Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Moje propozycje filmowe na każdą porę !!
Autor Wiadomość
kompnet 


Wiek: 37
Dołączył: 03 Lip 2005

UP 5 / UP 3



Wysłany: 2006-10-05, 09:49   Moje propozycje filmowe na każdą porę !!

W sieci zła

Gatunek: Dramat / Horror / Thriller
Kraj: USA
Czas trwania: 123 min.
Wytwórnia: Warner Bros

Mroczy, demoniczny thiller z wielce interesującą narracją. Detektyw John Hobbes ściga seryjnego zabójce. Jego sposób działania przypomina, sposób innego seryjnego zabójcy, którego sprawa została zamknięta kilkadziesiąt lat temu. Problem w tym, że to nie jest kwestia zabójcy, a demona, Azazela, z którym przjdzie się zmierzyć. Tylko pytanie czy John Hobbes da mu radę?

Detektywi Hobbes Jonesy są świadkami egzekucji zabójcy. Kilka dni potem zostają wezwani na miejsce makabrycznego morderstwa. Zabójca działa dokładnie tak jak niedawno stracony zabójca. Stanton ma dwie teorie na temat zbrodni...

Detektywi Hobbes i Jonesy doprowadzają do aresztowania i osądzenia seryjnego zabójcy. Są także świadkami jego egzekucji. W kilka dni po śmierci mordercy policjanci zostają wezwani na miejsce kolejnej zbrodni. W ciągu kilku sekund orientują się, że zabójca działa dokładnie tak samo jak niedawno stracony zbrodniarz. Drobiazgowe śledztwo prowadzi detektywów do wstrzasającego odkrycia...

Lśnienie

Gatunek: Horror
Kraj: Wielka Brytania
Czas trwania: 146 min.
Wytwórca: Warner Home Video

Jack Torrance (Jack Nicholson) pracuje jako kurator w hotelu Overlook w górach stanu Colorado. Hotel jest zamknięty na zimę i Jack z rodziną są jedynymi mieszkańcami w budynku. Kiedy burze śnieżne blokują rodzinę Torrance'ów w hotelu Danny, syn Jacka, który ma nadprzyrodzone telepatyczne zdolności odkrywa, że hotel jest nawiedzony i duchy powoli doprowadzają jego ojca do obłędu. Kiedy Jack spotyka ducha pana Grady, poprzedniego kuratora hotelu, sytuacja staje się coraz groźniejsza.

Jack Torrance (Jack Nicholson) otrzymuje pracę w górskim hotelu, którego ma pilnować. Hotel w zimie jest odcięty od świata, więc Jack z rodziną są jego jedynymi lokatorami. Wszystko przebiegło gładko aż do momentu, w którym syn Jacka zaczyna widzieć dziwne rzeczy. Okazuje się, że hotel jest nawiedzony a duchy zaczynają wpędzać Jacka w obłęd. Z dnia na dzień sytuacja staję się coraz bardziej groźna, aż pewnego dnia mężczyzna przestaje nad sobą panować.

Jest to jeden z najlepszych współczesnych horrorów. Nastrój grozy i napięcia potęguje z każdą minutą. Pięcioletni Danny znalazł się z rodzicami w opustoszałym na zimę hotelu. Wrażliwe, obdarzone zdolnościami wizjonerskimi dziecko, odbiera fluidy czające się w murach starej budowli.
Tytułowe 'Lśnienie' to makabryczne obrazy, wywołane przez tajemniczą siłę, jakie widzi syn Jack'a - Danny. Ów Jack (Jack Nicholson) dostaje pracę w Hotelu Overlook. Do tegoż miejsca, zamkniętego na czas zimowy, bohater sprowadza swoją żonę i syna. Są tam zupełnie sami, początkowo zadowoleni i spragnieni wypoczynku. I właśnie podczas ich pobytu zaczynają dziać się dziwne rzeczy, które doprowadzają do kompletnego załamania nerwowego Jack'a. Wszystko zaczyna toczyć się w coraz gorszym, przerażającym kierunku...
Były nauczyciel, a obecnie pisarz, poszukujący weny Jack Torrance (Jack Nicholson) otrzymuje pracę dozorcy w opuszczonym na okres zimowy górskim hotelu. Hotel ten wybudowany w latach 1907-1909, skrywa pewną tajemnicę, mianowicie jeden z poprzednich dozorców Charles Grady zatrudniony w 1970r. doznał załamania nerwowego i wpadł w szał zabijając siekierą żonę i dwie córeczki, a następnie zastrzelił się z dubeltówki. Jack przeprowadza się tam z żoną Wendy oraz synkiem Dannym, który ma swego niewidzialnego przyjaciela Tonnego. Tonny, jak twierdzi Danny, mieszka w jego ustach i jako jedyny nie chce jechać do hotelu. Co więcej Danny ma straszne wizje związane z hotelem, widzi różne obrazy, które napawają go przerażeniem. Jack wraz z rodziną zostają w końcu jedynymi lokatorami opuszczonego hotelu. Kiedy hotel zostaje odcięty od świata przez zamiecie śnieżne, Jack zaczyna się zachowywać coraz dziwniej, zamyka się w sobie, staje się coraz bardziej drażliwy i doznaje różnych wizji, ale to dopiero początek ...


Poza w/w ekranizacjami polecam: Śmiertelna gorączka (horror), Statek widmo (horror), Blair Witch Project (horror), BraveHearth - Waleczne serce (przygodowy), Trylogię Władcy Pierścieni (przygodowy), Ostatni samuraj (przygodowy), Helikopter w ogniu (wojenny), Na tyłach wroga (wojenny), Wróg u bram (wojenny), 1492 Wyprawa do raju (historyczny/przygodowy), Pan życia i śmierci (sensacyjny)


Podawajcie swoje typy
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-02-05, 10:39, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Bartosz 



Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2006

UP 2 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-05, 13:31   

A ja polecam......


Szybcy i wściekli: Tokyo Drift" to kontynuacja historii Shauna Boswella, który zawsze był gaijin - outsiderem. Ten typ samotnika, odnajduje związek z obojętnym mu otaczającym światem jedynie poprzez nielegalne wyścigi samochodów, które dodatkowo nie przysporzyły mu popularności wśród lokalnych przedstawicieli władzy. Chcąc uniknąć kary więzienia, Shaun zostaje "oddelegowany z kraju" i wysłany do Tokio, gdzie przychodzi mu dzielić niewielkie mieszkanie w zapuszczonej dzielnicy miasta z pracującym dla wojska ojcem.
Teraz Shaun czuje się jeszcze bardziej wyobcowanym w kraju, gdzie panują inne zwyczaje i kodeks honoru. Jednak wszystko zmienia się, kiedy jego kolega Twinkie pokazuje mu podziemny świat wyścigów driftowych. W swoim pierwszym wyścigu Sean, nieświadom klasy przeciwnika, ściga się z D.K. - lokalnym mistrzem drift'u. Za swoją porażkę Sean będzie musiał zapłacić wysoką cenę - będzie musiał stać się najszybszym i najwścieklejszym ze wszystkich z samochodowego podziemia Tokyo!

Lot 93
Lot 93" to film zrealizowany na podstawie autentycznych wydarzeń z 11 września 2001 roku. Samolot linii United Airlines, lot 93, latał regularnie na trasie z Newark do San Francisco. 11 września 2001 roku lecący tą trasą Boeing 757-222 był jedynym z czterech uprowadzonych samolotów, który nie dotarł do celu wyznaczonego przez terrorystów. Obiektem ataku miał być prawdopodobnie Biały Dom. Uzbrojeni w noże porywacze, grożąc wysadzeniem maszyny, dostali się do kabiny pilotów.
Film "Lot 93" opowiada o losach pasażerów i członków załogi samolotu, a także ich rodzinach na ziemi i kontrolerach lotu, którzy obserwowali tragiczne wydarzenia z wieży nawigacyjnej.
0 UP 0 DOWN
 
kompnet 


Wiek: 37
Dołączył: 03 Lip 2005

UP 5 / UP 3



Wysłany: 2006-10-08, 18:20   

Nie oglądałem jeszcze tego filmu Lot 93, lecz oglądałem reportaż niby niskobudżetowy filmik, bez efektów specjalnych, lecz z wizją dotarcia do widza...
Muszę go oglądnąć..
0 UP 0 DOWN
 
Martuska 
Pozytywnie :)



Wiek: 34
Dołączyła: 05 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: zza mosteczka

Wysłany: 2006-10-08, 18:56   

Ja ostatnio byłam w kinie na "step up -taniec zmysłów".... Bardzo podobne do "Dirty dancing 2" , polecam niekoniecznie na "chłodna jesien" ale... :)
0 UP 0 DOWN
 
Bartosz 



Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2006

UP 2 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-08, 19:01   

O S A C Z O N Y
Po przeżyciu osobistej tragedii, policyjny negocjator Jeff Talley (Bruce Willis) rezygnuje z pracy w Los Angeles i przyjmuje posadę szefa policji w sennym miasteczku Bristo Camino w hrabstwie Ventura. Jednak w pewien poniedziałkowy poranek jego spokojna egzystencja zostaje nagle zakłócona i wszystko wskazuje na to, że życie Talleya - tak zawodowe, jak i osobiste - zmieni się bezpowrotnie.

Trójka nastolatków włamuje się na teren prywatnej posesji, skąd zamierza ukraść samochód. Na miejscu czeka ich jednak nieprzyjemna niespodzianka. Warta wiele milionów dolarów posiadłość okazuje się prawdziwą twierdzą. Gdy złodzieje orientują się, że nie mają żadnych szans na ucieczkę, wpadają w panikę i biorą zakładników, stawiając Talleya w sytuacji, której tak bardzo pragnął uniknąć. Policjant zmuszony jest ponownie odegrać rolę negocjatora, aby ocalić uwięzioną rodzinę. Ale to, z czym ma do czynienia, jest o wiele groźniejsze, niż przypuszczał...

Naprawde dobry film polecam. . . :)
0 UP 0 DOWN
 
Bartosz 



Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2006

UP 2 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-08, 19:02   

kompnet napisał/a:
Muszę go oglądnąć


Jak chcesz to ci moge pożyczyć ten film :)
0 UP 0 DOWN
 
kompnet 


Wiek: 37
Dołączył: 03 Lip 2005

UP 5 / UP 3



Wysłany: 2006-10-08, 19:15   

Bartosz, już zacząłem go pobierać :) Na jutro powinien się zassać:) Ale dzięki za chęci.
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2006-10-08, 20:43   

a ma ktoś moze nowego Asterixa :?: ......bo to bym sobie z chęcią obejżał :)
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-08, 20:47   

KtOŚ napisał/a:
a ma ktoś moze nowego Asterixa :?: ......bo to bym sobie z chęcią obejżał :)


ja tak samo :) noo i jakieś nowe komedie ??
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2006-10-08, 21:14   

ja mam Asterixa :P ale to straszna wersja kinowa i wdodatku w ''rmvb'' :/ wiec tej wersji nie polecam :(
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-08, 21:33   

Bartosz napisał/a:
O S A C Z O N Y

...a jakiś taki typowy dla Willisa..że aż za bardzo..

To może jeśli chodzi o filmy z dużą dawką emocji to:
- wyżej wymieniony Lot 93
- Egzorcyzmy Emily Rose
- War of the Worlds (jakoś tak wyjatkowo trafiał w moja wyobraźnie)
- Podejrzani (stary..ale świetny)
- Pride and Prejudice (żartuje :) )
- Efekt motyla (widzieli pewnie)
- ...


Ponadto bezwzględnie:
- Crash
- Big Fish
- Marzyciel
- Braveheart (pewnie wszyscy widzieli)
- ...

Koszą umysl np.
- Old Boy
- Closer
- ..

Na razie starczy :)
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-09, 10:16   

World Trade Center

wiecej tutaj, zdjecia =-
Kod:
http://www.imdb.com/title/tt0469641/
0 UP 0 DOWN
 
myszka 



Wiek: 36
Dołączyła: 14 Paź 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-14, 22:23   

Ja polecam do obejrzenia "Czerwonego kapturka - prawdziwa historia" bardzo fajna bajeczka albo "Epoke lodowcowa 2"
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-10-15, 13:06   

myszka napisał/a:
Ja polecam do obejrzenia "Czerwonego kapturka - prawdziwa historia" bardzo fajna bajeczka albo "Epoke lodowcowa 2"


Właśnie dzisiaj zakupiłem oba tytuły i zaraz zabieram się za oglądanie :jump: :brawo: <tak2> :rewelka:
0 UP 0 DOWN
 
myszka 



Wiek: 36
Dołączyła: 14 Paź 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-15, 13:17   

yasiu napisał/a:
Właśnie dzisiaj zakupiłem oba tytuły i zaraz zabieram się za oglądanie


To napisz mi później swoje wrażenia
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: filmowe, kazda, moje, na, pore, propozycje


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu