Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2007-05-06, 23:20
[14.10.2006r.] 40-lecie szkoły
Autor Wiadomość
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-10-13, 14:40   [14.10.2006r.] 40-lecie szkoły

W sobotę (14 października) mszą świętą w kościele garnizonowym o godzinie 13 rozpoczną się obchody 40-lecia istnienia szkoły - obecnie Publicznego Gimnazjum nr 3, a dawniej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Brzegu. Po mszy, o godzinie 14, nastąpi odsłonięcie pamiątkowej tablicy w szkole.

SŁAWOMIR MORDKA
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu
0 UP 0 DOWN
 
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-13, 15:27   

11 października Polibuda w Opolu obchodziła też 40-lecie (a może 41-lecie ;) ) i z tego co widziałem to na sali zasiadała całkiem niezła reprezentacja z Brzegu z burmistrzem na czele.

Biedne dzieciaki, zanudzą się na śmierć ;) ja już za dużo takich uroczystości przeżyłem... wystarczy mi na całe życie :)
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-10-16, 19:43   40 lat minęło

Jubileusz 40-lecia placówki oświatowej mieszczącej się przy ul. Monte Cassino w Brzegu odbył się 14 października br. Obecnie w tym budynku znajduje się Publiczne Gimnazjum nr 3, dawniej była tu Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9.
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele garnizonowym, po której zebrani przeszli do szkoły, gdzie poświęcono i odsłonięto pamiątkową tablicę z napisem: "9 to liczba szczęśliwa, jak szczęśliwy nauki czas." Wśród uczestników uroczystości byli m.in. byli i obecni dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy i uczniowie placówki. Władze miejskie reprezentował burmistrz Wojciech Huczyński, zresztą absolwent "dziewiątki".
Po odsłonięciu znajdującej się w korytarzu przy wejściu do szkoły tablicy, zebrani przeszli do sali gimnastycznej, gdzie obejrzeli program artystyczny w wykonaniu uczniów PG nr 3. Chwilę później dyrektor gimnazjum Jerzy Wrębiak wręczył pedagogom nauczycielom i pracownikom szkoły nagrody z okazji Dnia Nauczyciela.
Następnie nadszedł czas wspomnień. Głos zabierali m.in. byli pracownicy placówki z Panem Zenonem Turczakiem (pierwszym dyrektorem "dziewiątki") na czele. Mówił on m.in. o tym, jak jednolity kolektyw stanowili pracownicy szkoły. Z kolei burmistrz Wojciech Huczyński wyraźnie wzruszony wspominał swoje szkolne czasy w murach tej placówki. - To także dzięki temu, że tutaj miałem tak wspaniałych nauczycieli, moje losy potoczyły się tak, że dzisiaj jestem burmistrzem miasta - mówił.
Po części oficjalnej w szkolnych kuluarach dyskusjom i wspomnieniom nie było końca.





Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 10, 14, 2006r, 40lecie, szkoly


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 23
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu