Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Przylądki Dobrej Nadziei, czyli spotkania artystów wsze
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-10-04, 20:16   Przylądki Dobrej Nadziei, czyli spotkania artystów wszelkich

Stowarzyszenie Żywych Poetów z Brzegu i Wirtualny Ogród Sztuki „Galeria Aniołów”
zapraszają na:

I-wsze Spotkania Artystów Wszelkich
Przylądki Dobrej Nadziei


pod mecenatem Przedsiębiorstwa Handlowo Usługowego „Stach-Parkiet” z Brzegu.

Data: 21 październik 2006
Miejsce: Brzeskie Centrum Kultury

Program imprezy:

- godz. 18.00 – „Albedo” – impresja słowno-muzyczna teatru „Vento” promująca tomik poezji Radosława Wiśniewskiego pt. „Albedo” na „Małej Scenie” Brzeskiego Centrum Kultury;
- godz. 19.00 – „Fireshow” – spektakl z ogniem żywym w wykonaniu teatru „Vento”
przed Brzeskim Centrum Kultury;
- godz. 19.30 – koncert Formacji Poezji Śpiewanej „Cisza jak ta” z Kołobrzegu
na Sali Widowiskowej Brzeskiego Centrum Kultury;

Na wszystkie punkty programu WSTĘP WOLNY !


Imprezie patronują:
- Naukowe Koło Wiedzy o Tańcu (opiekun dr Katarzyna Łeńska-Bąk);
- Naukowe Koło Kulturoznawców (opiekun dr Magdalena Sztandara);
Oba działające przy Katedrze Kulturoznawstwa i Folklorystyki Uniwersytetu
Opolskiego
.


Sponsor wspomagający: Hotel „Piast” Brzeg;

Patronat medialny: Panorama Powiatu Brzeskiego, www.forumbrzeg.pl;


Strony internetowe artystów, organizatorów i sponsorów:

http://www.wdq.home.pl/ciszajakta/newsy.htm
http://www.szp.free.art.pl/
http://www.galeriaaniolow.prv.pl/
http://www.piast.strefa.pl/
Ostatnio zmieniony przez Cyborg 2006-10-04, 20:38, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-04, 20:28   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Data: 21 październik



:( :(:( A ja będę pił zdrowie Pana i Pani młodej

Nie można tego przełożyć ????? :(

A żeby było śmiesznie, będe pił w restauracji
Cytat:
„Piast” Brzeg
Ostatnio zmieniony przez smooth 2006-10-04, 20:32, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-10-04, 20:34   

A miałeś być honorowym gościem.... Impreza i tak została przełożona niby na prośbę gitarzysty zespołu, ale w planowanym pierwotnie terminie inni ludzie będą pili weselną gorzałę i takie tam.
Na marginesie - sorki, że porzuciłem rozmowy z Toba na róznych wątkach - są bardzo ok i brakuje mi ich, ale teraz górę wzięły priorytety - brakuje mi czasu na dyskusje o SDM i innych tego typu rzeczach. Nie mniej piwo w pamięci zakonotowane /za dopisek o rzekomo dobrej poezji Franco ;) /.
Wracając do tematu - polecam stronę zespołu - można ściągnąć kilka kawałków. Jak Ci pasi SDM to i Cisza przypasi. A dzień później SDM we Wrocku.

Serdeczności Smooth - miałem co do Ciebie pewne migawy, ale kupiłeś mnie Romkiem i SDMem. Byłeś może na Wieczorze Lisztowskim?

F.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-04, 20:50   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Na marginesie - sorki, że porzuciłem rozmowy z Toba na róznych wątkach - są bardzo ok i brakuje mi ich


Miło mi to czytać ... i odwzajemniam...
Dla mnie rekompensatą porzuconych romów jest zdecydowanie
Franco Zarrazzo napisał/a:
A miałeś być honorowym gościem....


Franco Zarrazzo napisał/a:
Nie mniej piwo w pamięci zakonotowane /za dopisek o rzekomo dobrej poezji Franco


..no cóż, moim skromnym zdaniem (a z krytyką to często sie nie "cackam") dobra....

Cytat:
Serdeczności Smooth - miałem co do Ciebie pewne migawy, ale kupiłeś mnie Romkiem i SDMem.


Zdaje się, że oboje jesteśmy oszołomami (ale jakże poprzez srkomność - sympatycznymi......) i nigdy nie wiadomo kiedy będzie BOOM :)


Franco Zarrazzo napisał/a:
Byłeś może na Wieczorze Lisztowskim?


:( Byłem nie w sosie... a kumpel na którego liczyłem, odmówił mi towarzystwa ...


ps.
Współczuje nieprzyjemności zwiazanych z pewnym wątkiem Babo-Ribowym ..a i wypowiedzi Twe w tymże wątki miło mi sie czytało ... dobra po to już podejrzanie brzmi..
pozdrawiam i życze bonusowo paru godziny w dobie...poza tym mawiają "masz mało czasu, weź więcej zajęć" ...czy jakoś tak :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-10-14, 16:29   

List otwarty do nauczycieli polonistów szkół naszego miasta i okolicy:



Brzeg; 14 10 2006-10-14
Od: Komitet Organizacyjny
I Spotkań Artystów Wszelkich
„Przylądki Dobrej Nadziei”
w Brzegu




Do: Nauczyciele i wykładowcy j. polskiego
literatury i podstaw kulturoznawstwa
w szkołach miasta Brzegu i okolicznych




Szanowni Państwo!


Żyjemy w czasach pogardy. Jeszcze dwadzieścia lat temu, kiedy kończyłem szkołę średnią, madafakizacyjny wpływ mass-mediów i produktów pop i mass-kultury rodem prosto z nakręcanej przez finansowe korporacje i przemysłowe imperia Europy Zachodniej i Ameryki Płn. na nasze społeczeństwo był, jak się okazuje, szczęśliwie ograniczony Żelazną Kurtyną. Współcześnie jesteśmy atakowani bełkotliwą papką reklam i lawiną przekazów kształtujących w naszych umysłach świadomość i potrzebę posiadania dóbr materialnych. Jesteśmy nieszczęśliwi, bo... inni mają więcej. Bo nie mamy odbiornika tv takiego jak sąsiad, nie mamy samochodu takiego jak bohater najnowszego filmu o przygodach Jamesa Bonda.
Nie jest to czas i miejsce na dywagacje i wykłady na ten temat. Zagadnienie owo jest poruszane i studiowane przez kręgi kulturoznawców, etnografów, antropologów i wszystkich tych ludzi o humanistycznym kształcie osobowości, którzy potrafią szerzej spojrzeć na świat i „...wznieść się wysoko, gdzieś ponad przeciętność...”.
W całym tym szalonym świecie, w pędzie cywilizacyjnym, w lawinie wyuzdanych, ogłupiających a wręcz czasami obrzydliwych reklam, Matka Natura rodzi w bólach jednostki nie dające się spaczyć. Nie dające „... z siebie zedrzeć skór...”. Żyjące jakby obok, jakby zagubione, zapatrzone w „...ścieżki gwiazd...”. Z reguły droga ich jest samotna, ale przecież „...czasami te drogi się krzyżują. Jedni coś tracą, drudzy... zyskują...”.
Owocem takiego spotkania młodych ludzi z muzyką Starego Dobrego Małżeństwa i poezją Edwarda Stachury i Adama Ziemianina jest kołobrzeska Formacja Poezji Śpiewanej „Cisza Jak Ta”, na występ której w ramach większej imprezy mam zaszczyt zaprosić państwa jako koordynator i zachęcić do próby trafienia z nią do swoich podopiecznych.
Bolesław Leśmian, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Ernest Bryll, Edward Stachura – przecież to nazwiska jakby rodem z podręczników. To nazwiska ludzi, których poezja wywarła wpływ na grupę młodych i bardzo utalentowanych ludzi na tyle wielki, że słowa zostały przybrane w nuty i popłynęły ze scen Krainy Łagodności. Ballady te usłyszał w sierpniu 2006 sponsor koncertu, Mateusz Stach /właściciel PHU „Stach Parkiet”/ i wiedziony głosem serca postanowił podzielić swoje wrażenia ze współmieszkańcami rodzinnego miasta.
Z jego inicjatywy powstało coś na kształt komitetu organizacyjnego, a planowany koncert przeobraził się w imprezę o nieco większym wymiarze kulturotwórczym. Podjęliśmy rozmowy ze Stowarzyszeniem Żywych Poetów i w ten sposób powstał projekt I Spotkań Artystów Wszelkich „Przylądki Dobrej Nadziei” - imprezy której program przesyłam w oddzielnym załączniku.
Do grona sponsorów dołączyli Hotel „Piast”, Dziecięcy Dom Handlowy „Puchatek” a także proszący o zachowanie anonimowości właściciel zakładu usług poligraficznych. Nie obeszło się też bez współpracy z Brzeskim Centrum Kultury /ukłony dla dyrekcji/, a zainteresowanie imprezą wyraziły Koła Studenckie Uniwersytetu Opolskiego, z których dwa objęły swym patronatem całokształt wydarzeń związanych z Przylądkami Dobrej Nadziei.
Wstęp na wszystkie imprezy w ramach I SAW „Przylądki Dobrej Nadziei” jest wolny, co podkreślam i serdecznie zapraszam do udziału, a także przyłączenia się do krucjaty przeciwko ogłupianiu i płyciźnie intelektualnej w naszych mediach.

21 X 2006 – obierz nowy kurs. Kurs na Przylądki Dobrej Nadziei !

Z poważaniem i najlepszymi życzeniami z okazji Dnia Edukacji Narodowej


Jacek „Franek” Horęzga
Koordynator Projektu
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-10-14, 19:17   

Dla kogo ta impreza? Ano między innymi dla tych, których Kazimierz Dąbrowski opisał w poniższym wierszu:

Posłanie do nadwrażliwych


Bądźcie pozdrowieni, Nadwrażliwi
za waszą czułość w nieczułości świata, za niepewność - wśród jego pewności
za to, że odczuwacie innych tak, jak siebie samych, zarażając się każdym bólem
za lęk przed światem, jego ślepą pewnością, która nie ma dna
za potrzebę oczyszczania rąk z niewidzialnego nawet brudu ziemi
bądźcie pozdrowieni.

Bądźcie pozdrowieni, Nadwrażliwi
za wasz lęk przed absurdem istnienia
i delikatność nie mówienia innym tego, co w nich widzicie
za niezaradność w rzeczach zwykłych i umiejętność obcowania z niezwykłością
za realizm transcendentalny i brak realizmu życiowego,
za nieprzystosowanie do tego, co jest
a przystosowanie do tego, co być powinno
za to co nieskończone - nieznane - niewypowiedziane
ukryte w was.

Bądźcie pozdrowieni, Nadwrażliwi
za waszą twórczość i ekstazę
za wasze zachłanne przyjaźnie, miłość i lęk
że miłość mogłaby umrzeć jeszcze przed wami.

Bądźcie pozdrowieni
za wasze uzdolnienia - nigdy nie wykorzystane -
(niedocenianie waszej wielkości nie pozwoli
poznać wielkości tych, co przyjdą po was)
za to, że chcą was zmieniać, zamiast naśladować
że jesteście leczeni, zamiast leczyć świat
za waszą boską moc niszczoną przez zwierzęcą siłę
za niezwykłość i samotność waszych dróg
bądźcie pozdrowieni, Nadwrażliwi.




Przesłanie Kazimierza Dąbrowskiego, autora teorii dezintegracji pozytywnej, wybitnego psychologa i psychiatry.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-15, 00:59   

Dzięki Franco, za ten wiersz...
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-10-15, 01:17   

smooth napisał/a:
Dzięki Franco, za ten wiersz...

Sługa uniżony... Ja, gdy go czytałem pierwszy raz na Księdze Gości Galerii Aniołów, miałem dreszcze i łzy w oczach. Zresztą nie musze pisać. Nie znamy się osobiście, ale chyba oboje wiemy, co czuliśmy.
Bywaj marynarzu wzburzonych wód

Bosman Franek
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2006-10-15, 10:48, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-15, 02:48   

a ja pierwszy raz przeczytałem ten wiersz na ścianie klubu literackiego w nowej rudzie, w piwnicy. na schodach sobie go walneli. tamtego kllubu juz chyba nie ma, nie ma tamtej piwnicy ale doswiadczenie we mnie zostało. zreszta Dabrowski, wielka postać, jeden z niewielu polksich psychologów rozpoznawlanych na świecie. jego koncepcja dezintegracji pozytywnej to jest dojazdowy koncept.
0 UP 0 DOWN
 
cruelPAT 



Wiek: 36
Dołączyła: 10 Cze 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z północy ;]

Wysłany: 2006-10-15, 20:14   

Marzeniem mym byc tam :) ale niestety kilometry i szkola stanowia przeszkode na ten czas nie do pokonania...
Franku kibicuje temu projektowi i nadzieje mam na dalsze poczynania... bos utalentowany chlopak jest ... :) mam nadzieje ze forumiacze zdadza relacje z zabawy :]
Ostatnio zmieniony przez cruelPAT 2006-10-15, 20:16, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-10-16, 19:28   

Będziesz na sercu Cruelio de Pat :) . Zawsze ...

Z nowości:
Swój przyjazd zapowiedział kontrowersyjny poeta Arkadiusz Buczek, kiedyś mieszkający i tworzący w Krakowie. Obecnie zamieszkały we Wrocławiu. Podczas imprezy będzie można zakupić tomiki z jego wierszami. Postaram się wrzucić coś z jego twórczości dziś na forum celem przybliżenia klimatu jego wierszy. Prozy jeszcze nie czytałem, jakkolwiek posiadam :) .
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-10-16, 20:11   

Oficjalne zaproszenie na część imprezy promującą tomik poezji pt. "Albedo", odebrane dziś z rąk samego Radosława Wiśniewskiego :)



Ps. Kto się wybiera na tą imprezkę :?: :roll:
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-10-16, 20:33   

Inez napisał/a:
Ps. Kto się wybiera na tą imprezkę :?: :roll:
Oczywiście ja. Takiej okazji i takiego programu nie można przegapić :D
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-10-17, 20:14   

W kwestii chwili obecnej - plakaty się skończyły. Potrzebna jest natentychmiast konkretna pomoc w postaci jednej lub dwu paczek papieru ksero formatu a3 celem dodrukowania. Resztę spraw Mateusz /prosił, żeby podkreślić, że NIE POSIADA w tej chwili ani komputera ani netu/ załatwia osobiście. Tel. do niego: 603 317 830. Papier potrzebny na jutro rano.

Wszystkich ludzi dorej woli prosi się o współpracę :) . Podkreślamy, że cały czas praktycznie rzecz biorąc impreza przebiega pod hasłem nie obciążania budżetu miasta :) .

Najprawdopodobniej jutro powitamy oficjalnie nowych sponsorów.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-10-19, 05:44   

Medytacja na 19 X

"Przywiązanie do doczesnośći oraz nienawiść - oto dwóch największych wrogów postępu w każdym rodzaju służby i pracy. Kiedy ktoś bałamutnie wierzy, że ratuje czy zbawia innych, biada mu, bo nie ma innych, wszyscy są Jednym.; niedola pojedynczego człowieka jest smutkiem wszystkich pozostałych. To podstawowy błąd wynikający z niewiedzy ludzi. Gdyby tylko byli mądrzy, wiedzieli by, że są falami na powierzchni jednego oceanu".
Sathya Sai Speaks, vol.3
Z "Sai Baba - medytacje na każdy dzień roku"


PS
Uprzedzając jakieś ruchy zmierzające do wycięcia powyższych cytatów informuję, że zamiarem autora tych publikacji jest stworzenie klimatu mającego towarzyszyć Przylądkom Dobrej Nadziei. Nie stanowią one w jego mniemaniu offtopica - są integralną i składową częścią przygotowań gruntu pod imprezę. Wszak książeczka Sai Baby wpadła mi w ręce własnie 17go października...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: artystow, czyli, dobrej, nadziei, przyladki, spotkania, wsze


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu