Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Podsumowanie
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-10-29, 13:31   Podsumowanie

Jeśli ktoś chce podsumować dyskusję w temacie „Wybory samorządowe” to zapraszam do przedstawienia swoich uwag. Moim zdaniem szkoda pieniędzy właściciela forum na kontynuację tego tematu. Nikt niczego nie przedstawił i nie zaproponował i nie zrobi tego do dnia wyborów. Z propozycjami programowymi bardzo nielicznej części kandydatów na burmistrza sprawnie rozprawili się młodzi ludzie zadając kilka podstawowych pytań pozostających bez odpowiedzi. Brak pomysłów, propozycji i sposobu na polepszenie bytu mieszkańców całego powiatu przebija z całej dyskusji. W ramach wyboru mniejszego zła jestem skłonny głosować na wskazanego przeze mnie w dyskusji kandydata. Łapanki na kandydatów na radnych w mniej znanych ugrupowaniach, lub wstawianie na listy znanych nazwisk choćby tylko przez skojarzenie związanych z rządzącymi w kilku ostatnich kadencjach utwierdzają mnie w przekonaniu, że niczego nowego nie należy się spodziewać. Szczególnie niepokojąca jest próba udziału w wyborach osób, które doprowadziły do tego, że start obecnej ekipy w rządzeniu miastem i powiatem był taki jaki był. Ktoś musi być wybrany i na burmistrza i na radnych do różnych szczebli i z pewnością będzie. Takie są prawa demokracji nawet jeśli tylko 10 osób pójdzie głosować. Kto będzie burmistrzem mogę w tej chwili określić z 99% prawdopodobieństwem. Czy będzie lepiej, lub tylko inaczej nie jestem w stanie powiedzieć. Smutek ogarnia mnie na samą myśl, że ci, którzy mogli coś zrobić byli zmuszeni do opuszczenia tego miasta z braku jakichkolwiek perspektyw. Jeszcze kilka lat, a władza stanie się dziedziczna lub przechodnia.
0 UP 0 DOWN
 
wojbus 


Wiek: 60
Dołączył: 19 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-29, 14:07   

Obys był złym prorokiem drogi Roztropku ,jednak coś w tym jest , w piewszej kadencji wałdza opanowała i podporzatkowała sobie lokalna gazetkę , kto wie co będzie w drugiej , byc może naprawde doczekamy sie jakichs form władzy dziedzicznej i absolutnej , a potem moze nawet jakiejś dynastii sie dorobimy . Pozdrawiam.
0 UP 0 DOWN
 
kapki99 


Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-29, 15:21   

Roztropku, miom zdaniem to jeszcze za wcześniej, aby zakończyć ten temat. 14 dni zostało do wyborów, dlatego uważam, że to bedzie gorącu okres, np. ktoś sklonuje Wojbusa :cry: , który czymś zabłyśnie...

A teraz bez żartów, tu może zacząć się dopiero dziać, może doczekamy się odpowiedzi na zadane pytania kandydatom, zaprezentują nam swoje programy inni kandydaci. Uważam, że warto poczekać.
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-29, 15:29   

wojbus napisał/a:
Obys był złym prorokiem drogi Roztropku ,jednak coś w tym jest , w piewszej kadencji wałdza opanowała i podporzatkowała sobie lokalna gazetkę , kto wie co będzie w drugiej , byc może naprawde doczekamy sie jakichs form władzy dziedzicznej i absolutnej , a potem moze nawet jakiejś dynastii sie dorobimy . Pozdrawiam.

Grzesiu powiedz w końcu coś konkretnego bo kampania ci się skończy i nie zdążysz. Ten dział to podsumowanie a nie grześkowanie!
czuwaj :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
hotelromeo 

Wiek: 74
Dołączył: 28 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-29, 21:47   Uwagi do podsumowania

Podsumowanie jest elementem umiejętnego przekazania mieszkańcom tego co zostało zrobione przez ostatnie cztery lata.Proszę zatem o opinie na ten temat bowiem mnie osobiście w tym podsumowaniu brakuje wykazu wzrostu zatrudnienia jak również jakie nowe podmioty gospodarcze powstały na terenie naszego miasta za wyjątkiem Kauflandu Lidla czy Plusa.Wszyscy wiemy ,że najważniejsza jest produkcja lecz wskażnikiem dobrobytu mieszkańców jest zmniejszanie liczby osób korzystających z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.Trzeba zatem pomyśleć szczególnie w okresie zimowym o uruchomieniu darmowej stołówki dla najbiedniejszych gdzie darczyńcami winni być przedsiębiorcy a organizatorem urzad miasta.Jeżeli władza samorządowa i ludzie bogaci nie zabezpieczą bezpieczeństwa socjalnego ludziom biednym sami bezpiecznie czuć sie nie będą. Z powazaniem Roman Zdrzewielski P.S już dzisiaj musimy pomyśleć o bezdomnych by nie zamarzli na naszych oczach znanej znieczuliczy społecznej.
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-29, 22:21   

Żaden z kandydatów nie zabiega o mój głos, a mówie tak dlatego, że żaden nie zechciał zniżyc sie do poziomu forum, żeby z ponad 1000 mieszkańców Brzegu i okolic porozmawiać jak rowny z równym, jak uzytkownik z uzytkownikiem.
To daje mi asumpt do konkluzji równorzędnych:

- żaden z kandydatów nie ma ochoty na bezposrednie kontakty z mieszkańcami, którzy maja na niego głosować
- żaden z kandydatów nie ma nic do powiedzenia na temat swojego porgramu poza ogólnikami smarowanymi w wywiadach i ulotkach tak monotonnych że w zasadzie trudno ihc odróżnić
- żaden z kandydatów nie czuje internetu jako nowej technologii komunikacji społecznej

powyższe konkluzje nawzajem sie nie wykluczają, ale też niekoniecznie musza chodzic w parze czy trio.

Dodam, że Komendant Strazy Miejskiej, kiedy zaistniała taka potrzeba, zalogowął strazmiejska na forum i ma za to w moim sercu poczesne miejsce. Za sam fakt docenienia forum jako narzedzia komunikacji z obywatelami Straż Miejska ma szacun i rispekt.

No ale Pan Komendant o ile wiem nie kandyduje.

Rozważam oddanieniewaznego głosu. Czuje sie jako wyborca traktowany jak półgłowek przez wszystkich bez wyjatku kandydatów. A demokracja to nie jest dzedzicznosc monarchii i urzedów legitymziowana głosowanie "ciemnego luda który to kupi".


Kandydaci mają 14 dni na poszanowanie. A jezeli nie, to oddaje nieważny głos, bo głosowac pójdę. Ale napisze na karteczce zdanie po ukaraińsku, takie o tym kto może mi co w co zrobić.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-29, 22:49   

Radku niezgodze się z Tobą.

1. Ostatnio pojawił się kandydat, który pisze i odpowiada w swoim imieniu.

2. Pan Komendant Straży Miejskiej zainteresował się tylko dwoma postami i od dluuuuuuugiego czasu już tu ne zaglądał. Chyba dlatego że nie poruszano tematu złej pracy Jego komórki. W moich oczach ma minus bo był użytkownikiem "jednego, własnego tematu", inne problemy miasta Go niezainteresowały. :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-29, 23:02   

O. Który to, pokażcei że mi go, bo na tym forum wyborów jest ponad 2000 postów i nie widze gdzie on jest!

a co do Komnedy Straży Mijeskiej - wobec braku na tym forum władz, starosty, burmistrza, radnych - to i tak jest cholernie dużo!
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2006-10-29, 23:28   

Przepraszam bardzo ale ja wypowiadałem się na forum odnośnie tego co można ulepszyć, czy zmienić w naszym mieście w przypadku młodzieży i nie kryłem się nigdy ze swoją tożsamością. Kandyduję do Rady Powiatu. I od razu chcę uprzedzić być może pytania, czy zarzuty czy robię to dla kasy? Odpowieź brzmi - NIE, a jeżeli ktoś nie wierzy to mogę przedłożyć zeznanie podatkowe za poprzedni rok. Dla stołka? - też nie, nie bawią mnie sławy czy tytuły przed nazwiskami. Po prostu chcę polepszyć stan naszego miasta i powiatu poprzez intensywne działania ku lepszemu. Ci którzy mnie znają wiedzą dobrze, że nie rzucam słów na wiatr oraz to, że więcej działam niż robię. A jeżeli podejmę się jakiegoś zadania to staram się je wykonać najlepiej jak potrafię! I proszę nie odbierać tego postu jako mojej kampanii przedwyborczej, bo nie takie były moje intencje.

pozdrawiam

mgr Adam Oleszko zwany inaczej przez swoich uczniów i byłych uczniów ORSONEM

Nauczyciel - informatyk
Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi, Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, współpracownik Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Informatycznego i Politechnicznego w Opolu, Rzecznik Praw Ucznia w ZS 1 z OS.
Trener projektów: E-Urzędnik (podnoszenie kwalifikacji kadry samorządowej województwa opolskiego) i E-Obywatel (podnoszenie umiejętności mieszkańców województwa opolskiego do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym). Projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, a realizowane na Terenia miasta Brzeg od dwóch lat. Były pracownik BCK. Współtwórca brzeskich zespołów wokalnych Alta i Incognito itd. itp. ect.
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2006-10-29, 23:32   

Przepraszam za drobne przejęzyczenie w moim poście powyżej

jest:

<Ci którzy mnie znają wiedzą dobrze, że nie rzucam słów na wiatr oraz to, że więcej działam niż robię.>

a powinno być:

Ci którzy mnie znają wiedzą dobrze, że nie rzucam słów na wiatr oraz to, że więcej działam niż mówię.

sorki

pozdro for ALL

A.O.
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-30, 00:08   

Jo, no nareszcie!
Wiesz, niestety po nicku trudno poznac czy kto kandyduje czy nie, dlatego czuje sie uspraweidliwony. Bo ja wiem może założyc osobny watek i pod nickiem który jasno wskaże na twoja Tożsamośc oraz intencje - pogadac co to bys mógł/chciał zrobic żeby było lepiej.

Bo widzisz jestem zdania, że intencje, osobista uczciwosc nie sa gwarantem sukcesu. Chyba sie ze mna zgodzisz?

Ja zreszta sam pracując w administracji mam pewien dziki pomysł i zaraz go wrzucę na forum, ciekaw jestem co o tym myslisz;)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-30, 11:17   

Ja też mam 2 uwagi:
Po pierwsze jeden z jandydatów na swoją stronę internetową o czym mój szanowny przedmówca pisał w innym poście. Mam nadzieję, że post powyżej jest wynikiem niewiedzy.
Po drugie ja też ubiegam się o mandat radnego acz uważam, że nie jest to dobr miejsce do wklejanie informacji o sobie. Tym bardziej, że mam własną stronę internetową, a link do niej jest przy moim profilu cały czas obecny.
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-30, 11:42   

Dlaczego Forum "Wybory Samorządowe to złe miejsce do prezentacji kandydatów?
Objasnijcie mnie kandydaci bo czegos nie rozumiem:)
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-10-30, 17:06   

Forum nie jest dobrym miejscem bo ludzie tu pytają, a inni boją się odpowiadać. Oczywiście boją się też krytyki, właśnie dlatego niezależne forum jest złym miejscem dla takich osób.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-30, 17:27   

No chyba żartujecie! Admin ma szczególnie rozbujałe poczucie humoru.
Forum jest złym miejscem do prezentacji swoich programów bo nie każdy musi chcieć je czytać. Poglądy na różne tematy to inna kwestia. Oczywiście że powinny być upublicznione. Ale to wychodzi w dyskusji na różne tamaty, w różnych wątkach i sprawach.
Gdyby tak ktoś zadał sobie trud poczytania np moich postów to wiedziałby że nie uchylam się od odpowiedzi na pytania. (Pomijam tu nieliczne wątki dyskusji z Babą Ribą, któa wszędzie widzi potomków rewolucji październikowej, nawet po prawej stronie sceny politycznej :) ).
Poprostu, zwyczajnie nie chcę kogoś na siłe uszczęśliwiać uklepanymi regółkami, kiełbasą wyborczą czy innymi sloganami.
Powiedzcie sami: czy nie leiej sprawdzić delikwenta co ma do powiedzenia na różne tematy, zamiast czytać slogany?
Dodam jeszcze że w ubiegły piątek na Rynku w Brzegu była impreza organizowana przez brzeski FMS, na której obecni byli przedstawiciele Komitetu Lewicy i Demokratów, którzy kilka godzin siedzieli na ławeczce, odpowiadali na pytania i rozmawiali z mieszkańcami. Byli to kandydaci w.w Komitetu do Rady Miasta, Rady Powiatu, Sejmiku i kandydat na Burmistrza.
Konkluzja: olejcie tych, co boją się zaprezentować tak jak oni olewają wyborców.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: podsumowanie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu