Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Łukasz Górowski - kandydat do Rady Powiatu
Autor Wiadomość
lukasz_gorowski 

Wiek: 43
Dołączył: 05 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-05, 21:15   Łukasz Górowski - kandydat do Rady Powiatu



Mam 25 lat, studiuję informatykę, pracuję w centrali Lukas Banku we Wrocławiu. Od lat jestem czynnym instruktorem ZHP

Zapraszam na stronę: www.gorowski.dl.pl , gdzie można poczytać o mojej osobie i o tym co chciałbym osiągnąć będąc w Radzie Powiatu
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-05, 21:23   

Dzień Dobry !

1. Jakie ma Pan przykładowe pomysły na poprawe bezpieczeństwa w naszym mieście i powiecie ?
2. Jak Pan zamierza bardziej się skupić na wykorzystaniu środków unijnych w naszym mieście i powiecie ?
3. Jak dokładnie miałaby wyglądać pomoc w przypadku zakładania działalności gospodarczych ?
0 UP 0 DOWN
 
lukasz_gorowski 

Wiek: 43
Dołączył: 05 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-06, 00:22   

Witam

Może nasze miasto nie jest wyjątkowo niebezpieczne, ale z pewnością da się to bezpieczeństwo jeszcze poprawić. Jedną z rzeczy, o które będę zabiegał jest oświetlenie miejsc w których tego oświetlenia wyjątkowo brakuje, przykładem może tutaj być skwer, przez który przechodzi się idąc z dworca PKP w kierunku ulicy Piastowskiej. Takie miejsca sprzyjają różnego rodzaju rozbojom.
Ważnym, a zaniedbanym w moim odczuciu aspektem w naszym powiecie jest profilaktyka w zakresie przeciwdziałania narkomanii (uzależnieniom). Powiat powinien dotować realne działania w tym zakresie.

Spędzając dużo czasu we Wrocławiu widzę jak skutecznie mogą być wykorzystywane środki unijne. Pisząc odpowiednie wnioski można pozyskać sporo funduszy na remonty dróg, czy rozwój rolnictwa. Starostwo powiatowe powinno dużo aktywniej i skuteczniej pozyskiwać te fundusze. Osoby za to odpowiedzialne w Starostwie Powiatowym powinny być rozliczane ze swojej skuteczności, w przypadku jej braku powinny być wyciągane konsekwencje, a jeśli będą skuteczne powinny być odpowiednio motywowane. Polska jest krajem, który bardzo mało skutecznie wykorzystuje swoje możliwości w tej kwestii, a ja chciałbym, żeby nasz powiat był wyjątkiem. Poza pozyskiwaniem środków Starostwo powinno prowadzić działania promujące i uczące pozyskiwanie pieniędzy z UE wśród tych którzy mogą się o to starać tzn. różnych organizacji pozarządowych oraz małych firm. Takie organizacje czy firmy często nie mają wiedzy jak się to tego zabrać, a często nawet nie wiedzą, że mają taką możliwość.

Sam niedługo kończę studia i myślę o otwarciu własnej firmy, mam też znajomych, którzy prowadzą własne firmy. Każdy młody człowiek, który decyduje się na własną firmę boryka się z kilkoma podstawowymi problemami:
1. Nie wie jakich formalności dopełnić
2. Potrzebuje funduszy na rozpoczęcie działalności
3. Duże koszty prowadzenia działalności, zwłaszcza w pierwszym okresie, kiedy firma wchodzi na rynek i nie przynosi jeszcze zysków
4. Brak siedziby, nie zawsze ze względu na specyfikę firmy może to być dom
....
Takich rzeczy pewnie można by wymieniać wiele. Rozwiązaniem większości problemów młodych przedsiębiorców mogą być Inkubatory Przedsiębiorczości. W wielu miastach takie organizacje działają np. przy uczelniach wyższych. Inkubatory wspierają młodych przedsiębiorców między innymi poprzez:
1. Udostępnianie pomieszczeń i sprzętu (telefon, komputer. ksero) w
2. Doradztwo prawne i ekonomiczne
3. Prowadzenie wspólnej księgowości
4. Pozyskiwanie kontraktów
5. Pomoc w promocji i reklamie
6. Pomoc w pozyskiwaniu funduszy na inwestycje
Pełny obraz możliwości jakie dają Inkubatory można poznać przeglądając stronę Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości http://inkubatory.pl/ .
Poza Inkubatorami Starostwo mogło by wspierać młodych ludzi chcących zacząć działalność gospodarczą organizując konkursy na np. biznes plan, które kończyły by się bezzwrotnymi pożyczkami. Fundusze na ten cel można pozyskiwać, z tego o czym już pisałem, a mianowicie z UE.

Pozdrawiam
Łukasz Górowski
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-06, 00:49   

lukasz_gorowski napisał/a:
Poza Inkubatorami Starostwo mogło by wspierać młodych ludzi chcących zacząć działalność gospodarczą organizując konkursy na np. biznes plan, które kończyły by się bezzwrotnymi pożyczkami


Tylko nic nie trzeba szczególnie organizować, gdyż Urząd Pracy działający z upoważnienia Starostwa Powiatowego udziela dotacji bezzwrotnych dla osób bezrobotnych (nie tylko ludzi młodych). Ponadto realizowane w tym roku były projekty EFS 2.5 (przez WSHE, Uniwersytet Opolski..obiło mi się o uszy, że również Urząd Miasta) o realizacje takiego projektu być może wystąpi Urząd Pracy w nadchodzącym roku.

lukasz_gorowski napisał/a:
Duże koszty prowadzenia działalności, zwłaszcza w pierwszym okresie


No, ale i tak sie troszkę polepszyło, gdyż pojawiała się możliwość korzystania przez 2 lata z obniżonego ZUS'u (ok 260 zł), dla osób pierwszy raz rozpoczynających działalność.


lukasz_gorowski napisał/a:
Powiat powinien dotować realne działania w tym zakresie.


Tylko jakie to działania, bo zdobyć pieniążki to jedna sprawa, a należycie i sensownie je wykorzystać to druga !!
0 UP 0 DOWN
 
lukasz_gorowski 

Wiek: 43
Dołączył: 05 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-06, 20:12   

Witam ponownie.

Ma pan rację,że Urząd Pracy udziela bezzwrotnych dotacji, jednak ten fakt nie oznacza, że nic w tej kwestii nie zostało do zrobienia. UM skupia się głównie, jeśli nie tylko, na pomocy w ten sposób osobom bezrobotnym, a nie wszyscy chcący zakładać działalność są bezrobotnymi. Ma Pan rację, żę koszty działalności obniżyły się dzięki obniżonemu ZUS-owi, nie zmienia to jednak faktu, że jest wiele innych kosztów, które przedsiębiorcy muszą ponosić, są to koszty wynajmu pomieszczeń, komputerów, oprogramowania, telefonów, reklamy itd, i właśnie tutaj swoją role spełniają Inkubatory. Ma Pan również rację w kwestii różnych projektów współfinansowanych przez UE realizowane przez szkoły wyższe w Opolu i we Wrocławiu. Myślę, że właśnie na tych projektach możemy się wzorować i realizować podobne w Brzegu. Nasz Urząd Pracy również realizuje projekty współfinansowane z EFS, jak chociażby będący w trakcie „Twoja szansa”, jednak jest to znowu projekt kierowany do bezrobotnych. Nie twierdzę,że nie powinny być takie projekty realizowane, wręcz przeciwnie, bardzo dobrze, że są, ale warto pomyśleć o czymś więcej.
Co do ostatniego Pana zdania w pełni się zgadzam. Dokładnie to samo miałem na myśli, używając słowa "realne". Bo faktycznie pieniądze łatwo wydać, ale najważniejsze, żeby to wydatkowanie przynosiło efekty. Nie jestem ekspertem w dziedzinie profilaktyki, ale są od tego odpowiedni specjaliści, którym takie zadania można zlecić i rozliczać z efektów.
Dziękuje bardzo za Pana wypowiedzi, cieszę się, że są osoby,które nie przechodzą obojętnie obok spraw naszego powiatu i zadają pytania.

Z wyrazami szacunku
Łukasz Górowski
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-08, 20:02   

Panie Smooth - coś pan taki dociekliwy? :P

A ja mam pytanie z innej beczki do Pana kandydata i właściwie zadaję je większości: jakimi to sposobami chce Pan wpłynąć na Urząd Miasta np. na zorganizowanie oświetlenia na skwerku przy dworcu będąc radnym powatowym?

I inne pytanie: jak wyobraża Pan sobie rozliczanie pracowników Urzędu Starostwa Powiatowego w zależności od nie wiem: przyznanych środków/napisanych programów/wykorzystania pieniędzy?
0 UP 0 DOWN
 
lukasz_gorowski 

Wiek: 43
Dołączył: 05 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-08, 22:36   

Witam

Jako Radny Powiatu nie będę miał narzędzi wywierania wpływu na Urząd Miasta, natomiast jednym z zadań statutowych naszej Rady Powiatu jest : "uchwalanie powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego". Sądzę, że w ramach takiego programu można myśleć o tego typu pomysłach, o jakich mówię. Natomiast jeśli okaże się, że moje pomysły wykraczają poza kompetencje Rady Powiatu, wydaje mi się, że nic nie stoi na przeszkodzie aby zaproponować takie pomysły odpowiednim władzom. Chodzi przecież o nasze wspólne dobro, jakim jest przyjazny i bezpieczny Brzeg, więc władze poszczególnych szczebli powinny ze sobą współpracować, o czym zresztą pisze Pan na swojej stronie internetowej: "Zadbajmy o to, by pole zgodnej współpracy było jak najszersze".

Co do kwestii rozliczania pracowników USP, np w kwestii pozyskanych środków z UE, to jestem zdania, że ich praca jako osób za to odpowiedzialnych powinna być uzależniona od efektów. Jeśli czyjaś praca nie przynosi efektów, należy pomyśleć o innej osobie na to stanowisko, albo o przeszkoleniu tej, która pracuje. Nie należy też zapominać o odpowiednim motywowaniu i nagradzaniu za dobrą pracę.

Pozdrawiamy
Łukasz Górowski
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-08, 23:47   

Ależ całkowita zgoda co do budowania porozumienia. To o czym Pan pisze i to co Pan cytuje z bliższego mi Programu Zgodnej współpracy dla regionu jest właśnie niczym innym jak tworzeniem porozumienia ponad jakimikolwiek podziałmi (partyjnymi, strefami wpływów, etc.) dla celów wyższych. Bezpieczeństwo mieszkańców miasta/powiatu jest niewątpliwie jednym z takich celów. Moje pytania biorą się stąd, że było już wielu radnych a jeszcze więcej kandydatów na radnych którzy chcieli załatwić wszelkie sprawy niezależnie od tego do jakiej rady aspirowali czy w jakiej zasiadali. Efekt był taki że torpedowali wszystkie pomysły, których nie byli autorami niezależnie od tego czy były dobre czy nie. Ale akurat nie odnosi się to do radnych z TRZBtu. A przynajmniej ja o takich nie słyszałem

Co do drugiej sprawy to nie jest takie proste. Urząd to nei prywatna firma w której wedle uznania można kogoś zatrudnić na tką czy innąumowę i uzaleznić pensje od takich czy innych czynników. Nie mówię że się z Pańskimi postulatami nie zgadzam, zauważam jedynie pewne trudności w dojściu do celu.
0 UP 0 DOWN
 
lukasz_gorowski 

Wiek: 43
Dołączył: 05 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-09, 23:18   

Cieszę się,że mamy podobne poglądy na temat współpracy. Jestem zdania, że efektywnie pracować można tylko w grupie, nikt sam nic wartościowego nie osiągnie. Krytykowanie czyichś pomysłów tylko dlatego, że nie są one moje, albo są kogoś z innego ugrupowania, uważam za totalną bzdurę. Mam też świadomość, że jeśli mam jakieś pomysły, to choćby nie wiem jak były dobre, to sam ich nie zrealizuję. Zawsze warto wysłuchać drugiej strony i wybrać to co będzie dobre dla ogółu, nie dla moich ambicji.

Jeśli chodzi o funkcjonowanie urzędów i pracujących tam osób, to słusznie Pan zauważa, że realizacja moich pomysłów nie będzie łatwa, ale myślę, że nie niemożliwa. Wydaje mi się, że trzeba wreszcie zacząć dbać, aby na odpowiednich stanowiskach pracowały odpowiednie osoby.

Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-09, 23:21   

Ja dodam jeszcze, że między urzędnikami i ich stanowiskami oraz politykami a ich stanowiskami jest duża analogia :) :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-09, 23:43   

A gdzież Pan widzi tę analogię Panie Smooth? W Starostwie Powiatowym? W Urzędzie Miejskim?
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-09, 23:59   

lukasz_gorowski napisał/a:
Wydaje mi się, że trzeba wreszcie zacząć dbać, aby na odpowiednich stanowiskach pracowały odpowiednie osoby.


Tzn. uważa Pan ..Panie Bartku T., że o ile część kadry urzędniczej jest do wymiany o tyle w wszyscy politycy są nieskazitelni i czy, rzeczywiście tak trudno było się domyśleć o co mi chodziło z analogią ? :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-10, 00:07   

Tak! Analogie są przerózne. Myślałem że chodzi o upolitycznianie kadr urzędniczych. dlatego chciałem wiedzieć w którym to Urzędzie. A że kadry po części są do wymiany to wiem. A politycy? Po części mogą zostać, reszta nadaje się tam gdzie ta część urzędników o której wyżej.
Oczywiście że nie trawie większości tzw. klasy politycznej! Nie jestem w tym względzie solidarny, o nie!
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: do, gorowski, kandydat, lukasz, powiatu, rady


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu