Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Brzeskie kapele i sylwetki muzyków brzeskich
Autor Wiadomość
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2006-11-02, 16:01   Brzeskie kapele i sylwetki muzyków brzeskich

Tym razem moim zamiarem jest przedstawienie sylwetek brzeskich muzyków i chciałbym was prosić jeśli macie znajomych i chcielibyście przybliżyć ich twórczość i ogólnie sylwetki - zróbcie to. Spytajcie znajomych czy nie mają nic przeciwko. To może być dla nich świetna wizytówka !! Sam zamierzam wkrótce zaprezentować kilka osobowości muzycznych jednak najpierw postaram sie, że tak powiem o ich "autoryzację" :) W razie wątpliwości proszę pytać na PW.
Ostatnio zmieniony przez smooth 2008-05-20, 14:29, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Aithne 
Chudzian



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 10 Lis 2006

UP 6 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-11, 11:46   

Nonoonon..:) to ja również spytam się członków już można powiedziec legendarnej brzeskiej kapelki jaką jest Big Red Buttel,może Cezary Czternastek zgodziłby się:)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-11, 11:52   

Aithne napisał/a:
może Cezary Czternastek zgodziłby się:)


Jak najbardziej !!! Koniecznie !! Byłbym bardzo wdzięczny !!
Jednocześnie aby zachować przejrzystość tematu, docelowo będzie on wyglądał tak:
każdy post to sylwetka jednego muzyka (którą, będe mógł w miare zmian, czy też napływu nowych informacji modyfikować) . Dlatego też mam nadzieję, ze nie będziecie mi mieli za złe, jak usunę posty, które nie zawierają sylwetek :?:
W miarę pytań i wątpliwości - proszę na priwa !!
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-14, 23:44   

Słuchajcie tak się zastanawiałem nad tym jak można taką sylwetkę przedstawić i oto parę propozycji (oczywiście tworząc taką sylwetkę każdy może dodać swoją propozycje, ale proszę na pw, bo tu razie rozwoju tematu będę musiał dokonać pewnych zmian)

* Zdjęcie
* Imie i Nazwisko
* Nick / pseudonim artystyczny
* Data Urodzin
* Sprzęt (np. używane instrumenty / wzmacniacze / efekty / miksery / programy muzyczne itp itd
* Zespół (w którym grasz) oraz rok powstania
* Rodzaj / rodzaje muzyki, jakie grasz
* Edukacja muzyczna
* Najlepiej wspominane wydarzenie w Twojej karierze (np. jakiś występ dla licznej publiczności..)
* Najgorzej wspominane wydarzenie w Twojej karierze (np. zapomniałeś słów piosenki na koncercie :) )
* Ulubiona piosenka
* Ulubiony autor tekstów
* Ulubiony wokalista
* Ulubiony instrumentalista
* Ulubiony zespół
* Inspiracje muzyczne
* Namiary (np. strona internetowa, tel. kom, nr. komunikatora / komunikatorów internetowych / itp.)
* Coś o sobie.

Oczywiście każda sylwetka w miarę napływu nowych informacji (pw) będzie aktualizowana.

Zatem zapraszam do kontaktu. !!
Ostatnio zmieniony przez smooth 2006-11-15, 08:19, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Aithne 
Chudzian



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 10 Lis 2006

UP 6 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-17, 23:09   

No no no..jutro wrzucę już notkę biograficzną Cezarego Czternastka.A tak swoja droga to dzisiaj w Ambrozji był jego koncert :) klimacik był niezły niepowiem i udało się z nim w międzyczasie dogadac i będzie życiorys artystyczny!!
0 UP 0 DOWN
 
gregkeys 



Wiek: 41
Dołączył: 05 Wrz 2007

UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2008-05-19, 18:07   Spis brzeskich kapel...

hmm... to taki pomysł, tzn. jakos mnie tak troszkę naszło by stworzyć listę brzeskich kapel wraz z krótkimi opisami co grają, w jakim składzie i za ile :-P a przede wszystkim kontakt,
pomysł wpadł mi do głowy podczas pewnego grania/niegrania, potrzebujesz kapelę gwiazdę lub support :?: nie ma problemu gdy masz listę :D
co Wy na to :?:
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2008-05-20, 10:09   

pomysł mi się podoba, chętnie bym poczytał :)
0 UP 0 DOWN
 
malinaJK 


Wiek: 34
Dołączyła: 24 Lut 2008

UP 4 / UP 0



Wysłany: 2008-05-20, 14:22   

w Kurierze Brzeskim było coś takiego, bodajże w marcu (?) tylko cen nie podawali, to raczej sprawa do której podchodzi się indywidualnie i cen "uniwersalnych" jako-takich nie ma. czekamy
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-20, 14:34   

Pozwoliłem sobie scalić tematy gregkeys i ten, który "kiedyś" założyłem, gdyż mają wiele wspólnego coby można było do tematu podejść pożądniej i nie tylko zająć się brzeskimi kapelami, ale również muzykami brzeskimi co stworzy większy (szerszy) profil muzyczny Brzegu. Jeśli temat nabierze "rumieńców" pomyślę wyodrębnieniu tematu, w którym każdy post byłby przeznaczony na jedną kapele lub też muzyka (i w razie jakiś zmian, akutalizowany).

gregkeys napisał/a:
i za ile


Nie wiem czy z tym będzie tak hop siup, ale sie zobaczy.
Ok Grześku to zarzuć jakimiś zespołami, bo od czegoś musimy zacząć :wink:
0 UP 0 DOWN
 
gregkeys 



Wiek: 41
Dołączył: 05 Wrz 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-05-20, 19:36   

ech... z tymi cenami to był żart, a sylwetkę jakąś niedługo zarzucę :D niedługo...
0 UP 0 DOWN
 
Walter Gropius 


Wiek: 40
Dołączył: 02 Mar 2008

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2008-05-21, 13:45   

No to jak? Każdy powiązany z jakąś formacją ma wpisywać tutaj dane? Wypadałoby, żebyś Grześku rozpoczął :) . Dobrze by było, aby obok działających formacji stworzyć mały rys historyczny kapel działających niegdyś (takie propozycje również na forum już się pojawiały). Więc wyodrębnienie tematu byłoby myślę rewelacyjne. Połączenie opisu działalności z udostępnieniem ewentualnych nagrań- to byśmy mieli piękną kronikę, bo w sumie to trochę ciekawych muzycznych historii się w Brzegu wydarzyło. Może kiedyś powstałaby jakaś „śliczna” strona internetowa odnośnie tego tematu (a pozniej wydanie książkowe aż w końcu Martin Scorsese przyjedzie tutaj nakręcić swój kolejny muzyczny film dokumentalny :wink: )

Ze swej strony mogę podać a pozniej ewentualnie rozwinąć następujące pozycje:
1.Formacje w chwili obecnej niedziałające bądz działalność swą utrzymujące w zawieszeniu:
- Dr. Feelgood ( z ponad rocznej działalności uzbiera się sporo ciekawych historii i parę fajnych nagrań. Jeśli ktoś chciałby nas jeszcze na „żywca” posłuchać, myślę, że spokojnie za jedyne milion „baksów” się z powrotem zejdziemy).
- Powiem Ci w Poniedziałek ( być może uda się „tutaj” ściągnąć Rysia, Zbysia bądz Jarka co by nam o sobie pogaworzyli nieco)
- Plusz (mam nadzieję, że Krzyś lub Grześ zawitają w tej sprawie do nas w niedalekiej przyszłości)


2.Formacje działające (i dobrze się chyba mające):
- Youma (to działka Grześka, choć moja w niewielkim-basowym-stopniu również :) )
- Czwarty Wymiar (działka Pana Ciekawskiego- kawał historii, perypetii, zmian i obecnego rozdroża:))

Dalej w telegraficznym skrócie to, co wiem, a co każdy z zespołow dobrze by było, aby rozwinął:
Emanacja (rock progresywny, metal; m. in. R. Gajos, Helu)
Funk You (funk, rock; m.in. R. Pilarz, J.Zięba,)
Blues Galeria (hmm.... blues! :D ; J. Mozolewski)
Ulice (rock, pop, słychać spore inspiracje U2, ale nie tylko; tutaj nie bardzo jestem pewny , jaka jest obecna sytuacja personalna)
Big Red Bottle (rock, metal)
Rise Above (rock progresywny; rzecz jasna wszystkim forumowiczom znana, gdyż należąca do aktualnych wydarzeń roku!:))
Zespół szantowo-poezjo-śpiewany pod batutą J. Pikora (hmm...szanty, poezja śpiewana! :D przepraszam, jeśli jakaś nazwa tego projektu funkcjonuje, ale za cholerę nie mogę skojarzyć:))
Zespoły wynajmowane na wesela (na pewno Volare, pozostałych nazw nie pamiętam, ale jakby ktoś podał, myślę, że byłoby to jak najbardziej tutaj wskazane)

To tyle z mojej głowy na dobry (mam nadzieję) początek.

A co do kwestii „za ile”, nie uważam tego tak do końca za sprawę żartobliwą. Dobrze by było, aby rynek pod tym względem się kształtował. Jeśli ktoś chce wynająć zespół muzyczny (nie ważne czy to jest lokal, osoba prywatna, czy nawet Dom Kultury!!!), musi brać pod uwagę pracę nad materiałem, ceny sprzętu przez muzyków używanego, lata ćwiczeń i tak dalej. Jeśli zespół brzmi dobrze, znaczy, że nie lekko pracuje (jeśli zle, to po prostu się go nie wynajmuje), więc za tę pracę należy się adekwatna zapłata. Myślę, że minimalna stawka jaką jest 50zl za godzinę występu na żywo dla jednego muzyka nie jest wcale jakaś wielce kosmiczna, a jedynie jako tako adekwatna. Stawki ponizej to urąganie godności ludzkiej.
Ostatnio zmieniony przez Walter Gropius 2008-05-21, 15:12, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-05-21, 22:07   

Dorzucam Lion Vibrations - reggae i Happy Meal rockowcy ;)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-22, 01:57   

Ok. Jutro postaram się stworzyć odrębny, przejrzysty temat, gdzie na każdy zespół / muzyka będzie przeznaczony jeden post (do modyfikacji). Jeśli macie jakieś uwagi co do formy tematu i wpisów to piszcie tu, albo na pw, albo na gg.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeskich, brzeskie, kapele, muzykow, sylwetki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu