Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Widzisz wypadek? Pożar? Poinformuj nas o tym telefonicznie lub sms: 886-33-07-33
potracenie na Jana Pawła
Autor Wiadomość
adamus253 


Wiek: 41
Dołączył: 03 Lip 2008

UP 4 / UP 2


Skąd: Lubsza/Brzeg

Wysłany: 2012-06-09, 18:32   potracenie na Jana Pawła

Dzis koło godziny 13-stej doszlo do potrącenia młodej dziewczyny na przejściu dla pieszych tuż koło herbaciarni. Mloda dziewczynę z obrazeniami ciała zabrała karetka pogotowia. Z tego co mi jeszcze wiadomo do szpitala pojechała rowniez pasażerka auta z podejżeniem zawału.
Jesli ma ktos wiecej informafji niz ja posiadam to piszcie
0 UP 0 DOWN
 
ja_mamila06 


Wiek: 37
Dołączyła: 11 Cze 2012

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-06-11, 17:49   Wypadek na na Jana Pawła

Dziewczyna potrącona przez auto w sobotę ma złamaną lewą rękę, stłuczoną lewą stronę ciała i ogólnie jest posiniaczona i podrapana, ale czuje się już dobrze samego wypadku nie pamięta(na szczęście)
0 UP 0 DOWN
 
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-06-12, 10:37   

Cieszę się, że nie jest tak źle jak mogło być :) Kto ją zna niech oczywiście przekaże pozdrowienia!

Warto napisać że wypadki na Jana Pawła zdarzają się praktycznie w tym jednym miejscu. Z początku myślałem, że jest to wina kiepskiego oświetlenia tego miejsca, ale przecież opisany tu wypadek zdarzył się w biały dzień. Na przestrzeni 10 metrów są tu dwa przejścia dla pieszych. I tak się zastanawiam, czy po przejechaniu jednych, pustych pasów kierowcom podświadomie nie spada czujność, bo tak bardzo się na nich koncentrowali. Ponadto pasy są przy jednym z dwóch wyjść z parku na tej ulicy, także jest tu zazwyczaj spory ruch pieszych.

To wszystko oczywiście moje gdybanie, nie mniej jednak warto się zastanowić nad podniesieniem bezpieczeństwa w tym miejscu.
Ostatnio zmieniony przez Kaspersky 2012-06-12, 10:38, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Acio 
Artur/Bartek



Wiek: 68
Dołączył: 19 Kwi 2005

UP 4 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-07-02, 08:19   

To mój znajomy jechał tym autem, prosto przed maską samochodu przebiegła pierwsza dziewczynka, druga wpadła bezpośrednio na słupek i przednią szybę, w aucie uszkodzona została przednia szyba, po ocenie odpowiednich specjalistów stwierdzono, że kierowca nie miał szans wyhamować, a widoczność w tym miejscu jest kiepska.
Dziewczynka narobiła kłopotów nie tylko swoim rodzicom.
0 UP 0 DOWN
 
madzia18 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-07-03, 18:56   

napewno gdyby ten kierowca jechał z mniejsza prędkość to by zdążył wyhamować przed przejściem dla pieszych :!: :!: :!:
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2012-07-03, 20:15   

madzia18 napisał/a:
napewno gdyby ten kierowca jechał z mniejsza prędkość to by zdążył wyhamować przed przejściem dla pieszych


Przeczytaj:


Acio napisał/a:
prosto przed maską samochodu przebiegła pierwsza dziewczynka, druga wpadła bezpośrednio na słupek i przednią szybę,


Po przejściu się przechodzi, nie wbiega się na nie! Nawet jadąc z przepisową prędkością kierowca nie ma żadnych szans w takiej sytuacji .
0 UP 0 DOWN
 
gunia 


Wiek: 46
Dołączyła: 29 Sie 2007

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2012-07-03, 21:25   

Dla tych co już zapomnieli: Podchodzimy do przejścia, rozglądamy się w lwewo, w prawo i jeszcze raz w lewo i jeżeli nic nie jedzie to przechodzimy.
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-07-03, 21:26   

madzia18 napisał/a:
napewno gdyby


Na pewno jeszcze w życiu za mało widziałaś.
0 UP 0 DOWN
 
Latarnik 



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 31
Dołączył: 11 Lis 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2012-07-04, 14:30   

butter napisał/a:
madzia18 napisał/a:
napewno gdyby


Na pewno jeszcze w życiu za mało widziałaś.


Zwykle jest tak, że w mieście jedzie się 50km/h jak ktoś jedzie wolniej czy szybciej jego wola, ale jak ktoś wychodzi na pasy a przed nim jest samochód to niech nie liczy na cuda, że wyhamuje. Sam jeżdzę to wiem co ludzie wyprawiają na pasach albo jak idą przez jezdnie w niedozwolonych miejscach.
0 UP 0 DOWN
 
ja_mamila06 


Wiek: 37
Dołączyła: 11 Cze 2012

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-07-05, 12:55   

Szkoda, że tłumaczenie tego kierowcy to było "myślałem, że ona nie wejdzie na jezdnię". A poza tym gdzie zachowanie szczególnej ostrożności przy przejściu dla pieszych?? Jestem kierowcą i jestem za okresową kontrolą i egzaminami dla tzw. starych kierowców. Większość jeździ wg. własnych przepisów a później takie rzeczy się dzieją.
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-07-05, 17:33   

ja_mamila06 napisał/a:
Jestem kierowcą i jestem za okresową kontrolą i egzaminami dla tzw. starych kierowców. Większość jeździ wg. własnych przepisów a później takie rzeczy się dzieją.


Poczytaj sobie w wolnej chwili kto więcej wypadków powoduje. I Ci starzy kierowcy jak ich nazywasz w większości zrobili tyle kilometrów i zdobyli takie doświadczenia o których niestety będziesz mogła pomarzyć.
Ostatnio zmieniony przez butter 2012-07-05, 17:34, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
madzia18 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-07-05, 19:31   

butter napisał/a:
madzia18 napisał/a:
napewno gdyby


Na pewno jeszcze w życiu za mało widziałaś.



Wiesz widziałam już dużo w życiu
0 UP 0 DOWN
 
waldemar_n 



Wiek: 66
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 454 / UP 1604



Wysłany: 2012-07-05, 20:47   

ja_mamila06 napisał/a:
...A poza tym gdzie zachowanie szczególnej ostrożności przy przejściu dla pieszych??


Nie wiem po co ta bezsensowna dyskusja. Tak jak napisano powyzej, kierowca zblizajac sie do przejscia dla pieszych
musi zwolnic i nie pomoze tlumaczenie, ze myslal, ze pieszy nie wejdzie na pasy :-)

Wg.mnie kazdy kierowca potracajac na pasach przechodzacego pieszego jest winny !

Na zachodzie przed przejsciem na pasach kierowcy zwalniaja albo zatrzymuja sie sami, aby przepuscic pieszego,
w Polsce natomiast sie pieszego poprostu przejezdza ...

Powoli musza kierowcy zmienic swoje poglady, ze w miescie tylko oni decyduje kiedy sie przechodzi przez jezdnie.
Miasto jest dla mieszkancow a nie dla samochodow i koniec !

Wieksze kary i kontrola predkosci pojazdow (ma byc 50 km/godz a nie 60-70 km/godz) tylko pomoga poprawic sytuacje...
Karac, karac i punkty rozdawac ...
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-07-05, 21:46   

waldemar_n napisał/a:
Tak jak napisano powyzej, kierowca zblizajac sie do przejscia dla pieszych
musi zwolnic


niestety, ale nie chciał bym jechać za Tobą, i być zmuszony do ciągłego hamowania, albo zwalniania co 20-50 metrów

a co do puszczania to faktycznie- na zachodzie, a w szczególności na północy to inna kultura, ale także INNY STAN INFRASTRUKTURY
0 UP 0 DOWN
 
waldemar_n 



Wiek: 66
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 454 / UP 1604



Wysłany: 2012-07-05, 21:56   

butter napisał/a:
... niestety, ale nie chciał bym jechać za Tobą, i być zmuszony do ciągłego hamowania, albo zwalniania co 20-50 metrów ...


jest tylko jedna odpowiedz, to musisz sie z tym liczyc, ze masz wieksze szanse potracenia pieszego,
jako ze zyjemy w demokracji, masz prawo wyboru ...
Ja juz wybralem i to od dawna, od 1986 roku nie mialem wypadku z pieszym ... proste


_____
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: jana, na, pawla, potracenie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu