Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Dyskryminacja brzeżan
Autor Wiadomość
Barakkaa 



Wiek: 63
Dołączył: 28 Lis 2012

UP 85 / UP 62



Wysłany: 2012-11-29, 12:55   

Człowieku ja nawet nie wiem o czym ten radny mówi. Jeżeli kogoś o coś okarżasz to musisz mieć jakieś dowody - to o czym piszesz to są jedynie Twoje niepodparte faktami domysły. Nie wiem, skoro moje wypowiedzi są podobne do tego co tamten człowiek wypowiada to znaczy, że w Polsce jednak znajdują się ludzie, którzy nie godzą sie na obecną rzeczywistość.
0 UP 2 DOWN
 
Barakkaa 



Wiek: 63
Dołączył: 28 Lis 2012

UP 85 / UP 62



Wysłany: 2012-11-29, 13:04   

Motomaniek77 wrzucasz wszystkich do jednego wora. Znalazłeś ekstremalnie złe przypadki jeśli chodzi o prywaciarzy a podałeś przykład kogoś kto zarabia trzy razy więcej w zagranicznej sieci. Przepraszam ale to w większości właśnie w tych Twoich sieciach, które tak zachwalasz ludzie dostają ochłapy. A żeby zarobić w granicach 3 tysięcy złotych w tych sieciówkach to musisz z siebie flaki wypruć żeby osiągnać wymagane minimum.
3 UP 2 DOWN
 
motomaniek77 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2008

UP 39 / UP 22



Wysłany: 2012-11-29, 13:20   

To dwa przykłady różnych pracodawców to nie są ekstremalne przypadki ,śmiem twierdzić że znajdą się osoby na tym forym które mogą podać inne przykłady, nie zachwalam sieciówek ale jeżeli ktoś zarabia minimum krajowe i od tej kwoty pracodawca płaci składki a reszte ewentualnie da do rączki to coś jest nie tak ,w sieciówkach składki są odprowadzane od kwoty brutto i nie ma mowy o zaniżaniu tych kwot ,praca w nadgodzinach jest płatna dodatkowo ,ewentualnie dni wolne przysługują.Co do wyprówania flaków to niestety trzeba wszędzie pracować tylko jeden za to płaci a drugi ci powie ,,jak się nie podoba to wypier...."
3 UP 3 DOWN
 
mad23 


Wiek: 76
Dołączył: 25 Lis 2006

UP 9 / UP 4



Wysłany: 2012-11-29, 13:28   

Równi i równiejsi
Okazuje się że właściciel lokalu w strefie płatnego parkowania może tylko sam parkować na przyległym podwórku. Natomiast pracownik właściciela nie może. Bo tylko mieszkońcy i właściciele mogą parkować na nieruchomości.
Dlatego mam pytanie.
W strefie płatnego parkownia znajduje się Miejski Zarząd Mienia Komunalnego i na podwórku parkuje sam szef Zarządu jak i pracownicy. Z tego co wiem za cichym przyzwolenie szefa miasta Brzegu mogą tam również parkować pracownicy prokuratury, sądu, wieziennictwa.
Nadmieniam że wszyscy parkują za darmo.
Nie są właścicielami nieruchomości jak i też mieszkańcami.
Czyli dalej prawo jest dla maluczkich.
0 UP 1 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2012-11-29, 14:06   

Czegos tu nie rozumiem-parkuję samochód na prywatnym gruncie za zgodą właściciela,oczywiście darmo,a tu jakoby mam jednak płacić ?Komu?Operatorowi płatnych parkingów?Przecież to jest nadużycie,jeżeli to prawda ,co pisze Mad 23.
0 UP 0 DOWN
 
mad23 


Wiek: 76
Dołączył: 25 Lis 2006

UP 9 / UP 4



Wysłany: 2012-11-29, 14:56   

yoorek napisał/a:
Czegos tu nie rozumiem-parkuję samochód na prywatnym gruncie za zgodą właściciela,oczywiście darmo,a tu jakoby mam jednak płacić ?Komu?Operatorowi płatnych parkingów?Przecież to jest nadużycie,jeżeli to prawda ,co pisze Mad 23.


W Brzegu budynki są po obrysie. Podwórko to teren miasta. Na tym podwórku ( przynalażnym do tej nieruchomości) mądą parkować tylko lokatorzy jak i też właściciele nikt inny. Nikt obcy nie ma prawa tam parkować. Nawet najbliższa rodzina gdy przyjedzie w odwiedziny.
0 UP 1 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2012-11-29, 15:05   

To co piszesz Mad 23 jest jasne,żle wczytałem się w twój poprzedni post.Oczywiście przynależne podwórko ,to nie jest własność prywatna.
0 UP 0 DOWN
 
kucyk 
kucyk na biegunach



Wiek: 56
Dołączył: 28 Lut 2012

UP 7 / UP 2



Wysłany: 2012-11-29, 15:30   

Marcim B. napisał/a:
Barakkaa napisał/a:
Co do wypowiedzi Marcina B. - czyli, że jak, że ja jestem przedstawicielem PO zmieniającym ksywki?

Skoro powielasz "argumenty" żywcem wyjęte z gęby radnego PO...


Panie Barcicki. Jestem powalony Pańską elokwencją. To chyba zwyczaj Towarzyszy SLD, że w taki prostacki sposób piszą o innych osobach. Nawet jeżeli się kogoś nie lubi, to użycie takich słów świadczy tylko i wyłącznie o prymitywizmie. Pana wypowiedź należy odbierać jako chamską i ten przymiotnik pasuje jak najbardziej do Pana osobowości.
4 UP 2 DOWN
 
Barakkaa 



Wiek: 63
Dołączył: 28 Lis 2012

UP 85 / UP 62



Wysłany: 2012-11-29, 19:46   

kontrakt napisał/a:
Nie bardzo właściwie rozumiem oburzenie o brak odpłatności za parkowanie pod biedronką w centrum (choć różnie z tą odpłatnością bywa - było o tym na forum). Jeśli teren należy do galerii, to ma ona prawo zrobić na nim parking bezpłatny nawet jeśli znajduje się w strefie płatnego parkowania


Złodziejstwem jest branie przez miasto od brzeżan opłat za parkingi, które z tytułu wieloletnich podatków, które płacą powinny być może nie ich własnością ale na pewno parkowanie na nich powinno być bezpłatne! Jeśli jakiś teren należy do galerii to parkingi powinny należeć do nas i nam służyć - teraz wszyscy się stresują żeby przypadkiem się nie spóźnić i mandatu nie dostać. Jakie to jest żałosne, że Ci ludzie nie mają wstydu żeby brać za to pieniądze i jeszcze karać za kilkuminutowe spóźnienia. Powinni mi umyć samochód podczas postoju bo przez jazdę po ich posmarkanych drogach umyty samochód zaraz staje się czarny - a oni kary dają. Zero klasy, wieśniacy, za których mi wstyd. Przecież w niektórych miejscach trzeba uważać żeby koła nie urwać - w tak opłakanym stanie są te parkingi. To nam powinni płacić z tytułu szkód poniesionych od jeżdżenia po ich parkingach.

Ciekawi mnie jedno. Poświęciłem swój czas przez dwa dni na forum, żeby wstawić się za ludźmi. Przedstawiłem własną propolską koncepcję a czuję się na tym forum jak wróg. Przecież ja chcę ludzie żeby Wam się dobrze żyło a Wy mnie atakujecie. Najlepsze jest to, że wszyscy nagle stają sie patriotami podczas meczów, klasykiem w tym przypadku jest spotkanie Polska-Niemcy. Gromkie okrzyki ... biało-czerwoni do boju a szwaby do domu. Jak Wy nienawidzicie tych Niemców ale jakoś nie przeszkadza Wam jeździć ich samochodami czy robić zakupy w niemieckich supermarketach. Co za dwulicowość. Coś mi się wydaje, że gdyby Niemcy weszli tutaj teraz do tego kraju to byście im go po prostu oddali - takie z Was pierdoły.
3 UP 3 DOWN
 
motomaniek77 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2008

UP 39 / UP 22



Wysłany: 2012-11-29, 20:45   

Nikt ciebie nie atakuje wręcz przeciwnie ataku i obrażania :( innych to raczej można się doszukać w twoich postach :(
1 UP 2 DOWN
 
lucifer 



Wiek: 34
Dołączył: 08 Wrz 2012

UP 645 / UP 516



Wysłany: 2012-11-29, 21:19   

Barakkaa, weź w końcu głęboki oddech i przestań tak gwałtownie przelewać swoje myśli na wszystkie tematy i fora. Obrażanie kogokolwiek nie przysporzy ci słuchaczy, którzy nagle zaczną kupować tylko "polskie" w "polskich sklepach" z "polskim właścicielami" . Obrażasz setki jak nie więcej ludzi, którzy kupują markecie (nazwę pominę), do tego jeżeli ktoś powie coś z czym się nie zgadzasz zaraz wspominasz o jakiś skażonych kurczakach. Ich spożycie czyni zapewne przysłowiowym "Niemcem" czy "Portugalczykiem".

Zrozum że niektórzy kupują tam produkty z powodu niewielkich zarobków. Co do jakości, proszę podaj źródła badan o występujących skażeniach w tych sklepach.
Druga rzecz, rzekomo lepsze produkty u naszych sklepikarzy. Tak są lepsze (spożywka) ale tylko tam gdzie właściciel stawia na ich jakoś lub wyjątkowość. Sprowadza ze swojej produkcji. Takim sklepom żadna strefa nie zagrozi. Po prostu mają klienta, który jest w stanie przyjechać z drugiego końca miast.

Jeżeli ktoś ma natomiast to samo co w marketach, to przy obecnych zarobach (uzyskach w lokalnych firmach), sorry Winnetou. Polecam wyjazd na Polną pod Eurocash i pooglądanie brzeskich sklepikarzy, którzy kupują tam "wyjątkowy" towar. Swoją drogą Eurocash należy do Pana Luisa Amarala, który ją nabył, bezpośrednio i pośrednio poprzez swoje spółki holdingowe Kipi NV i Politra BV z siedzibą w Naritaweg 165, 1043 BW Amsterdam, Holandia. Czyli nasi przedsiębiorcy transferują pieniądze do Holandii. Kupując ubrania i inne rzeczy gdzie idą zyski?

Co do tej mitycznej strefy, powtórzę się: dzisiaj jest mi łatwiej dojechać i załatwić sprawę na mieście lub coś kupić niż kiedyś. Parkingi nie są już okupywanie prze pracujących. Choć często w okolicach rynku i tak trudno znaleźć miejsce. Jeżeli strefa miałaby zniknąć wystarczy wybrać Burmistrza i radnych, którzy w swoim programie założą takie rozwiązanie.

Może sami sklepikarze zaczną się starać o klienta. Na początek dobry towar o przyzwoitej cenie (nie drenującej maksymalnie kieszeni klienta), plus zmiana godzin otwarcia. Dla kogą są te poranne (zwłaszcza w sklepach z ubraniami czy butami)? Lepiej przedłużyć funkcjonowanie. Często o 17 już zamknięte lub podłoga umyta i zabójczy wzrok sprzedawców. Nie mówiąc już o sobocie.

Jest takie powiedzenie o belce w oku, radzę wziąć je pod uwagę dopóki ci biedni całkiem nie zaczną kupować w marketach, a lepiej zarabiający w Opolu i Wrocławiu.
3 UP 3 DOWN
 
Barakkaa 



Wiek: 63
Dołączył: 28 Lis 2012

UP 85 / UP 62



Wysłany: 2012-11-29, 21:51   

Czy możliwe jest, żeby małe pisklęta w sposób naturalny osiągnęły wagę dorosłych kurcząt w ciągu tygodnia? Jeśli tak wszystko wiesz kto gdzie kupuje, przytaczasz Luis'a Amaral'a to powinieneś też wiedzieć o występującym hormonie wzrostu w kurczakach. Nie wiadomo jak katastrofalne może mieć jedzenie tego gówna. A o GMO poczytałeś troche? Gdzie najczęściej można znaleźć produkty naszpikowane GMO?

To nie ja się z Was smieję. Z Was się smieją właściciele zagranicznych sieci. Robią na Was biznes i się smieją. Myślicie, że właściciel Biedronki zrobiłby zakupy we własnym sklepie? Ciągle argument - ludzie nie mają pieniędzy to kupują TANIO w Biedronkach. Przepraszam bardzo ale docierają do nas cały czas wiadomości jak to się marnuje jedzenie w Polsce. Nie ma oszczędzania bo prawdziwe oszczędzanie (nie mówiąc w tym wypadku o żywności) to kupno na przykład dobrego jakościowo produktu, który posłuży dłużej. Ludzie mówia ciągle, że nie mają pieniędzy i idą kupować coś co posłuży parę dni i wymieniają rzecz na nową ąz wreszcie te wymiany przekraczają koszt jednego dobrego towaru. Trzeba po prostu lepiej zarządzać pieniądzem, gdyby tak było to każdego byłoby stać na lepsze produkty.

Wiadomo, że moje kontrowersyjne wpisy nie przyniosą mi tutaj zwolenników. Gdybym napisał, jak to wczoraj w promocji kupiłem 5kg kurczaka w promocji w Biednym Bronku i podpowiedział, że promocja trwa jeszcze do jutra to dostałbym masę plusików. Ci co się wyłamują zawsze są nielubiani:)
2 UP 1 DOWN
 
klmen1 

Wiek: 47
Dołączył: 10 Paź 2008

UP 8 / UP 1



Wysłany: 2012-11-29, 21:58   

Mieszkam w UK w centrum miasta mamy market i wokół niego piekny duży parking - oczywiście platny bo jest w "strefie" Podalem tylko przykład jak jest gdzie indziej nie zjedzcie mnie
1 UP 0 DOWN
 
Barakkaa 



Wiek: 63
Dołączył: 28 Lis 2012

UP 85 / UP 62



Wysłany: 2012-11-29, 22:10   

No właśnie a w Brzegu co mamy? Mamy market i wokół niego piękny duży parking - no i oczywiście nie płatny pomimo tego że jest w "strefie" ;D Tu się wspiera tych dużych a mali muszą bulić.
2 UP 1 DOWN
 
lucifer 



Wiek: 34
Dołączył: 08 Wrz 2012

UP 645 / UP 516



Wysłany: 2012-11-29, 22:16   

Barakkaa napisał/a:
Czy możliwe jest, żeby małe pisklęta w sposób naturalny osiągnęły wagę dorosłych kurcząt w ciągu tygodnia? Jeśli tak wszystko wiesz kto gdzie kupuje, przytaczasz Luis'a Amaral'a to powinieneś też wiedzieć o występującym hormonie wzrostu w kurczakach. Nie wiadomo jak katastrofalne może mieć jedzenie tego gówna. A o GMO poczytałeś troche? Gdzie najczęściej można znaleźć produkty naszpikowane GMO?
Prosta sprawa, prezentujesz wyniki badań wykonanych przez renomowane źródła i odnośniki do nich. Potem zestawiasz to z konkretnymi produktami w danym sklepie, oczywiście z informacją kto i gdzie je wytworzył. Jeżeli to już wszytko wrzucisz można będzie uznać, że w sposób właściwy informujesz o realnych zagrożeniach. Na razie to hasła, bez poparcia w faktach.

Barakkaa napisał/a:
Ciągle argument - ludzie nie mają pieniędzy to kupują TANIO w Biedronkach. Przepraszam bardzo ale docierają do nas cały czas wiadomości jak to się marnuje jedzenie w Polsce. Nie ma oszczędzania bo prawdziwe oszczędzanie (nie mówiąc w tym wypadku o żywności) to kupno na przykład dobrego jakościowo produktu, który posłuży dłużej. Ludzie mówia ciągle, że nie mają pieniędzy i idą kupować coś co posłuży parę dni i wymieniają rzecz na nową ąz wreszcie te wymiany przekraczają koszt jednego dobrego towaru. Trzeba po prostu lepiej zarządzać pieniądzem, gdyby tak było to każdego byłoby stać na lepsze produkty.
o widzisz, w końcu jakiś argument. Dla przykładu ja kupuję wiertarkę Boscha zamiast jakieś marnej marketowej podróbki. Tylko czy Bosch jest polski?

Barakkaa napisał/a:
Wiadomo, że moje kontrowersyjne wpisy nie przyniosą mi tutaj zwolenników. Gdybym napisał, jak to wczoraj w promocji kupiłem 5kg kurczaka w promocji w Biednym Bronku i podpowiedział, że promocja trwa jeszcze do jutra to dostałbym masę plusików. Ci co się wyłamują zawsze są nielubiani:)
styl pisania i język nie przyniesie zwolenników. Czy jeżeli w kolejnym wpisie zawrę moje spostrzeżenia z kupna koszuli i brzeskiego sklepikarza dostane plusa? Dodam że koszula Made in Tajland, via Wólka Kosowska.
1 UP 1 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu