Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Przedszkole Towarowa - podział dzieci
Autor Wiadomość
Pawel99 



Wiek: 41
Dołączył: 31 Paź 2014

UP 48 / UP 16



Wysłany: 2019-03-15, 15:11   Przedszkole Towarowa - podział dzieci

Dyrekcja z przedszkola z ulicy Towarowej paskudnie podzieliła dzieci na te które pojada do kina na bajkę i na te które zostaną za karę w przedszkolu bo rodzice nie płacili systematycznie na radę rodziców. Wyobraźcie sobie dziecko które nic złego nie zrobiło i tylko dlatego że rodzice z różnych może powodów nie wpłacali pieniędzy na czas zostanie samo w przedszkolu. To się w głowie nie mieści. Mogli jednak zamknąć to przedszkole. Za swoje dziecko płaciłem ale szkoda mi innych.
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2019-03-15, 17:01   

Ja myślę, że paskudnie podzielili dzieci (pewnie z różnych powodów) rodzice, którzy na czas nie wpłacili pieniędzy. To się w głowie nie mieści, żeby tak podle pastwić się nad własnym dzieckiem. :evil:
3 UP 1 DOWN
 
beneck 


Wiek: 38
Dołączył: 11 Wrz 2006

UP 26 / UP 16



Wysłany: 2019-03-17, 21:01   

Pełna zgoda z przedmówcą. Jeśli sie nie ma pieniędzy to takie sprawy załatwia sie jakoś w gabinecie dyrektorki że nie mamy ze to że tamto a nie cichaczem po prostu nie płaci. Rozumiem gdyby ktoś raz czy dwa razy zapomniał ale tu wydaje mi się o wiecej składek chodzi. Dzieci szkoda oczywiście bo niczemu nie winne są, winni są przede wszystkim rodzice a w drugiej kolejności tez przedszkole bo zdyscyplinować rodziców można innymi metodami
0 UP 1 DOWN
 
anina 



Wiek: 47
Dołączyła: 03 Sie 2016

UP 3 / UP 9



Wysłany: 2019-03-18, 13:32   

Rada Rodziców to wpłaty zupełnie dobrowolne, nie ma konieczności tłumaczenia się, deklarowania kwot, jak to ma miejsce w szkołach. To dobrowolność. Teraz trzeba zapytać czy rodzice wiedzieli, że wyjazd jest platny, jaki jest jego konkretyny koszt, termin zapłaty. Jesli to wszystko wiedzieli i nie zapłacili to przecież oczywiste, że dziecko z tego nie skorzysta, bo nie jest to darmowy wyjazd. Chyba, że był finansowany przez burmistrza to co innego i wpisany w program edukacyjno-wychowawczy. Wtedy Rada rodziców ne ma nic do tego. takie rzeczy ustala się na zebraniach z rodzicami, tylko czy rodzice na nie chodzą?
0 UP 0 DOWN
 
ba-ja 


Wiek: 64
Dołączyła: 18 Mar 2019

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2019-03-18, 16:37   

Tak jak zostało już tu podane, składka na radę rodziców jest dobrowolna, ale chcąc zapewnić dzieciom więcej atrakcji rodzice podejmują decyzję o wpłacie na radę rodziców. Zawsze można powiedzieć Pani Dyrektor i przewodniczącemu rady o problemach ii można ten temat załatwić polubownie, a nie pisać o nierzeczywistych podziałach. Dzieci które z różnych przyczyn nie pojadą do kina mają zapewnioną opiekę w przedszkolu ,a poza tym trudno wymagać żeby inni rodzice płacący na radę rodziców opłacali wyjazdy tym którzy nie płacą, bo tak chcą, z tych pieniędzy nie tylko są wyjazdy ale także inne atrakcje w przedszkolu, są to występy teatrzyków, paczki , rodzice są informowani wcześniej i proszeni o uzupełnienie składek, a jeżeli chcą żeby dziecko pojechało to mogą zapłacić za bilet i dojazd jak nie płacą na radę rodziców. Jeśli ktoś ma dobrą wolę to może się dogadać, trzeba tylko chcieć a nie natychmiast wypisywać bzdury. Nie obwiniajmy wszystkich wokół, popatrzmy czasami na siebie i od siebie zacznijmy zmiany.
1 UP 1 DOWN
 
mamabrzeg 


Wiek: 41
Dołączyła: 18 Mar 2019

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2019-03-18, 16:48   

Nie wiem czy to jest do końca decyzja dyrekcji, bo rada rodziców jest prowadzona przez rodziców a nie dyrekcję, to oni zarządzają i rozliczają zebrane pieniądze, wiedzą ile ich mają i na co chcą przeznaczyć. Jak nie ma regularnych wpłat, to czemu dzieci osób płacących nie mają z nich korzystać. Nie wiem czy słowo za karę jest tu odpowiednie, za swoje dziecko odpowiada rodzic, przecież rada rodziców nie jest na przedszkole tylko na dzieci, a jak wyjazd jest organizowany z rady rodziców to jak ktoś nie płaci to chyba się z tym liczy, może niech nikt nie płaci i wszyscy nich korzystają :) Po to się ją zbiera przecież. Paczki na mikołaja dostały wszystkie dzieci tak samo jak zabawa karnawałowa, żadne dziecko nie zostało pominięte, to chyba i tak dużo. W takiej sytuacji wystarczy myślę podejść do dyrekcji i porozmawiać, wątpię żeby było to zrobione z premedytacją :? Rodzice też muszą się troszkę zaangażować :P
0 UP 1 DOWN
 
anina 



Wiek: 47
Dołączyła: 03 Sie 2016

UP 3 / UP 9



Wysłany: 2019-03-19, 11:49   

Roszczenia, wymagania, pretensje. Dzieci są rodziców a nie przedszkola czy szkoły.
0 UP 1 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2019-03-19, 18:47   

Ma pani rację, dzieci są rodziców, więc rodzice muszą je utrzymywać i opłacać ich rozrywki, a nie szkoła, przedszkole czy całe społeczeństwo.
Ostatnio zmieniony przez Gaderep 2019-03-19, 18:48, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 1 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu