Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Barwy Narodowe Straży Miejskiej
Autor Wiadomość
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-03, 17:34   Barwy Narodowe Straży Miejskiej

Prosze sobie wyobrazić, wracam z roboty 1 sierpnia, wieszam Flagę Narodową, normalne, rocznica Powstania Warszawskiego. No i wisi flaga na budynku bo tak, no niechby do śmierci Baczyńskiego powisiała, nie?
Dzisiaj wracam z pracy a sąsiadka mówi, że straznik miejski wszedł z nią w dyskusję, że ta falga to nie powinna tak wisieć, że co my chcemy tak zamanifestować i w ogóle.
To ja mam pytanie:
Czy straż miejska mogłaby zając się stałym monitorowaniem aktów wandalizmu, z których niektóre były na tym forum opisywane?
oraz
Czy straż miejska mogłaby przyjąc do wiadomości istnienie konstytucyjnie gwarantowanego prawa do poszanowania prywatności, w ramach którego jeżeli będe miał taki patriotyczny kaprys - flaga będzie powiewała nad moim domem przez okrągły rok?
Czy straż miejska wreszzcie mogłaby udać sie na korepetycje z zakresu programu nauczania o Polsce i świecie szkoły średniej żeby wiedzieć, że 1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie?

W razie czego służę strażnikom miejskim zarówno egzemplarzem Konstytucji R.P. jak i licznymi publikacjami nt. Powstania Warszawskiego, o różnym stopniu komplikacji.

Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-08-03, 17:53   

Straż Miejska jest zajęta kasowaniem jakiś opłat na hali targowej... to przykład jednego z pewnikiem skwapliwie wykonywanych obowiązków...
1 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-03, 18:00   

ale się wściekłem, no, poprzednio taki wściekły byłem kiedy jakiś holender zrobił w necie ów clip "Housewitz", wówczas sypnałem oficjalnie list protestacyjny do ambasady Królestwa Nidrelandów że jako obywatel państwa naznaczonego najwiekszymi cemntarzami społeczności żydowskiej, obywatel państwa którego nieżyjących już obywateli wyznania mojżeszowego ten film nazjwyczajniej obraża - domagam się natychmioastowego zablokowania tej strony i ukarania sprawcy i wyobraźcie sobie, że ambasada do mnie zadzowniła, przeprosiła i wsyłała mi jeszcze list w którym informowała, że strona jest już zablokowana a chgłopaczek który to zrobił tłumaczy się na policji.
Tyle Niderlandy, zobaczymy co na to władza Miasta Brzeg.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-08-03, 21:36   

Radek W. napisał/a:

Tyle Niderlandy, zobaczymy co na to władza Miasta Brzeg.


Nie żebym jakoś specjalnie nie lubiał pana Burmisrtza W.H. /normalna, zwykła u mnie awersja do urzedników/, ale aż się prosi, żeby powiedzieć "Jaki pan, taki kram". Przecież przy każdej innej okazji podkreśla się, że: "Gospodarz Miasta", "Szef" etc... Widocznie urodziny dyrygenta rodem z naszego miasta ważniejsze od jakiejś tam rocznicy. Zresztą co się dziwić - byli AKowcy raczej fortepianów nie rozdają, a pan dyrygent tak.
I żeby zaraz nie było, że obrażam p. dyrygenta - po prostu jakoś ten świeży kontrprzykład nasunął mi się na myśl.

Gratuluję zacięcia :) . Ja ostatnio przełamałem sie i dzwoniłem w sprawie promocji Tanga W Brzegu do Ambasady Republiki Argentyny i... też zostałem bardzo mile /telefonicznie/ podjęty. Jakkolwiek obecny Pan Konsul interesuje się bardziej filmem niż tangiem, to jednak potencjalny mecenat jakiejś większej imprezy obiecany jest. Takie tam. Tylko na ileż frontów może działać jeden /i do tego chory/ człowiek...
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-03, 21:58   

Szanowni Gospodarze Miasta Brzegu,

dzisiaj po powrocie z pracy dowiedziałem się od mojej sąsiadki, że została nawiedzona przez niezidentyfikowanego strażnika miejskiego, który wielce był zainteresowany Flagą Narodową która wisi od dnia 1 sierpnia, godzin popołudniowych na, zamieszkiwanym przeze mnie, budynku przy ul. Cichej 2. Wyraził ponoć zdanie, że flaga nie powinna tak wisieć i że jeszcze wróci.

W związku z tym zdarzeniem, które moją sąsiadkę, osobę w podeszłym wieku nieco wzburzyło, mam dwa pytania:

1. Czy Straż Miejska Miasta Brzegu zechciałaby zapoznać się z treścią Konstytucji R.P., która w art. 47 zapewnia obywatelom R.P. prawo do ochrony prywatności, w art. 50 zapewnia nienaruszalnośc mieszkania, zaś w art. 53 wolność sumienia?
Dla ułatwienia dodam, że wymienione gwarancje moich wolności oznaczają, że flaga R.P., o ile jej nie będę znieważał, może wisieć nad moim domem - jeżeli tylko będę miał taki patriotyczny kaprys - okrągły rok i straży miejskiej nic do tego.

2. Czy Straż Miejska Miasta Brzegu potrzebuje korepetycji z dziejów współczesnego świata i Polski?
Wydaje się to niezbędne, bowiem najwyraźniej funkcjonariusz Straży Miejskiej Miasta Brzegu nie potrafił skojarzyć wywieszenia flagi z informacją, że 1 sierpnia 1944 wybuchło Powstanie Warszawskie i trwało dni 63, w związku z czym flaga wisi od 1 sierpnia i wisieć będzie conajmniej do dnia 4 sierpnia, czyli do rocznicy śmierci Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Niezależnie od odpowiedzi na te pytania, gdyby zaszła taka potrzeba - służę uprzejmie zarówno egzempalrzem Konstytucji R.P. jak i licznymi publikacjami na temat Powstania Warszawskiego.

Pozostaję w szacunku, łącząc życzenia owocnej służby dla Straży Miejskiej Miasta Brzeg

Radosław Wiśniewski

a tak im napisałem. kurczeż, no żeby za Flage Narodową człowiek musiał się w wolnym kraju tłumaczyć?!
Ostatnio zmieniony przez Radek W. 2006-08-03, 22:00, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-08-03, 22:32   

I poszło /znaczy pójdzie/ oficjalnie drogą urzędową zgodnie z KPA? No buzi jak nic :) .
Ta nutka ironii - jakże ja to lubię.

Sedeczne ukłony

Franco

PS

To może zanim pójdzie warto by dopisać, że SM mogła by zająć się egzekwowaniem czystości na posesjach czy też ulicach miasta, bo wracając do kasowania opłat targowych rzeczony pan SM robił to bez ceregieli w stercie śmieci i sufu zalegającego nie tylko najbliższe okolice hali targowej na Trzech Kotwic, ale nie reagowal na prawie że wysypisko śmieci tuż za płotem. Zresztą mam zdjęcia z tego tam wtedy wysypiska ...

I dodać, że mogła by SM egzekwować porządki na terenach S-ni Mieszkaniowej Zgoda, bo ostanie coraz częstsze tam remonty powodują, że tereny zamiast zielonych stają się syfione - widoczek z balkonu mam taki, że po prostu tylko patrzeć, kiedy nad rankiem zamiast zorzy, pawie zacznę z obrzydzenia rzucać przez balustradkę.

Panie Burmistrzu! MOJE MIASTO świadczy o mnie. Jaki pan, taki kram etc...
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2006-08-03, 22:33, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-03, 22:43   

na razie odruchowo posłałem emailem. jak nie poskutkuje, albo ów strażnik przyjdzie jeszcze raz zadzownię. i dopiero jako trzeci krok uzyję pisma i wtedy to juz będzie obowiązek odpowiedzi. licze na razie na to, że jednak władze ammy już z e-governmentowaną, no i że władza poidzilei jednak moją argumentację.
wiesz innych spraw nie poruszałem, bo jednak uznałem, że żeby działac skutecznie, trzeba działać w konkretnych sprawach. ale za to do oporu. a tutaj - imho - wydaje mi się że Pan Strażnik troche miał zły dzień i ja to rozumiem, ale niech na przyszłosc nosi ze soba Konstytucję R.P. w kieszeni.
ona jest naprawde fajna. ta Konstytucja, tylko mało ja wykorzystujemy na codzień!
Tam jest np. tez art.61 - prawo o dostępie do informacji, szczególnie w przypadku władzy pochodzącej z wyborów powszechnych. Polecam uwazna lekturę, szczególnie przed wyborami samorządowymi.
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-04, 11:21   

Szanowni Państwo,
jeżeli prawdą jest to, co Państwo piszą - jestem gotowy odwołać wszelkie zarzuty i złosliwości pod Państwa adresem i to publicznie. Zostałem w takim razie wprowadzony w błąd przez sąsiadkę, aczkolwiek nie miałem żadnego powodu by wątpić w jej prawdomówność i tak samo nie mam i dzisiaj. Mam nadzieję, że rozumieją Państwo moje wzburzenie. Usłyszeć że jest czymśniewałściwym wywieszanie Flagi Narodowej na własnym domu jest jednak kuriozalne.

Dziękuję za szybkie i niezawodne wyjaśnienie sprawy,
Mam nadzieję, że całe zajście uda się wyjaśnić.

Pozostaję w szacunku

Radosław Wiśniewski

---- Wiadomość Oryginalna ----
Od:
Do: <cuchulain@o2.pl>
Data: 4 sierpnia 2006 11:04
Temat: flaga

> Wodpowiedzi na e-maila z dnia 3.08.2006r. w którym opisuje Panzdarzenie dotyczące interwencji Straży Miejskiejw sprawie wywieszonej Flagi Narodowej przy posesji na ul. Cichej 2.informujemy Pana, że w dniu dzisiejszym doszło do konfrontacjipomiędzy Pana sąsiadką, a funkcjonariuszami SM. Panasąsiadka jednoznacznie stwierdziła, że nie byłto żaden ze Strażników Miejskich. Komendant Straży Miejskiej wBrzegu Krzysztof Szary
0 UP 0 DOWN
 
Straż Miejska 

Wiek: 33
Dołączył: 04 Sie 2006

UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2006-08-04, 15:33   Oficjalne

W odpowiedzi na e-maila z dnia 3.08.06 informujemy, że opisane zdarzenie rzekomej interwencji Straży Miejskiej w sprawie wywieszonej Flagi Narodowej przy posesji na ulicy Cichej 2 nie było udziałem żadnego zatrudnionego na dzień 1.08.06 funkcjonariusza Straży Miejskiej. Potwierdzone to zostało przez natychmiastowe okazanie wszystkich umundurowanych funkcjonariuszy SM, wśród których zainteresowana Pani jednoznacznie stwierdziła, że żaden nie podejmował takiej interwencji. Nie dana nam była możliwość wcześniejszej konsultacji w tej sprawie z osobą przekazującą niesprawdzone wiadomości co rzuciło na naszą strukturę niezasłużoną niepochlebną opinię, która medialnie "poszła" w świat. Wobec powyższego prosimy autora o skuteczne sprostowanie tej sensacyjne informacji na łamach forumbrzeg.pl w oparciu o prawdziwe fakty. Zapewniamy wszystkich obywateli naszego miasta, że działamy w oparciu o obowiązujące przepisy, a priorytetem naszego działania jest porządek w naszym mieście, a nie bezprawne usuwanie Flag Państwowych. Z poważaniem Komenda Straży Miejskiej
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-04, 15:37   

właśnie byłem napisałem sporstowanie i wysłałem Panu Komendantowi do wiadomości:)
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-04, 16:51   

Jestem pod wrażeniem.

Panie Komendancie!
Prawdopodobnie jest Pan pierwszym odważnym urzędnikiem w naszym mieście, który chciał, potrafił, nie bał się i odpowiedział na łamach forum. Oby tak dalej, oby inni poszli w Pana ślady!
Dziękuję.

P.S. Swoja drogą ciekawe jaki mundur owa sąsiadka wzięła za mundur strażnika. :-)

P.S. Do Radka, Franco i innych zainteresowanych. Piszecie coś tu o listach poleconych itp. Mimo, że sekretariat Urzędu Miasta, sekretariat Starostwa i pewnie wiele innych brzeskich urzędów (poza SM) dokładnie olewają korespondencję mailową, gdzieś czytałem, że wyrokiem NSA korespondencja elektroniczna jest korespondencją taką samą jak każdy inny list i urzędników obowiązują takie same zasady jak w przypadku listów poleconych. A więc, o ile nie jest to anonim, to ich obowiązkiem jest odpowiadać.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-08-04, 19:58   

Panie Komendancie!
Ja również chylę czoła i dziekuję za wejście do grona użytkowników.
Jak Pan się przekonał my naprawdę nie gryziemy, a już tym bardziej nie połykamy w całości. Jest Pan jak do tej pory jedynym odważnym urzędnikiem, który postanowił wypowiedzieć swoje zdanie na łamach naszego forum. Mam nadzieję, że inni wezmą z Pana przykład i nie będą się chować pod postacią 'gościa' lecz otwarcie przyłączą się do dyskusji. Zapraszam zatem innych urzędników państwowych, czy też pracowników budżetówki do wyrażania swojego zdania oraz własnych opinii i poglądów na łamach tego forum :)
Ostatnio zmieniony przez Inez 2006-08-04, 19:59, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-08-04, 20:30   

Szanowny Panie Komendancie!

Ja również pełen podziwu dla cywilnej odwagi pana wystąpienia na Forum Miasta Brzeg /bo nie wątpię, że nick jest zgodny ze stanem rzeczywistym/ składam serdeczne podziękowania za osobiste zainteresowanie zaistniałym problemem.
Liczę, że poruszone przez pana kwestie dotyczące utrzymania porządku w mieście weźmie pan sobie i pana podwładni do serca i dosłownownie wymiecie się z ulic i posesji Brzegu cały ten zalegający nasze miasto brud. Macie narzędzia prawne do wyciągania konsekwencji w stosunku do służb i zarządców, bądźcie konsekwentni.
Nasze miasto nie podniesie się cudem z upadku - możemy i powinniśmy zacząć od porządków, aby wszystkim nam żyło się lepiej, czego sobie, Wam, Forumowiczom i wszsytkim Brzeżanom serdecznie życzę.

Z poważaniem

Franco

PS
Służe bogatą dokumentacją fotograficzną różnych ciekawych miejsc i zakątków naszego pięknego i historycznego grodu, gdzie zalegają od TYGODNI nie zbierane śmieci, papiery, worki, butelki i etc. I to w CENTRUM MIASTA, począwszy od ulicy Piastowskiej.
Swoją droga mam też zdjęcia statywów metalowych, w których swego czasu kiedyś umieszczane były kosze na śmieci na tej ulicy. Nie uświadczy tam się chyba do dzis żadnego kosza, z wyjątkiem kilku stojących przy ławeczkach na skwerze łączącym Plac Dworcowy z rzeczoną ulicą.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-08-04, 20:33   

Brzeski napisał/a:

Do Radka, Franco i innych zainteresowanych. Piszecie coś tu o listach poleconych itp. Mimo, że sekretariat Urzędu Miasta, sekretariat Starostwa i pewnie wiele innych brzeskich urzędów (poza SM) dokładnie olewają korespondencję mailową, gdzieś czytałem, że wyrokiem NSA korespondencja elektroniczna jest korespondencją taką samą jak każdy inny list i urzędników obowiązują takie same zasady jak w przypadku listów poleconych. A więc, o ile nie jest to anonim, to ich obowiązkiem jest odpowiadać.


Myślę, że z przyczyn technicznych dalej dokument potwierdzony dowodem nadania lub pieczęcią kancelaryjną jest bardziej wiarygodny i łatwiejszy do wyłożenia na ławę, niż udowadnianie wysłania i treści maila.
A o wyroku NSA chyba nawet na tym forum było pisane.

F.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2006-08-05, 08:48, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2006-08-04, 21:19   

Straż Miejska napisał/a:
Z poważaniem Komenda Straży Miejskiej


Fajnie, ja też się cieszę, że Straż Miejska tak ładnie odpisała tylko mam wątpliwość do do jej wieku :)
Skąd ta siódemka pod nickiem?
Brzeska straż powstała na pewno wcześniej (gdzieś w czasie drugiej kadencji rady miejskiej czyli między 1994 a 1998 rokiem, więc ma co najmniej 8, a pewnie koło 10 lat. A może chodzi o staż komendanta na fotelu szefa straży miejskiej? Albo długość pracy drugiego stażem strażnika? Bo przecież na pewno nie chodzi o wiek strażnika.
Drogi Forumowiczu o nicku Straż Miejska, podpisujący się Komenda Straży Miejskiej: jeżeli czytasz jeszcze to forum, proszę o wyjaśnienie!

PS. Sorry za off-topic, ale w końcu w jakim temacie miałem to napisać?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: barwy, miejskiej, narodowe, strazy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu