Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2007-04-03, 15:09
[02.01.2007] Wypadek na ulicy Jagiełły
Autor Wiadomość
CZERA 
(L)egia Forever



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 39
Dołączył: 11 Wrz 2006

UP 8 / UP 16


Skąd: Lubsza

Wysłany: 2007-01-02, 18:41   [02.01.2007] Wypadek na ulicy Jagiełły

Dzisiaj ok. godz 17.30 na ulicy Jagiełły wydarzył się wypadek. Została potrącona osoba. Więcej szczegółów nie znam. Może ktoś z reszty forumowiczów wie coś na ten temat.
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2007-01-02, 18:48   

Moja Mama wyjeżdżając z miasta szukała pani parkingowej lecz nie było jej bo pobiegła popatrzyc co się stało (pani pobierająca opłaty parkingowe) (ludzka ciekawość). Osoba potrącona to kobieta. Więcej nie wiem.
0 UP 0 DOWN
 
Borut 


Wiek: 40
Dołączył: 28 Cze 2005

UP 4 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-02, 18:56   

Źródło: Radio OPOLE
W Brzegu na ulicy Jagiełły potrącono pieszego. Przybyłe na miejsce pogotowie, udzieliło pierwszej pomocy i odwiozło poszkodowanego do szpitala. W tej chwili Policja prowadzi czynności wyjaśniające całe zdarzenie. Wiemy tylko, że pieszy przechodził po pasach, gdy najechał na niego samochód. Ruch na Jagiełły odbywa się wahadłowo. To już nie pierwszy taki wypadek na drodze krajowej nr 39. Wzmożony ruch, zwłaszcza samochodów ciężarowych sprawił, że ten odcinek drogi stał się bardzo niebezpieczny. Do tego zmieniły się jeszcze warunki atmosferyczne, zaczął padać deszcz. Apelujemy do kierowców o ostrożność.


Maciej Stępień

http://www.radio.opole.pl/wiadomosci,15132.html





W tym miejscu powinna się pojawić sygnalizacja świetlna.
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2007-01-02, 20:13   

Kolejny przyklad na to, ze Brzeg potrzebuje natychmiast obwodnicy zachodniej. Ile jeszcze ofiar, wypadkow potrzeba??? Wszystkie tiry, auta przejezdzaja przez nasze centrum tratujac nie tylko ludzi po drodze ale i budynki, ktore nie wytrzymuja takiego natezenia ruchu. Nie ma przystosowanych przejsc dla pieszych. Caly ruch tranzytowy omijajacy zakorkowany i remontowany Wroclaw przjezdza przez Brzeg. Ciekawe kiedy w koncu na to wpadna. Opole wymawia sie brakiem pieniedzy, ale pakuja mnostwo kasy w niepotrzebne lotnisko w Kamieniu Slaskim.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-02, 20:21   

Borut napisał/a:
W tym miejscu powinna się pojawić sygnalizacja świetlna.

Bardzo to ścisła wypowiedź. Ja też tak moge zripostować: na ul. Jagiełły już są światła!

kvm napisał/a:
Ciekawe kiedy w koncu na to wpadna

Już wpadli! Nawet dość dawno. Ostatnio tylko ruch się wzmaga (i niestety wypadki) więc więcej się o tym mówi. Z tym, że taka obwodnica to ogromne przedsięwzięcie więc nie będzie tak natychmiast. Niestety.
Za ok rok czy dwa autostrada A4 będzie płatna. Natomiast od tego roku przez kilka następnych będzie możliwośc skorzystania z nowych programów strukturalnych z UE. Jeśli te dwa argumenty nie spowodują wybudowania obwodnicy brzeskiej to później może być już tylko trudniej.
0 UP 0 DOWN
 
Trebol 

Wiek: 34
Dołączył: 19 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-01-02, 20:23   

Fakt faktem, że w Brzegu bardzo zwiększył się ruch ciężarowy i są tego skutki. Powinna jak najszybciej powstać obwodnica, albo nasze drogi niedługo będą potrzebowały kolejnego remontu nawierzchi....
0 UP 0 DOWN
 
Borut 


Wiek: 40
Dołączył: 28 Cze 2005

UP 4 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-02, 20:31   

Boże czemu ukarałeś nas takim radnym.
Czy ulica Jagieły kończy sie i zaczyna na światłach przy domu araba?
To nie jest nawet ulica Jagiely tylko 3 -go maja. To po pierwsze. Po drugie wygląda na to że nasz rajca nie wyjezdza z miasta i nie wie o najnowszych rozwiazaniach komunikacyjnych biorac pod uwage pieszych. Wystarczy sie przejechac do Olawy i zobaczyc jak funkcjonuje inteligentna sygnalizacja dla pieszych za wiaduktem.
Bartku Tyczynski jesli chcesz chodziaz w malym stopniu zadbac o bezpieczenstwo w tym regionie złóż podoną propozycje dla światel na tej ulicy.
0 UP 0 DOWN
 
Baran 


Wiek: 35
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-01-02, 21:05   

Sprawa jest taka , że sam poprostu boje sie tam jezdzić , nawierzchnia jest pod kątem , gdy jest ślisko , piesi jako Święte Krowy nie patrza na drogę hamowania !
a Jezdnia jest szeroka więc każdy minimalnie 50 tam jezdzi ! Nie widzę dobrego rozwiązania sytuacji na ul. Jagiełły!
A ruch ciągle sie wzmaga , a co stanie sie gdy autostrada stanie sie płatna ?
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-02, 21:15   

a ja mam pytanie do Pana Bartka ....czemu nie poszedles na jakies studia polityczne czy cos podobnego tylko meczysz sie na tym elektrycznym :)
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-02, 21:50   

Borut napisał/a:
Wystarczy sie przejechac do Olawy i zobaczyc jak funkcjonuje inteligentna sygnalizacja dla pieszych za wiaduktem.


Te światła to świetna sprawa, bardzo sprytnie wyhamowywują ruch a zarazem dają możliwość przejścia pieszym przez jezdnię.
Takie światła przydały by się w dolej części Jagiełły (przy przejściu ze skweru do parku). Wyhamowało by to prędkość samochodów zarówno wyjeżdżających jak i wjeżdżających do miasta.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-03, 00:44   

Napisałem dłuższy tekst i Netscape mi się zawiesił. Drugi raz pisać tego samego nie bedę więc krótko:
Pana Boruta mogę jedynie przeprosić a swoich wyborców (bo to nie Bóg Nas "pokarał" a wyborcy właśnie), że woleli zaufać komuś niekontrowersyjnemu, bez reklamy w NTO i telewizji. A "dom araba" leży przy ul. Chrobrego, a zaczyna się przy nim i kończy ul. Armi Krajowej a nie ul. 3-go Maja. Nie wiem też co i komu mam "proponować", ale moje domysły byłyby offtopicowe :)

Baran - nie ma się co złościć na pieszych - sa (było nie było) w centrum miasta). Rozwiazanie dobre jest - obwodnica północ - południe.

Rozumiem, że Lotnikowi chodziło o politologię? Jeszcze nie wszystko stracone ;)
A na elektrycznym studiuję a nie się męczę :)

Pozdrawiam!
0 UP 0 DOWN
 
Borut 


Wiek: 40
Dołączył: 28 Cze 2005

UP 4 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-03, 07:09   

Widac jak sie bartku swietnie orientujesz i w sprawach drogowych jak i politycznych. We wczesniejszym poscie piszesz ze na ul. Jagieły sa światła a ja Ci powiem ze nie ma. Spojrz na plan miasta i zobacz na jakiej ulicy są te swiatła. I nie pisz tu bzdur że nie ma tam ulicy 3-go Maja.

Chcialbym zauwazyc ze wyborcom nie dalem szansy na mnie zaglosowac poniewaz wycofalem sie z wyborow dobrowolnie poprzez nagonki jakie ufundowali mi dziennikarze -teraz troche zaluje, bo idac ulica ludzie daja mi czesto duchowe wsparcie czym Ty zapewne nie mozesz sie pochwalic. Niektorzy z nich sa nawet oburzeni tym, ze sie wycofalem.

Piszesz tu ze dobrym rozwiazaniem byla by obwodnica polnoc-poludnie. ZGADZAM sie, ale trzeba patrzec realnie i rozwiazac ten problem teraz!! Obwodnicy nie wybudujesz za chwile by zalatwic problem, wątpie że zostanie wybudawana za Twojej kadencji a nawet i przyszłej. Dlatego trzeba wymyslec cos co przyniesie ulge pieszym przynajmniej na te 10 lat.[/quote]
0 UP 0 DOWN
 
Baran 


Wiek: 35
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-01-03, 07:19   

Bartek T. napisał/a:
Baran - nie ma się co złościć na pieszych - sa (było nie było) w centrum miasta). Rozwiazanie dobre jest - obwodnica północ - południe.


Centrum centrum ale ile juz potrącen na jagiełły było ? Sytuacja pieszy kierowca to nie GTA badz inna komputerowa gra , a ja nie mam zamiaru miec na sumieniu jakiejs świętej krowy !
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-01-03, 08:51   

Taka mała sugestia przestańcie off topicować :offtopic: !!! ten temat dotyczy wypadku na ul. Jagiełły a nie obwodnicy północ - południe, stwórzcie nowy temat i tam piszcie!
Ostatnio zmieniony przez Necia 2007-01-03, 15:33, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-03, 09:43   

Co do wypadku do w NTO napisali :
NTO napisał/a:
Kobieta potrącona na przejściu

79-letnia kobieta została potrącona na ul. Jagiełły w Brzegu.

Do wypadku doszło we wtorek o 17.15. Pieszą, która trafiła do szpitala, potrąciło audi prowadzone przez 58-letniego kierowcę.



Ogólnie rozmowy na temat obwodnicy czy sygnalizacji świetlnej nie traktuję to jako offtopic, ponieważ dyskusja w tym temacie ma na celu znalezienie rozwiązania dla zwiększenia bezpieczeństwa dla pieszych na ulicy na której już dwukrotnie w ostatnim okresie doszło do wypadku na pasach.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 01, 02, 2007, jagielly, na, ulicy, wypadek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu