Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2007-03-22, 23:38
[08.09.2006r.] Sesja Rady Miejskiej
Autor Wiadomość
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-09-01, 10:57   [08.09.2006r.] Sesja Rady Miejskiej

OGŁOSZENIE

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 8.09.2006 r. o godzinie 9.00 w Ratuszu odbędzie się Sesja Rady Miejskiej w Brzegu z następującym porządkiem obrad:
1. Otwarcie obrad sesji.
2. Wnioski do porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z sesji Rady Miejskiej z dnia 30.06.2006 r.
4. Sprawozdanie Burmistrza z bieżącej działalności.
5. Interpelacje i wnioski radnych.
6. Informacja o przebiegu wykonania budżetu za I półrocze 2006 roku
7. Wytyczne do projektu budżetu na rok 2007 rok, w tym zasady polityki podatkowej.
8. Przyjęcie uchwał w sprawie:
a) zabezpieczenia wekslem in blanco prawidłowego wydatkowania środków (druk nr 1, 2);
b) zmian w budżecie miasta na 2006 rok (druk nr 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10);
c) zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy na terenie miasta Brzegu (druk nr 11);
d) opinii dotyczącej przydziału lokalu mieszkalnego (druk nr 12).
9. Dyskusja na temat funkcjonowania miejskich spółek prawa handlowego.
10. Podjęcie decyzji w sprawie usunięcia naruszenia trybu postępowania i podjęcia uchwały przez Radę Miejską w Brzegu.
11. Odpowiedzi na interpelacje radnych.
12. Wolne wnioski i informacje.
13. Zamknięcie obrad sesji.

Serdecznie zapraszam mieszkańców miasta do wzięcia udziału

Przewodniczący Rady Miejskiej w Brzegu
Janusz Gil


Tylko dlaczego o takiej godzinie :?: :cry: Większość z nas będzie wtedy w pracy lub w szkole :/
Ostatnio zmieniony przez Inez 2006-09-01, 11:03, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-01, 11:30   

Inez napisał/a:
Tylko dlaczego o takiej godzinie Większość z nas będzie wtedy w pracy lub w szkole


Specjalnie :)
Po drugie oni pracują też jak widzisz juz od 9:00 :P

ps. postaram się tam pójsc
Ostatnio zmieniony przez Devon 2006-09-01, 11:30, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
sedzia DRED 
sir Rafcio



Wiek: 48
Dołączył: 01 Cze 2005

UP 3 / UP 0


Skąd: Zasiedmiogorogrod

Wysłany: 2006-09-01, 12:20   

Inez napisał/a:
Tylko dlaczego o takiej godzinie
- po prostu "zwykły zjadacz chleba" powinien specjalnie na tę okazję poprosić o urlop na żądanie-hehe... :evil: :wink: :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-09-07, 08:51   

Devon napisał/a:
ps. postaram się tam pójsc

Devon, czy uda Ci się wybrać na tą sesję :?: Bardzo zależy mi na relacji z jej przebiegu :)
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-09-07, 09:13   

Być może i ja się wybiorę na tą sesję bo jeszcze jestem na urlopie. Ciekawy jestem jak tam nastroje przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Tylko dlaczego to tak wczeście???
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-09-07, 13:31   

Cyborg napisał/a:
Być może i ja się wybiorę na tą sesję bo jeszcze jestem na urlopie. Ciekawy jestem jak tam nastroje przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

W takim razie czekam na 'gorącą' relację prawie prosto z sali Ratusza :D

Cyborg napisał/a:
Tylko dlaczego to tak wczeście???

Oto odpowiedź na Twoje pytanie :)
Cytat:
Jest kilka powodów, a mianowicie :
1/ w sesji biorą udział nie tylko Radni, ale również przedstawiciele wielu instytucji i pracownicy urzędu - sesje popołudniowe to dla nich dodatkowe godziny pracy (powstanie więc sprawa ich wynagrodzeń, czasu pracy itd.)
2/ przeciętna długość sesji to 6 godzin
3/ chcąc je odbywać po południu to byłyby godziny 16,00 do 22,00 (a nie raz 24,00) - czy wyobraża Pani sobie efekty takich sesji ?
4/ termin popołudniowy nie gwarantuje obecności wielu mieszkańców miasta na czy nam Radnym na pewno zależy.
Mogę Pani służyć przykładami sesji np. w wolne soboty i frekwencją mieszkańców bardzo mierną mimo bardzo ważnych dla nich tematów (np. reforma oświaty).
5/ sprawy te "ćwiczyło" wiele Rad (jest to temat często podnoszony przed wyborami) i nie znaleziono idealnego rozwiązania.
Myślę, że nadszedł czas poszukania inych rozwiązań, które dawałyby mieszkańcom pełną informację o przebiegu sesji.
Można zastanowić się na przykład nad transmisją internetową. Ponieważ są to przynajmniej na początku spore koszty, należałoby skonsultować z mieszkańcami czy byłoby odpowiednie zainteresowanie.
Zwracam uwagę, że ponieważ w trakcie sesji mieszkańcy nie mają prawa głosu to ich zainteresowanie prawdopodobnie zawsze będzie umiarkowane.
Nie ma natomiast obecnie problemu z dotarciem do materiałów po sesji.
Uchwały są drukowane na BIP-ie po 7 dniach, protokoły z sesji po zatwierdzeniu na następnej sesji.
Myślę, że można by też rozważyć wykorzystanie Forum Brzeskiego, jeżeli by była taka Wasza chęć, do prezentacji tamatów sesyjnych.

Janusz GIL
Przewodniczący Rady Miejskiej w Brzegu


Odpowiedź udostępniona za zgodą autora :)
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-07, 14:57   

Inez napisał/a:
Devon, czy uda Ci się wybrać na tą sesję Bardzo zależy mi na relacji z jej przebiegu


hmm wezme dyktafon i moge nagrac cały przebieg dyskusji i ew. zrobić pare zdjęc. Tylko nie wiem czy można bo nie jestem z prasy :( wiec wiesz, jutro mam na 10 i mam 2 religie wiec moge pójsc tam :) kto idzie jeszcze :)
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-07, 15:07   

Devon napisał/a:
Inez napisał/a:
Devon, czy uda Ci się wybrać na tą sesję Bardzo zależy mi na relacji z jej przebiegu


hmm wezme dyktafon i moge nagrac cały przebieg dyskusji i ew. zrobić pare zdjęc. Tylko nie wiem czy można bo nie jestem z prasy :( wiec wiesz, jutro mam na 10 i mam 2 religie wiec moge pójsc tam :) kto idzie jeszcze :)

proponuję identyfikatory dla admina i moderatorów, wtedy "w razie czego" nikt się nie przyczepi
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2006-09-07, 16:47   

Devon napisał/a:
hmm wezme dyktafon i moge nagrac cały przebieg dyskusji i ew. zrobić pare zdjęc. Tylko nie wiem czy można bo nie jestem z prasy


mozesz śmiało wejść i nagrywać - jak trochę posiedzisz, to zorientujesz się, że nikogo nie interesuje kto siedzi wśród publiczności
można wychodzić i wchodzić, rozmawiać (z grzeczności sciszonym głosem), bo sala stropowa jest bardzo duża i korzystać z napojów (woda mineralna i oranżada)

co do nagrywania - wystarczy postawić dyktafon koło któregoś głośnika, które zwykle stoją na szerokich parapetach okien,
można też nagrywać nie wstając od stolika dla publiczności - jakość powinna być wystarczająca - wszyscy mówią przez mikrofon, bo pracownice biura rady też nagrywają i wszyscy się tego pilnują
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2006-09-07, 16:57   

Inez napisał/a:
Bardzo zależy mi na relacji z jej przebiegu

żeby relacja miała sens, to najpierw ktoś musiałby wydrukować sobie projekty uchwał (są w BIPie urzędu), trochę poczytać i śledzić dyskusję właśnie mając te dokumenty w ręce
inaczej trudno będzie wyłapać sens dyskusji, szczególnie, że jutro większość uchwał dotyczyć będzie przesunieć w budżecie; wygląda to tak, że skarbnik albo burmistrz wymienia paragrafy i tak naprawdę zrozumiałe dla publiczności mogą być tylko uzasadnienia do tych uchwał

najciekawsza część sesji to sprawozdanie burmistrza z działalności (na początku) oraz zapytania radnych - a potem odpowiedzi; w większości dotyczą one całkiem przyziemnych i interesujących zwykłych ludzi spraw - typu zepsuta lampa, krzywy znak czy chodnik
niestety, od wielu lat zapytania są na początku, a odpowiedzi na końcu, dlatego jedno i drugie słyszą tylko radni i urzędnicy, którzy muszą siedzieć oraz kilka najwytrwalszych osób

dlatego dużo łatwiej jest przeczytać po prostu protokół z sesji zamieszczony w BIPie, choć oczywistą wadą jest to, że trafia on tam dopiero po miesiącu
tak czy tak warto je czytać, bo można dowiedzieć się znacznie więcej niż z gazet

chyba, że kogoś interesuje jakaś konretna sprawa - wtedy można spróbować trafić na fragment sesji, ale przewidzieć ile czasu zajmą poszczególne punkty naprawdę nie jest łatwo, bo radni czasem marnują mnóstwo czasu na dyskusje o (z całym szacunkiem dla radnych) głupstwach, a z drugiej strony zdarza się, że ważne wydawałoby sie tematy załatwiają w pięć minut (wiele z nich jest szczegółówo omawianych na komisjach i tam toczy się część sporów)

każdemu, kto spróbuje z uwagą wysłuchać jednej całej sesji życzę powodzenia - w sezonie :) 1994-1998 opuściłem tylko kilka i wynudziłem się wtedy za wszystkie czasy (chociaż czasem bywało śmiesznie)
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-09-07, 17:39   

Jamps napisał/a:
najciekawsza część sesji to sprawozdanie burmistrza z działalności (na początku) oraz zapytania radnych - a potem odpowiedzi; w większości dotyczą one całkiem przyziemnych i interesujących zwykłych ludzi spraw - typu zepsuta lampa, krzywy znak czy chodnik
niestety, od wielu lat zapytania są na początku, a odpowiedzi na końcu, dlatego jedno i drugie słyszą tylko radni i urzędnicy, którzy muszą siedzieć oraz kilka najwytrwalszych osób

Właśnie to mnie najbardziej interesuje. Szkoda tylko, że tak kiepskawo z tymi odpowiedziami. Powinny być tuż po pytaniach, moim zdaniem miałoby to troszkę większy sens :roll:
Jamps napisał/a:
wynudziłem się wtedy za wszystkie czasy (chociaż czasem bywało śmiesznie)

Poza merytoryką interesuje mnie również wiele innych rzeczy :) Jakoś do tej pory nie było okazji, by wziąć w tym udział, więc ciekawi mnie atmosfera, która tam panuje, sposób załatwiania spraw. Ciekawi mnie czy czasem przypomina to obrady naszego Sejmu, czyli 'głosując naciskamy przycisk swój i na wszelki wypadek także sąsiada', albo te przepychanki itp.
Nie sądziłam, że jestem aż tak ciekawska :shock:
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-09-07, 17:40   

Devon napisał/a:
kto idzie jeszcze
Ja się wybieram, to spotykamy się o 8:50 przed ratuszem.
0 UP 0 DOWN
 
blackjack 

Wiek: 55
Dołączył: 02 Wrz 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-07, 19:49   

JA także będę, chyba , że mnie szefo nie wypuści. I nie koniecznie jest tak jak w "sprawozdaniu" Jamps-a, ale czasem naprawdę jest wesoło patrząc na "naszych" radnych i ludzi zdawałoby się "poważnych" :offtopic:
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-07, 21:11   

Jamps ok z nagrywaniem :) a czy mozna zdjęcia robić :?:
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-07, 21:51   

Miasto dołoży do pomnika papieża

Podczas piątkowej sesji radni miejscy będą głosowali nad wydaniem 100 tysięcy złotych na fundament pod pomnikiem papieża. Projekt uchwały w tej sprawie przygotował burmistrz Brzegu.

- Pomnik stanie w miejscu dawnego zbiornika przeciwpożarowego, który przed laty został zasypany. Dlatego potrzebny jest tam solidny fundament. 100 tys. wynika z naszych szacunków, ale ostateczna kwota będzie znana dopiero po rozstrzygnięciu przetargu - wyjaśnia Wojciech Huczyński.

Niewykluczone, że miasto dołoży się również do samej figury.

źródło : NTO

P.S. Wcześnie podali do wiadomości : 7 września 2006 - 18:54 , ciekawe od kiedy nad tym były toczone prace w komisjach.
Ostatnio zmieniony przez alferx 2006-09-07, 21:53, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 08, 09, 2006r, miejskiej, rady, sesja


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu