Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Mobbing w Polomarkecie
Autor Wiadomość
Krzysztof Sękowski 



Wiek: 56
Dołączył: 01 Paź 2012

UP 158 / UP 93



Wysłany: 2013-04-12, 08:11   Mobbing w Polomarkecie

Ktoś może powinien zmienić już warunki zawarcia umowy o pracę,te umowy śmieciowe, zarobki śmieciowe, człowieka pracodawca traktuje jak śmiecia, czego i ja doświadczyłem wykonując pracę w brzeskim polomarkecie. Niejaki Wojciech B. kierownik regionalny stosuje mobbing wobec pracowników, bo prawo na to pozwala? Podobny program postępowania z pracownikami realizuje wielu pracodawców, ciekawe ...jak to zaczyna być pospolite, ale czy należy się na to godzić ?
Ostatnio zmieniony przez yasiu 2013-04-15, 15:45, w całości zmieniany 1 raz  
2 UP 1 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2013-04-12, 08:32   

Temat świetny, odnośnie Polomarketu był już również poruszany na forum tutaj:
http://www.forumbrzeg.pl/...pic.php?t=31071

Jak widać tamten temat się potwierdził, bo kolejna osoba opisuje ten sam problem. Ciekawe co na to PoloMarket?
1 UP 0 DOWN
 
Krzysztof Sękowski 



Wiek: 56
Dołączył: 01 Paź 2012

UP 158 / UP 93



Wysłany: 2013-04-12, 11:54   Mobbing w Polomarkecie

Nie muszę ukrywać się za pseudonimem czy używać nicku żeby napisać prawdę. Kierownictwo Polomarketu na Powstańców Śląskich to dwie panie, bardzo fajne i życzliwe. Są również wykorzystywane odnośnie pracy przez kierownika regionalnego Wojciecha B. nadętego 26-letniego g.....rzyka, który robi karierę przez prowokacje, manipulacje i granie na emocjach pracowników. Odnośnie organizacji pracy względem zabezpieczenia towaru przed kradzieżą wykazał się kompletną ignorancją. Gdy zwróciłem jemu uwagę że ekspozycja alkoholu na paletach i w koszykach przed kasą jest zachętą do kradzieży, odpowiedział że to wszystko jest wliczone w cenę sprzedaży, setka wódki kosztuje po cenie hurtowej 2 złote a i tak na tym zarabiają bo sprzedają za 6. Pracowałem tam to wiem, że ten człowiek wprowadza kompletny chaos w organizowaniu pracy, wykorzystuje naiwność ludzką obiecując zadośćuczynienie za włożona pracę ponadgodzinowa i często ponad siły. Redukuje etaty pracowników, a pozostali pracownicy dostają nowe zadania. Teraz zwrócę się do klientów tego Sklepu. DRODZY KLIENCI SKLEPU POLOMARKET W BRZEGU ; jeśli uważacie, że jesteście za wolno obsługiwani przez panie kasjerki lub że czynna jest tylko jedna kasa, to dlatego że nie ma tam komu śwpracować i łatwiej jest tam ukraść niż dopchać się do kasy a winę za to ponosi kierownik regionalny Wojciech B., który bierze pensje 8 tysięcy złotych a resztę spraw i ludzi ma w d.....Byłem tam zatrudniony jako pracownik ochrony, oprócz swoich czynności wykonywałem inne prace; mycie sali sprzedaży, układanie towaru na półki, wypiek pieczywa oraz forma " przynieś wynieś pozamiataj". W marcu powinienem przepracować tam tylko 20 dni a pracowałem 27, nie liczyłem na zapłatę dodatkową ale też nie liczyłem, że zostanę na przysłowiowym lodzie m.in. dlatego że nie wniosłem żadnej skargi na pracowników kierownikowi regionalnemu Wojciechowi B.
A ja nazywam się Krzysztof Sękowski
Ostatnio zmieniony przez yasiu 2013-04-15, 15:46, w całości zmieniany 1 raz  
10 UP 2 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-04-12, 12:53   

zawiadomić inspekcję pracy

zawiadomić centrale

zawiadomić media

itd.,
0 UP 0 DOWN
 
drwal 


Wiek: 64
Dołączył: 20 Paź 2009

UP 28 / UP 4



Wysłany: 2013-04-12, 13:15   

Niestety wszędzie wartością jest zysk a nie człowiek. Daj świni rogi a będzie bodła. Takie postawy teoretycznie nieakceptowane sa powszechne.
0 UP 0 DOWN
 
Krzysztof Sękowski 



Wiek: 56
Dołączył: 01 Paź 2012

UP 158 / UP 93



Wysłany: 2013-04-12, 13:33   

Dzięki Butter za wsparcie duchowe, oczywiście, że to zrobie....skutecznie. Pozdro. :)
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2013-04-12, 19:06   

Tak właśnie wyglądają nowe miejsca pracy uzyskane dzięki cięzkiej pracy władz lokalnych, bo w końcu w tym między innymi celu te władze były wybrane. I nie łudźmy się, że w jakiś strefach ekonomicznych, czy innych podobnych dziwolągach jest inaczej. Nie podoba się to znajdą się następni wyrażający zgodę na prace na jeszcze gorszych warunkach. O to Solidarność walczyła i to wywalczyła. Za komuny taka sytuacja nawet się nikomu nie śniła. Zaraz będą odpowiedzi młodych ludzi, którym wodę z mózgu zrobiono, że tylko ocet był na półkach. Mamy wolność, nie chcesz nie musisz pracować, przedtem było odwrotnie. Gdzie ta Solidarność choćby miejscowa z Brzegu, a była taka, gdzie inspekcja pracy, gdzie wszystkie powołane do zwalczania takich patologii organy? I nie jest winą tego wymienionego z nazwiska kierownika, że jest tak jak jest. W USA, jeśli sytuiacja dotyczyłaby tak dużego sklepu, miałby sprawę w sądzie. Tego od niego wymagają, a zgodę na takie postępowanie wyrażają nasi wybrancy, którzy po 100 milionów obiecali (w starej walucie za jeden wykład), drugą Japonię i zieloną wyspę. Jeśli sie ludzie nie obudzą z tego letargu to zginą z głodu, a ich dzieci będą pracowali na emerytów na zachodzie Europy.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2013-04-12, 19:10, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 1 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2013-04-12, 19:16   

Jeśli chodzi o dopchanie się do kasy w tym przybytku to trwa to najdłużej ze wszystkich supermarketów w Brzegu, w kolejności od końca będzie chyba Berlinek, potem Kaufland, chociaż Biedronki też w tym względzie nie odstają. Dodatkowo asortymęt na stoisku mięsnym jest mizerny, chyba dlatego, że chętnych do zakupów mało.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2013-04-12, 20:18   

Tematy scaliłem, proszę kontynuować wątek w jednym temacie.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2013-04-13, 08:23   

Posty wygasną a my wracamy do tematu Polomarketu. Znam osobiście kilka osób z tamtego sklepu i wiem jak wygląda tam praca. Słowa Krzysztofa i autora poprzedniego tematu są w 100% prawdziwe. Dlatego również proszę, uśmiechajcie się do obsługi i nie denerwujcie się na ich pracę, gdyż po prostu jest ich za mało. Pretensje należy mieć do zwierzchników regionalnych.
1 UP 0 DOWN
 
lucifer 



Wiek: 34
Dołączył: 08 Wrz 2012

UP 645 / UP 516



Wysłany: 2013-04-13, 08:30   

yasiu, a nie można, jeżeli Krzysztof, się zgodzi w imieniu forum (przecież to też media) wysłać kilka listów z przytoczoną treścią? Do właściwych instytucji, gazet, radia itd?
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2013-04-13, 09:24   

Jeżeli się Krzysiek zgodzi, to już w poniedziałek może mieć u siebie wszystkie media. Kontakty udało mi się pozyskać podczas protestu paliwowego.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2013-04-13, 09:51   

Roztropek, nie zawsze się zgadzamy, ale tu masz 100% racji. Jednak ludzie są zmanipulowani przez media. Cukierkowe programy i seriale, S jak sraczka i taniec na chmurach, po tym dobra dawka tego jak to jesteśmy zieloną wyspą i ludziom wydaje się, że są w raju. Jak obudzić to społeczeństwo?

Potwierdza się to co napisałem jakiś czas temu na Stronie Protestu Paliwowego:

Cytat:
Czy społeczeństwo Polskie Umiera?

Od pewnego czasu nęka mnie to pytanie, czy My jako społeczeństwo umieramy? czy też może już umarliśmy?

Naród Polski przeżył dwie wojny światowe, komunę i wiele różnego rodzaju kataklizmów. Przeżył bo miał społeczeństwo, które stawało w obronie własnego kraju. Jednak nastała demokracja, która ma być piękna i cudowna. Jest jednak mały problem, trzeba umieć z niej korzystać. Potrafią to niestety jedynie kombinatorzy, którzy latami okradali nasz kraj, bogacąc się z dnia na dzień. Pytam zatem, gdzie się podziało to społeczeństwo, które powinno walczyć?

Społeczeństwo zostało zdeptane i otumanione. Niestety to społeczeństwo zostało deptane przez ich przedstawicieli, którzy niczym pijawki przyssali się do rządowych pensyjek, posadek i spółek. Obiecując przy tym gruszki na wierzbie. Gdy ktoś jednak chciał pomóc temu biednemu już krajowi, to automatycznie przez prorządowe media został niszczony i gnojony, niczym bandzior.

Kolejni członkowie społeczeństwa widząc co się dzieje zaczęli wyznawać błędną zasadę "ja się nie narażam".

Ludzie opamiętajmy się, zacznijmy budować ponownie społeczeństwo, gdyż jak tak dalej będzie, to pozostaną ludzie bardzo bogaci (Ci cwańsi), którzy wykupią pomału wszystko (mniejsze firmy zostają masowo wykupowane przez coraz to większe konsorcja) i biedacy (Ci, którzy kiedyś byli społeczeństwem). Narzucone będą coraz to nowsze podatki, mówiąc, że to przecież dla ich dobra. Przestańmy wierzyć w obietnice i zacznijmy rozliczać złodziei.

Łukasz Jasiński
2 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2013-04-13, 11:16   Re: Mobbing w pracy

Krzysztof Sękowski napisał/a:
Ktoś może powinien zmienić już warunki zawarcia umowy o pracę,te umowy śmieciowe, zarobki śmieciowe, człowieka pracodawca traktuje jak śmiecia, czego i ja doświadczyłem wykonując pracę w brzeskim polomarkecie. Niejaki Wojciech Buła kierownik regionalny stosuje mobbing wobec pracowników, bo prawo na to pozwala? Podobny program postępowania z pracownikami realizuje wielu pracodawców, ciekawe ...jak to zaczyna być pospolite, ale czy należy się na to godzić ?
To nie tylko polomarket ,takie traktowanie pracownika przez tych psędooperatywnych kierowniczkow zaczyna być norma . Znajac pańskie umiejetnosci chciałoby sie aby któryś dupek skoczył do Pana z pieściami .Oj naciął by się .
Ostatnio zmieniony przez brzeżanin 2013-04-13, 11:17, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2013-04-13, 12:38   

yasiu napisał/a:
Jak obudzić to społeczeństwo?

Na analizach społecznych i antropologii to zdaje się Franco się zna. Ale zostawiając go w spokoju, trzeba na wstępie naszego ziomka Kukiza poprzeć i jego jednomandatowe okregi wyborcze. Co prawda niewiele dla nas uczynił, ale w tym wypadku ma rację. W ten sposób jest jakaś szansa na oderwanie rządzących od koryta. Nie chodzi mi o tych ze szczebla lokalnego, których w pewnym stopniu jestem w stanie zrozumieć. Oni próbują utrzymać swoje rodziny na powierzchni, jeśli zmieni się sytuacja przy korycie na górze to nie będą musieli tego robić. I co dalej? Niestety mimo moich lewicowych poglądów coś między Orbanem z Węgier i Kaczyńskim. Diagnoza głosząca, że jesteśmy tanią siła roboczą Zachodu jest zdaje sie słuszna. Zachodnie koncerny potrzebują od nas prostej, taniej pracy fizycznej i rynku zbytu. Rodzimy rozwój nauk technicznych leży i kwiczy. Każdy inwestor zagraniczny przychodzi z gotowymi technologiami i co najwyżej potrzebni są ludzie do ich wdrożenia. Czy w Cadbury w Skarbimierzu jest dział rozwoju, w którym zatrudnieni są polscy chemicy pracujący nad nowym rodzajem gum do żucia? Zachwyt nad tym, że np. światowe koncerny typu Volvo przeniosły całość księgowości do Wrocławia powinien się zamienić w ubolewanie nad faktem, że u nas jest najtaniej, bo gdyby np. w Tajlandii było taniej to ich biura byłyby tam. Brniemy w ślepą uliczkę, mamieni jakimś matrixem stworzonym przez środki przekazu, które w większości nie są już polskie. I o to zdaje się w tej całej rewolucji solidarnościowej chodziło. Tylko, że ci co faktycznie tą rewolucję robili nie mieli o tym zielonego pojęcia. A ten pan, który uważa, że wszystko zapoczątkował powinien raczej jeździć po Świecie z wykładami pt. "jak zostałem wmanewrowany".

A tu cutat na poparcie tych wywodów
Cytat:
Wyzysk pracowników najemnych ma różne formy i tylko częściowo można uchwycić to zjawisko w badaniach statystycznych. W najbardziej syntetyczny sposób poziom eksploatacji siły roboczej (jeśli ktoś woli - kapitału ludzkiego) widać w rachunkach narodowych. Wynika z nich, że w całym okresie transformacji ustrojowej wydajność pracy, mierzona wartością dodaną, rosła szybciej od przeciętnych wynagrodzeń; zjawisko to nasiliło się po akcesji Polski do UE.


źródło http://praca.interia.pl/n...lsce,nId,952826 Z cytatu jasno wynika, że stopień wyzysku pracowników rośnie z roku na rok. Dodatkowo, jeśli potwierdza to statystyka to jest już tragedia. Nikt nieczego nie zamierza z tym robić. O to właśnie chodzi, aby coraz tańsza siła robocza pracowała coraz wydajniej. Do miski ryżu niedaleko.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2013-04-13, 13:04, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 37
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu