdy trener ma swój styl. Było bardzo ciężko na obozie, myślę, że cały ten cykl przygotowawczy zaprocentuje podczas sezonu. Trener Kubiak ma już spore doświadczenie, a nam zawodniczkom nie pozostaje nic innego jak ciężko trenować na treningach.


Czy masz jakąś ksywkę boiskową?


Koleżanki w Jeleniej Górze wołały na mnie Izzy lub po prostu Iza.


Jakie masz hobby?


Lubię bardzo gotować.


Masz jakąś swoją specjalność?


Oczywiście, moim specjałem jest pierś z kurczaka zawijana w szynce parmeńskiej w warzywach oraz karkówka w warzywach.


Czego możemy Ci życzyć w nadchodzącym sezonie?


Zdecydowanie tego, by sezon upłynął w pełni bez żadnych kontuzji.


Dziękuję za rozmowę i życzę udanego sezonu bez kontuzji.


Dziękuję również.
0 UP 0 DOWN
 
sedzia DRED 
sir Rafcio



Wiek: 48
Dołączył: 01 Cze 2005

UP 3 / UP 0


Skąd: Zasiedmiogorogrod

Wysłany: 2006-08-30, 15:06   

...no to WITAMY w szeregach miłą i ładniutką IZZY i życzymy pełnego sezonu-bez kontuzji oczywiście-pozdrawiam :evil: :wink: :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Kokoloko 

Wiek: 40
Dołączył: 02 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-18, 13:24   

szkoda ze odeszła :(
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bogdan, brzeg, cukierki, izabela, odra, rozmowa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 21
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu