Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Soundtrack filmowy i nie tylko
Autor Wiadomość
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-29, 18:00   Soundtrack filmowy i nie tylko

tak się zastanawiam czy znajdą się, a mam nadzieję że tak bedzie, fani muzyki filmoweji i ogólnie muzyki będącej tłem dla akcji w filmie/sztuce teatralnej/grze komputerowej itp. Ja ostatnio nie mogę wręcz nasłuchać się OST do Lady In The Water - coś pięknego bajkowo urzekającego, a także doskonałej muzyki będącej pełnowartościowym rozwinięciem i wzbogaceniem ścieżki z serii Gothic a mianowicie OST do Gothic III - po raz pierwszy przygotowanej z "żywą" orkiestrą. Jakie są wasze typy?
0 UP 0 DOWN
 
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2006-12-29, 18:49   

Poprzeglądaj tematy o muzyce. Jest tu kilka osób, które są zafascynowane muzyką filmową. Między innymi ja i bzyku. Kto jeszcze teraz sobie z nicka nie przypomne, a bzyka pamiętam bo z nim troche o tym dyskutowałem :P
Co do moich typów... Nie ma. Bo wszystkie są piękne i wspaniałe.
Panowie: Hans Zimmer, Howard Shore, Clint Mansel, Vangelis, James Horner etc.
Filmy: "Last of the Samurai" [Zawsze i niezaprzeczalnie na pierwszym miejscu], "Lord of the Rings" [oba trzy ;) ], "Breveheart", "The Pirates of the Caribbean" [oba], "Tristan & Isolde", "Band of Brothers", "Blackhawk down", "The Last of the Mohicans" itp. itd. Nie chce mi się dalej pisać :mrgreen: Ale jest tego dużo więcej.
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-12-29, 20:17   

Kompozycje filmowe Ennio Morricone ( czułem obowiązek wymienienia bo nie padło to nazwisko ). To geniusz w swoim rodzaju. Trudno wymienić jego kompozycje - więc podam tylko te najbardziej znane: 1984r. Dawno temu w Ameryce (Once Upon a Time in America); 2003r. Musashi; 1989r. Ofiary wojny (Casualties of War); 1987r. Nietykalni (Untouchables, The); 1969r. Klan Sycylijczyków (Clan des Siciliens, Le). Pierwsze utwory skomponował w wieku 6. lat. W wieku 12 lat został zapisny do rzymskiego konserwatorium muzycznego - Accademia di Santa Cecilia. Czteroletni program nauki Ennio ukończył w niecałe dwa lata i opuścił uczelnię jako jeden z najlepszych studentów. Dla zainteresowanych http://www.iplay.pl/ennio...ta,mp3,555.html . Otrzymał pięć nominacji do Oscarów, m.in. za Misję i Nietykalnych. 14 grudnia 2006 Akademia Filmowa ogłosiła, iż na odbywającej się 25 lutego 2007 ceremonii rozdania Oscarów Ennio Morricone odbierze honorową statuetkę za całokształt twórczości.
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-29, 22:17   

ma ktoś może mp3 a raczej theme(wstępna muze) z SUPER NIANI ?
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-30, 16:16   

Cyborg napisał/a:
Kompozycje filmowe Ennio Morricone


O tu zdecydowanie jeszcze dodam tytuł, "Orka - Wieloryb zabójca" - przepiękna muzyka i piękny film...

Jeśli chodzi o moje ulubione, to również soundtrack z Braveheart, nie padło jeszcze nazwisko pana Michael Nyman'a i na przykład tytuł: The Piano (fortepian) , czy też Rozpustnik (Libertine, The)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-12-30, 18:08   

A ja zdecydowanie dodam Petera Gabriela "Pasja" - muzyka do filmu "Ostatnie kuszenie Chrystusa". Absolutnie wymiata - odlot przy każdym słuchaniu. Często sobie robiłem jakieś nasiadówki z czarno-białymi fotografiami i tą muzyką. Późno wieczorem, w sacrum biurka i monitora peceta. POLECAM!

O Heńku Morriconne dodam tyle, że masa klasycznych westernów i antywesternów była okraszona jego muzyką. Do dziś cytowaną w reklamach np. czy też parafrazowaną w technomixach.

Z ulubionych: Vangelis "Blade Runner", "Ostatni Mohikanin", Michał Lorenc "Bandyta"...
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2006-12-30, 19:21   

Derian napisał/a:
"The Pirates of the Caribbean" [oba],


zgadzam się


XXX 2
Requiem dla snu
Blade
Blues Brothers

i takie tam
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-12-30, 19:30   

draq napisał/a:

Blues Brothers


No piąteczka jak nic :D
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-30, 19:33   

Franco Zarrazzo napisał/a:
No piąteczka jak nic :D


No piątkę trza dać... no i jeszcze
Franco Zarrazzo napisał/a:
"Ostatni Mohikanin"

..ech i znowu się łezka kręci w oku..kiedy się sceny przypominają :(
0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-30, 19:44   

muszę tez oddać sprawiedliwość panu o imieniu John Williams którego większość kawałków wesżło do kanonu muzyki filmowej (choćby Gwiezdne Wojny, Indiana Jones, Szczęki a z nowoszych produkcji np. Wyznania Gejszy czy Harry Potter); a także wspomnieć o moim ukochanym Dannym Elfmanie - choćby motyw przewodni do Batmana - mistrz!
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-30, 19:55   

Morg napisał/a:
ukochanym Dannym Elfmanie - choćby motyw przewodni do Batmana - mistrz!


Nic dodać nic ująć tylko <thanks> <thanks> <thanks>
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-30, 20:06   

Sądzę, że najlepszą ścieżka dźwiękowa została nagrana o filmu "Requiem for a dream". Zawsze mi się w mózgu przewraca kiedy tego słucham, zwłaszcza jak piłują te wiolonczele, po prostu mistrz, tą muzyką się czuje całą duszą...
0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-30, 20:13   

Clint Mansell zawsze zakłada pewien minimalizm - kwartet smyczkowy wystarcza;) co nie zaprzecza że jest świetny polecam soundtrack do filmu The Fountain (polski - źródło) nagrany z tym samym kwartetem Kronos - bardzo ładny kawałek muzyki

[ Dodano: 2007-01-02, 17:03 ]
A tak przy okazji tego wątku, to wszystkim lubiącym słuchać muzykę filmową i że tak powiem pochodną, polecam radiorivendell.com, gdize taka muzyka leci 24/7 :)
0 UP 0 DOWN
 
Agata 
:F ^_-



Wiek: 31
Dołączyła: 01 Sie 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-08, 18:44   

No więc tak... :P Moimi ulubionymi soundtrackami sa:
~Piraci z Karaibów (x2)
~Władca Pierścieni (x3)
~A ostatnio słucham nałogowo :D muzy z Final fantasy VII: Advent Children ;) i Final Fantasy VII: Dirge of Cerberus (muza z gry tez moze byc swietna :P chociaz w gre na razie nie gralam :P --->ale wiem o co chodzi, heheh ) :wink:
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2007-01-08, 19:45   

Forest Gamp jeszcze :evil:

Sweet Home Alabama :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: filmowy, nie, soundtrack, tylko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu