Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Na światłach mijania przez cały rok!!
Autor Wiadomość
barmanik 


Wiek: 49
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 1624 / UP 147


Skąd: OB/GSL

Wysłany: 2007-02-16, 11:22   Na światłach mijania przez cały rok!!

Sejm przyjął zmiany w prawie o ruchu drogowym. Poprawki przewidują między innymi obowiązek jazdy z włączonymi światłami mijania przez cały rok.
Poprawkę złożył klub Platformy Obywatelskiej. Jak powiedział w imieniu tego klubu poseł Stanisław Lamczyk w trakcie drugiego czytania, wprowadzenie takiego obowiązku ma poprawić widoczność samochodów na drodze.

Za jazdę w dzień bez włączonych świateł ma grozić mandat w wysokości 100 złotych. Obecnie kierowcy w Polsce mają obowiązek jazdy z włączonymi światłami od 1 października do ostatniego dnia lutego, a także w deszczowe i mgliste dni. W Europie jazda z włączonymi światłami przez cały rok obowiązuje między innymi w Czechach i Słowacji oraz w krajach skandynawskich.
źródło Onet.pl

Dobrze, że mam całodobowe - nie będę musiał pamiętać o włączaniu i wyłączniu.
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2007-02-16, 15:50   

ja przez cały rok jeżdze na światłach więc dla mnie się zmienia tylko to że jak zapomne to mi 100 przypomni
0 UP 0 DOWN
 
kazuss 



Wiek: 40
Dołączył: 26 Paź 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-17, 14:18   

A od kiedy ten przepis ma wejsc w zycie???
0 UP 0 DOWN
 
bzyku 



Wiek: 37
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-17, 17:38   

Kolejny bzdurny przepis naszego rządu.

Większe spalanie paliwa, zużycie żarówek i wydatki na cholerne mandaty.

IMO ten smutny rząd wszędzie szuka kasy na załatanie dziur jakie powstają w skutek ich nieudolnych starań rządzenie w Polsce.

Wydłużenie czasu zapalanie świateł np. do końca kwietnia itp. jeszcze bym przebolał. Ale po co włączać światła jak świeci słońce i widoczność jest na prawdę dobra?? Doświadczeni kierowcy, albo tacy, którzy chcą uchodzić za dobrych najczęściej zapalają światła przez cały rok.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-02-17, 17:58   

Ja jestem jak najbardziej za tym przepisem.

Bzyku nigdy nie widziałeś podczas słonecznej pogody różnicy w widoczności pojazdu z i bez świateł?

Różnica jest przeogromna. Pojazd z włączonymi światłami jest widoczny z dużo większej odległości i łatwiej określa się jego prędkość. Paliwa nie zużyjesz dużo więcej więc ni ma co bardzo narzekać. Nowe auta nawet nie odczuwają, że światła są włączone.

Przepis ten pozwoli również na uniknięcie kierowców którzy podczas zmierzchu czy fatalnej pogody zapominają włączyć światła. Nie raz podczas deszczu przez takiego kierowcę musiałem szybko chować się przy wyprzedzaniu.

Moim zdaniem nie jest to jawnym naciąganiem i szukaniem dziury w całym, według mnie czyli kierowcy który jeździ bardzo dużo bo rzędu 5000 - 6000 km miesięcznie ( tylko firmowym samochodem, prywatnym nie liczę ) ten przepis poprawi bardzo widoczność pojazdów na drogach i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa.

POZDRAWIAM

p.s. Pozwolę sobie dodać ankietę do pierwszego postu jeżeli autor wyrazi zgodę. Ankieta będzie dotyczyła czy ludzie są za czy przeciw jazdy na światłach cały rok ;)
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-17, 18:03   

Każda zmiana przepisu, która ocali choć jedno życie jest dobra. Jestem ZA
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2007-02-17, 18:05   

Dla motocyklistów to żadna nowość.
0 UP 0 DOWN
 
bzyku 



Wiek: 37
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-18, 11:40   

Pomyślałem, poczytałem - zmieniam zdanie.
Co do paliwa to rzeczywiście 5%-10% więcej to nie jest dużo dla większości użytkowników dróg, jeśli ma to choć nieznacznie poprawić bezpieczeństwo.
Przyznam, że na światłach jeżdżę znacznie więcej niż bez świateł (trasy) ,ale nie chciałbym dostać mandatu za zapominanie włączania świateł w środku lata, gdy świeci słońce i jest 30st. C.

Poczytałem trochę o tym i przypomniałem sobie kilka razy swoje zdenerwowanie kiedy kierowcy nie zapalali świateł przy złej widoczności w okresie kiedy nie musieli zapalać.
Środek lata. Co z tego że deszcz, ciemno i nic nie widać?? :D

Yasiu: - widziałem różnicę i ciągle ją widzę, ostatnio miałem kilka dłuższych kursów (w stronę Poznania, lasy itp.) i wiem dokładnie o co Ci chodzi :)

Myślę, że ten przepis może mieć dobre skutki, ale nie rozumiem po co ludzie mieliby zapalać światła w mieście przez cały rok. Im widoczność na długie odległości nie jest praktycznie przydatna. Co innego na trasach ofkors. Wiem jednak, że takie rozgraniczenie (miasto/trasa) nie wchodzi w grę ze względu na niemożliwość egzekwowania przepisów przez władze, z racji niejednoznaczności interpretacji którą opcję (miasto/trasa) w danej chwili obiera kierowca.

Generalnie zmieniam zdanie. W badań wynika, że poprawia to bezpieczeństwo. Nie uważam jednak, że ciągle zapalone światła są konieczne.
Fajny bajer, teraz przydatny to światełka opisane m.in.
tutaj. Włączają się same, wyłączają jak włączasz mijania, zużywają mało prądu.
Tylko żeby je mieć....trzeba znów wywalić kasę :x
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-04-16, 18:39   Uwaga jeździmy na światłach przez Cały Rok

Przypominam kierowcom że od 17 kwietnia jeździmy na światłach mijania w dzień przez CAŁY ROK.

Jeżeli zapomnimy może nam przypomnieć policjant ale takie przypomnienie kosztuje 100 zł.

Także w dzień czy w nocy włączajmy światła mijania.
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-16, 18:48   

yasiu napisał/a:
Jeżeli zapomnimy może nam przypomnieć policjant ale takie przypomnienie kosztuje 100 zł.


zgadza się 100zł

ale policjant może tylko przypomnieć i pouczyć żeby włączać światła, nie weszły jeszcze przepisy by karać za takie przewinienie - więcej stronie Polsatu
0 UP 0 DOWN
 
Viktoria 


Wiek: 67
Dołączyła: 10 Kwi 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-04-16, 21:15   

DZIĘKI ZA PRZYPOMNIENIE ! I wszystkim życzę szerokiej i oświetlonej drogi :D
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-16, 21:20   

Devon napisał/a:
nie weszły jeszcze przepisy by karać za takie przewinienie

Nie weszła taryfikacja punktów karnych, a za "niemanie" świateł w dzień jest taki sam cennik, jak "niemanie" w okresie zimowym.
0 UP 0 DOWN
 
karolkms 


Wiek: 33
Dołączył: 25 Wrz 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stont

Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-04-16, 21:49   

NO TO OD JUTRA NA SWIATLACH JEZDZIMY NIE ZAPOMNIEC WLACZYC :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
0 UP 0 DOWN
 
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2007-04-16, 21:56   

jestem jak najbardziej ZA - i podpisuję się pod tym dwoma rękoma
0 UP 0 DOWN
 
Kalderon 


Wiek: 32
Dołączył: 07 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-16, 21:59   

Wszystkie kraje skandynawskie i niektóre Europejskie mają takie przepisy... i wynika z tego ze jednak bezpieczeństwo się poprawia. Jestem jak najbardziej ZA ( czasami nawet czarna owca wymysli cos dobrego )
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: caly, mijania, na, przez, rok, swiatlach


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu