Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
"Gdy budzą się demony"
Autor Wiadomość
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2012-05-30, 07:02   "Gdy budzą się demony"

W Polsce demony nigdy nie zasnęły i cenzurują. Premiera filmu o katolickiej mafii - Opus Dei http://www.filmweb.pl/fil...ony-2011-493575 zaplanowana na połowę czerwca odwołana. Całe szczęście jest tzw. "drugi obieg" :wink:
http://wyborcza.pl/1,7547...d_premiera.html
0 UP 1 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2012-05-30, 07:18   

Marcinek Barcicki jak zwykle kłamie:
"Dystrybutorzy filmu zaprzeczają jednak jakimkolwiek teoriom spisku i naciskom. Anna Hardasiewicz, przedstawicielka Monolith Films, który miał być dystrybutorem filmu w Polsce podkreśla, że wycofanie filmu to decyzja wyłącznie biznesowa i nie ma związku z żadnymi naciskami polityczno-religijno-kulturowych."
http://www.fronda.pl/news..._w_polsce_21442
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-05-30, 16:31   

Jacek Jastrzębski napisał/a:
Marcinek Barcicki jak zwykle kłamie:


A jeśli nie kłamie, to co najmniej nie wie co mówi i nie wie, że robi reklamę reżyserowi filmu o zbrodniach komunistów w Kambodży (tzw. "Czerwonych Khmerów") - "Pola Śmierci".

Sam film raczej ma opowiadać o kulisach wojny domowej w Hiszpanii, i raczej (jeśli już jakaś była) presja na wycofanie przyszła ze strony środowisk okołolewicowych :) .

Poczekamy - zobaczymy.

Reżyser ma też na koncie piękny film dotyczący religii i kościoła pt. "Misja". Co prawda sam KK nie był tam przedstawiony w najlepszym świetle, ale nie sądzę, żeby nowa produkcja Rollanda Joffe miała zejść z ekranów z racji nacisków okołokościelnych :) .

Obsesja - chyba tylko tak można tłumaczyć obecne we wszechświecie Marcina Barcickiego wszechmocne ramię Kościoła Katolickiego.

Co mówi sam reżyser?

Cytat:
- To nie jest moja pierwsza wizyta w Polsce. Mam przyjaciół w Warszawie" - powiedział reżyser. Jak zapewnił, "podziwia Polskę" jako "wspaniały kraj, który najszybciej w Europie Wschodniej podźwignął się po czasach komunizmu i odzyskał swój głos".

Swój nowy obraz, "Gdy budzą się demony", zrealizowany na podstawie własnego scenariusza, nazwał "historią o wojnie, miłości, pasji, dokonywaniu wyborów oraz pojednaniu".

- Fascynuje mnie temat dokonywania wyborów. Pierwsze, co autorytarne reżimy chcą odebrać ludziom, to wolność dokonywania wyborów. Mnie jako filmowca interesuje to, jakich wyborów ludzie dokonują, jak te decyzje przekładają się na ich życie, czy można wybaczyć drugiemu człowiekowi zły wybór i jego konsekwencje - mówił reżyser.

Jednym z bohaterów filmu "Gdy budzą się demony" (2011) jest brytyjski dziennikarz Robert Torres, który wyrusza do Hiszpanii, by napisać książkę na temat założyciela Opus Dei, św. Josemarii Escrivy. Na miejscu mężczyzna ma spotkać się ze swoim ojcem, Manolo Torresem.

"Nie wszystko układa się jednak po jego myśli, a cała historia owiana jest tajemnicą. Okazuje się, że ojciec Roberta nie tylko wychowywał się w tym samym mieście co Josemaria, ale w dzieciństwie był także jego najlepszym przyjacielem. Kiedy chłopcy dorośli, każdy z nich ruszył w swoją stronę" - czytamy w opisie filmu, przekazanym przez dystrybutora.

"Josemaria wybrał drogę wiary i został księdzem, a Manolo zdecydował się bronić wolności i zaangażował się w brutalną wojnę domową w Hiszpanii. Po latach losy zbuntowanego Manolo i pełnego sekretów Josemarii znowu zaczynają się przecinać. Robert z każdą chwilą bliższy jest odkrycia prawdy" - pisze dystrybutor w streszczeniu fabuły.


Za: http://muzyka.interia.pl/...ke,1785561,8042

W razie co liczę, że BKF zorganizuje pokaz :) . A jak będzie potrzeba, uruchomię stare znajomości w Monolithcie :) .

Swoją drogą, prowadziłem kino przez 3 lata. Kilka tytułów ściągano mi z afiszu dosłownie na 2-3 tygodnie przed premierą - komuś nie podobały się niebezpieczne tematy dotyczące np. tajnych archiwów SB i temu podobne.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2012-05-30, 16:53, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 1 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-06-01, 10:56   

Informacje z pierwszej ręki (od dystrybutora):

Film miał wejść do rozpowszechniania TYLKO na nośniku cyfrowym (nie mylić z DVD - dla kin przystosowanych do wyświetlania kopii cyfrowych), nie ma możliwości ściągnięcia (od dystrybutora) kopii na taśmie 35 mm (czyli odpowiadającej aparaturze w naszym DK, jak rozumiem).
Nie wnikałem w rozmowie w przyczyny zmiany planów.

Po ukazaniu się filmu na DVD, istnieje możliwość organizacji licencji na pokaz publiczny.

Są jeszcze inne drogi - swego czasu ściągało się sporadycznie kopie przez ambasady, ale to dawne, odległe czasy.

A na film już sobie ostrzę apetyt.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2012-06-01, 10:57, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 1 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-10-06, 09:59   

Marcim B. napisał/a:
W Polsce demony nigdy nie zasnęły i cenzurują. Premiera filmu o [...] mafii


W takiej formie wypowiedź Marcina B. jest bliższa prawdy.

Wygląda na to, że środowiska okołokościelne i związane z tym, co lewactwo określa mianem "ciemnogrodu", jak najbardziej chcą obejrzeć i nie miały nic przeciw dystrybucji "Gdy budzą się demony" w naszych kinach.

Marcim B. napisał/a:
Całe szczęście jest tzw. "drugi obieg" :wink:


I co - obejrzałeś w drugim obiegu? Jak wrażenia?

O filmie:

Cytat:
Ten film naprawdę dotyka serc, nie tylko z powodu pokazania siły przyjaźni czy prawdziwego chrześcijańskiego uniżenia, ale również z uwagi na antykomunistyczny wydźwięk. Widać to dobrze m.in. we wstrząsającej scenie egzekucji księdza czy obrazie brutalnego potraktowania w metrze samego Escrivy, którego z opresji ratuje motorniczy. Scena szyderstwa z duchownego, plucia na niego, szturchania z pewnością spodobałaby się „młodym wykształconym spod krzyża” na Krakowskim Przedmieściu. Na ekranie widać te same „argumenty” i taką samą nienawiść w oczach, którą widzieliśmy na filmie duetu Stankiewicz-Pospieszalski. Ta scena przypomina, że w Hiszpanii również zaczęło się od prostackiego szyderstwa z czarnych….

Wojna domowa w Hiszpanii i rządy Franco są jednym z najbardziej zakłamanych okresów w historii XX wieku. Tę propagandę można porównać chyba tylko z kłamstwami na temat Piusa XII. Wynika to oczywiście nie tylko z mitów wytworzonych przez wielkich światowych artystów takich jak Ernest Hemingway czy Picasso, ale również ignorancji historycznej coraz większej liczby ludzi.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2012-10-06, 18:23, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 2 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2012-10-06, 14:30   

Nie oglądałem, bo to zbyt wybitne dzieło dla prostego bolszewika. Zresztą po co? Dzięki Franiowi nie jestem już historycznym ignorantem i wiem, że ta cala awantura w Hiszpanii była dlatego, że dzielny generał Franco wraz z bratnią luftwaffe musiał wziąć za łeb republikę, bo ona - jak każda republika - zgwałciła zakonnice, mordowała księży, a nawet nie pozwalała im się bawić bitą śmietaną ani pianką do golenia.
0 UP 5 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-10-06, 18:22   

Marcim B. napisał/a:
Nie oglądałem, bo to zbyt wybitne dzieło dla prostego bolszewika.


Domyślałem się. Hemingwaya też nie czytałeś, a wmawiałeś mi, że po lekturze powinienem zostać komunistą :lol: Moim zdaniem "Komu bije dzwon" nie był jednoznaczny, a (co już wielokrotnie opisywałem), opis masakry Frankistów przypominał mi opisy masakry Żydów w Jedwabnem.

Marcim B. napisał/a:
Zresztą po co?


No jak to po co? Żeby obejrzeć film o straszliwej "katolickiej mafii" Opus Dei :) . Przecież o tę chodziło ci w pierwszym poście chyba ? :lol:
1 UP 1 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2012-10-06, 20:03   

Ja to tylko filmy z mosfilmu oglądam.Te co na początku jest robotnik z młotem i kolchoznica z sierpem i ku sobie się mają. Jeżeli o historię się rozchodzi, to w całej rozciągłości tobie się zawierzam , bo ino ty umiesz to wszystko tak naukowo prostemu czlekowi objaśnić.
Ostatnio zmieniony przez Marcim B. 2012-10-06, 20:05, w całości zmieniany 1 raz  
2 UP 1 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-10-07, 10:28   

Marcim B. napisał/a:
Ja to tylko filmy z mosfilmu oglądam.


To oczywiste. Poglądy, które głosisz, nie mogą mieć innego ugruntowienia. Mimo wszystko czasami warto spojrzeć na sprawy z drugiej strony. Zanim zacznie się mordować księży, gwałcić zakonnice (albo odwrotnie), a nade wszystko eksterminować ludzi o odmiennych poglądach. Podobno film Joffe pokazuje LUDZI po obu stronach barykady :) .

Ogłoszę zrzutę na LEGALNĄ płytkę DVD dla ciebie. Nie będziesz musiał "wywłaszczać" kapitalistów, aby obejrzeć "Gdy budzą się demony".

Kto się dołoży do płytki dla Marcina Barcickiego?
0 UP 2 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2012-10-07, 11:12   

Super!
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-10-07, 16:25   

Marcim B. napisał/a:
była dlatego, że dzielny generał Franco wraz z bratnią luftwaffe musiał wziąć za łeb republikę, bo ona - jak każda republika - zgwałciła zakonnice, mordowała księży, a nawet nie pozwalała im się bawić bitą śmietaną ani pianką do golenia.


A między innymi oddała hiszpańskie rezerwy złota sowietom i wspomogła budowę komunizmu w Kraju Rad. Zważywszy, że było to zaraz przed agresją ZSRR na Polskę, śmiało można powiedzieć, że Republikanie dołożyli się do 17 września 1939.

Tak to jest, gdy "bita śmietana" zachlapie receptory...
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2012-10-07, 16:25, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 1 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2012-10-07, 17:13   

Święta prawda, Franiu. Z taką głową powinieneś w ipeenie robić jak urośniesz.Tyle zakłamania w historii, panie, powszechnej, że roboty ci starczy do emerytury. Nawet, jak wiek emerytalny do 100 podniosą. Bolszewiki stonkę nam zrzuciły, wojnę wywołały, pod Grunwaldem z chrześcijanskim rycerstwem nas sklocic chciały, a jeszcze wcześniej dinozaury wytepily .
3 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-10-07, 17:20   

Marcim B. napisał/a:
Bolszewiki stonkę nam zrzuciły


No co ty - mi wpajano, że imperialiści z USA.


EDIT. No tak, ale ty masz na myśli bratnich bolszewików z USA, tzw. "śpiochów" ;) . Teraz rozumiem ;) .
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2012-10-07, 17:21, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 1 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2013-04-12, 21:49   

Jak to MarcimB gdzieś wyżej napisał, "na szczęście jest drugi obieg". Do dzisiaj nie doczekaliśmy się premiery na DVD na Polskim Rynku. Dobrzy ludzie z "zachodu" właśnie podrzucili filmik.

Na pewno nie jest to film czarno-biały (w sensie jedni źli - drudzy dobrzy). Przeglądnąłem fragmenty póki co. Film od pierwszej sceny targa emocjami. Idee, które podzieliły Hiszpanię. Rodziny.

"W tamtych czasach musiałeś albo przysiąc na Biblię, albo napluć na nią."

"Każdy święty ma swoją przeszłość. Przed każdym grzesznikiem jest przyszłość."

Ostatni cytat - bodajże Oscar Wilde (oczywiście z filmu).
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2013-04-12, 21:50, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 1 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2013-04-14, 11:17   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Ostatni cytat - bodajże Oscar Wilde
A fe, toż to pedał! :(
0 UP 1 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu