Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Dyskryminacja brzeżan
Autor Wiadomość
fish 



Wiek: 73
Dołączyła: 18 Sie 2011

UP 68 / UP 77



Wysłany: 2012-11-29, 22:22   

Kilka moich uwag do lementu o płatne parkingi;
pytałam znajomą mającą sklep w strefia, czy w zwiazku z tym zmniejszył jej się obrót ? powiedziala mi że ;
1. jezeli masz w miarę dobry czynsz,
2. jeżeli masz dobry towar i w dobej cenie,
3. jezeli obsluga jest 'kumata" i miła
to
kilentów masz tyle samo i obroty nie spadają,bo ludzie do takiego sklepu zawsze dotrą !
skończmy więc z tym mitem "zabójczej" płatnej strefy :)
1 UP 1 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-11-29, 22:26   

mad23 napisał/a:
Równi i równiejsi
Okazuje się że właściciel lokalu w strefie płatnego parkowania może tylko sam parkować na przyległym podwórku. Natomiast pracownik właściciela nie może. Bo tylko mieszkońcy i właściciele mogą parkować na nieruchomości.

Nie bardzo wiem jaki związek ma to ze strefą, bo w uchwale dotyczącej strefy napisano:
"abonament miesięczny typu „Z” dla przedsiębiorców wykonujących działalność w stefie płatnego parkowania oraz osób zatrudnionych na terenie strefy płatnego parkowania - 100,00 zł," a to niewiele więcej niż kosztuje miesięczny bilet komunikacji miejskiej.
mad23 napisał/a:
W strefie płatnego parkownia znajduje się Miejski Zarząd Mienia Komunalnego

MZMK znajduje sięna ul. Towarowej, czyli daleko poza strefą. W strefie znajduje się natomiast Zarząd Nieruchomości Miejskich, który ma własne podwórko. Tu prawo działą tak jak w przypadku właścicieli nieruchomości i podwórek: sami decydują jak je zagospodarować i kogo wpuścić. Przykładem może być nieruchomość - w strefie - gdzie mieści się Prokuratura i Bank PKO BP: tam właściciel posiada nieruchomość i podwórko i jeszcze nie widziałem ani nie słyszałem żeby kogoś stamtąd przegoniono o ile nie pozostawił auta na wyznaczonym miejscu.
mad23 napisał/a:
Z tego co wiem za cichym przyzwolenie szefa miasta Brzegu mogą tam również parkować pracownicy prokuratury, sądu, wieziennictwa.
Nadmieniam że wszyscy parkują za darmo.
Nie są właścicielami nieruchomości jak i też mieszkańcami.
Czyli dalej prawo jest dla maluczkich.

Na podwórku o którym mówisz jest parking. Nie ma natomiast żadnej informacji, znaku czy stróża, który zabraniłby parkowania w godzinach otwarcia bramy. Skoro coś nie jest zabronione to po co ciche przyzwolenie?
ale ok, niech będzie, że mam jakiś w tym interes tudzież prubuję zamydlić oczy cytując obowiązujące przepisy. Interpretację pozostawiam innym :)
Ostatnio zmieniony przez Bartek T. 2012-11-29, 22:27, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Pawelkos 


Wiek: 58
Dołączył: 29 Lis 2012

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-11-29, 22:30   

;)
Ostatnio zmieniony przez Pawelkos 2012-11-29, 22:31, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Barakkaa 



Wiek: 63
Dołączył: 28 Lis 2012

UP 85 / UP 62



Wysłany: 2012-11-29, 22:33   

lucifer napisał/a:
Prosta sprawa, prezentujesz wyniki badań wykonanych przez renomowane źródła i odnośniki do nich. Potem zestawiasz to z konkretnymi produktami w danym sklepie, oczywiście z informacją kto i gdzie je wytworzył. Jeżeli to już wszytko wrzucisz można będzie uznać, że w sposób właściwy informujesz o realnych zagrożeniach. Na razie to hasła, bez poparcia w faktach.


Jak bez podparcia faktami? Może poczytaj troche to później wrócimy do tematu. Właśnie rzecz w tym, że ludzie są nieświadomi tego co jedzą. Gdyby coś więcej na ten temat wiedzieli to na pewno zmieniliby nawyki żywieniowe.

lucifer napisał/a:
o widzisz, w końcu jakiś argument. Dla przykładu ja kupuję wiertarkę Boscha zamiast jakieś marnej marketowej podróbki. Tylko czy Bosch jest polski?


No i dobrze, że kupujesz Bosch'a bo jest jakościowo lepszy choć to już i tak nie to samo co kiedyś. Mówie o przesadnym wybieraniu zagranicznych produktów, z którymi nasze mogą z powodzeniem konkurować. A Zelmer? Przecież te odkurzacze czy inne urządzenia tej marki przeżyją te produkowane pod logo znanych marek, które przeniosły fabryki do Chin. Jeśli chodzi o żywność to może skomentujesz kupowanie czosnku pochodzącego z Chin? To dobiero debilizm żeby kupować to gówno.

lucifer napisał/a:
styl pisania i język nie przyniesie zwolenników. Czy jeżeli w kolejnym wpisie zawrę moje spostrzeżenia z kupna koszuli i brzeskiego sklepikarza dostane plusa? Dodam że koszula Made in Tajland, via Wólka Kosowska.


Uwierz mi, że nie zależy mi na Twoich plusikach.
3 UP 1 DOWN
 
lucifer 



Wiek: 34
Dołączył: 08 Wrz 2012

UP 645 / UP 516



Wysłany: 2012-11-29, 22:39   

Tak było przed edycją posta Pawelkos
Pawelkos napisał/a:
lucifer napisał/a:
Prosta sprawa, prezentujesz wyniki badań wykonanych przez renomowane źródła i odnośniki do nich. Potem zestawiasz to z konkretnymi produktami w danym sklepie, oczywiście z informacją kto i gdzie je wytworzył. Jeżeli to już wszytko wrzucisz można będzie uznać, że w sposób właściwy informujesz o realnych zagrożeniach. Na razie to hasła, bez poparcia w faktach.


Jak bez podparcia faktami? Może poczytaj troche to później wrócimy do tematu. Właśnie rzecz w tym, że ludzie są nieświadomi tego co jedzą. Gdyby coś więcej na ten temat wiedzieli to na pewno zmieniliby nawyki żywieniowe.

Coś mi tu śmierdzi z posługiwaniem się dwoma kontami i nie jest to kurczak z Biedronki. Nie wiem w czyim interesie są te tematy i posty ale ja się z dyskusji wypisuje.
0 UP 2 DOWN
 
Barakkaa 



Wiek: 63
Dołączył: 28 Lis 2012

UP 85 / UP 62



Wysłany: 2012-11-29, 22:50   

No pewnie. ZMOWA chcących jeść zdrową żywność:D
0 UP 1 DOWN
 
damian1217 



Wiek: 44
Dołączył: 26 Maj 2010

UP 204 / UP 216


Skąd: brzeg

Wysłany: 2012-11-29, 22:58   

klmen1 napisał/a:
Mieszkam w UK w centrum miasta mamy market i wokół niego piekny duży parking - oczywiście platny bo jest w "strefie" Podalem tylko przykład jak jest gdzie indziej nie zjedzcie mnie
Ha nie wspomnial kolega o płatnych parkingach w niektórych szpitalach.A teraz pomyślcie co by się dzialo jakby takie oplaty wprowadzić w Brzeskim szpitalu?
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2012-11-29, 23:32   

damian1217 napisał/a:
co by się dzialo jakby takie oplaty wprowadzić w Brzeskim szpitalu?

Już kiedyś były. Płaciło się przy wjeździe na teren szpitala.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2012-11-30, 07:01   

Zapomniano jednakże napisać, ze są sklepikarze, którzy kupują taniej w "Biedronkach", by potem z zyskiem sprzedać u siebie. Są tacy, są. :D
0 UP 6 DOWN
 
tekla 



Wiek: 55
Dołączyła: 20 Lut 2011

UP 11 / UP 5



Wysłany: 2012-11-30, 10:45   

Kochani moi nie ma co się produkowac bo i o co wiele postów o spożywke a tu nie o to chodzi przecież w centrum miasta aż tak dużo tej tzw spożywki nie ma małe dwie żabki lewiatan na długiej no i masarnie małe które i tak mają swoich klientów tu są różne branże ciuszki ,buty ,sklepy ze sprzętem, jubilerzy ,kwiaciarnie itp...tu chodzi o nierówne traktowanie jesli miasto nie chce pomóc małym sklepom to niech ich nie stawia na gorszej pozycji nie mam nic przeciw galerii pewnie sama tam się wybiorę tylko skoro jest w strefie płatnego parkowania to dlaczego ma byc inaczej traktowana niż sklepy w centrum .Dlaczego burmistrz i władza nie chcą pomagac swoim kupcom miejscowym a wspomagają dużych tego tak naprawde nie wie nikti tu jest problem .
3 UP 0 DOWN
 
Barakkaa 



Wiek: 63
Dołączył: 28 Lis 2012

UP 85 / UP 62



Wysłany: 2012-11-30, 11:47   

Temat tak jak Tekla zauważyła troszkę niepotrzebnie zboczył na tematy żywieniowe. Wracając do pierwotnego tematu ... wszystko sprowadza się do tego, że nie można usprawiedliwiać darmowych parkingów przy galeriach w strefie płatnego parkowania argumentując, że te parkingi są wykupione na własność przez właścicieli tych galerii. Galerie wówczas nie dość, że są potężnymi sieciami uzyskują dodatkową przewagę nad drobniejszymi przedsiębiorcami. Ludzie, którzy nie prowadzili własnej działalności nie rozumieją w ogóle problemu drobnych przedsiębiorców. Nie ma tutaj współczucia, dialogu, próby zrozumienia powstałego problemu.

Przypominam, że to drobni przedsiębiorcy w tym mieście w znacznym stopniu zasilają miasto finansowo. Jeśli tak jest to w przypadku kiedy galerie mają własne wykupione parkingi, aby pomóc mniejszym konkurować z silnymi trzeba byłoby nie mówiąc już o faworyzowaniu tych mniejszych przynajmniej traktować ich na równi z tymi gigantami! Powiedzcie tak szczerze, obiektywnie co o tym sądzicie?
3 UP 1 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2012-11-30, 17:07   

To prawda,mały może mniej :D Dam przykład -sklep ,,Migiem"obok urzędu pracy.Ceny mają b.przyzwoite,natomiast ich parking został zablokowany przez bariery,ciężko tam podjechać.
3 UP 0 DOWN
 
Barakkaa 



Wiek: 63
Dołączył: 28 Lis 2012

UP 85 / UP 62



Wysłany: 2012-11-30, 19:44   

yoorek napisał/a:
To prawda,mały może mniej :D Dam przykład -sklep ,,Migiem"obok urzędu pracy.Ceny mają b.przyzwoite,natomiast ich parking został zablokowany przez bariery,ciężko tam podjechać.


No to wyobraźcie sobie, że supermarket zastawili barierami. Tego nie da się wyobrazić bo to niemożliwe:) Mały biedny Polak się dle zarządu miejskiego nie liczy, liczy się za to pieniądz. Co do sklepu "Migiem" to też polecam. Konkretny towar w bardzo konkurencyjnych cenach.
2 UP 1 DOWN
 
Barakkaa 



Wiek: 63
Dołączył: 28 Lis 2012

UP 85 / UP 62



Wysłany: 2012-11-30, 19:47   

Jest też wiele innych punktów w Brzegu, o których ludzie zapomnieli, a do których warto zajść.
2 UP 1 DOWN
 
Barakkaa 



Wiek: 63
Dołączył: 28 Lis 2012

UP 85 / UP 62



Wysłany: 2012-12-01, 00:47   

Szkoda, że tak mało ludzi ma cokolwiek do powiedzenia w tej sprawie.
0 UP 1 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu