Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Inez
2007-02-12, 21:05
Naprawa odtwarzacza DVD - gdzie?
Autor Wiadomość
meler 
To będzie pod moim nickiem?!



Wiek: 34
Dołączył: 19 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg / Małujowice

Wysłany: 2007-02-11, 15:09   Naprawa odtwarzacza DVD - gdzie?

Mam do Was pytanie :-)

Mam odtwarzacz DVD z prawdopodobnie uszkodzonym laserem (zacinają się filmy, laser jest czysty). Chciałbym (jeśli się opłaca w ogóle) go naprawić za rozsądną cenę, teraz główne pytanie, do kogo z tym pójść?

Nie nie mam gwarancji (pewnie zaraz ktoś by napisał ;-) .

Z góry dzięki.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-02-11, 15:14   

W Brzegu polecam pana Załugowicza na ul Robotniczej. ( wejście od tyłu za PZU )
0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-11, 15:55   

sprzęt...
meler napisał/a:
zacinają się filmy, laser jest czysty

sprawdzałeś silnik krokowy? może na mechanizmie osadził się jakiś kłak, albo zwichrowana soczewka, lub też silniczek napędu zatarty. Kwestia opłacalności naprawy to już inna sprawa, bo jeśli to coś poważniejszego, to może zupełnie się nie opłacać (biorąc pod uwagę ceny nowych nagrywarek DVD (od ok. 110zł) i gwarancja na nowy.
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-02-11, 15:56   

Morg ale tu chyba chodzi o odtwarzacz DVD do a nie napęd DVD do kompa
0 UP 0 DOWN
 
meler 
To będzie pod moim nickiem?!



Wiek: 34
Dołączył: 19 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg / Małujowice

Wysłany: 2007-02-11, 20:42   

Jak napisałem wyżej, chodzi o odtwarzacz DVD, nie nagrywarkę ani napęd, konkretnie
TOSHIBA SD-190E. Natomiast laser został potraktowany płytą czyszczącą i nic to nie dało.
0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-11, 21:46   

hmm no ja zrozumiałem odtwarzacz jako napęd dvd, co jednocześnie nie wyklucza żadnego z pytań moich (ani nawet ceny bo odtwarzacze (fakt może nie genialne ale zawsze - gdzieś po 200 -300 już można kupić)). Był czyszczony płytą, znaczy nie rozbierana obudowa, płyty czyszczące ogólnie nie są rewelacyjnym rozwiązaniem. Jeśli jakimś cudem soczewka sie zatłuściła albo przywarł do niej jakiś bardziej uparty brud to płyta czyszcząca może sobie nie poradzić. Możliwe też, że to wina mechanizmu krokowego jak pisałem. Trzeba by rozebrać obudowę i się przyjrzeć...
0 UP 0 DOWN
 
Kimi 
elektromechanik



Wiek: 46
Dołączył: 30 Gru 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2007-02-11, 22:19   

Traktowanie jakichkolwiek odtwarzaczy CD, DVD itp. płytkami czyszczącymi nigdy nie daje rezultatu (te płytki dosyć często dodatkowo uszkadzają laser). Jeżeli jest uszkodzony laser to raczej naprawa takiego sprzętu staje się nieopłacalna, bo dosyć często lasery są tyle warte co odtwarzacze (zależy od typu). Kwestia, czy zacina Ci się na wszystkich filmach i czy od początku, czy też po pewnym czasie działania urządzenia, bo przyczyna zacinania się filmów może być różna:
a) uszkodzony lub zabrudzony laser,
b) element elektroniczny, który się np. przegrzewa,
c) problem mechaniczny.
Podstawą jest teraz by ustalić na ile poważne masz uszkodzenie. Dobrze byłoby aby osoba, która się na tym zna rozkręciła odtwarzacz i oceniła czy naprawa będzie opłacalna.
0 UP 0 DOWN
 
meler 
To będzie pod moim nickiem?!



Wiek: 34
Dołączył: 19 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg / Małujowice

Wysłany: 2007-02-12, 20:47   

Odwiedziłem poleconego przez Yasia p. Załugowicza, DVD nie do naprawienia.
Dzieki za pomoc, można zamknąć.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2007-02-12, 21:06   

Na prośbę autora temat zamykam :wink:
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-13, 00:10   

meler napisał/a:
Odwiedziłem poleconego przez Yasia p. Załugowicza, DVD nie do naprawienia.


Oj, nie zdążyłem przed zamknięciem, ale dopisze kilka słów odnośnie p. Załugowicza.

Jest on świetnym fachowcem, lecz niestety bardzo wybrednym jeżeli chodzi o naprawy.
Po prostu gościowi nie chce się bawić w naprawianie dupereli. Jest zawalony robotą i ma tylu klientów że może pozwolić sobie na fochy (nawet z przytupem).

Kupiłem swego czasu ładowarkę GB PowerBank Rapid2 (procesorowa, ładowanie 1000mA) uszkodzoną na Allegro (cena 3,50 , przesyłka chyba 6,00 ;) ). Próbowałem ją sam naprawić, no niestety wymiękłem. Poszedłem do gościa i zbył mnie na dzień dobry (byłem skłonny dać kilka dyszek za naprawę, bo wtedy taka ładowarka chodziła po 100zł) i stwierdził że się nie opłaca jej naprawiać (jemu i mi)

Już miałem ją walnąć do kosza, a w pracy znajomy powiedział że kupił sobie oscyloskop i pobawi się ta ładowarką. 5 minut roboty, stwierdził uszkodzenie, wymienił rezystor za 5gr i ładowarka działa do dziś :)

Podobnie było z video (poczciwe SANYO z 1992r.) nie chciało wypluwać kaset. Na Robotniczej - "nie opłaca się" , na Dzierżonia "Prosze zostawić - zobaczę" na następny dzień zrobione i to nawet za nieduże pieniądze.

meler, nie skreślaj swego sprzętu, spróbuj gdzie indziej. Jeżeli tam też powiedzą to samo wtedy faktycznie.
Ostatnio zmieniony przez alferx 2007-02-13, 00:12, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2007-02-13, 12:21   

Cytat:
meler, nie skreślaj swego sprzętu, spróbuj gdzie indziej. Jeżeli tam też powiedzą to samo wtedy faktycznie.

Meler, mój mąż jest elektronikiem, jak chcesz możesz podrzucić to DVD. Zobaczymy co da się z tym zrobić. Kontakt przez PW :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dvd, gdzie, naprawa, odtwarzacza


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu