Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Który punkt wywoływania zdjęć najlepszy w Brzegu
Autor Wiadomość
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-10, 11:40   Który punkt wywoływania zdjęć najlepszy w Brzegu

Przede wszystkich chodzi mi o wywołanie zdjęć zrobionych cyfrówką.

Z których punktów korzystacie, jakie są tam ceny (w zależności od rozmiaru zdjęcia) i czy jesteście zadowoleni z jakości usług.

Miałem trochę zaległości i nazbierało mi się 200 fotek do wywołania. Nie chciał bym i przepłacić i z drugiej strony wtopić idąc po najniższej cenie. Do tej pory korzystałem z Foto Jokera na Jabłkowej (głownie jak były jakieś promocje), no ale ile można się ograniczać tylko do jednego punktu, choć z drugiej strony może to dobry wybór i nie warto tego zmieniać.

A i nie piszcie o Wrocławiu, Opolu, Warszawie czy Londynie, bo mi chodzi o BRZEG !

P.S. Może jak się nazbiera troche propozycji to zrobi się ankietę ;)
Ostatnio zmieniony przez alferx 2007-03-10, 11:43, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Martuska 
Pozytywnie :)



Wiek: 34
Dołączyła: 05 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: zza mosteczka

Wysłany: 2007-03-10, 14:35   

Ja równiez korzystam z tego punktu przy ul. Jabłkowej, do tej pory byłam zadowolona, ale jeśli ktos ma sprawdzony inny to prosze pisac, z checia wyprobuje, bo akurat mam zamiar wywoływac zjęcia w najbliższym czasie.
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-03-10, 14:39   

Fajnie i nie drogo wychodzą fotki w Rossmanie ;)
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-10, 14:50   

Necia napisał/a:
nie drogo wychodzą fotki w Rossmanie


niedrogo - to niewiele mi mówi :?
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-03-10, 14:59   

alferx kiedyś było 15 gr. ale teraz pewności nie mam
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-10, 16:09   

Ja najczęściej korzystałam z Foto Jokera na Jabłkowej - przesyłałam zawsze netem, jak była pramocja, nie doliczali mi wtedy kosztów transferu, czy otwarcia sesji i płaciłam wtedy ok. 38 gr za jedno zdjęcie (promocja na 10 zdjęć), a na jakość nie narzekałam. Dodatkowo dostaje tam zawsze punkty (program lojalnościowy - zawsze wymieniam je na albumy na zdjęcia) przy wywoływaniu tradycyjnym :)
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-10, 16:19   

I ja korzystam z usług Foto Jockera :)
Jak narazie wg mnie najlepiej mi sie zdjęcia od nich podobają.
Dodam że kiedyś korzystałam z 'Tramwaju' na Piastowskiej, ale jakoś tak nie widzialy mi sie te fotki... miałam tez okazje wywoływać pod Albertem w 'Kodaku'...
w sumie byłam zadowolona, ale mimo wszytsko jestem za FotoJocker'em :)
Z tego co pamietam zdjecia 10x15 w FotoJockerze są za 0,39gr (i chyba jak ma sie powyżej 70 sztuk) to jeszcze mnie sie płaci... :)
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-10, 19:39   

No to widzę, że jednak lepiej zostać przy Foto Jockerze.

Po południu przechodziłem obok i okazało się, że na jest promocja pow. 120 zdjęć 29gr/zdjęcie formatu 10. Z ciekawości zapytałem co to za format 10 i okazało się że w zależności od proporcji zdjęć jest to 10x15 (dla fotek 2/3) lub 10x13,5 dla standardowych zdjęć z aparatów cyfrowych 3/4).
Na szczęścia zawsze przed oddaniem przycinam zdjęcia, ale zawsze sądziłem że oddając zdjęcia 3/4 (takie bezpośrednio z aparatu) maszyna sama przycina do 10x15 tyle, że wyśrodkowuje kadr.
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2007-03-10, 20:16   

od kiedy trafila mi w lapki drukarka Epson'a do zdjec sam drukuje, chce jedno- drukuje jedno, z reguly drukuje okolo 4-5 zdjec wiec nie bardzo chce mi sie gdzies latac i czekac , koszt okolo 60gr za zdjecie, a jesli wiecej to fotojoker i oczywiscie wszystkie wieksze niz 10x15 u nich, nie narzekam
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-11, 15:15   

Z tego co wiem, przynajmniej w ub. roku Rosmann korzystał z tego samego laboratorium co FotoJoker. Więc liczą się promocje, a jakość ta sama. W Fotojokerze (ale tylko tym brzeskim) zawsze była miła i kompetentna obsługa. W Rosmanie nie ma z kim gadać, ale reklamacje uznają bez szemrania, więc na jedno wychodzi jeśli chodzi o jakość.

Jeśli chodzi o te formaty, to cyfrówki mają dwie różne proporcje matrycy: 3:4 albo 2:3 (chodzi o stosunek wysokości do szerokości zdjęcia w położeniu landspace, czyli poziomym). Papier fotograficzny ma wymiary około 10 cm x 15 czyli proporcje 2:3. Ale żeby nie było to wszystko zbyt proste, to każdy standardowy papier fotograficzny do odbitek ma wahania do kilku milimetrów i nie zawsze wychodzi idealnie 2:3, i nie zawsze 9x13 ma wymiar 90x130 mm. Różnice są w milimetrach.

Z ww. powodów najważniejszą wadą wszystkich laboratoriów jest obcinanie kadru zdjęcia w dość dowolny i przypadkowy sposób o milimetry. Zarówno w laboratoruium Fotojokera jak i "Tramwaju " zawsze coś obetną. A więc nie wolno na krawędziach umieszczać ramek lub istotnych szczegółów. :-(

W "Tramwaju" ze zdjęciami o innych proporcjach niż standardowe sobie nie radzą zupełnie, ale można zażądać, by dopasowali do formatu a wówczas pozostaną białe marginesy na bokach i sobie w domu możesz nożyczkami przyciąć.
Natomiast nawet jak się starają to maszyna i tak obcina o 1 lub 2 mm krawędzie.

W Rosmanie i Fotojokerze radzą sobie z nietypowymi proporcjami dość dobrze, bo maszyna sama reguluje szerokość zdjęcia i obcina tam gdzie trzeba. Przy wysokości 10 cm szerokość odbitki wychodzi albo 15 cm (jeśli masz matrycę aparatu 2:3 ) albo 13,3 cm (jeśli masz matrycę 3:4), albo jeszcze inną szerokość, jak zdjęcie sam wykadrujesz w kompie. Mi nawet zrobili kilka sztuk 16 cm.

Innych labów nie testowałem.

[ Dodano: 2007-03-18, 11:25 ]
Znalazlem ulotkę kolejnego sklepu: Schlecker w Rynku 13. Warto przetestować: cena 35 groszy za 10x15 i 29 gr za 9x13. PLUS 3 zł za otwarcie sesji. Ceny dot. cyfrowych odbitek, na odbitki z kliszy sa niższe.
0 UP 0 DOWN
 
LiscLisc 



Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-26, 14:03   

Na ulicy Piastowskiej jest pkt. wywoływania zdjęć, jakość jest bardzo dobra. Wczoraj wtywoływałem zdjęcia z cyfrówki.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, ktory, najlepszy, punkt, wywolywania, zdjec


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu