Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Fundament pod ogrodzenie.
Autor Wiadomość
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2017-06-21, 08:36   Fundament pod ogrodzenie.

Poszukuję firmy(osób)potrafiących wylać fundament pod ogrodzenie kute.Utrudnieniem może być to,że fundament musi być wylany w poziomie,o jednakowej szerokości na całej długości,bez rzucających się w oczy nierówności.Długość wylewki ok 50 m.Szczegóły na miejscu.Priv.
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2017-06-21, 20:41   

I cóż?
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2017-06-22, 09:17   

Fundament pod ogrodzenie może wykonać każda firma budowlana, a nawet bezrobotny sąsiad, pod warunkiem, że wykonawca dokładnie wie, jak to ma być zrobione i umie dopilnować właściwego wykonania.

Podstawą do właściwego zaplanowania jest po pierwsze - jakość gruntu, po drugie - ciężar ogrodzenia. Na słabym gruncie i przy ciężkim ogrodzeniu wypadałoby zazbroić fundament na całej długości np. pięcioma prętami 12mm z przynajmniej trzema przekładkami 6mm na metrze oraz zastosować beton B25. Dla stabilnych gruntów i niezbyt ciężkiej konstrukcji wystarczyć może B15 bez zbrojenia. Od tego zależą w dużej mierze koszty. Druga sprawa to głębokość fundamentu - jeśli w glinie, albo na innym gruncie zmieniającym rozmiar w czasie zamarzania to należałoby posadowić fundament poniżej strefy przemarzania, bo przy ciężkiej zimie się wybrzuszy. Poniżej strefy zamarzania to już chyba taniej wyjdzie wziąć jakąś kopareczkę (byle nie Ewę), jeśli grunt nie zmienia objętości przy zamarzaniu to można ryć szpadlem, bo wystarczy jakieś 60cm (można wzmocnić jedynie stopy pod słupkami). Radzę samą ławę fundamentową wynieść kilka cm nad grunt, żeby móc wykonać prawidłową izolację poziomą, co uchroni budowlę przed wykwitami solnymi czy korozją części metalowych konstrukcji.

Dodatkowo na takim odcinku w przypadku zbrojonego betonu powinny być minimum 2 dylatacje (osiadanie), dla ławy niezbrojonej dylatacji około 2 razy więcej (tak np. co 12m) - dylatacje najlepiej zaplanować przy słupkach.

Ważne - pod żadnym pozorem nie zgadzaj się lać betonu prosto w wykop - tradycyjne szalunki albo przynajmniej folia! pilnuj też, czy wykonawcy nie układają zbrojenia na gruncie - najpierw musi być kilka cm betonu, potem dopiero zbrojenie, bo inaczej to po kilku latach można zapomnieć o zbrojeniu.

Tak na marginesie - jeśli miałaby być jakaś brama czy furta w przyszłości to radzę zawczasu przygotować sobie podejście na kable i przewody (np. oświetlenie, monitoring i.t.p.), bo teraz to kosz minimalny, a później mogą być problemy.

Ja nie wezmę, bo po pierwsze nie mam sprzętu, po drugie nie mam takich robót w zgłoszeniu działalności, ale mogę spróbować kogoś podesłać - jeśli jesteś zainteresowany to daj znać na priv.
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2017-06-22, 22:22   

Dziękuję za informacje.Są cenne,gdyż zwróciły moją uwagę na rzeczy,o których nie pomyślałem,mimo że uważam siebie za człowieka,,ogarniętego".Ekipę znalazłem,doświadczoną i wiekowo odpowiedni(45 +).Sytuacja jest o tyle klarowna,gdyż zmieniam siatkę na kute i sprawy instalacji,bram są juz wykonane.Gaderep,dziękuję.
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2017-06-23, 03:56   

Nie ma za co - ten tekst pisałem z przyjemnością - był dla mnie sentymentalnym powrotem do czasów przedprzepuklinowych :D
0 UP 0 DOWN
 
Amarena 



Wiek: 44
Dołączyła: 24 Kwi 2018

UP 0 / UP 1


Skąd: Grudziądz

Wysłany: 2018-04-24, 08:09   

ma ktoś jakąś sprawdzoną firmę?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu