Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2007-04-03, 16:09
[29.12.06r] Wypadek na obwodnicy
Autor Wiadomość
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-03, 21:49   

Brzeski napisał/a:
Chyba przyłączę się do zdania z innego wątku... kto nas pokarał takim radnym?

A proszę uprzejmie! A ja znowu powtórzę - wyborcy! A teraz trochę offtopicowych odpowiedzi na bzdury jakie przeczytałem:
Cytat:
W tym tkwi problem, drogami zarządzają politycy bez przygotowania i stąd takie korki i wypadki na drogach.

Proszę wymienić jedną drogę (poza tymi na prywatnych posesjach) którą zarządzają politycy, nawet bez przygotowania, a nie odpowiednie Zarządy Dróg! Pewnie, że na polityków można zrzucić odpowiedzialność za korki! Za wypadki, za suszę, za ciepłą zimę w tym roku i że kury się nie niosą...

Brzeski napisał/a:
To, że jakiś gnom potrafi wjechać nawet na usypany kopiec ronda, to żaden argument,

Ja tego nie przytaczałem jako argument tylko jako przerywnik (zabawny?) w dyskusji. Gdyby funkcjonowały takie argumenty to, jak mawia znany polityk z Białegostoku "nic by nie było".

Brzeski napisał/a:
Rondo na Powstańców Śl. we Wrocławiu nie jest rondem w rozumieniu organizacji ruchu i kodeksu drogowego.

Oczywiście że jest. świadczą o tym znaki drogowe, np tablice przeddrogowskazowe umieszczone przed tym rondem (znak drogowy pionowy E-1 zgodny z Rozporządzeniem).
Brzeski napisał/a:
Co do spowolnienia... Rondo brzeskie zostało tak właśnie zaprojektowane, by znacznie spowolnić ruch, i nieznacznie zmniejszyć przepustowość.

Wiem! Nic innego nie napisałem.

Brzeski napisał/a:
Popełnia Pan duży błąd sugerując, że max prędkość na brzeskim rondzie to 50 km/h. Maksymalna prędkość to prędkość bezpieczna dostosowana do warunków ruchu, a nie prędkość z kodeksu drogowego!!! Rondo się tak buduje, by spowolnić ruch - by było jak najbezpieczniejsze a jednocześnie, by jak w najmnieszym stopniu zmniejszyło przepustowość.

Jak wyżej. Nie popełniłem błędu. Nie ja pisałem o tym, że ronda nie spowalniają ruchu. Proszę czytać uważniej kto, co i z kim.

Brzeski napisał/a:
Pomysł świateł na obwodnicy - moim zdaniem jest chybiony.

Proszę o tym podyskutować z aspirantem Kupisem z brzeskiej drogówki. Ma diametralnie odmienne zdanie niż Pańskie i jego argumenty jakimś cudem do mnie bardziej przemawiają niż przygodnych osób na forum (z całym szacunkiem).

Brzeski napisał/a:
adanie, że rondo jest droższe to gadanie polityków.

Którzy politycy tak gadają? Gdzie? Może Pan przytoczyć?
co do ostatniego akapitu. Mi się też takie rozwiązanie podoba. Jeszcze dodałbym pasy zanikające dla prawoskrętu i oświetlenie przejścia dla pieszych.
Być może Pana od myślenia głowa boli, ja tej przypadłości nie mam. Mogę sobie pogadać o tym co tam mogłoby być na forum tak jak Pan. Inwestycje miejskie na drogach krajowych nie są czymś oczywistym, czymś o czym decydują politycy.
Ponieważ nie mam nic więcej do dodania nt tego wypadku czy kolizji nie będę się więcej wypowiadał w tym temacie. Poszkodowanym współczuję.
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-03, 21:54   

:offtopic:
0 UP 0 DOWN
 
savio 
$avio307



Wiek: 33
Dołączył: 04 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Pisarzowice

Wysłany: 2007-01-06, 16:00   

ile będzię jeszcze tych wypadków?
0 UP 0 DOWN
 
CZERA 
(L)egia Forever



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 39
Dołączył: 11 Wrz 2006

UP 8 / UP 16


Skąd: Lubsza

Wysłany: 2007-01-06, 16:11   

Wypadki były , są i będą. Możemy zmniejszyć ilość wypadków , ale się całkiem ich nie wyeliminuje niestety. :roll:
0 UP 0 DOWN
 
savio 
$avio307



Wiek: 33
Dołączył: 04 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Pisarzowice

Wysłany: 2007-01-07, 11:17   

co racja to racja panie CZERA
0 UP 0 DOWN
 
lukstapol 
Forum łączy ludzi....



Wiek: 39
Dołączył: 08 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-07, 14:14   

Tu nie ma co się spierać na sprawy polityczne obodnica to jest sprawa dyrekcji dróg i austostrad bądź powiatu i niech oni rozwiazuja sprawe - tylko ze jak by tam rondo mialo powstac na ktoryms z miejsc to ruch musial by zostac puszczony przez Brzeg a to nie pomoglo by tymczaowo a barzo utrudnilo ruch poprzez czego na terenia miasta moglo by takze dochodzic do wiekszej ilosci wypadkow. Zgadzam sie z wczesniejszymi wypowiedziami wypadki są były i będą my tegoi nie zmienimy a moze byc ze bedzie ich coraz wiecej.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 06r, 12, 29, na, obwodnicy, wypadek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu