Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
PYTANIA DO ORSONA
Autor Wiadomość
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-30, 19:50   PYTANIA DO ORSONA

Z róznych segmentów programu POROZUMIENIA PRAWICY mam kilka pytań:

1. Związanie miasta i powiatu brzeskiego z województwem dolnośląskim, a przede wszystkim włączenie części terenów do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co pomoże związać nasz region z dolnośląskim rynkiem inwestycyjnym i ułatwi ściąganie inwestorów
A tak konkretnie - naprawde wierzycie w to odłączenie czy tylko chodzi o związanie - czyli byc może szereg róznych inicjatyw drobniejszych niz administracyjne hocki-klocki?
Pociagnięcie połączenia linii DLA do Brzegu kapitalnie zwiekszyło by mobilnosć w dostepie do pracy na terenie Dolnego Sląska!

3. Stworzenie przy współpracy miast, gmin i powiatu brzeskiego ponadgminnego centrum europejskiego, w którym zostanie zatrudniona wysoko kwalifikowana kadra fachowców, wyszkolona w skutecznym pozyskiwaniu funduszów europejskich dla wszystkich podmiotów z terenu powiatu brzeskiego.
Eps, a po co zaraz centrum? Tak naprawde wystarczy mały, sprawny zespół - 4-5 osób. Nie więcej i stosowne proozumienia zawierane na rzecz realizacji konkretnych projektów. Mniejsze koszty. Dobrej kadry nie ściagniecie za urzednicze pensje. Dobra kadra seidzi w firmach krzakach które pisza studia wykonalności za grube dziesitaki tysiecy złotych.
A zespół 4-5 osób wystarczy - musi tam byc prawnik od zamowien publicznych, ktos od prawa budowlanego, jedna-dwie osoby do ogólnego obrotu wnioskami (to nie jest trudne, przecietny humanista potrzebuje a to roku) i na zasadach eksperckich dobierane osoby stosownie do specyfiki projektu którym sie płaci zlecenie albo dzieło w zależnosci od tego co ma sie zamiar stworzyć.
Skąd takie uwielbienie do tworzenia instytucji? Najlepiej jeszcze żeby miała patrona pod postacią Janosika i Romcajsa oraz pomnik na dziedzińcu rpzed i żeby szefowie jeździli audicami za kase podtaników.

To juz lepiej dac im robotę z której kupia sobiewlasne samochody i płacic im za faktury do rozliczenia, jezeli podróz była uzasadniona słuzbowo.

1. Będziemy wspomagać finansowo najbardziej szkoły i instytucje, które organizują dla dzieci i młodzieży zajęcia pozalekcyjne.
He he zapomniało się o NGO'sach i OPP, to norma, żadna władza nie lubi trzeciego sektora:) Rozumiem, rzoumiem, odnotowuję.
Oględnie w kulturze ani słowa o konkretach (jak aktywizować ma sie BCK?). Ani słowa o wspieraniu samych obywateli w realizowaniu tego czego chcą.
5. Będziemy promować nasze miasto i ziemię brzeską - jej historię dawną i najnowszą, tradycję i dorobek kulturalny w mediach regionalnych i ogólnopolskich.
Ale tak konkretnie to jak? Albumy beda wydawane? Foldery? Pocztówki? Telewizja przyjedzie na turniej miast?

2. Podjęcie działań na rzecz upowszechnienia wolontariatu jako niezbędnego uzupełnienia działań państwowego i samorządowego systemu opieki społecznej.
To znaczy co zrobicie jako radni w sprawie wolontariatu? Powiecie ludziom żeby byli wolontariuszami? Wydrukujecie plakaty? A może miasto wyda wielki plakat i ulotke o organizacjach pozytku w miescie i powiecie i bedzie namawiać obywteli zeby płącili 1% którejś z tych rodizmych organizacji? Bo idea szczytna tylko jak?

3. Stały monitoring potrzeb ludzi starszych oraz niepełnosprawnych.
To znaczy radni będa chodzic po domach gdzie jest źle? A skąd będą wiedzieć o wieku i stanie zdrowia osób? Beda te dane wyciagali od lekarzy rodzinnych? Czy wprowadza obowiązek rejestrowania osób chorych, starych i niepełnosprawnych w celu stałego monitoringu ich potrzeb? A co jezeli ktoś zachoruje np. na dwa miesiące a nie na człe życie? Czy tez będzie monitorowany?

5. Zwiększymy ilość parkingów na terenie miasta.
To znaczy gdzie konkretnie te parkingi miałyby powstać i kto by je miał zbudować a potem pobierac opłaty? Czy byłyby to parkingi jednopoziomowe, czy podziemne czy pietrowe?

3. Nawiążemy ścisłą współpracę z Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu oraz dolnośląskimi instytucjami wspierającymi rozwój gospodarczy w celu promocji miasta i powiatu brzeskiego na dolnośląskim rynku inwestycyjnym.
Czy ktos prowadził z Urzędem Marszałkowskim we Wrocłąwiu rozmowy na ten temat? Sa zainteresowani? Nawet jeżeli nie uda sie oderwac powiatu brzeskiego od opolskiego?

4. Przebudowa „Pomnika Zwycięstwa" według przyjętego projektu w celu dostosowania go do potrzeb nowej epoki.
To znaczy co tam będzie? Bo skwer sympatyczny a pomnik niesympatyczny, ale co po prostu przebije sie inskrypcje i z Bohaterów Stalingradu zrobi się Bohaterów Saragossy? Czy zburzy sie tego betonowe gada i postawie co innego? Co?

1. Rozbudujemy system monitoringu na całe miasto, a zwłaszcza w strefach o podwyższonym zagrożeniu przestępczością.
Ja mam dobrych sąsiadów, dziękuje bardzo:)

Uff, pytań mam więcej bo sorki Orson, ale to sa szczytne hasła, bez konkretów. Niektóre ciekawe. Wyłuszczyłem te które budza moje wątpliwości. Owszem - jest sporo fajnych pomysłów, mających nawet cechy przemyslanych;)

Pazdarski
0 UP 0 DOWN
 
stowarzyszenie NB 


Wiek: 63
Dołączył: 02 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-03, 09:31   Zamierzenia muszą być konkretne i realizowane zgodnie z plan

Pytań może być wiele. Znam Orsona i wiem ,że jest konkretnym gościem lecz trzeba postanowić i odłączyć się od tego województwa opolskiego bo ten związek to nic dobrego dla miasta naszego. Referendum i basta.. Prawdą jest ,ze władza nie lubi stowarzyszeń bo ci goście zbyt mocno patrzą na ręce i nie lubią korupcji i piszą prawdę a to nie jest mile widziane.Dzięki stowarzyszeniu nasze bezpieczeństwo straż pożarna ewidencjonuje zużycie wody do gaszenia pożaru a burmistrz za wodę płaci,prywatna agencja ochrony już nie jeżdzi z policją, rozpoczęta inwestycja nowej siedziby starostwa powiatowego ma się ku końcowi, mieszkańcy mieszkań komunalnych mogą kupić swoje mieszkania za 5 lub 10 % wartości za gotówkę lub na raty, urzędnicy starostwa w ilości 1 sztuki już nie pracyją na dwuch etatach a dyrektor zakładu energetycznego musi odejść za brak nadzoru nad sprawnością sprzętu wskutek czego doszło do wypadków śmiertelnych.Komendanci powiatowi policji zamienili sie miejscami pełnienia służby. To tylko kilka przykładów naszego działania nie wspominając o większym nadzorze nad skazanymi w zakładzie karnym gdzie w minionej kadencji powiesiło się dwóch młodych ludzi tymczasowo aresztowanych na sznurówkach lecz nikt nie poniósł za to żadnej odpowiedzialności a dyrektor tego zakładu zna nasze marzenia.
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-03, 10:22   

Jak bedizemy mieli niesprawne i obrażone na świat i ludzi władze, to nawet referendum w sprawie przyłączenia do Nowego Meksyku nam nie pomoże.
Nie rozumiem tego zaklęcia "dolny ślaśk, dolny ślask" jak tam bedziemy to dopiero bedzie narzekanie na wrocławiocentryzm władz wojeódzkich tak jak juz teraz narzekaja miesciny wielkosci Brzegu które z Wrockiem, Legnicą, Jelenia Górą czy Czarną dziura Wałbrzychem są po prostu bez szans.
Poza tym czekam na odpowiedzi orsona;)
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2006-11-03, 14:24   

Przepraszam, że nie odezwałem się od razu wezwany do tablicy pytaniami ale choroba mojego syna była dla mnie w tym momencie ważniejsza.

Odnośnie zadanych pytań postaram się odpowiedzieć w miarę wyczerpująco na większość z nich.
Nadmieniam, że moje poglądy i wizje są moimi poglądami, i wypowiadać będę się jako Adam Oleszko, a nie KWW Porozumienie Centroprawicy (chociaż tak jak nadmieniałem wcześniej w większości przypadków moje poglądy są zbieżne z programem Porozumienia, stąd moja obecność na listach tego ugrupowania).

Wracając do pytań:

1. Związanie miasta i powiatu brzeskiego z województwem dolnośląskim, a przede wszystkim włączenie części terenów do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co pomoże związać nasz region z dolnośląskim rynkiem inwestycyjnym i ułatwi ściąganie inwestorów.

Odp. Myślę, że pomysł przyłączenia Brzegu do województwa Dolnośląskiego jest mało realny (poza tym twoje obawy Radku nie są bezpodstawne, bo mogłoby się okazać, że Brzeg będzie kolejną mieściną na obrzeżach województwa dolnośląskiego, gdzie „diabeł mówi dobranoc” więc po co inwestować w takie cosik, skoro można intensywnie rozbudowywać i rozwijać Wrocław. Chodzi tutaj przede wszystkim o włączenie Brzegu w Wałbrzyską Strefę Ekonomiczną co da nam możliwość pozyskiwania inwestorów strategicznych dla powiatu brzeskiego na całkiem innych zasadach niż dotychczas. Pozyskanie kilku konkretnych inwestorów pozwoliłoby na zmniejszenie bezrobocia i zwiększenie atrakcyjności naszego powiatu, a miasto w końcu zaczęłoby się rozwijać, a nie zasypiać. Oprócz otworzenie filii Uniwersytetu Wrocławskiego lub Politechniki Wrocławskiej na terenie Brzegu (np. w dawnej szkółce policyjnej). Rozwiązałoby to problem wielu młodych ludzi, którzy na dzień dzisiejszy dojeżdżają do Nysy na zajęcia i podniosłoby prestiż miasta.

2. Stworzenie przy współpracy miast, gmin i powiatu brzeskiego ponadgminnego centrum europejskiego, w którym zostanie zatrudniona wysoko kwalifikowana kadra fachowców, wyszkolona w skutecznym pozyskiwaniu funduszów europejskich dla wszystkich podmiotów z terenu powiatu brzeskiego.

Odp. Nigdzie nie było określone, że Centrum europejskie to będzie sztab np. 100 osób, które w rzeczywistości nie za bardzo będą wiedziały co mają robić i za co biorą kasę. To miałby być faktycznie zespół 4-6 osobowy ludzi kompetentnych i zorientowanych w temacie. Jest wiele projektów, które można byłoby realizować na terenia powiatu brzeskiego ale albo o nich nie wiemy albo okazuje się że nasza oferta nie spełnia wymagań projektu bo ktoś przekręcił jedną literkę lub napisał nie tak jakieś słowo w dokumentacji. Wiem coś o tym, bo sam siedzę od prawie dwóch lat w projektach unijnych i wiem jak wyglądają kontrole i weryfikacje (czepianie się papierków do kwadratu).

3. Będziemy wspomagać finansowo najbardziej szkoły i instytucje, które organizują dla dzieci i młodzieży zajęcia pozalekcyjne.

Odp. Nie zapomnieliśmy NGO'sach i OPP. Problem jest w tym, że albo niewiele robią albo nie dostosowują się do potrzeb miasta. Podczas tego lata była zorganizowana tylko jedna półkolonia na terenia miasta w PSP nr 8 (potrzeby były dużo, dużo większe). Stanica harcerska w Jarosławcu ma możliwość i moce przerobowe do organizacji trzech turnusów wypoczynku dla dzieci i młodzieży, niestety z przyczyn prozaicznych (brak funduszy) organizowany jest tylko jeden turnus – czy to jest w porządku?
Na temat kultury wypowiadałem się wielokrotnie i przedstawiałem swoje wizje np. cykliczne koncerty kameralne brzeskich zespołów rockowych i ich przyjaciół. Zainwestowanie w sprzęt nagłośnieniowy itp. Pozwoli to w przyszłości na obniżenie kosztów imprez organizowanych w amfiteatrze, a zespoły brzeskie w końcu będą miały możliwość przeprowadzanie prób w BCK, a nie jeździć po Oławach czy Grodkowach, żeby móc poćwiczyć (dla mnie to jest karygodne). Zwiększenie bazy instruktorów w BCK co pozwoli na organizowanie większej ilości zajęć popołudniami dla dzieci i młodzieży.

4. Będziemy promować nasze miasto i ziemię brzeską - jej historię dawną i najnowszą, tradycję i dorobek kulturalny w mediach regionalnych i ogólnopolskich

Najprostszym przykładem jak leży u nas promocja miasta jest to, że ze świeczką można by szukać po Brzegu punktu, gdzie można nabyć firmowe smycze, czapki, koszulki czy inne gadżety związane z naszym miastem. Otworzenie takiego punktu-sklepiku czy jak go tam zwał jest na dzień dzisiejszy koniecznością. Wielu moich znajomych chciałoby mieć możliwość zakupu czapki z herbem naszego miasta, a niestety nie mają (nie wspomnę już o turystach). Niestety ale nie potrafimy się reklamować.
Dlaczego telewizja ma przyjechać akurat na turniej miast? Mamy wiele imprez cyklicznych typu FPA, Bariery-Kariery, „Corda Cordi” itp. – dlaczego nie możemy poprzez lokalną telewizję promować tego typu działań szerszej publiczności na chwałę miastu?

5. Podjęcie działań na rzecz upowszechnienia wolontariatu jako niezbędnego uzupełnienia działań państwowego i samorządowego systemu opieki społecznej.

Odp. Wystarczy Uświadomić młodzieży w szerokim zakresie, czym jest wolontariat i jak bardzo są potrzebne działania wolontariacie dla społeczności i dla siebie samego. W Brzegu wolontariat działa dosyć prężnie ale to jest kropla w morzu potrzeb, a poza tym niewiele osób wie o tym – znowu kłania się brak autoreklamy. Organizacja imprez wolontariackich np. WOŚP na poziomie profesjonalnym (dotacje z UM czy Rady Powiatu) spowoduje, że pojęcie wolontariusz stanie się bliższe naszym mieszkańcom. Chętnych wolontariuszy też powinno przybywać, jeżeli będziemy potrafili doceniać ich ciężką pracę i poświęcenie, a wręcz nagradzać w jakiś sposób wyróżniające się osoby.

6. Stały monitoring potrzeb ludzi starszych oraz niepełnosprawnych

Odp. Ten punkt nawiązuje do punktu 5. I jest realizowany poprzez MOPS i wolontariuszy z PCK. Chodzi tutaj przede wszystkim żeby władze przypomniały sobie o istnieniu w naszym mieście osób starszych czy niepełnosprawnych, którzy potrzebują naszej pomocy. Wystarczy żeby ktoś kto potrzebuje pomocy wiedział gdzie w urzędach może ją uzyskać oraz po raz kolejny walka z barierami architektonicznymi uniemożliwiającymi swobodne poruszanie się niepełnosprawnych po naszym mieście (urzędy, banki itp.).

7. Zwiększymy ilość parkingów na terenie miasta.

Odp. Jest to dość spory problem w naszym mieście w czasach, gdzie samochodów nam przybywa. Wystarczy zobaczyć co się dzieje np. na osiedlu Westerplatte. Konieczne jest rozwiązanie tego problemu, nie wspomnę już o naszej kochanej hali targowej, gdzie dotarcie do niej w deszczowy dzień od strony ul. Łokietka to droga przez mękę w przypadku pieszych a remont zawieszenia w przypadku zmotoryzowanych.

8. Nawiążemy ścisłą współpracę z Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu oraz dolnośląskimi instytucjami wspierającymi rozwój gospodarczy w celu promocji miasta i powiatu brzeskiego na dolnośląskim rynku inwestycyjnym.

Odp. Chodzi nam o pozyskiwaniu inwestorów z województwa dolnośląskiego. Ciężko tego dokonać bez promocji miasta i powiatu. Nie wiem, czy ktoś rozmawiał z tymi instytucjami ale myślę, że współpraca wyszłaby obu stronom na dobre.

9. Rozbudujemy system monitoringu na całe miasto, a zwłaszcza w strefach o podwyższonym zagrożeniu przestępczością.

Odp. Chodzi przede wszystkim o egzekwowanie skuteczności działań i natychmiastowej reakcji organów do tego przeznaczonych w chwili wystąpienia zagrożenia. Piraci drogowi pędzący przez miasto z ogromną prędkością, brak reakcji lub reakcja z bardzo opóźnionym zapłonem Policji na zgłoszenia o wykroczeniu, czy przestępstwie itp. Te sytuację prowadzą do tego, że przestępcy czują się bezkarni, a normalny człowiek boi wieczorem przejść przez miasto.


Na temat przebudowy pomnika nie będę się wypowiadał, bo nie mam zdania na ten temat.


Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystkich usatysfakcjonują moje odpowiedzi (tak jest w życiu). Od siebie dodam tylko, że moim priorytetem jest zagospodarowanie czasu wolnego dla młodzieży wieczorami. Ale na ten temat już kilkakrotnie się wypowiadałem.


pozdrawiam

Adam Oleszko - ORSON
0 UP 0 DOWN
 
Makowa Panienka 
Siesnimi, siesnimi :]



Wiek: 32
Dołączyła: 31 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: BrzEg

Wysłany: 2006-11-03, 14:53   

PAnie Orsooonie..:)

Pan wie ze ja pana itak bardzo luubie :) i dzisiaj na przerwie tez sie pan odwrocil i popatrzył jak powiedziałam ..O..Or...:D:D
0 UP 0 DOWN
 
stowarzyszenie NB 


Wiek: 63
Dołączył: 02 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-03, 15:09   moje spostrzezenia

Szanowny Panie Oleszko bardzo się cieszę,ze zdecydował się Pan kandydować mimo braku czasu na przebywanie z rodziną. Lecz proszę mi powiedzieć gdzie młodzioeż szkolna w długie zimowe wieczory może zagrać w tenis stołowy ile jest takich miejsc w naszym mieście.Faktem jest ,że zajęcia pozalekcyjne są prowdzone nie w kazdej szkole . Gdyby kazdy nauczyciel był tak zaangażowany w pracę z młodzieżą szkolną jak Pan a autorytet nauczyciela byłby wyższy a przede wszystkim kontakt z uczniem pozwoliby na poznanie jego potrzeb i możliwosci rozwijania upodobań i zainteresowań.Dzisaj szoła uczy a nie wychowuje.Wychowanie jest pojęciem szerszym obejmujacym nauczanie w szkole i poza szkołą.Prosze zatem swoją prace w samorzadzie skupić na tym na czy zna się Pan najlepiej.Poprzedni radni powiatowi pozbawili nas prostego dojazdu do autostrady bowiem sen ich zmorzył i problem ten przespali. Co do szukania inwestorów strategicznych to w przypadku naszego miasta jest to rzecz skomplikowana bowiem miasto nasze dzięki radnym za burmistrza Pawlika pozbawiona miasto terenów inwestycyjnych oddzielając miasto od gminy tworząc samodzielną gminę Skarbimierz.Takie działania mogą być prowadzone przez Lewim Brzeski i Miasto i gminę Grodków.
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-03, 15:28   

na szybko do orsona,
rzeczywiscie kurcze sprzert naglosnieniowy to jest wazna sprawa, ale i wlasciwy nad nim nadzor opieka, zebyu z jednej strony nie blokowac dostepu a z drugiej zeby nie wychodził na spacery. Pamietam ze POeavey Becekowski miał wiele przejsc zanim wrocił do beceku swego czasu...
0 UP 0 DOWN
 
kapki99 


Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-03, 18:35   

Orsonie, ale sobie komitet do startowania w wyborach wybrałeś, mix Jakubowa, którego miało dość LPR i Cieślika ( Samobrona), tylko pozazdrościć :(
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2006-11-03, 18:53   

Kapki99 może i masz rację ale chyba nie do końca. W przeciwieństwie do reszty GS i innych Janusz Jakubów (nieważne czy pod publikę, czy nie bo i takie zarzuty wobec niego padały) coś dla naszego miasta robi. Program ma nie głupi i realny do wdrożenia. A poza tym jako osoba niezależna i bezpartyjna nie sądzisz chyba, że startował bym z ramienia SLD, PO czy PiS. Dziękuję bardzo za taką propozycję. Pamiętaj, że każdy ma swoich zwolenników i przeciwników. Dla mnie człowiek się liczy i to co ma do zaoferowania a nie partia czy jakaś inna przynależność. I mam nadzieję, że tak samo zostanie potraktowana moja osoba. Że zostanę oceniony za to co proponuję, co zrobiłem i co sobą reprezentuję, a nie to czy startuję z listy tego czy innego jak to określiłeś MIXU.

pozdrawiam

A.O.
0 UP 0 DOWN
 
kapki99 


Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-03, 18:57   

Pan Jakubów jest postrzegany w Brzegu jako awanturnik, czy nie boisz się, że będziesz tak postrzegany? Ostatnie newsy w NTO były jego zasługą, nie boisz się, że na Ciebie coś znajdzie?
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2006-11-03, 19:08   

Nie boje się w żadnym wypadku. Jeżeli sam sobie nie masz nic do zarzucenia to czego masz się bać. Zrozumiałbyś brak moich obaw gdybyś mnie znał na codzień, mój sposób bycia, pracę, zaangażowanie itp. itd. ect. Zauważ, że gdybym miał coś na sumieniu już dawno na tym forum ludzie zorientowani w tym temacie obsmarowali by mnie wzdłuż i wszerz.

Czy Janusz Jakubów jest awanturnikiem nie mnie to oceniać - ja jego osobę postrzegam troszkę inaczej - bardziej pozytywnie.

pozdrawiam

A.O.
0 UP 0 DOWN
 
kapki99 


Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-03, 19:27   

To co w/g Ciebie zrobił dobrego Pan Jakubów dla Brzegu, a teraz dla powiatu?
0 UP 0 DOWN
 
stowarzyszenie NB 


Wiek: 63
Dołączył: 02 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-03, 22:30   Tylko nie z Cieślikiem

Szanowny Panie Adamie znam Cieślika z Samoobrony jezeli to ten sam gość to szkoda Pańskiego wysiłku by swoim autorytetem podpierać tego goscia.
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2006-11-04, 00:07   

Co zrobił dla miasta i powiatu Pan Jakubów? O to należałoby spytać jego, a nie mnie. Według mnie od lat dąży do zaciśnienia współpracy z województwem dolnośląskim oraz promuje miasto organizując imprezy okolicznościowe na temat historii Brzegu.

Powtarzam po raz kolejny, że nie reprezentuję nikogo za wyjątkiem siebie, a startuję z Porozumienia Centroprawicy ponieważ ich program wyborczy w większości jest zbieżny z moją wizją przyszłości miasta i powiatu.
Przeglądając listy wyborcze mogę wskazać wiele osób, które są konkretne w działaniu bez względu na przynależność partyjną. I taka powinna być Rada Miejska i Rada Powiatu. Mało gadać, a wiele działać dla dobra nas wszystkich. Przykładowo:

Krzciuk Jacek
Spulny Andrzej
Zdyb Janysz
Hejman Robert
Berezowski Dariusz
Socha Dariusz
Kajdzik Janusz
Kowalczyk Stanisław
Szpineta Stanisław
Chmielewski Andrzej
Wojtkowski Andrzej
Potocki Piotr
Bukowski Leszek
Starczyk Marek
Milewski Ryszard

Być może kogoś pominąłem to przepraszam. Wielu osób na listach nie znam, więc nie mam prawa wypowiadać się na ich temat.

Patrząc na tą listę powyżej samo nasuwa się hasło które przytaczałem tutaj na forum kilkakrotnie:

NIE GŁOSUJ NA PARTIĘ – GŁOSUJ NA OSOBĘ

Jeżeli chodzi o Pana Cieślika to Szanowny Panie Prezesie SNB nie mogę jak Pan to określił „podpierać swoim autorytetem” człowieka, który nie kandyduje w wyborach. Proszę przejrzeć na spokojnie listy kandydatów.

Proszę zadawać pytania w tym miejscu dla mnie i o mnie, bo nie będę odpowiadać na pytania dotyczące innych osób (nie mam do tego upoważnienia ani prawa).

pozdrawiam

A.O.
0 UP 0 DOWN
 
kapki99 


Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-05, 09:05   

Przecież jak twierdzisz, pomysł odłaczenia się od Opola, to taka walka z wiatrakami, i niewiadomo jakby sie skończyła. A co do imprez ogranizowanych przez Jakubowa, to co on takiego zorganizował, oprócz 40 lecia Obchodów Wydarzeń Brzeskich, promocji swojej książki?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: do, orsona, pytania


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu