Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2007-03-22, 23:21
[09.09.2006r.] W sobotę do zoo wejdziesz za darmo
Autor Wiadomość
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-06, 06:53   [09.09.2006r.] W sobotę do zoo wejdziesz za darmo

W sobotę do zoo wejdziesz za darmo

W sobotę nie trzeba będzie kupować biletów do opolskiego zoo.

Będzie ono otwarte od godziny 10.00. O godzinie 14.00 rozpocznie się tam impreza pod hasłem „Niezwykły świat zwierząt Opole - Ostrawa”.

Tuż obok kasy zostanie przygotowane miejsce do konnej jazdy. Na scenie organizowane będą gry i konkursy dla dzieci, zaprezentują się zespoły muzyczne z Polski i Czech.

Jedną z głównych atrakcji sobotniego południa w zoo ma być karmienie zwierząt. Zwiedzający zostaną wpuszczeni na zaplecze małpiarni i każdy będzie mógł podawać lemurom ich smakołyki, czyli rodzynki. Będzie też można zobaczyć karmienie pelikanów i wydr.

W programie znajdą się również konkursy zoologiczne i zabawy, pokaz bractwa rycerskiego, bicie monet okolicznościowych.

Program „Niezwykły świat zwierząt Opole - Ostrawa” finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Interreg III).

źródło :
NTO
Ostatnio zmieniony przez Inez 2006-09-25, 14:39, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-06, 06:56   

Od siebie dodam, że to świetna okazja by porobic kilka fotek do Konkursu foto. Wrzesień'06 pt. "Dzikie zwierzęta" ;)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-09-06, 07:23   Re: W sobotę do zoo wejdziesz za darmo

alferx napisał/a:


Program „Niezwykły świat zwierząt Opole - Ostrawa” finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Interreg III).

źródło :
NTO


To na wpuszczenie ludzi za free do ZOO trzeba unijne fundusze wydawać? Jestem załamany...
0 UP 0 DOWN
 
barmanik 


Wiek: 49
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 1624 / UP 147


Skąd: OB/GSL

Wysłany: 2006-09-06, 08:16   

Polecam na weekendowy wyjazd do tego zoo:
http://www.zoodk.cz/home_pl.php
Dojazd przez Kłodzko-Kudowę-Nachod-Jaromer. Odległość około 170 km. Ale naprawdę warto. Bardzo lubię wrocławskie zoo ale zwierząta w Dvur Kralove są lepiej eksponowane. Zoo jest nowocześniejsze i wszystko widać z odległości kilku kroków. Wrażenie robi pawilon ptaków oraz akwarium. A na koniec przejażdżka samochodem po wybiegu zwierząt afrykańskich - niczym na safari.
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-06, 08:20   

Franco Zarrazzo napisał/a:
To na wpuszczenie ludzi za free do ZOO trzeba unijne fundusze wydawać?


ale to nie nasz problem.... i zawsze można pójść z dziewczyną za darmo do ZOO :D
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-09-06, 08:46   

No to już chyba mam plany na sobotę zwłaszcza, że w opolskim zoo nigdy nie byłam :( Czy ktoś jeszcze jest chętny :?:
0 UP 0 DOWN
 
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-06, 14:45   

alferx napisał/a:
W sobotę do zoo wejdziesz za darmo

I będzie tak jak przy otwarciu supermarketu w skeczu Ani Mru Mru :mrgreen:

ZOO odwiedzilo 21 000 osób :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
Garfield 
Life tastes great



Wiek: 30
Dołączyła: 18 Cze 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-06, 16:09   

Hura! Hura! Jak ja kocham ZOO!! Jeszcze... KILKA lat i bede tam pracowała! Musze poprosić mame, abyśmy pojechały!! :D
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2006-09-06, 19:29   

Inez napisał/a:
No to już chyba mam plany na sobotę zwłaszcza, że w opolskim zoo nigdy nie byłam


To tak jak ja... czyli juz mam wypelniony plan dnia na sobote - kierunek ZOO.
0 UP 0 DOWN
 
cruelPAT 



Wiek: 36
Dołączyła: 10 Cze 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z północy ;]

Wysłany: 2006-09-06, 20:54   

Milego ZOOwania... :]

Ale ja o czym innym chcialam. Ostatnio wstrzasnela mna (i nie tylko) smierc slynnego Łowcy Krokodyli z Australii Steva Irwina... Krecac ktorys z koleji program przyrodniczy zostal ukluty prosto w serce przez jadowita plaszczke.
Wspanialy, pelen pasji, czlowiek, ktory ukochal zwierzeta i Matke Nature i ta miloscia dzieki swoim programom na Animal Planet zarazal miliony na calym siecie. Jezli ktos choc raz widzial go w akcji wie o czym mowie. Steve balansowal na granicy zycia... wiedzial co ryzykuje. Niezwykly czlowiek niezwykla historia.
Dodam jeszcze tylko zeby nie bylo offtopicowo ze Steve wraz ze swoja zona Terry prowadzil Australian ZOO.
0 UP 0 DOWN
 
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-07, 12:54   

Oglądałem "Łowce Krokodyli" wiele razy, to był niesamowity program.

W pewnym momencie na Animal Planet była emitowana taka reklama, na której dwóch panów przygotowywało zamówienie dla jakiegoś klienta; wkładali do pudła bandaże, opatrunki, a na samym koncu proteze nogi. W pewnym momencie nawiązała sie miedzy nimi rozmowa:
- Dla kogo to wszystko ??
- Dla Steva Irwina...

Kiedy dowiedziałem się, że doszło do śmiertelnego wypadku, od razu przyszła mi na myśl ta reklama... wtedy nie była ona wcale śmieszna :/
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-09-25, 14:37   

Światowy poziom w opolskim zoo

Opolskie zoo zostało przyjęty do światowej organizacji zrzeszającej ogrody zoologiczne i akwaria. Jest to dowód wysokich standardów w zakresie hodowli zwierząt i prowadzenia naszego ogrodu
The World Association of Zoos and Aquariums, czyli w skrócie WAZA, stawia sobie za cel m.in. ochronę zwierząt zagrożonych wyginięciem. A także tworzenie programów, dzięki którym zwierzęta mogą się rozmnażać i docelowo powrócić na wolność lub do rezerwatów przyrody..

Członkowie tej organizacji wybierani są więc bardzo starannie i muszą się wykazać sukcesami w zakresie hodowli zagrożonych gatunków. Muszą mieć rekomendację dwóch innych ogrodów, które są już członkami. Ogród zoologiczny musi utrzymywać światowe standard nie tylko na wybiegach dla zwierząt. Ich opiekunowie i hodowcy muszą również wykazać się wysokiej klasy fachowością.

Na 10 tys. ogrodów na świecie do WAZA należy ok. 290. Nasze zoo jest siódmym w Polsce, które dostało się do tego elitarnego grona.

- Jest to dla nas duży prestiż - mówi Lesław Sobieraj, dyrektor opolskiego zoo. - Ale nie tylko, bo to również możliwość uczestniczenia w programach, dzięki którym możemy pozyskać kolejne zwierzęta do hodowli. Także będziemy mieli bezpośrednie kontakty z czołowymi hodowcami na świecie, z którymi nasze zoo będzie mogło bezpośrednio wymieniać doświadczenia, dzielić się wiedzą na temat ochrony i rozmnażania zwierząt.

Nasze zaangażowanie w programy mające na celu hodowlę i wypuszczanie na wolność zwierząt będzie oczywiście uzależniony od funduszy. - Myślę, że my możemy najbardziej uczestniczyć w początkowej fazie, czyli rozmnażania takiego gatunku, bo transport w jakiś drugi koniec świata i wypuszczenie do rezerwatu czy na wolność wymaga ogromnych nakładów. My więc te zwierzęta możemy przekazywać tym ogrodom, które mają na to pieniądze - wyjaśnia dyrektor.

juka

Źródło: gazeta.pl
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 41
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2006-09-25, 14:53   

byłem w tym Zoo ostatnio i powiem że naprawde mi się tam podobało widać jeszcze że dużo rzeczy jest jeszcze do zrobienia ale zrobiło na mnie to wielkie wrażenie.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-09-25, 15:06   

Ja też się ostatnio wybrałam i zadziwiło mnie dużą ilością zieleni, miejsc do spaceru, czy przycupnięcia na ławce. No i przede wszystkim te rozpoczęte inwestycje, po ich zakończeniu zoo na pewno wiele zyska i będzie niesamowicie atrakcyjne :)

Polecam taką wyprawę tym, którzy jeszcze nie mieli okazji się tam rozejrzeć :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 09, 09, 2006r, darmo, do, sobote, wejdziesz, za, zoo


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu