Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Podyskutujmy o Piastach śląskich
Autor Wiadomość
Broser 



Wiek: 70
Dołączył: 05 Gru 2015

UP 371 / UP 656



Wysłany: 2019-07-17, 16:34   

Powtórzę po raz drugi myśl szynkarza Rampy, a w istocie sparafrazuję ją: gdybym słyszał, jak Dziedzic Pruski i anthropos mówią o Piastach śląskich i ich muzeum – Mädchen fűr alles, byłbym głuchy jak pień. To samo oczywiście dotyczy sytuacji, gdyby wypowiadał się Julian Mazur. Nota bene oni (dottori natűrlich) będą głusi aż do końca na moje argumenty, bowiem znam ich, jak własną kieszeń, ale dlaczego nie puszczali sztucznych ogni i nie pisali na forum peanów, gdy zamek książąt o niesamowicie sfałszowanej historii został pomnikiem historii ?
2 UP 2 DOWN
 
Broser 



Wiek: 70
Dołączył: 05 Gru 2015

UP 371 / UP 656



Wysłany: 2019-09-18, 09:04   

Można by długo krytykować ostatni wywiad ostatniego współczesnego Piasta (w drugą rocznicę jego ukazania się), ale ograniczę się do refleksji wspomnieniowej w związku z jego niektórymi stwierdzeniami. Pod koniec lat 1980. tych miał być wydany trzeci tom „Szkiców Brzeskich”, więc zaproponowałem temat: „Książę Jerzy II a rada miejska w Brzegu”, a wówczas – jako rzec – zdębiał w pierwszej chwili Kierownik Działu Historii MPŚl., aby potem wykrztusić ni mniej ni więcej tylko, że Paweł będzie niezadowolony (bo wchodzę na „jego teren badawczy”). Jednak trzeci tom nie ukazał się i Paweł nie był niezadowolony chyba … do 1996 r., gdy rozpocząłem ostrą polemikę z muzealną „historią”, natomiast w 2007 r., ukazał się mój artykuł „Jerzy II a rada miejska, muzeum a historiografia” („GB”, nr 5, z 7 III 07 r.), w którym jest kilka ciekawych ustaleń i stwierdzeń, ale dyskusji o nich nie było, jak do tej pory nie ma trzeciego tomu „Szkiców Brzeskich”. Gdyby pojawiły się plany wydania tego tomu, zgłaszam swój artykuł pt.”Brzeski mit Piastów śląskich i jego muzealne aspekty”.
2 UP 1 DOWN
 
Broser 



Wiek: 70
Dołączył: 05 Gru 2015

UP 371 / UP 656



Wysłany: 2019-09-23, 16:29   

„W słowie skierowanym do mieszkańców premier wspomniał o piastowskiej przeszłości Brzegu”, a burmistrz „przekazał premierowi album o mieście” (brzeg.pl). A czy w Brzegu macie „Historię Piastów brzeskich” ? – mógłby zapytać premier. Natomiast burmistrz mógłby odpowiedzieć, że niestety nasz ostatni Piast i dyrektor muzeum, który przeszedł dwa lata temu na emeryturę, jeszcze się … „nie pokusił” o napisanie takiej historii.
2 UP 1 DOWN
 
Julian Mazur 



Wiek: 73
Dołączył: 19 Mar 2016

UP 233 / UP 63



Wysłany: 2019-09-23, 18:22   

Mesje Broser, Pan zna mnie jak własną kieszeń? Najpierw SB, teraz Pan. Kiedy to się skończy? (Na stronie: Czy tego uzależnienia od Piastów brzeskich nie idzie jakoś leczyć? Nie śmiem niczego sugerować, ale zajmowanie się z zamiłowaniem trupami - poza branżą funeralną - ma prawo budzić niepokój. Inna sprawa, że wszystkiemu znowu winna Armia Czerwona. Gdyby nie zdobyła Brzegu siedziałbyś Pan w Mielcu albo innym Pińczowie i zajmował się na starość jakąś pożyteczną robotą). Ale w ogóle o czym nam gadać, gdy taki piękny wieczór za oknem :) Dobrej nocy JM.

PS. Postawiłem Panu trzy plusy. W ramach wspierania różnorodności i zdychającego naszego portalu.
Ostatnio zmieniony przez Julian Mazur 2019-09-23, 18:29, w całości zmieniany 3 razy  
1 UP 0 DOWN
 
Broser 



Wiek: 70
Dołączył: 05 Gru 2015

UP 371 / UP 656



Wysłany: 2019-09-23, 20:39   

Jak zwykle, panie incognito, piszesz nie na temat, w złej wierze, z bezczelnym zamiarem niszczenia dyskusji.
2 UP 1 DOWN
 
Julian Mazur 



Wiek: 73
Dołączył: 19 Mar 2016

UP 233 / UP 63



Wysłany: 2019-09-23, 20:45   

I znowu, mesje Szczelny, masz mój plus. Dobrej nocy bracie emerycie :)
0 UP 0 DOWN
 
Julian Mazur 



Wiek: 73
Dołączył: 19 Mar 2016

UP 233 / UP 63



Wysłany: 2019-09-24, 12:25   

Przeczytałem pierwsze wypowiedzi pana Brosera i wreszcie kapuje, choć zapewne upraszczam: Piastowie brzescy na patriotyczne westchnienia nie zasługują, zeszwabili się doszczętnie! Owczarek alzacki z nimi tańcował! Kiedyś wicekonsul RFN we Wrocławiu, nie obecny, mówił mi o staraniach grupy Ślązaków z Opolszczyzny stworzenia szpitala tylko "dla nas": mówił o nich z ironią - Volkswagendeutsche. Zawsze uważałem, że elyty, to w zdecydowanej większości barachło, hołota. To lud (z wyjątkami: Engelbert ksywa Niedźwiadek et consortes) hołubi język, wiarę, tradycje i wartości.
Ostatnio zmieniony przez Julian Mazur 2019-09-24, 21:00, w całości zmieniany 6 razy  
0 UP 1 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2019-09-24, 17:38   

Broser napisał/a:
z bezczelnym zamiarem niszczenia dyskusji.
To tutaj była jakaś dyskusja? Nie zauważyłem.
2 UP 1 DOWN
 
Broser 



Wiek: 70
Dołączył: 05 Gru 2015

UP 371 / UP 656



Wysłany: 2019-09-24, 20:16   

Tak więc zabolały moje ostatnie wypowiedzi, bo prawda bywa bolesna, a jeśli chodzi o dyskusję, to ciekawe, czy będzie ona, gdy kiedyś (może) ukaże się „Historia Piastów brzeskich” ?
2 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2019-09-24, 20:31   

Skoro już o bólu mowa, to jakoś nie mogę się oprzeć wrażeniu, że ktoś tu cierpi na silny ból dupy.
0 UP 0 DOWN
 
Julian Mazur 



Wiek: 73
Dołączył: 19 Mar 2016

UP 233 / UP 63



  Wysłany: 2019-09-24, 21:02   

Gramotnyje dałoj! :)
Ostatnio zmieniony przez Julian Mazur 2019-09-25, 05:11, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Broser 



Wiek: 70
Dołączył: 05 Gru 2015

UP 371 / UP 656



Wysłany: 2019-09-25, 08:29   

Mam nadzieję, że moderatorzy forum usuną hejt Dziedzica Pruskiego, niszczyciela dyskusji.
2 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2019-09-25, 18:34   

Do moderatorów forum najlepiej pisać na Berdyczów. Chciałbym również stwierdzić z całą stanowczością, że nie jestem niszczycielem, tylko krążownikiem dyskusji. Ahoj!
2 UP 0 DOWN
 
Julian Mazur 



Wiek: 73
Dołączył: 19 Mar 2016

UP 233 / UP 63



Wysłany: 2019-09-26, 08:00   

No więc może z innej beczki: był jakiś brzeski Piast LGBTetcetera? Bo na bramie wjazdowej naszego Fafelka jeden sobie „ptaszka” w woreczku (wiem, wiem, jakoś się to nazywa, nu zabył) kazał ekshibicjonistycznie wyeksponować (darujcie znawcy, że i tego nie pamiętam, który to Jerzyk, ale co będę zeszwabionych Piastów pamiętał, mam ich tam, gdzie Dziedzic Pruski sugeruje przypadłość pana Brosera; inna sprawa, że to brzydko z cudzego bólu się naigrywać; Dziedzica nigdy d. od siedzenia nie bolała? Dobra poduszeczka? Gęsi puch ponoć najlepszy). Może teraz taki gadżet przydałby się na objazdowych Marszach Równości? (następny w Licheniu?). Jako piastowski symbol tęczowo-staropolski (ponoć częściowo italski, co abp Paetza mogłoby rajcować). Jestem emerytowanym hetero, może sama moja ciekawość jest naruszeniem standardów tych, co podiwanili nie tylko mi tęcze. Czy więzienie przy Parku dalej czynne? Jest tam jakaś sucha cela z widokiem na stary ogólniak? Albo to zbocze, gdzieśmy na sankach przy drzewie zjeżdżali? Ale był ślizg!
Ostatnio zmieniony przez Julian Mazur 2019-09-26, 10:10, w całości zmieniany 7 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Broser 



Wiek: 70
Dołączył: 05 Gru 2015

UP 371 / UP 656



Wysłany: 2019-09-26, 11:21   

Dziedzic Pruski przypomina mi byłego woj. konserwatora zabytków (J. Mazur – emerytowanego historyka sztuki z zamku i muzeum księcia "Jerzego" II) , który w polemice ze mną szybko machnął grubą kreskę odkreślając 40 lat propagandy peerelowsko-piastowskiej, a współczesne wazelinowanie się przez muzealników niemieckiej spuściźnie i branie srebrników, ogłosił dbaniem o wspólne europejskie dziedzictwo. Odpisałem mu, że powinien pić coś znacznie słabszego, bo gość był trunkowy. Jednak J. Mazur też powinien chyba pić coś słabszego i nie tak od rana. Dziedzic jest chyba abstynentem. Natomiast nie ulega kwestii, że dyskusja o muzeum i „jego” Piastach śl. stała się passé, alors adieu messieurs.
1 UP 1 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu