Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Widzisz wypadek? Pożar? Poinformuj nas o tym telefonicznie lub sms: 886-33-07-33
Samobójstwa
Autor Wiadomość
johohoxd 


Wiek: 28
Dołączyła: 02 Gru 2011

UP 4 / UP 0



Wysłany: 2013-04-02, 21:20   Samobójstwa

Powiedzcie mi dlaczego tylu młodych ludzi w ostatnim czasie popełnia samobójstwa? Tyle mają życia przed sobą a już je kończą. Niewiarygodne.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2013-04-02, 21:24   

Może właśnie z obawy przed tym życiem.
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2013-04-02, 22:05   

Przyczyny zapewne są różne jak różni są ludzie.

Myślę, że postęp cywilizacyjny w dużej mierze wpłynął na wzrost samobójstw. Łatwiejszy dostęp do wszelakich środków chemicznych, wiedzy na temat jak owe życie sobie bezboleśnie odebrać.

Warto również wziąć poprawkę na złą kondycję psychiczną społeczeństwa, nierówność, przemoc, problemy finansowe. brak zrozumienia przez otoczenie.

Ogólnie rzecz biorąc ludzie z pokolenia na pokolenie wyzbywają się naturalnej równowagi psychicznej, która w naszych czasach zachwiana jest przez szereg debilnych zachowań czy bezcelowego dążenia do dominacji silniejszych jednostek ludzkich.

Można jedynie współczuć młodym ludziom, którzy odbierają sobie życie bowiem zdecydowaną większość problemów można rozwiązać od ręki. Wystarczy poprosić kogoś o pomoc, rozmowę, cokolwiek, aby dać sobie szansę zanim wykona się pochopnie "wyrok".

Każdy w swoim życiu przeżywa czasem ciężkie chwile, ale to nie powód do tego żeby się poddawać.

Powody bywają przeważnie błahe, kuriozalne i to mnie najbardziej zastanawia. Gdzie podziała się w ludziach chęć do życia i walki z przeciwnościami losu?
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-04-02, 23:02   

LiuKhongSum napisał/a:
brak zrozumienia przez otoczenie.


Ale też pochylanie się nad istotą zrozumienia, dyskusje na temat tolerancji, poszanowania człowieka, itp. itd.
Od razu wyjaśniam, że tego nie oceniam, tj. nie stwierdzam czy to dobre, czy złe.

Jeżeli nagle w zasięgu wzroku policjanta zacznie uciekać człowiek, policjant zacznie za nim gonić, bo musi być winny. Chcę przez to zasugerować, że ogólny dyskurs oraz mnóstwo przestrzeni nań, dotyczący problemów społecznych, problemu jednostki, wrażliwości, trudności w funkcjonowaniu itp. przyciąga bardziej myślenie o tym. Prawo przyciągania. Te wszystkie newralgiczne punkty poddane szerokiej refleksji stają się punktem zapalnym.
Refleksja staje się bronią obosieczną. Nierzadko jej potrzebujemy, ale również często ona staje się zapalnikiem, albo gwoździem do trumny naszej problemów.
Spotkaliście kiedyś osobę, którą trawi ból, wręcz wielka rozpacz, ale na wskutek mniej lub bardziej zautomatyzowanych reakcji ukrywa go w sobie, jednak kiedy pojawia się w jej zasięgu ktoś, kto wykazuje jakieś zainteresowanie i świadomie lub przypadkowo używa słów kluczowych, które wywołują efektem lawinowym spazmy.
Ten dyskurs, zainteresowanie mediów, wszystkich w koło, jest właśnie kolebką takich słów kluczowych. Okazuje się, że ktoś nagle ujął nasze cierpienie w ramy i zaczynamy się postrzegać jako certyfikowana ofiara.
Zostaje otwarta rana, ale nieczęsto otwierający (czy to przypadkowa osoba w przestrzeni internetowej, czy to koleżanka, czy to media wraz z wszelkimi, wyrastającymi jak grzyby po deszczu programami pochylającymi się nad problemami ludzkimi w tym młodzieży) dostarcza lekarstw, czy zajmuje się dalej leczeniem tej rany. W skrócie to tak jakby ktoś do nas podszedł i powiedział "masz problem" i odszedł.
Niestety troszkę sami rozmiękczamy teren, po którym potem każemy naszym bliskim chodzić.
Oczywiście to tylko malutka część problemu i - zdaję sobie z tego sprawę - mocno uogólniona.
W grę wchodzą zarówno mechanizmy globalne, jak i drobnostki, które urosły - napompowały się do wielkiego problemu.
Cóż, sporo tu poważnych problemów, sporo absurdalnych wniosków, faktycznie kuriozalnych sytuacji, ot choćby zjawiska, które na co dzień nie wartościujemy negatywnie, albo jednoznacznie negatywnie, jak choćby refleksja, czy media / ogólnodostępny dostęp do informacji, ale też świadomość, że jesteśmy zauważali, a świadomość widowni często intensyfikuje chęć podjęcia działań (złych czy dobrych).

Temat rzeka tyleż przyczyn, ile niewiadomych.
1 UP 0 DOWN
 
Pawiel24_ 


Wiek: 39
Dołączył: 03 Kwi 2011

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-04-07, 13:18   

Jak dla mnie to Ci co popełniaja samobujstwo to po prostu nie maja wsparcia w innych... bo lepiej się komuś kto zrozumi,wysłucha wypłakać wyżalić z tego co komu na sercu lezy i wtedy już takich myśli "chyba" nie ma...
A jutro jest pogrzeb mojego znajomego co właśnie powiesił się jak dla mnie z błachych powodów... :-(
0 UP 0 DOWN
 
wikimiki 
koko



Wiek: 49
Dołączył: 25 Lip 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2013-04-07, 14:41   

o której jest pogrzeb? i na jakim cmentarzu?
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-04-07, 18:13   

wikimiki napisał/a:
o której jest pogrzeb? i na jakim cmentarzu?

Na pewno na Starobrzeskiej. Nie pamiętam godziny.
0 UP 0 DOWN
 
Adyk 



Wiek: 24
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2013-04-07, 20:10   

przem napisał/a:
wikimiki napisał/a:
o której jest pogrzeb? i na jakim cmentarzu?

Na pewno na Starobrzeskiej. Nie pamiętam godziny.

12
0 UP 0 DOWN
 
Hitman 


Wiek: 51
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2013-04-08, 08:51   

Pawiel24_ napisał/a:
Jak dla mnie to Ci co popełniaja samobujstwo to po prostu nie maja wsparcia w innych... bo lepiej się komuś kto zrozumi,wysłucha wypłakać wyżalić z tego co komu na sercu lezy i wtedy już takich myśli "chyba" nie ma...
A jutro jest pogrzeb mojego znajomego co właśnie powiesił się jak dla mnie z błachych powodów... :-(


Problemy czasami mocno przytłaczają i człowiek nie widzi innego wyjścia. Poza tym to co nazywasz "błahym" powodem niekoniecznie musi takie być dla samobójcy.
0 UP 0 DOWN
 
Angel 
carpe diem !



Wiek: 47
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-04-08, 14:25   

Pogoda która była do wczoraj napewno nie sprzyjała dobremu nastrojowi a raczej stanom depresyjnym to raz...Dwa ze właśnie jak człowiek jest w depresji to niemyśli jasno i jest skłónny zrobic takie rzeczy.....
0 UP 0 DOWN
 
lord 
antysikork



Wiek: 32
Dołączył: 20 Wrz 2008

UP 242 / UP 264



Wysłany: 2013-04-08, 15:02   

Bardzo ciekawy dokument - Japoński las samobójców
http://www.youtube.com/watch?v=pgAHP4M84ZE
1 UP 0 DOWN
 
Bartosz 



Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2006

UP 2 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-04-09, 18:43   

W dużej mierze winni są rodzice , którzy nie poświęcają czasu na rozmowę z dzieci usprawiedliwiając się tym ,że nie mają czasu... Nastolatkowie zamykają się ,trzymając zazwyczaj błahe problemy w sobie, nie wytrzymują psychicznie i dochodzi do tragedii . Później cała rodzina do końca życia ma wyrzuty sumienia.
0 UP 1 DOWN
 
Baca 


Wiek: 42
Dołączył: 04 Mar 2013

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2013-04-16, 20:47   

Nie jestem z Brzegu, ale podczas jednej wizyty u fryzjera, na ul. Piastowskiej - między pocztą a biedronką (nigdy więcej) dowiedziałęm się, od jakieś nawiedzonej kobiety, o tym, że ostatnio w Brzegu fala samobójstw.
Poznałem nawet wiek:15,18,21,33 i 55 lat, stosunek 4 mężczyzn do 1 kobiety (dziewczynki) - o ile nie przekręciłem "danych".
Dowiedziałem się również, że matka jednej z małoletnich ofiar... "na pogrzebie pisała sms-y".
Ludzie są jednak żałośni... :(
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu