Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
24
Autor Wiadomość
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2007-02-26, 07:10   24

Ten serial to rewolucja w filmach telewizyjnych - każda seria ma 24 odcinki, których akcja rozgrywa się w ciągu jednej doby (tytułowe "24 godziny" (polska wersja tytułu)). Jeden odcinek to jedna godzina. Bohaterowie to agenci i pracownicy CTU - Agencji Antyterrorystyucznej, oddziału w Los Angeles.
Niesamowite tempo akcji, mnogośc wątków, niespodziewane zmiany, starzy bohaterowie w nowych rolach, problem wyższości służby nad życiem osobistym, a nawet nad życiem jako takim - oto 24 w pigułce. Czy wyobrażasz sobie, że jeden agent federalny świadomie zabija drugiego, bo tego życzy sobie terrorysta? Czy wyobrażasz sobie, że żona, która jest szefem swego męża nie może udać się do szpitala, gdzie akurat przeprwadzana jest na nim poważna operacja po tym, jak został postrzelony na służbie, bo musi zostać na stanowisku, a jest na tyle dobra, że nikt nie może jej zastąpić, bo akurat jest kryzys terrorystyczny w Los Angeles? (sorry, troszkę za długie to zdanie) Ale takie rzeczy w takiej pracy to wcale żaden wyjątek, tak właśnie wygląda służba w amerykańskich agencjach federalnych.
Nie sądziłem, że Kiefer Sutherland, syn znacznie bardziej utalentowanego Donalda, w ogole umie grać. Okazuje się, że jest całkiem niezły, choć moim zdaniem wcale nie on jest tu najlepszym aktorem.
Ponadto jednym z głównych atutów serialu są niespodziewane zmiany wątków, wprowadzanie zaskakujących bohaterów, "odgrzewanie" postaci z poprzednich serii. Doprawdy, żąden z widzów nie może byc pewien, co stanie się w następnym odcinku, a o to przecież chodzi.
Od 14. stycznia "leci" w Stanach 6. sezon, w Polsce na Canale+ chyba 4., a w Polsacie był niedawno 2.
Aż trudno wyobrazić sobie, co wymyslili scenarzyści, by zainteresowac widza, ale mam nadzieję, że jest to historia co najmniej tak dobra, jak w poprzednich 5. seriach.
0 UP 0 DOWN
 
aghta 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-26, 08:12   

Pierwszą serię oglądalam prawie z pasją ;D, faktycznie super wciągający serial, każdy odcinek mimo, że to następna godzina w dobie, zaskakuje... i takie tam. Co do samych wątkow, bardzo mi sie podobało (jeśli takie cos mogłoby sie w ogole podobać) zawiązanie akcji na końcu 1 serii.
Kiefer Sutherland faktycznie też mnie zaskoczył aktorsko i to bardzo pozytywnie.

Kiedyś na Canal + leciała całą seria przez 24 godziny, ale nie wysiedzialam tyle przed telewizorem.
Za następną serie się zabrałam się niestety tylko do połowy, bo jakoś nie było czasu na więcej:(
0 UP 0 DOWN
 
Adyk 



Wiek: 24
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2008-12-21, 13:06   

Ma ktoś to na plytach? potrzebuje 4 ostatanie odc 2 serii do 5 serii ;)

scalono

Pozwole sobie przenieść dyskusje tam gdzie ma być

Grzech napisał/a:
"24" nie jest powszechnie w Polsce znany, bo statystyczny Poalk nie do końca rozumie, co się w tym filmie dzieje. Za to "Prison Break," jakkolwiek faktycznie zgrabny serial, jest o wiele bardziej porzyswajalny dla rodzimego zjadacza amerykańskich "shows" (tak tam określa się seriale z 45-minutowymi odcinkami). Jako zagorzały fan "24" pozwolę sobie się nie zgodzić, że po 6 sezonach moze być nudmo. Otóż juz w pierwszym odcinku każdej serii dzieją się tak nieprawdopodbne rzeczy, że doprawdy nie jest nudno.
Szkoda, że odbył sie w 2007 r. strajk w Hollywoodzie, mielibysmy od stycznia juz 8. sezon. Ale... you can run, but you cannot hide, jak mawiają górale, od stycznia startujemy z "siódemką"...

nieprawdopodobne, dobrze dobrane słowo w niektórych momentach :wink:

Ale musze przyznać ze po 5 sezonie, oglądając 6 nie zawiodłem się, choć chwilami właszcza pod koniec sezonu, widać było że scenarzysci na siłe starają sie zrobić te 24 odcinki. Żeby nie było że źle pisze to były tylko 2 moze 3 takie odcinki z 145 jakie wyszły.

7 sezon mnie niezwykle ciekawi, praca dla FBI nie dla rzadu, no i tony...
Ostatnio zmieniony przez Panna Nikt 2008-12-25, 23:44, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-21, 13:57   

Tony- terrorysta :D może być ciekawie ;) a tak pozatym to skad 24 sciagacie? bo niechce mi sie znowu do emuli wracac :?

scalono
Z powodu braku edycji napisze pod postem;)

Ot i właśnie dzisiaj zaczynam na nowo przygode z "24 godziny". Mam już 2 godzinny film do 7 sezonu, który jest wstępem do całego sezonu - 24Redemption ;)
czas zasiąść i oczekiwać na kolejne odcinki jak w prisonie ;)
Ostatnio zmieniony przez Panna Nikt 2008-12-25, 23:39, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Adyk 



Wiek: 24
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2009-01-16, 14:29   

Grzech, zawiodłem się na Tobie, już 4 odcinki za nami a tu ani słowa.

Po tych odcinkach musze przyznać że zapowiada się doskonały sezon i o ile utrzymają taki poziom do końca może to być najlepszy z dotychczasowych sezonów!

ten serial to jeden z niewielu przykładów, gdzie kolejne sezony utrzymują dany poziom, co wiecej jest on coraz wyzszy!!
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-16, 16:23   

ma ktoś napisy polskie do wersji "lol" tej najpopularniejszej i najczęsciej sciaganej ?
0 UP 0 DOWN
 
Adyk 



Wiek: 24
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2009-01-16, 20:55   

na razie są do 3 odcinków, znalezione poprzez napi-projekt
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-02-24, 21:43   

Ale tu cisza ;) a sezon chyba jeden z najlepszych w historii... 10 odcinków 7 sezonu a wkręcony jestem na maxa :P super napiecie, akcja itp.... miooooodzio.... kto nie ogladał jeszcze tego serialu to niech żałuje;];];];];];]
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2009-02-25, 06:56   calosc

Ja czekam na wszystkie 24 odcinki i obejrzę w 2-3 dni:)
0 UP 0 DOWN
 
Adyk 



Wiek: 24
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2009-02-25, 09:22   

ciężko teraz powiedziec czy to rzeczywiście najlepszy z sezonów, ale przyznać trzeba że zdecydowanie jest bardzo dobry!!
Ciekawy jestem jak sie skonczy motym z agentką Lisbon 8)
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-02-25, 12:44   

Sie zobaczy ;) wiadomo ze za tydzień puszczą 2 odcinki ;) i będzie atak na white H... :-P
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2009-05-25, 12:18   Sezon 7

Autor wątku własnie zaczął ogladać 7. sezon, warto było czekać nieco dłużej, serial nadal fascynuje, forma się nie zestarzała, jest świetnie.
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-05-25, 12:31   

Grzech napisał/a:
Autor wątku własnie zaczął ogladać 7. sezon, warto było czekać nieco dłużej, serial nadal fascynuje, forma się nie zestarzała, jest świetnie.

oj warto, warto :) wg mnie najlepszy sezon ze wszystkich... akcja sie rozkreca z odcinka na odcinek, tylko ostatni odcinek troche obniżył loty... ale nie uprzedzam, miłego ogladania, i oczekiwania przez rok na 8 sezon :)
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2009-05-28, 10:50   

Grzech własnie zaczyna oglądać 24. odcinek 7. sezonu, napiszę cosik po obejrzeniu
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2009-05-28, 11:44   

Ponieważ nie umiem scalać postów, proszę moderatora/kę o zrobienie tego.
Siómy sezon serialu 24 jest tak dobry, jak poprzednie. Pomimo faktu, iż jest sporo repetycji (podobne okoliczności, wątki), to serial ten nie traci na swieżości, sposób narracji jest na tyle nowatorski, że powstanie jeszcze zapewne z 10 sezonów. W tym wpisie byłyby same "achy" i "ochy," napiszę jedynie, że jestem zachwycony aktorką grającą córkę pani prezydent - gra wspaniale, kontroluje mimikę jak mało kto, jest zdecydowanie najlepsza aktorką 7. sezonu. Dobra jest też aktorka grająca agentkę Walker. Kiefer, niestety, to słabiutki aktor, poziom aktora grającego Ridge'a Forrestera w Modzie na sukces:-). Znacznie lepiej gra Bernard (Tony Almeida). Ósmy sezon zaczyna się w styczniu przyszłego roku - czekam z niecierpliwością.
Na marginesie - czy ktoś z Was zna sposób na obejrzeniu go na FOXie? Że tak powiem - "na żywo?"
Ostatnio zmieniony przez Grzech 2009-05-28, 11:45, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 24


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu