Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Idą wybory-zapytania mieszkańców
Autor Wiadomość
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2018-09-25, 12:35   

GNOM, czy zdecydowales sie kandydowac?
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-09-26, 16:09   

kwm- tak, kandyduje na radnego miejskiego jako bezpartyjny z listy Komitetu Obywatelskiego okręg 4.


Część moich pomysłów na rozwój miasta znajduje się w programie Jacka Niesłuchowskiego który kandyduje na Burmistrza.
Sam na burmistrza nie kandyduje, pomyślę o tym za 5 lat. Teraz gdy tylko o tym wspomniałem, zalała mnie fala hejtu, że jestem gówniarz (44 lata i gówniarz? ) bez doświadczenia samorządowego (to akurat fakt, ale chyba znam prawo administracyjne lepiej niż niektórzy samorządowcy, :) ) tak czy inaczej chodzi mi też o czas, mam masę spraw społecznych na głowie z racji prowadzenia Fundacji - wiesz o projekcie społecznej pasieki w Brzegu? - nie spodziewałem się takiej reakcji, chętni dzwonią nawet ze Szklarskiej Poręby. a to absorbuje. Wejdź na mój FB https://www.facebook.com/romek.sachaj.9 tam piszę o programie dla Brzegu. W projekcie jest też plan na większa współpracę z organizacjami non profit i ludźmi z pomysłami, czyli z takimi jak Ty.
Ostatnio zmieniony przez GNOM 2018-09-26, 16:55, w całości zmieniany 1 raz  
4 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-09-27, 16:47   

Dla wszystkich których to interesuje, poniżej przedstawię moje propozycje dotyczące rozwoju miasta nad którymi chciałbym popracować jako radny miejski, Ci z Was którzy tutaj często bywają na pewno zauważą że co niektóre moje propozycje są Wam znane- tak to pomysły które przedstawiałem w poście/temacie "Czy nasze miasto się rozwija".

Dla przejrzystości program podam w częściach bo w jednym poście raczej by się nie zmieścił.
Program nie jest programem obiecankowym jak większości kandydatów typu" obiecuję to tamto siamto i owamto". Powinno się ich zapytać za co chcą te obiecanki spełnić, czy zdają sobie sprawę że jako radni mogą w nosić o .... ale nie mogą tego dać? Piszę co należy zrobić i co Ja chcę zrobić jeśli będzie mi dane, czyli jeśli ludzie mi zaufają i oddadzą na mnie swój głos. Stawiam na rozwój miasta bo uważam że jest on możliwy, trzeba tylko zmienić sposób myślenia o zarządzaniu miastem bo żeby rozdawać trzeba mieć z czego, bo jeśli rozdaje się tylko na kredyt to w końcu można zmienić się w drugą Grecję.

1. Zatrzymać młodych w Brzegu
- Należy wprowadzić program sprzedaży miejskich działek budowlanych (tzw. osiedla zachodnie Tivoli) dla młodych małżeństw (do 35 roku życia) za 25% wartości.
Aby nie można było nimi handlować : 5 letni zakaz sprzedaży, dwa lata na rozpoczęcie budowy domu i 5 lat na skończenie. Osiedle Tivoli to pierwotnie 380 działek, około setki już sprzedano. Na taki zakup młodych ludzi będzie stać. A pozyskane pieniądze trzeba wykorzystać na uzbrojenie terenu i kolejnych działek.

Zyski dla miasta-
zatrzymanie i sprowadzenie młodych ludzi do Brzegu (wzrost liczby mieszkańców- za 2017 rok mamy debet -87 osób), wzrost wpływów z podatków za działki z budynkami mieszkalnymi tzw. podatek od nieruchomości jest wyższy niż za działki rolne. Wzrost wpływów podatków od pensji tych ludzi, nawet jeśli będą pracować poza Brzegiem. Jest spora szansa że jeśli damy tym ludziom możliwości to może otworzą biznesy w Brzegu, dadzą miejsca pracy i kolejne podatki. (szanse przedstawię w dziale gospodarka). Budowy domów to dodatkowy bodziec i zyski dla Brzeskich firm budowlanych, a wiec podatki i wpływy do kasy miasta.

Same działki to jednak mało.
- Miasto powinno wejść w kooperację z Brzeskimi deweloperami inwestującymi w nieruchomości i sprzedać im wszystkie posiadane tzw. plomby po zburzonych kamienicach za symboliczną złotówkę pod warunkiem tańszej sprzedaży gotowych mieszkań w odbudowanych kamienicach, oraz przejęcie jednego lokalu użytkowego na parterze który będzie można wynająć po cenach niższych niż obecnie szalejące w Brzegu. To da możliwość wpływania na ceny dzierżaw lokali w Brzegu prze władze miasta, możliwość którą władze straciły poprzez szaloną prawie darmową sprzedaż lokali w latach 90.

Zyski dla miasta- młodzi mieszkańcy, wpływy z podatków, rozwój budownictwa.

- Należy również dokonać w końcu pełnego przeglądu pustostanów komunalnych w Brzegu. W całym mieście stoi dużo pustych mieszkań komunalnych. Są też mieszkania komunalne których lokatorzy wyjechali za granicę, mieszkania natomiast wynajmują za duże pieniądze. Skoro ktoś jest zameldowany za granicą to czy nadal mu się należy mieszkanie komunalne w Brzegu? A lista ludzi oczekujących na mieszkanie komunalne jest długa.

To pierwszy krok, możliwy do realizacji, w nadchodzącej kadencji, ale do tego potrzeba nowych ludzi w radzie i nowego burmistrza.
1 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-09-27, 16:52   

2. Rozwój gospodarczy. (firmy w Polsce padają w ciągu pierwszych trzech lat od założenia)
https://www.dziennikwscho...0-firm-…) Główną przyczyną są wysokie koszty prowadzenia firmy w Polsce, stąd kombinacje naszych rodaków w zakładaniu firm w Czechach, Niemczech czy Wielkiej Brytanii.

- Moja propozycja to niższe podatki (należne miastu) dla nowych firm zakładanych w Brzegu:
Pierwszy rok , podatki- 0%
W drugim roku – 25%
W trzecim roku - 50%
Dopiero od czwartego roku 100%. To co firma miała by zapłacić w pierwszych trzech latach, powinna przeznaczyć na rozwój, umocnienie się na rynku, reklamę, zwiększenie konkurencyjności, być może na poszerzenie swojej oferty. Gdy się już ukorzeni, będzie ją stać płacić normalne podatki dla miasta.
Aby nie było nadużyć (np. po 3 latach przepiszę firmę na dziecko), zabezpieczenie to zniżka dla nowych firm lub dla ludzi którzy zlikwidowali firmę co najmniej 5 lat wcześniej (myślę że siedzenie 5 lat na bezrobociu aby dostać nową zniżkę nie będzie się opłacało).

- Miasto musi posiadać lokale oraz tereny które mogło by zaproponować młodym przedsiębiorcom na takich samych warunkach (w pierwszym roku przedsiębiorca płaci tylko koszty utrzymania lokalu w drugim roku już 25% najmu w drugim 50% i tak dalej), to da kopa inwestycyjnego dla miasta. Tylko tak możemy zachęcić ludzi do zakładania firm w Brzegu.

- Należy obniżyć lub chociaż zamrozić wzrost podatków miejskich które obciążają Brzeskich przedsiębiorców, tak aby mogli złapać oddech finansowy, bez tego firm będzie ubywać za to przybędzie pustych sklepów do sprzedaży lub wynajęcia, oraz Brzeżan jadących za pracą do Oławy, Opola, Wrocławia.

- Należy powołać Brzeską radę przedsiębiorców przy Burmistrzu złożoną z różnych Brzeskich przedsiębiorców bo tylko oni wiedzą co im pomoże, aby się rozwijali, bez tego to błądzenie po omacku.

- Należy obniżyć podatek od środków transportowych do poziomu niższego niż w ościennych gminach i powalczyć o powrót firm/y transportowej z podatkami do Brzegu.

W pierwszym roku działania tego programu budżet miasta nie odczuje dużych wpływów poza podatkami od pensji ludzi zatrudnionych w nowych przedsiębiorstwach, ale od drugiego roku wpływy z podatków płaconych bezpośrednio do kasy miasta będą stopniowo rosły.
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-09-27, 16:56   

c.d. 2 . Rozwój gospodarczy

W wyniku podniesienia podatku od środków transportowych miasto straciło około 190 tyś. zł wpływów rocznie, koszt uzbrojenia Zielonki to około 380 tyś zł. Czyli dwuletnie wpływy podatkowe pokryły by koszty uzbrojenia terenów inwestycyjnych. Teraz mówi się o kredycie na uzbrojenie terenu, wiedza ekonomiczna obecnej władzy jest powalająca. A gdyby obniżyć podatek i zachęcić dotychczasowych jego płatników do powrotu do Brzegu można uzbroić teren bezkredytowo.

Sama Zielonka jako teren inwestycyjny.
Dziś głównym kierunkiem rozwoju gospodarek na całym świecie jest przemysł rozrywkowy. To on daje miejsca pracy i przynosi ogromne zyski.

Dlatego moja propozycja od czasu wykupu Zielonki przez wcześniejszego burmistrza jest niezmienna, należy poinformować firmy szukające terenów pod budowę parku rozrywki na terenie dolnego śląska o terenie w Brzegu.
Lokalizacja jest idealna.
Taka inwestycja oddziałuje na około 300-400 km , (ludzie z Brzegu jeżdżą do Tropical Islands pod Berlin, Energylandi do Zatora, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, na wycieczki do Czech na Spacer w Chmurach itp.), więc oddziaływanie może być i większe, oni też przyjadą do Brzegu.

Tereny w Brzegu są w idealnym miejscu logistycznym- przy autostradzie wschód-zachód, przy drodze krajowej północ-południe, przy węźle kolejowym z linią o znaczeniu magistrali transeuropejskiej, Między dużymi miastami (Wrocław, Opole) na którym zależy inwestorom. Taka inwestycja przy uczciwej bezkonkurencyjnej współpracy może być bardzo dużym kołem zamachowym rozwoju miasta i gmin ościennych. Budowa hoteli, pensjonatów, restauracji, ścianek wspinaczkowych oraz innych dodatkowych atrakcji dla turystów odwiedzających park rozrywki to szansa na niesamowity rozwój.
Bierzmy przykład z innych.

O czym mówimy, abyście państwo wiedzieli o jakie sumy mi chodzi.
Energylandia
Rok 2017 - przychody wyniosły 100 mln zł.
Przewidywane przychody parku mogą w tym roku wynieść ok. 150 mln zł. Cześć tej sumy wpłynie do miasta Zator. Do miasta które ma 3800 mieszkańców, już 5 hoteli, całą masę apartamentów na wynajem, restauracji tyle co w Brzegu, jeśli nie więcej, sieć ścieżek rowerowych, itd. i wizję rozwoju na lata do przodu.

Czy to jest zła wizja dla Brzegu, czy mój pomysł nie jest lepszy niż więzienie, 1500 przestępców i jakieś wirtualne zyski z niego?
Jest też chyba lepsza niż umiejscowienie tam zakładów przemysłowych- dlaczego? bo będą protesty. Przez 85 % czasu wiatry nad Brzegiem wieją z zachodu nad wschód, czyli z nad zielonki nad Brzeg. Jakiekolwiek wyziewy, zapachy, dymy spowodują protesty mieszkańców Brzegu- można tego uniknąć stawiając na rozrywkę.
1 UP 0 DOWN
 
Bizon 
Wojtek W.


Wiek: 30
Dołączył: 22 Sty 2010

UP 88 / UP 16


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2018-09-28, 22:13   

GNOM gratuluje decyzji, sam też kandyduje, ale z komitetu, o którym kolega Barakowiec pisze że stara się wepchnąć do rady walcząc rzekomo tylko w kwestii nie dla więzienia. Kandydujemy w tym samym okręgu, także życzę powodzenia, niezależnie który z nas wygra mam nadzieję ze dalej będzie czas żeby się tu (na forum) udzielać.
Jak widać kandydatów którzy się wypowiadają na forum jest jak na razie mało - właściwie dwóch, choć GNOM mnie trochę wyprzedził - miałem przerwę na forum. Mało osób wypowiada się na forum, ale z rozmów wiem, że niektórzy po prostu czytają to o czym piszemy (także o tym o czy debatujemy już dłuższy czas w temacie, który założyłem wcześniej - "Czy nasze miasto się rozwija")

A więc tak, wybory są 21 października i teraz nagle wysypało obietnicami basenów, żłobków, dodatków, koncepcjami i banerami z osobami kandydującymi do Rady Miasta, Powiatu czy sejmiku wojewódzkiego. Niestety mało kto z tych osób pisze/rozmawia o pomysłach na Brzeg tak jak GNOM, kwm czy inni pozostali użytkownicy forum - mieszkańcy miasta.

Kolego Barakowiec, mieszkam od baraków jakies 200-250m, mieszkam w domku na osiedlu już 24 lata. Codziennie przechodzę koło placu zabaw przy Kusocińskiego i wiem o czym mówisz. Jeżeli jesteś starszy ode mnie to pamiętasz na pewno sytuacje, kiedy Pani Mrowiec, gdy startowała w ostatnich wyborach chodziła po osiedlu i rozmawiała z mieszkańcami, ale co z tego jak obecnie (przez 4 letnią kadencję) nie można jej było zobaczyć. Ze względu na to że teraz okręgi wyborcze są tak pomieszane i duże trudno się przygotować do odpowiedzi na każde pytanie, trudno podobnie byłoby zorganizować spotkania z mieszkańcami, bo możesz mi wierzyć lub nie, ale pracując/studiując nie jest łatwo przygotować się do odpowiedzi na każde pytanie. Sam Pan Wrębiak, który również kandyduje w naszym okręgu miałby niemałe problemy, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące tegoż okręgu, w obrębie którego leżą "Baraki", choć jest burmistrzem i dostęp do informacji ma nieograniczony. Dodam tylko, że PiS i PO (czy pozostałe partie) dostają subwencje na prowadzenie kampanii wyborczej, a KWW TRZB czy KWW Nie dla więzienia Tak dla połączenia - za kampanię płacą członkowie komitetów.
Postaram się tak jak GNOM dowiedzieć się jak to jest z budynkami przy Konopnickiej, zadłużeniem mieszkańców tych budynków i ogólnym stanem/możliwościami tych budynków. Jak dobrze pamiętam to niedawno na pewno dla dwóch budynków od strony Kusocińskiego były wykonywane prace na dachach, były wymieniane okna, także jeżeli były także wymieniane pokrycia dachowe, to należałoby dokonać reklamacji.
Co do drugiego pytania to trudno mi się odnieść, sam jeszcze studiuje, są to studia techniczne. Nie mogę się wypowiadać odnośnie innych kandydatów, jedyne co mogę powiedzieć to tylko tyle że moim zdaniem oceniając osobę przez pryzmat zdobytego wykształcenia, czy wykonywanego zawodu nie zawsze mamy dobrego punktu odniesienia jaka ta osoba jest. W historii tylko Polski mamy do czynienia z osobą prezydenta elektryka (Lech Wałęsa), czy dziennikarza, osoby która prowadzi fundację i jest współorganizatorem dwóch dużych imprez w Polsce = WOŚP czy przystanek WOODSTOCK (Jerzy Owsiak).
Jeżeli takiej osobie jak GNOM, z takim wykształceniem mówi się że ze względu na brak doświadczenia nie może kandydować na burmistrza, a obecnie w Brzegu dzieje się to co się dzieje (Pan Wrębiak na burmistrza startuje podobno z Porozumienia Gowina, a na radnego z PiS-u) to chyba coś jest nie tak. Partia wystawi osobę która ma dobre znajomości i dla partii najwięcej zdziałała, a komitet obywatelski wybiera spośród siebie najlepszego kandydata.
Co do sprawy Pani Ani G i Pani Ewy M nie wiem czy warto coś wspominać. Jest to tylko niepotrzebne podgrzewanie atmosfery w internecie przed wyborami. Z której strony to już niech każdy sam oceni.
Ostatnio zmieniony przez Bizon 2018-09-28, 22:21, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-09-29, 04:57   

Kod:
Ze względu na to że teraz okręgi wyborcze są tak pomieszane i duże trudno się przygotować do odpowiedzi na każde pytanie, trudno podobnie byłoby zorganizować spotkania z mieszkańcami, bo możesz mi wierzyć lub nie, ale pracując/studiując nie jest łatwo przygotować się do odpowiedzi na każde pytanie.

No tak, okręgi są ogromne i do tego pomieszane, a w dodatku one zostaną takie same i po wyborach - ani się nie skurczą, ani się nie poszeregują. I co będzie? Ano będzie to co jest, bo facet, któremu "pracując/studiując nie jest łatwo przygotować się do odpowiedzi na każde pytanie" będzie być może nie tylko musiał odpowiedzieć na te pytania, ale też podejmować w tych kwestiach decyzje. W tym właśnie jest problem. Jedno jest pozytywne w tej wypowiedzi, że chłop jest uczciwy, uczciwy jak "Czaskoski" - przyznaje, że nie jest w stanie tego ogarnąć, ale dieta by się przydała :D
Ostatnio zmieniony przez Gaderep 2018-09-29, 05:00, w całości zmieniany 2 razy  
1 UP 0 DOWN
 
Bizon 
Wojtek W.


Wiek: 30
Dołączył: 22 Sty 2010

UP 88 / UP 16


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2018-09-29, 10:57   

Jestem uczciwy i nie obiecuje gruszek na wierzbie, jak robi to większość kandydatów. Jak rozumiem porównując mnie do, jak to ująłeś "Czaskoskiego" pilnie śledzisz kampanie w "stolycy". Nie mi oceniać kto sobie radzi bardziej, kto mniej, aż tak pilnie tamtejszej kampanii nie śledzę, choć czasami gdzieś jakieś informacje człowiek złapie przez TV albo radio. Jeżeli uważasz że Pan Jaki lub Trzaskowski ogarniają kampanię, albo któryś z nich jest lepszy to tylko dzięki temu że mają od tego ludzi i niemałe pieniądze na kampanię. Jeżeli obaj rozdają jabłka przed wyborami, albo noszą szalik Legii na konferencji w niewiadomym celu, no to faktycznie tego potrzebuje Warszawa i Warszawiacy.
Morawiecki dla Brzegu obiecał drugą przeprawę mostową, choć Brzeg nie załapał się (bądź nawet nie wystartował) do udziału w rządowym programie wspierającym budowę mostów, wystarczy poczekać co nam obieca PO, choć lokalnie można już było usłyszeć o becikowym w kwocie 1000zł, czy dopłacie 500 zł do przedszkoli i żłobków.

Odnosząc się do cytatu z mojej poprzedniej wypowiedzi, może źle napisałem, bądź źle mnie zrozumiano, ale pozwolę sobie na wyjąśnienie co miałem na myśli. Otóż jako osoba nie związana z jakąkolwiek partią, z urzędem miasta, prowadząca normalne życie - nie kampanię wyborczą, jestem ograniczony czasem. Jak wiadomo ludzie w urzędach mają ograniczony czas pracy i nie zawsze człowiek zdąży wpaść i zapytać. Oczywiście nie tylko przez bezpośredni kontakt można uzyskać odpowiedź, mój znajmy pisał list otwarty do burmistrza odnośnie planu zagospodarowania przestrzennego terenu pod zakład karny i czekał bodajże ponad miesiąc na odpowiedź. (lepiej zapytam teraz w liście otwartym, może na koniec kampanii się dowiem)
Jeszcze jedno - po to chyba powstał ten temat żeby można było pytać, a kandydat mógł się przygotować i odpowiedzieć. Moim błędem było że napisałem że pracuję sam na siebie, dodatkowo studiuje i będę potrzebował więcej czasu na zdobycie informacji i nie jestem osobą która pochopnie podejmuje decyzje, ale Ty Garderepie już zdążyłeś mnie ocenić. Nie napisałem nigdzie że uzyskanie odpowiedzi jest niemożliwe, albo że nie dam rady jej uzyskać. Jeżeli podejmuję jakąś ważną decyzję to staram się ją przemyśleć. Jeżeli sam nie jestem w stanie zdecydować, to pytam się rodziny, znajomych, czy kogoś kto ma wiedzę na ten temat, bądź miał podobne doświadczenia. Po prostu proszę o pomoc - nie jestem wszechwiedzący i staram się być rzetelny. Jeżeli ma się startować w wyborach i robić za pionka, nie szukając informacji u źródła i nie korzystając z wielu źródeł, to myślę że nie warto, bo w końcu i tak liczy się że ktoś coś obieca (nową linię metra, odnowione i bezpieczne osiedla, czy zakończenie sprawy reprywatyzacji). Jestem młody, to z jednej strony zaleta ale też wada - znam się na niektórych rzeczach, ale nie na wszystkim, dlatego nie mając sztabu ludzi, którzy mogą gdzieś za mnie pójść i coś zrobić/załatwić, nie odpowiem w takim czasie jak zrobiłby to np. Pan Komarzyński.

Obecna rada nawet nie dała możliwości się wypowiedzieć mieszkańcom nie tylko osiedla, na którym ma powstać więzienie, ale mieszkańcom całego miasta w kwestii zbudowania w Brzegu drugiego Zakładu Karnego. Z tego co pamiętam to było spotkanie w miejscu gdzie ten zakład ma powstać, ale nawet połowa rady się tam nie pojawiła.
Powyższe chyba jest wystarczająco dobrym przykładem dobrej współpracy rady i burmistrza, a braku kontaktu z mieszkańcami.
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-09-29, 12:16   

Jasne, że nie obiecujesz gruszek na wierzbie, bo niczego nie obiecujesz, a nawet jeśli cokolwiek obiecasz to i tak nie będziesz w stanie tego przeprowadzić, bo nie masz na to czasu, a do tego los ci nie będzie sprzyjał i najważniejsze sesje rady będą wypadały w czasie sesji egzaminacyjnych :-P
Ostatnio zmieniony przez Gaderep 2018-09-29, 12:17, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 2 DOWN
 
Bizon 
Wojtek W.


Wiek: 30
Dołączył: 22 Sty 2010

UP 88 / UP 16


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2018-09-29, 13:45   

Sesji egzaminacyjnych? Została mi tylko jedna, jak na razie kolejnych nie planuję (w styczniu/lutym mam zamiar podejść do obrony pracy dyplomowej). Powiedz mi coś jeszcze czego nie wiem o sobie drogi Garderepie ;) , jeżeli planujesz tak dobrze czyjeś życie i tak dużo o nim wiesz, to czemu sam nie startujesz do rady, chyba że jest inczej.

Nie obiecuje i nie nagabuje ludzi wrzucaniem postów, czego to nie wybuduje, ile pieniędzy dam młodym, ile fabryk powstanie jak ktoś na mnie zagłosuje, bo ludzi już to zaczyna wkurzać. Jeden z byłych użytkowników forum (bądź obecnie tylko nieaktywnych) napisał na swoim FB, żeby nikt go nie zarzucał postami, wiadomościami itp. nie męczył, bo nie tędy droga.
Myślałem że do rady miasta idzie się żeby być łącznikiem między mieszkańcami a burmistrzem, żeby podejmować dyskusje na tematy dotyczące miasta, składać propozycje mieszkańców na zmianę czegoś w mieście. Widocznie się myliłem, bo lepiej "latać po mieście" i rozwieszać plakaty, robić sobie zdjęcia/kręcić filmiki w parku, pozować do zdjęć na ringu, niż pisać z mieszkańcami na forum, na FB, czy po prostu porozmawiać z nimi.
Oczywiście mam inne zdanie, ale wolę to napisać, bo znowu walniesz mi pod spodem cytatem ;) . Jakbym miał gdzieś przyszłość miasta, to nie zakładałbym posta, który jak widać cieszy się powodzeniem, co więcej nie poświęcałbym czasu na pisanie tutaj i czytanie artykułów, śledzenie spraw jakie dzieją się w mieście, tylko zajął się swoimi sprawami.
1 UP 1 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-09-29, 15:20   

Powiedziałem jedynie to, co sam napisałeś, czyli, że studiujesz i nie masz czasu. Jeśli powiedziałem coś, czego nie wiesz, to znaczy, że sam nie wiesz, co wcześniej pisałeś, co może znaczyć, że akurat w Brzegu na radnego byś się nadał ;)
Zabawny jesteś, nie planuję niczyjego życia i jeśli moje zgryźliwe uwagi ktokolwiek może uważać za planowanie czegokolwiek, to aż się boję pomyśleć, jak w jego wykonaniu może wyglądać planowanie np. budżetu miasta.

Zawsze myślałem, że łącznik jest od łączenia, a radny od radzenia... Czemu nie kandyduję? A czemu miałbym kandydować, skoro nie czuję potrzeby bycia radnym? Owszem, każdy ma jakieś kompleksy, ale nie każdy potrzebuje się akurat w ten sposób dowartościowywać - ja, gdyby było mnie stać, wybrałbym raczej czerwone sportowe Lamborghini, co jest o tyle dziwne, że wszystko mam w normie, w końcu byłem w wojsku, to wiem :)
1 UP 1 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-09-30, 16:17   

Panowie to ma być dyskusja w temacie... wyborów.

Zapytam grzecznie w kontekście wyborów- co może radny? Jakie ma OBOWIĄZKI wobec mieszkańców?

Akty prawne zgodne są w punkcie dotyczącym kluczowego obowiązku radnego jakim jest kierowanie dobrem wspólnoty samorządowej i utrzymywanie stałej więzi z mieszkańcami. Do powinności radnych należy również przyjmowanie i przekazywanie dalej postulatów społeczności. Radny nie jest jednak związany instrukcjami wyborców, sprawuje on bowiem mandat wolny.
Radny jest obowiązany brać udział w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany.

Skąd więc te wszystkie: wybuduję basen dla okrętów podwodnych, przedszkole dla polityków, wieżę ze złota, pięć mostów nad lasem, lotnisko dla modeli, przystań wodolotów pancernych, kosmodrom dla biedronek itd. normalny wyborca powinien zapytać- panie kandydat, a za co? w totka wygrałeś czy jak? przecież to nie Twoje kompetencje.

Kandydat na radnego ma mieć pomysł na miasto, pomysły na rozwój swojej dzielnicy, aby ludziom którzy powierzyli mu mandat radnego lepiej się mieszkało i w tej dzielnicy i w mieście.
Radny musi umieć powiedzieć, panie burmistrzu ludzie chcą tego- a ja wiem że tutaj można znaleźć pieniądze na ten pomysł. Musi umieć powiedzieć Nie i uzasadnić to NIE, gdy Burmistrz chce zrobić coś czego ludzie nie chcą, bo głos radnego powinien być głosem mieszkańców, a nie jego prywatnym. Równocześnie w razie potrzeby powinien umieć wytłumaczyć ludziom że to co na pierwszy rzut oka wygląda źle będzie dla nich dobre.

Ja takie pomysły mam, niektóre wdrażam już od kilku lat, bez rozgłosu, bez fleszy aparatów i bez zdjęć na FB.
Moje pomysły gospodarcze są realne i możliwe do wdrożenia w naszym mieście, omawiałem je z innymi ekonomistami, czyli ludźmi którzy się na tym znają, a nie z politykami. Są pomysłami które dadzą realny wzrost liczby mieszkańców, rozwój przedsiębiorczości, wpływy z podatków do kasy miasta.
W czasach PRL-u przemysł to dymiąca fabryka w sercu miasta, dziś przemysł to informatyk pracujący w swoim domu przy komputerze piszący program który finalnie jest droższy niż dochód roczny Brzegu. To mała manufaktura robiąca stylowe meble, rowery pod zamówienie, czy produkująca ekologiczne miody pitne. Niestety ale "stara gwardia" politycznych zaściankowych polityków wzajemnie się adorująca nie jest tego w stanie zrozumieć, stąd pomysły w startym stylu. Przykład pomysłów naszych władz stanowi tego przykład- więzienie, muzea, fabryki na zielonce- zwrot/slogan: ściągniemy inwestora brzmi już jak mantra wypowiadana w każdej możliwej wypowiedzi medialnej.

Dlatego potrzeba ludzi nowych, młodych, spoza układu, aby nie byli kierowani jak kukiełki z tylnego rzędu przez "politycznych wyjadaczy". Stąd moja prośba do wyborców: dajcie szanse ludziom nowym, młodym którym się jeszcze chce.
Może zamiast fabryk na zielonce poszukajmy inwestora technologicznego, może inwestora biznesowego z dziedziny bankowo-inwestycyjno-technologicznej (Chiny szukają miejsca na budowę europejskiego centrum biznesowo- technologicznego).
Wieżowce na zielonce? a dlaczego nie? jeśli będzie z tego rozwój miasta.
Potrzeba otwartego umysłu i szukania sposobów na rozwój tam gdzie nikt inny nie patrzy, albo go nie dostrzegł.
Czasy się zmieniają i to szybko, kto się nie dostosowuje ten zostaje z tyłu, a właściwie się cofa. Dziś widzimy to w Brzegu.
2 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-09-30, 19:17   

Cytat:
Ja takie pomysły mam, niektóre wdrażam już od kilku lat, bez rozgłosu, bez fleszy aparatów i bez zdjęć na FB.

Błąd. W kwestiach publicznych to właśnie rozgłos jest drogą do sukcesu :-P
Trzeba od razu z grubej rury....

banner.jpg
Plik ściągnięto 75 raz(y) 280,82 KB

0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-09-30, 22:05   

No nie wiedziałem że taka ze mnie paskuda :) ale może to efekt tego że parę razy po łbie toporem zgarnąłem.
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-10-01, 06:54   

Nie jestem LGBT, więc trudno mi ocenić, czyś paskuda, ale gdyby tak się prezentowała Zielonka, to może by stanowiła konkurencję, dla innych parków. Trzeba mieć wizję i tę wizję ludziom sprzedawać, nie na zasadzie, że bierzemy cudzy pomysł tylko dlatego, że komuś się udało, a dalej "jakoś to będzie", bo te "jakoś to będzie" kończy się dokładnie tak, jak skończył się przytułek dla przeterminowanych esesmanów w hotelu Piast i wiele innych kopiowanych projektów.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu