Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Nasi kolarze w innych grupach 2007
Autor Wiadomość
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-15, 16:56   Nasi kolarze w innych grupach 2007

Proponuję umieszczać tu tegoroczne wyniki kolarzy, którzy kiedyś reprezentowali barwy Ziemi Brzeskiej, a teraz ścigają się w innych grupach.

Na początek proponuję ich wymienić, podać nazwy grup i w jakich kategoriach się ścigają.

Z tego co wiem, to są to:
Tomasz Leśniak
Kajetan Skrobich
Grzegorz Kościuk

Niech ktoś uzupełni te informacje o grupy, kategorie i ewentualnie innych zawodników, o których nie wiem
0 UP 0 DOWN
 
BORAT 

Wiek: 87
Dołączył: 03 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-15, 18:41   

Grzegorz Kościuk niestety musiał zakończyć kariere (a szkoda bo to był utalentowany zawodnik) ale ściga się Łukasz Młodynia :D specjalizujący sie w MARATONACH MTB
0 UP 0 DOWN
 
Pszczoła 



Wiek: 32
Dołączył: 18 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-15, 21:18   

Pozwolę sobie uzupełnić ten temat:

Tomasz Leśniak - w roku 2007 będzie się ścigał w barwach Weltour (kat. elita)

Mateusz Łysy - w roku 2007 bedzie ścigał się w barwach Weltour (kat. elita)

Kajetan Skrobich - w roku 2007 będzie ścigał się w barwach KS Pogoń Mostostal Puławy (kat. orlik)

Łukasz Młodynia - w roku 2007 będzie ścigał się w barwach klubu KS Wierch Rabka Zdrój (kat. elita)

Grzegorz Kościuk - skończył się ścigać, w ciągu ostatnich dwóch lat ścigał się w portugalskiej ekipie Cycles Oliveira oraz we francuskim US Montauban 82.
0 UP 0 DOWN
 
Lesny 

Wiek: 44
Dołączył: 02 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-15, 21:37   

Tak, to prawda.
G.Kościuk zakończył przygodę z kolarstwem! A szkoda bo miał chłopak talent. Zawodnicy z Brzegu źle trenują!! Jak przechodzą do starszych kat. To nie wiedzą co się z nimi dzieje i kończą się ścigać!

[ Dodano: 2007-02-15, 21:51 ]
A co do Łukasza Młodyni to chłopak robi bardzo duże postępy :!: :!: :!: :!:
I z sezonu na sezon jest coraz lepszy plasując się na czołowych miejscach w Bike Maratonach. Trenujemy z Dyńkiem bardzo często w okresie przygotowawczym po 100-180 km (w miesiącu od 2000-2500km). Dochodzi do tego siłownia, basen i odnowa biologiczna. Łukasz też zaczynał od kolarstwa szosowego. W wieku juniora zmienił barwy na Jelcz-Laskowice.
0 UP 0 DOWN
 
DYNIO 


Wiek: 44
Dołączył: 15 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-15, 21:56   

Zgodze sie z Lesnym że to jest wina złego treningu, wielu dobrze zapowiadających sie zawodników skończyło przez to z kolarstwem np: Piotr Hajduga super talent!! niestety skończył nie był odpowiednio przygotowany do ścigania sie w kat elita.
Zobaczymy jak sobie poradzi Kajetan Skrobich który w miare wcześnie bo w kat. junior zmienił klub i szkoleniowca ale myśle ze jednak wtrzyma pierwsze lata ścigania w kat elita
0 UP 0 DOWN
 
Radek 


Wiek: 41
Dołączył: 09 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-16, 18:25   

Świetnie zapowiadającym się zawodnikiem był Michał Wiecha! Gdyby nie zrezygnował ze ścigania bardzo daleko by zaszedł, jeździłem z nim dwa lata w Jelczu świetny był z niego junior , bardzo wszechstronny, super kolega, wielki talent! Jako junior w Jelczu zdarzały się treningi po 200km, pod koniec takiego treningu był rześki jak by co najwyżej przejechał ok 50 km, pod
tym względem był nie do zajechania, podobnie jak i Tomek Leśniak.
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-10, 20:38   

Tomasz Leśniak (Weltour) rozpoczął starty na szosie. 1 kwietnia zajął 12. miejsce podczas wyścigu w Sobótce. Jeszcze lepiej mu poszło w minioną sobotę (7 kwietnia) podczas "Wielkanocnego Klasyku" w Kłomnicach. Brzeżanin złapał się do ucieczki, która dojechała do mety i przejechał "kreskę" na trzecim miejscu.

1. Wojciech Pawlak (Dynatek)
2. Damian Walczak (Pacific)
3. Tomasz Leśniak (Weltour)
4. Adam Pierzga (Pacific)
5. Marcin Gębka (Dynatek)
6. Dawid Krupa (Dynatek)
7. Paweł Szaniawski (CCC Polsat)
8. Maciej Paterski
9. Roman Bronis (DHL-Author)
10. Bartłomiej Strzelski (Dynatek)
Startowało 127 zawodników
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-10, 20:53   

widać że Brzeżanie niepróznują już na początku sezonu
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-16, 18:26   

W miniony weekend Tomasz Leśniak - Weltour, brał udział w 3-etapowym wyścigu po Ziemi Gorzowskiej. Na I etapie jazdy indywidualnej na czas (20 km) zajął 14. miejsce (zwyciężył Marcin Sapa – DHL Author), na II etapie był już wyżej, bo na 7. miejscu (zwyciężył Tomasz Lisowicz – CCC Polsat), a na III etapie zajął 6. miejsce (wygrał Jarosław Zarębski – Intel Action). Cały wyścig brzeżanin zakończył na 14. miejscu.
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-23, 21:16   

Tomasz Leśniak stracił szanse na wysokie miejsce w klasyfikacji końcowej trzyetapowego wyścigu Energia Tour na drugim etapie, na którym złapał „gumę”.
Podczas pierwszego etapu, którym było kryterium uliczne w Koninie brzeżanin reprezentujący barwy Weltouru dojechał na metę w czołowej grupie „porwanego” przez silny wiatr peletonu. „Na drugim etapie miałem pecha – mówił po wyścigu Tomasz Leśniak; jadąc w pierwszej grupie złapałem gumę i straciłem dość dużo czasu do czołówki”. W związku z tym na mecie w Kazimierzu Biskupim Leśniak zajął dalsza pozycję. Zdecydowanie lepiej było na ostatnim etapie z Konina do Kalisza, który kończył się finiszem z grupy. Tu brzeżanin zajął piąte miejsce. Cały wyścig zakończył się zwycięstwem Tomasza KIendysia z CCC Polsat.
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-01, 09:41   

Kryterium uliczne "Szosami Zagłębie" w Sosnowcu (92 km)

1. P. Barczyk (Dynatek)
2. R. Bronis (DHL Author) - Słowak
3. Ł. Podolski (Weltour)
4. P. Zaradny (DHL Author)
5. A. Detko (Dynatek)
6. M. Maciejewski (Weltour)
7. T. Leśniak (Weltour)
8. K. Krzywy (Dynatek)
9. M. Gębka (DHL Author)
10. W. Ziółkowski (Weltour)
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-14, 16:29   

Tomasz Leśniak nie ukończył tegorocznego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Grodów Piastowskich, mimo to był na nim widoczny.
W prologu, który wygrał Zarębski z grupy Action-Uniqua, brzeżanin zajął 14. miejsce. Na I etapie był 44. (wygrał Kiendyś z CCC Polsat). Na dalszej pozycji był podczas II etapu, którym była indywidualna jazda na czas (zwycięzca – Kiendyś), ale już na III etapie był w czołówce. „Na tym etapie do głosu doszli sprinterzy – mówił po wyścigu zawodnik Weltouru; na 15 kilometrze etapu złapałem gumę i później 5 kilometrów goniłem peleton, 200 metrów do mety wszedłem drugi w zakręt i czułem, że walczę o zwycięstwo, dramat nastąpił 50 metrów przed metą, wypięła mi się noga z pedała zatrzaskowego i ostatecznie zająłem 4 miejsce.” Ten etap zakończył się wygraną Niemca Matzke. Na ostatnim etapie po dwóch defektach brzeżanin zszedł z trasy i ostatecznie nie został sklasyfikowany. Cały wyścig zakończył się zwycięstwem Kiendysia.
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-11, 16:15   

Brzeski kolarz zawodowy Tomasz Leśniak, ścigający się w grupie Weltour w minionym tygodniu brał udział w ośmioetapowym wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour. Tomek kończył w czołówce większość etapów, a w klasyfikacji końcowej został sklasyfikowany na 29. miejscu.
Na drugim etapie ze Strzelec Krajeńskich do Siedlec (213 km) brzeżanin był 13. Nieco lepiej było na kolejnym odcinku z Wolsztyna do Żar (134 km), na którym Tomek zajął 9. miejsce. Leśniak bliski sukcesu był na kolejnym etapie, na którym uciekał w sześcioosobowej ucieczce przez 140 km, lecz grupa ta została wchłonięta przez peleton zaledwie 10 km przed metą. Najlepszy wynik uzyskał jednak na przedostatnim etapie (Bolków – Bolków – 100 km), gdzie został sklasyfikowany na czwartym miejscu. Na zakończenie wychowanek Ziemi Brzeskiej był 7. (Lwówek Śląski – Jelenia Góra – 140 km). Cały wyścig zakończył się zwycięstwem Słowaka Romana Bronisa.

Końcowa klasyfikacja
1. Roman Bronis (DHL-Author)
2. Aleksiej Kunszin (Team Premier)
3. Mateusz Mróz (CCC-Polsat)
4. Martin Riska (Team Swiag-Teka)
5. Błażej Janiaczyk (Intel Action)
...
29. Tomasz Leśniak (Weltour)
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-25, 16:57   

Tomasz Leśniak, brzeski kolarz grupy Weltour zajął siódme miejsce w nocnym kryterium ulicznym, które odbyło się w Stargadzie Szczecińskim.
Na 60-kilometrowej trasie (30 okrążeń) najszybszy był Radosław Radosz z grupy Action, który wyprzedził Maciejewskiego (Weltour) i Bondariewa (Action).
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-09, 15:35   

Tomasz Leśniak bardzo dobrze rozpoczął tegoroczny Wyścig Solidarności. Nie było mu jednak dane go ukończyć.
Na pierwszym etapie zawodnik Weltouru zajął dobre szóste miejsce finiszując z grupy. Etap wygrał Piotr Zaradny (DHL Author). Na drugim etapie Tomka opuściło szczęście. – Na 100 km. uczestniczyłem w kraksie – opowiadał brzeski kolarz; cały się poobijałem i połamałem rower. Na domiar złego jeszcze zanim dojechałem na metę dwa razy złapałem gumę.
Ten nieszczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że dojechał na metę z ponad 20-minutową stratą. Na trzecim etapie Tomek zszedł z trasy postanawiając nie kontynuować jazdy. Cały wyścig zakończył się zwycięstwem Łukasza Bodnara (Action-Uniqua), który wyprzedził Błażeja Janiaczyka (Action-Uniqua) i Gregora Gazvodę (Perutnina Ptuj).
Tydzień wcześniej brzeżanin startował w mistrzostwach Polski ze startu wspólnego w Kielcach. Na 215 km. trasie Tomek zajął 20. miejsce. – Przez cały wyścig byłem praktycznie w każdej ucieczce, upatrując w tym szczęścia – mówił po wyścigu zawodnik. W samej końcówce zabrakło mi już sił, by walczyć o lepszą lokatę.
Mistrzem Polski został Tomasz Marczyński (Ceramica Flaminia), który na mecie wyprzedził Jacka Morajko (Riberalces-Boavista) i Roberta Radosza (Action-Uniqua).
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 2007, grupach, innych, kolarze, nasi


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu