Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Brzeg - nasz śmietnik
Autor Wiadomość
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2017-04-01, 19:45   Brzeg - nasz śmietnik

W minionym tygodniu w czasie prac na cmentarzu przy Ofiar Katynia podszedł do mnie starszy miły pan. Rozpoczęliśmy od rozmowy na temat mauzoleum a skończyliśmy na tym że ani starsi ani dzieci ani młodzież z tamtego rejonu miasta nie ma gdzie wyjść nad Odrę aby pospacerować, zrobić z wnukiem ognisko i upiec kiełbaski czy mieć gdzie usiąść i pograć z innymi np. w szachy (tak jak w Krakowie gdzie wzdłuż Wisły są kamienne szachownice z ławkami-bywa tam u córki). Czy tak jak we Wrocławiu na Wyspie Piaskowej gdzie jest piękna promenada do spacerowania i wypoczynku.
Ma człowiek marzenia powiecie? a ja uważam że dlaczego nie.
Ale poszedłem z tym panem nad Odrę wzdłuż ulicy Rybackiej i zobaczyłem takie oto widoki.

PICT0922mini.JPG
Plik ściągnięto 43 raz(y) 106,7 KB

PICT0907mini.JPG
Plik ściągnięto 8 raz(y) 112,42 KB

PICT0903mini.JPG
Plik ściągnięto 3 raz(y) 106,36 KB

PICT0897mini.JPG
Plik ściągnięto 1 raz(y) 121,64 KB

PICT0895mini.JPG
wejście
Plik ściągnięto 2 raz(y) 101,08 KB

0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2017-04-01, 19:48   

dalsze zdjęcia.

PICT0906mini.JPG
Plik ściągnięto 5 raz(y) 112,19 KB

PICT0923mini.JPG
Plik ściągnięto 2 raz(y) 113,45 KB

PICT0924mini.JPG
Plik ściągnięto 5 raz(y) 105,17 KB

PICT0926mini.JPG
Plik ściągnięto 5 raz(y) 108,52 KB

1 UP 0 DOWN
 
bocian1901 


Wiek: 61
Dołączył: 27 Mar 2017

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-04-01, 20:37   

Każda dziura na uboczu jest zasyfiona takimi odpadkami szczególnie ulice przylegające do Odry i wielu wielu innych miejscach to przykry widok a nie wspomnę miejsca po za Miastem :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2017-04-01, 20:43   

To mówi niestety o kulturze mieszkańców, a raczej jej braku.
2 UP 2 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2017-04-01, 20:48   

To co jest na ta chwile wzdłuż Wisły w Krakowie to wręcz wzór co zrobić na terenach w mieście przez które płynie rzeka .Brzeg dawno odwrócił się od rzeki ,w latach 60-tych był prężnie działający klub żeglarski na Kępie Młyńskiej ,plaża na Grobli latem była pełna ludzi a teraz proszę iść pod wieczór na ta plażę jeden syf ,puste butelki po piwie po napojach a nawet zużyte pampersy . Generalnie mówiąc według mnie jedynym zdyscyplinowaniem ludzi którzy bałaganią nie tylko przy Odrze byłoby uderzenie po kieszeni i to boleśnie .Dla cwaniactwa zero tolerancji.
2 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2017-04-01, 21:39   

Najgorsze jest to że ci ludzie syfią sobie sami pod oknami. Przecież nikt tam z Piastowskiej czy Szkolnej nie zwozi śmieci, a nawet jeśli tak jest to przecież oni to z okien widzą i powinni zareagować.
Przykre to strasznie, w Oławie miasto powoli wraca frontem do rzeki, dlaczego nikt nie pomyśli aby wzdłuż Rybackiej nie odbudować kamienic, lub wybudować całkiem nowych nowoczesnych zwróconych w kierunku rzeki. np tak jak na zdjęciu. Myślę że tu władze miasta powinny zadziałać i zachęcić inwestorów sprzedając grunt nawet za symboliczną złotówkę- potem na podatkach więcej by zarobiło.

Poniżej wizualizacje osiedla Oławskiego.

olawa-konsultacje-4mini.jpg
Plik ściągnięto 24 raz(y) 90,13 KB

4d9e0f706d62b_o,size,933x0,q,70,h,6f73aemini.jpg
Plik ściągnięto 23 raz(y) 50,95 KB

0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2017-04-01, 23:10   

Niestety, ale te straszne zdjęcia tylko i wyłącznie świadczą o ludziach. Powinny być kary za śmiecenie takie , jakie są np. w Singapurze. Zgadzam się z Gnomem w sprawie deptakow i budynków nad Odrą. Jakiś czas temu pisałem że może warto byłoby pomyśleć o promenadzie wokół wyspy odrzanskiej, czy choćby uporządkowania Kępy mlynskiej ( wyburzenia ruin i zorganizowanie parku z ławkach, drzewami, alejkami, stylami do szachów, siłownia na wolnym powietrzu itd, o przystani na wschodniej części wyspy poinformowano na oficjalnej 3 dni temu, co cieszy). Tak jak Brzeżanin wspominał my się odwrocilismy od Odry. W zeszłym roku była niesamowita okazja, czyli budowa systemu przeciwpowodziowego od mostu aż do końca ul. Olawski ej. Wystarczyło podłączyć się pod projekt u zorganizować piękna promenade wzdłuż Odry, co mamy w zamian? Watpliwej urody murek, który co prawda chroni od wielkiej wody. Inna smutna rzeczą jest to , że zrezygnowano z ciągu pieszo-rowerowego na koronie wału jak zakładał projekt. Jak tam można? Przecież właśnie ten ciąg na koronie walu mógłby być największą atrakcją. Z drugiej strony przypomina mi się piękny projekt naszej mariny, którego wizualizacje są dostępne po dziś dzień, który zakładał wybudowanie pieknej kładki pieszej nad rzeką w okolicach przystani. I co? I ze wzgledu na koszty zrezygnowano z njalpiekniejszego elementy tej inwestycji , jaką moim zdaniem była kładka.
Ostatnio zmieniony przez kwm 2017-04-02, 13:39, w całości zmieniany 1 raz  
3 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2017-04-02, 11:58   

I weźcie pod uwagę, że każdego roku te skarpy są sprzątane...
Później przychodzi lato, wakacje, ogniska, drobne żule... i tak co roku.
0 UP 1 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 28
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu