Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Co z była przychodnią na Piastowskiej? i innymi pustostanami
Autor Wiadomość
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-04-04, 19:23   Co z była przychodnią na Piastowskiej? i innymi pustostanami

Chciałbym zadać pytanie.... szczerze mówiąc to nie wiem komu .....

Na ulicy Piastowskiej znajduje się budynek starej przychodni lekarskiej.... pamiętam jeszcze, że dokładnie 10 lat temu był tam np. okulista zanim przeniósł się na Nysańską....
Ale to nieważne.... Czyj jest ten budynek obecnie? Osoby prywatnej ?? Miasta ?? I jakie są z nim plany ?? Ma sobie tak stać, aż się zawali ?? Tak jak budynek na przeciw Sądu czy na Kamiennej ?? Kilkanaście metrów dalej znajduje się kolejny pustostan <na światłach>

Czy miasto w żaden sposób nie wpływa na właścicieli takich budynków ?? A jeżeli budynk znajdują się w rekach miasta... To na co ono czeka ?? Na zaburzenie się by postawić może jakiś mini-market albo stację benzynowa ??
0 UP 0 DOWN
 
Walenty 



Wiek: 48
Dołączył: 02 Mar 2007

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-04, 20:23   

Dobre pytanie? Takich pustostanów grożących zawaleniem jest w Brzegu wiele. A ludzie nie mają gdzie mieszkać. Przejdźcie się ulicą Dzierżonia, podnieście głowe do góry i popatrzcie w okna. Przecież tam co 5 mieszkanie stoi puste...

A swoją drogą co robi miejski konserwator zabytków?! Dlaczego dopuszcza do niszczenia zabytków?
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-04, 20:32   

Oba budynki, z tego co wiem są własnością Starostwa Powiatowego (ewentualnie jakiś jednostek mu podległych).
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-04, 20:57   

a co z kamienica na ulicy dzierzonia? ta pierwsza od strony ul. Kamiennej,
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-04, 23:30   

A nie wiem :co". A co z nią jest nie tak, że wzbudza zainteresowanie? Tylko jeśli ktoś mnie będzie szkalował za to że nie wiem jakie kamienice są ok a z jakimi jest coś nie tak w Brzegu to od razu uprzedzam, że faktycznie nie wiem.
Przy okazji mogę powiedzieć że: po pierwsze niedługo ul. Dzierżonia będzie remontowana (tak jak byłą Reja), po drugie najpierw ma być zagospodarowana kamienica na rogu Dzierżonia i Polskiej a później na rogu Dzierżonia i Zakonnic. Natomiast ma być też coś (coż w sensie budynek mieszkalny) na placu na rogu Dzierżonia i Chrobrego. Tylko ze to był chyba :offtopic: ale może zieloni mi wybaczą ;)
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-05, 08:58   

Bartek T. napisał/a:
Natomiast ma być też coś (coż w sensie budynek mieszkalny) na placu na rogu Dzierżonia i Chrobrego.


A Blasterowi chodziło o pierwsza kamienice od tego placu.
Niestety jest ona w fatalnym stanie a na niej tabliczka, że to zabytek.
No głupio będzie wyglądać nowy budynek a obok rozpadająca się rudera.
Czy ta kamienica jest pod zarządem miasta czy też w rękach prywatnych ?
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-05, 09:17   

alferx napisał/a:
A Blasterowi chodziło o pierwsza kamienice od tego placu.


tak właśnie o ta z zamurowanymi oknami i drzwiami :)
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-04-05, 10:30   

Wszystkie bolączki związane z utrzymaniem wskazanych kamienic i innych budowli normuje Prawo Budowlane Rozdział 6 "Utrzymanie Obiektów Budowlanych". Za jego egzekwowanie odpowiada Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Tam należy się zwrócić z zapytaniem dlaczego jest jak jest. I jeszcze można sobie wytłumaczyć dlaczego jest właśnie tak w stosunku do budowli, których właścicielem jest miasto, ale niewytłumaczalny jest fakt, że walą się budowle prywatne.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-04-05, 10:34, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-05, 15:50   

Czytam wasze wypowiedzi i się zastanawiam czy naprawdę nie wiecie, o co chodzi?!
1. Władzom lepiej nie ruszać tematu, bo, po co? Oni za to kasy nie dostaną a potem ktoś może im zarzucić, że zrobili przekręt
2. Gdzie jest konserwator to jest padaczka wszystkie koszty x2
3. Rozmawiałem z właścicielem pewnego rozsypującego się budynku w centrum i wiem, że jeszcze nie zdążył się nacieszyć, że kupił dom do remontu to miał na głowie wszystkich. Konserwator, strażak, nadzór budowlany!!
4. Z tego, co wiem to na Piastowskiej obydwa budynki należały, do ZOZ a to tłumaczy, dlaczego tak stoją i straszą!
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: byla, co, innymi, na, piastowskiej, przychodnia, pustostanami


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 28
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu