Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2007-03-22, 23:29
[10.11-01.12.2006r.] Wystawa Moniki Aleksandrowicz
Autor Wiadomość
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-11-13, 10:07   [10.11-01.12.2006r.] Wystawa Moniki Aleksandrowicz

Wernisaż wystawy instalacji Moniki Aleksandrowicz. Autorka prac jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Wystawa czynna jest w poniedziałki między 8.00-16.00, od wtorku do piątku 9.00-18.00 i w soboty 10.00-18.00. Bilety - 2 zł.
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-13, 10:14   

Kilka prac Moniki Aleksandrowicz









fot. Sebastian Bar
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-13, 12:03   

Cyborg gadał z autorką, podziel się szefie:)
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-11-13, 16:07   

Jestem zupełnym laikiem w dziedzinie sztuki nowoczesnej. Wcześniej nie miałem w ogóle pojęcia o istnieniu takiego kierunku jak "konceptualizm".
Cytat:
sztuka konceptualna - kierunek w plastyce współczesnej, dążący do przedstawiania tylko planu, szkicu, zarysu, schematu, brulionu dzieła, rezygnujący z jego wykańczania.
Źródło - Wikipedia. Dzięki rozmowie z autorką mogę przynajmniej próbować zrozumieć zamysł jaki przyświecał przy tworzeniu owych prac.
Bez tej rozmowy ( nie mając odpowiedniego przygotowania teoretycznego ) przedstawione prace były dla mnie niezrozumiałe. I jeszcze jedno - rozmowa z autorką tych prac zmusiła mnie do innego spojrzenia na pewne zagadnienia w sztuce :D .
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-13, 17:40   

Cyborg napisał/a:
I jeszcze jedno - rozmowa z autorką tych prac zmusiła mnie do innego spojrzenia na pewne zagadnienia w sztuce


No właśnie dzisiejsza sztuka to chyba przede wszystkim znajomość artysty, jego duszy, każdy człowiek bowiem to inny świat wewnętrzny..ale ja również potrzebowałbym rozmowy z autorką prac..bo jakoś nie mogę się w nie "wgryźć"... biorąc pod uwagę tę najprostszą warstwę odbioru, podobają mi się dwie ostatnie.. co do konceptu..myślę, że coś bym sobie wymyślił..ale nie wiem czy o to chodzi Cyborg - pomocy..
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-11-13, 21:37   

smooth napisał/a:
podobają mi się dwie ostatnie.. co do konceptu..myślę, że coś bym sobie wymyślił..ale nie wiem czy o to chodzi Cyborg - pomocy..
O tych pracach także rozmawiałem z autorką ale nie zdradzę treści :-P Powiem tylko, że kolorystycznie nawiązują do dzieł mistrzów ( np Rafaela czy Michała Anioła ). :D
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-11-17, 19:08   

Cyborg napisał/a:
Powiem tylko, że kolorystycznie nawiązują do dzieł mistrzów ( np Rafaela czy Michała Anioła ).
Jeśli w tym wypadku kolor ma być cechą wspólną to równie dobrze te dzieła można porównać do plam po soku wiśniowym lub szpinaku. Zaiste przedziwny sposób szukania cech wspólnych i wyjaśniania treści przekazu tam gdzie go po prostu brak. Wróćmy jednak do konceptualizmu skoro jest to kierunek ograniczający twórczość do pomysłu i rezygnujący z tradycyjnego wykonywania dzieł sztuki, np. obrazów, rzeźb, to czego przejawem są te obrazy. Dziełem konceptualizmu jest sam przekaz drogą komunikatu słownego, wykresu, fotografii a nie obrazu. Konceptualizm głosił, że uniwersalia są nie w rzeczach, lecz w umysłach, gdyż ogólne są nie rzeczy, nie nazwy, lecz pojęcia ("conceptus"). Przypisywał uniwersaliom byt nie fizyczny i nie idealny, lecz psychologiczny. Czego wyrazem są więc te dzieła? Czyżby pojęcie uległo materializacji?
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-17, 19:24   

Roztropek napisał/a:
Konceptualizm głosił, że uniwersalia są nie w rzeczach, lecz w umysłach, gdyż ogólne są nie rzeczy, nie nazwy, lecz pojęcia ("conceptus"). Przypisywał uniwersaliom byt nie fizyczny i nie idealny, lecz psychologiczny


A to już jest konceptualizm w ujęciu filozoficznym i nie wiem czy powinniśmy się tym sugerować ??

W sztuce zaś
Cyborg napisał/a:
Cytat:
sztuka konceptualna - kierunek w plastyce współczesnej, dążący do przedstawiania tylko planu, szkicu, zarysu, schematu, brulionu dzieła, rezygnujący z jego wykańczania.


Widzę plan, widze szkic, widze zarys, schemat ..i rezygnacje z wykończenia więc główne założenia jakby spełnione...
ale nie wiem jeszcze co jest ważniejsze..jak ja sobie to wykończę, czy ważniejsze byłaby rozmowa i poznanie autorki...
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-11-17, 19:46   

smooth napisał/a:
Widzę plan, widze szkic, widze zarys, schemat ..i rezygnacje z wykończenia więc główne założenia jakby spełnione...
No tak moje lenistwo jest rodzajem sztuki. Zaczynam coś i nie kończę i mogę się uznać za artystę. Czyli artystę poznać po tym jak zaczyna, a nie jak kończy. Czyli każdy z zespołem ADHD to też artysta bo w zasadzie niczego nie kończy. Czyli Leszek Miller to też artysta, bo to jego słowa. Muszę to przemyśleć, bo to ciekawy rodzaj sztuki.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-17, 19:56   

Roztropek napisał/a:
No tak moje lenistwo jest rodzajem sztuki. Zaczynam coś i nie kończę i mogę się uznać za artystę. Czyli artystę poznać po tym jak zaczyna, a nie jak kończy. Czyli każdy z zespołem ADHD to też artysta bo w zasadzie niczego nie kończy. Czyli Leszek Miller to też artysta, bo to jego słowa. Muszę to przemyśleć, bo to ciekawy rodzaj sztuki.


Tak... zdecydowanie taak. Miller to też niezły artysta i paru innych. To ciekawe bo ADHD'cy t o według założeń tego zespołu to ludzie często z dużym potencjałem a więc i kandydaci na artystów, zresztą wszyscy którzy niejako odbiegają od normy mają jakieś zmiany w mózgu, takie zmiany często powodują intensywniejszą prace określonych części mózgu..(mówiąc bardzo laicko) co powoduje, że w pewnych dziedzinach takie jednostki rzekomo "chorobowe" osiągają znacznie lepsze rezultaty niż pozostali.
Druga sprawa, że jak już Pan sobie zasłuży poprzez lata mozolnej edukacji w zakresie sztuki, poprzez lata tworzenia na miano artysty wtedy owszem, cokolwiek Pan nazwie dziełem.. dziełem będzie.. i wtedy dopiero Pana lenistwo będzie mogłoby być dziełem sztuki jeśli tylko Pan zechcę.. a jak Pan sobie "posoli ubrania" (to nie jest złośliwe tylko pochodzi ze śmiesznej animacji o jakimś tam motylku co ma "wszystko w dupie) to będzie to potraktowane jako dzieło sztuki lub jakiś super happening :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-11-21, 08:39   

Może to trochę rozjaśni tematykę wystawy i ułatwi interpretację :)

Tytuł wystawy: "W poszukiwaniu tożsamości". O autorce i wystawach Jej prac :wink:
Ostatnio zmieniony przez Inez 2006-11-21, 08:42, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-11-22, 10:26   

Cytat:
większa jest uwaga, jaką twórca przykłada do materialnej realizacji dzieła.
Oj panie Smooth w naszych podwórkowych rozważaniach o konceptualizmie w malarstwie doszliśmy do całkiem odmiennych wniosków. Miało to być coś w rodzaju "dzieła niedokończonego", a tu o przykładaniu się do jego materialnej realizacji. Nie nadajemy się na krytyków w tej dziedzinie, ach przepraszam, nie wiem jak pan bo ja z pewnością nie.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-22, 10:28   

Roztropek napisał/a:
Nie nadajemy się na krytyków w tej dziedzinie, ach przepraszam, nie wiem jak pan bo ja z pewnością nie.


No ja z pewnością też nie..gdyż zbyt małą wiedzę mam w temacie sztuki.. pozostaje moje własne wyczucie i moje własne podwórko.. yeah to jest mój dom ..do jest moja dzielnica..to jest moje życie !! Joł !
Ostatnio zmieniony przez smooth 2006-11-22, 10:29, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 10, 1101, 12, 2006r, aleksandrowicz, moniki, wystawa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu