Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Młodzi radni w radzie miasta
Autor Wiadomość
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-05, 22:32   

To już nie wiem, czy broni Pan kumpla Wojtka, czy czystości forum... :-P
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-12-06, 12:00   

kapki99 napisał/a:
Panie Bartku, a jakie Pan ma doświadczenie, oprócz budżetu domowego, że został Pan wiceprzewodniczącym Komisji Budżetu, Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego ?
Zostało pominięte bardzo istotne pytanie. Śmiem twierdzić, że chyba nikt nie ma odpowiednich predyspozycji do zasiadania w komisji, do której został wybrany. Fakt bycia emerytowaną nauczycielką nie jest żadną legitymacją do zasiadania w komisji oświaty. Uroki demokracji kolego kapki99. Głosowaliśmy (jeśli ktoś to robił) na partie nie na fachowców. Na zachodzie, jeśli wydaży się podobna sytuacja są środki aby zatrudnić ekspertów i fachowców. U nas wybrana osoba zajmuje się sprawami o których niewielw lub nic nie wie. Przecież to wybrany przez nas przedstawiciel, któremu zaufaliśmy. Nie wybieraliśmy członków odpowiednich komisji. Nie taki był cel wyborów.
0 UP 0 DOWN
 
zgadnijktoto 


Wiek: 50
Dołączyła: 29 Sie 2006

UP 23 / UP 31



Wysłany: 2006-12-06, 20:43   

Pan Bartek jest wielki i da radę.
0 UP 0 DOWN
 
kapki99 


Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-07, 19:23   

A ti, że jest wielki to chyba nie jest prawdą do końca, coś nam zamilkł, nie odpisał na moje pytanie, mimo tego, że był na forum :(
0 UP 0 DOWN
 
Michał90 

Wiek: 34
Dołączył: 30 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-08, 00:18   

Proszę mi tu pana Bartka podchwytliwymi pytaniami nie męczyć, bo się nam zdenerwuje i jeszcze "strategicznie" zamilknie na forum, a wtedy od kogo się dowiemy,
co będzie na następnych sesjach rady miasta, przecież jak się zdążyłem
zorientować po kampani wyborczej zamilkło nam już kilku radnych. Czyżby na
kontakcie elektronicznym z mieszkańcami naszego miasta tylko jeszcze panu Bartkowi zależało.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-08, 01:14   

Daje sobie paznokcia uciąć, że Pan Bartek T., nam nie zamilknie jest na tyle inteligentny, żeby wiedzieć, że my forumowicze mamy swoje zdanie, swoje uwagi, swoje propozycje...pytanie tylko czy będziemy mieli dla Pana Bartka jakieś propozycje czy tylko potrafimy narzekać i wymagać ?
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2006-12-08, 19:18   

Roztropek napisał/a:
Śmiem twierdzić, że chyba nikt nie ma odpowiednich predyspozycji do zasiadania w komisji, do której został wybrany. Fakt bycia emerytowaną nauczycielką nie jest żadną legitymacją do zasiadania w komisji oświaty. [...] Głosowaliśmy (jeśli ktoś to robił) na partie nie na fachowców. Na zachodzie, jeśli wydaży się podobna sytuacja są środki aby zatrudnić ekspertów i fachowców. U nas wybrana osoba zajmuje się sprawami o których niewielw lub nic nie wie. Przecież to wybrany przez nas przedstawiciel, któremu zaufaliśmy. Nie wybieraliśmy członków odpowiednich komisji. Nie taki był cel wyborów.


Pan Roztropek wyraźnie miesza (nawet w swoim poście) urzędników z radnymi. Przecież wybieraliśmy radnych czyli osoby, którym ufają wyborcy (tak jak pan napisał -ufają). To kryterium nie ma wiele wspólnego z fachowością w danej dziedzinie. Specjalistami i wysokiej klasy fachowcami powini być (choć rzadko to się zdarza) urzędnicy - np. w biurze oświaty urzędu miasta powinien pracować człowiek wykształcony w kierunku zarządzania oświatą, a w biurze finansów - finansista z prawdziwego zdarzenia.
Radni są od kontrolowania pracy tych urzędników (pośrednio, bo bezpośrednio to kontrolują burmistrza, czyli też osobę jedynie obdarzoną zaufaniem, która nie musi być fachowcem).
Taki mamy "system". Zresztą kiedyś w komisjach mogły zasiadać osoby spoza rady i było tam miejsce dla zapraszanych fachowców (większych lub mniejszych). A potem ktoś na górze wpadł na pomysł zmiany przepisów i skończyło się :)
Dlatego niezależnie od mojej osobistej oceny emerytowanej pani nauczycielki trudno znaleźć lepsze osoby do zasiadania w komisji oświaty. Zarówno pan Paweł jak i ta pani mają na pewno doskonałe rozeznanie w brzeskiej oświacie. A jestem pewny, że kilku innych radnych z trudem wymieniłoby numery wszystkich istniejących szkół podstawowych.
0 UP 0 DOWN
 
Michał90 

Wiek: 34
Dołączył: 30 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-09, 22:57   

Nie wiem czy są jakieś zakazy dotyczace uczestnictwa kompetentnych osób spoza rady w poszczególnych komisjach, ale nawet jeśli byłaby taka możliwość, to kto chciałby bezinteresownie poświęcić swój cenny czas dla naszego miasta lub jego społecznosci bez pobierania za to wynagrodzenia. A tak z ciekawości może mi pan Bartek odpowie czy istnieje taka możliwość.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-10, 22:56   

Czy istnieje możliwość bezinteresownego poświęcania czasu dla naszego miasta bez pobierania za to wynagrodzenia na posiedeniach komisji stałych? Istnieje. albo powiem raczej: nie ma formalnego zakazu.
Jesli chciałby ktoś mieć mozliwość jw. to mogę zaprosić.
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-12, 09:17   

Bartek T. napisał/a:
Czy istnieje możliwość bezinteresownego poświęcania czasu dla naszego miasta bez pobierania za to wynagrodzenia na posiedeniach komisji stałych? Istnieje. albo powiem raczej: nie ma formalnego zakazu.
Jesli chciałby ktoś mieć mozliwość jw. to mogę zaprosić.


Proszę o podanie terminów posiedzenia Komisji .... :P
Chciałabym poświęcić swój czas...
Dziękuję... :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Dario 


Wiek: 62
Dołączył: 02 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-12, 20:30   

Panie Bartku do kiedy radni mają czas do zapoznania się z budżetem miasta na 2007r. i wniesienia poprawek a w jakim terminie odbędzie się sesja budżetowa?
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-13, 00:21   

Naczelna PP-B napisał/a:
Proszę o podanie terminów posiedzenia Komisji ....

Proszę z tym pytaniem zwrócić się do Biura Rady Miejskiej Rynek - Ratusz. Ja nie jestem kompetentny do udzielania terminów posiedzeń bo ich poprostu wszystkich nie znam. Najbliższe posiedzenie Koimisji Budżetu (...) odbędzie się 15 XII br. o godz. 16:30 (jesli nic nie pomieszałem).

Dario napisał/a:
Panie Bartku do kiedy radni mają czas do zapoznania się z budżetem miasta na 2007r. i wniesienia poprawek

Projekt Budżetu na 2007r. Radni otrzymali na poczatku grudnia. Omówienie projektu przez Skarbmik Miejską odbyło się na poprzedniej sesji tj. 5 XII br.

Dario napisał/a:
a w jakim terminie odbędzie się sesja budżetowa?

To pytanie już do Przewodniczącego RM. Planowany jest termin w okolicach 19 XII, ale to plan.
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-13, 12:07   

Bartek T. napisał/a:
Naczelna PP-B napisał/a:
Proszę o podanie terminów posiedzenia Komisji ....

Proszę z tym pytaniem zwrócić się do Biura Rady Miejskiej Rynek - Ratusz. Ja nie jestem kompetentny do udzielania terminów posiedzeń bo ich poprostu wszystkich nie znam. Najbliższe posiedzenie Koimisji Budżetu (...) odbędzie się 15 XII br. o godz. 16:30 (jesli nic nie pomieszałem).

Ok. Już wszystko mam.
Szkoda tylko, że najpierw Pan zaprasza, a potem ma problem z podaniem terminów (o ile czegoś nie pomieszałam 8) )
Jak widać, znowu niewygodne pytania zadaję albo zbyt oryginalne albo ironiczne albo już sama nie wiem.
W każdym bądź razie terminy posiedzień już mam. Czy nadal Pan zaprasza na posiedzenie Komisji?
0 UP 0 DOWN
 
Dario 


Wiek: 62
Dołączył: 02 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-18, 20:23   

Do panów Bartka lub Kamila, czy moglibyście na sesji w formie interpelacji zapytać, jakie są plany zagospodarowania starej fosy za nową halą sportową przy PSP nr 3, która obecnie przedstawia żałosny widok ( dzikie samosiejki, stare drzewa owocowe, duża ilość śmieci itp.) tym bardziej, ze jest to w centrum miasta. Możliwe, że jest już w opracowaniu jakiś projekt to proszę sprawdzic, czy są jakieś środki finansowe zarezerwowane w przyszłym budżecie?
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-19, 01:09   

Jak powrzechnie wiadomo to co jest dookoła nowej hali jest jeszcze nie skończone. Obszar inwestycji w okolicach hali jest dość szeroki więc spokojnie - pozwólmy skończyć inwestycje związane z halą, boiskami, a póżniej skrzyżowaniem z ul. Mossora i parkingiem pod BCM.
Zapytać moglibyśmy, ale czy nie prościej jest jak przeglądnę projekt budżetu i dopytam Burmistrza tak zwyczajnie, bez tej całej procedury interpelacyjnej? Poza tym szczerze powiem: nie wiem jak wygląda teren o którym Pan wspomina, więc sam Pan rozumie, ze jesli go sam nie zobaczę to takiej interpelacji nie złożę.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: miasta, mlodzi, radni, radzie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu