Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
[18.04.2007r.] Wystawa fotografii Marka Krakowiaka
Autor Wiadomość
capriconus 

Wiek: 52
Dołączył: 04 Paź 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z Brzegu

Wysłany: 2007-04-11, 07:17   [18.04.2007r.] Wystawa fotografii Marka Krakowiaka




Zapraszam na otwarcie wystawy w środę na 18.00 18.04.2007 w Galerii Sztuki Współczesnej BCK w Ratuszu.
Trochę o autorze:

Marek Krakowiak urodził się w 1962 roku. Siedem lat później dostał od mamy swój pierwszy aparat fotograficzny. Od tego momentu odkrył, że można w kadrze zatrzymywać czas. Od tego momentu wykonał setki fotografii , utrwalając dookoła siebie ludzi i rzeczywistość dnia codziennego . Doskonalenie warsztatu tej pięknej sztuki zawdzięcza fotografikom Eugeniuszowi Żyle i Ryszardowi Dudzie. Pod ich okiem przez wiele godzin, nabierał szlifów w laboratorium fotografii., efekty tych prac prezentował na wystawach.
Obecnie żyjąc w biegu, pomiędzy pasjonującą praca inżyniera, najlepszego wozu transmisyjnego w Polsce Telewizji POLSAT, a rodziną pełną fantastycznych dzieci, kotów i psów, zatrzymuje ulotne chwile. Efekty jego pasji możemy podziwiać na wystawach fotografii. Zadebiutował w listopadzie 2006 –go roku, w Scenie 210 w Legionowie, wystawą pt. "Zanim zapalą się światła" poświęconą Festiwalowi Sopot "TOP trendy", obejmuje ona lata 2003 – 2006. Wystawa była zaprezentowana w roku 2007 w Ośrodku Kultury w Oławie.
Ostatnio zmieniony przez Inez 2007-04-11, 08:54, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Aithne 
Chudzian



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 10 Lis 2006

UP 6 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-11, 08:28   

No to idziemy na wystawę!! Chociaż na chwilę a później na próbę trzeba uciekać :)
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-11, 09:31   

Jasne że idziemy :)
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-11, 09:33   

<zła> - no i środa.. właśnie wtedy gdy studentów nie ma w mieście... :twisted: :(
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2007-04-11, 09:46   

jadore napisał/a:
Jasne że idziemy :)

Z całą pewnością, jeśli mi tylko przypomnisz :wink:
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-11, 15:35   

Inez napisał/a:
jeśli mi tylko przypomnisz
ostatnio zapomniałam - o ile sobie przypominasz :) , no ale może tym razem jak sobie zapiszę, to Ci przypomnę :)
0 UP 0 DOWN
 
capriconus 

Wiek: 52
Dołączył: 04 Paź 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z Brzegu

Wysłany: 2007-04-14, 11:40   

Studentko autor jest z Warszawy pracuje w TVN i nie jest w stanie wygospodarować innego dnia na wernisaż. Tylko w środę można porozmawiać z mistrzem fotografii.

pozdrawiam
Capriconus
Dołączam jedno ze zdjęć
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-04-15, 10:42, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2007-04-18, 22:37   

Wystawa interesująca, również jej autor. Prace przedstawiają kulisy Festiwalu Sopot Top Trendy. Zainteresowanych tematem zachęcam do odwiedzenia wystawy. I jeszcze adres do strony domowej autora http://www.kotopies.webd.pl/fotomaniak/
0 UP 0 DOWN
 
Kimi 
elektromechanik



Wiek: 46
Dołączył: 30 Gru 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2007-04-18, 22:49   

Wystawa dosyć ciekawa. Zdjęcia przedstawiają zaplecze, organizację, próby przed koncertami. Autor zdjęć miły i sympatyczny, cierpliwie i szczegółowo odpowiadał na pytania ludzi oglądających wystawę.
Polecam.
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-19, 06:52   

Zgadzam się z przedmówcami (przedpisarzami? :) ) Wystawa była dość interesująca, to typowy reportaż, ale przedstawiał on kulisy Sopockiego festiwalu Top trendy na przestrzeni kilku lat - było widać wyraźne różnice w tym jak zbudowana była scena - każdego roku więcej sprzetu. Jak na środek tygodnia przyszło sporo osób, m.in. pani, która uczyła plastyki w kilku brzeskich szkołach - bardzo sympatyczna osoba, żywo zainteresowana wystawą. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że będzie miała niebawem (w czerwcu) swoja wystawę - jest malarką i co ciekawe maluje głównie w plenerze, a nie tylko w studio.
Z autorem zdjęć mogliśmy na koniec spokojnie porozmawiać i wypytać go dodatkowo o różne sytuacje ze zdjęć, o osoby na nich przedstawione, np. o Kubę Wojewódzkiego - który chyba od zawsze budził kontrowersje - czyli o tak zwnanych kulisach kulisów :) Z pewnością teraz zupełnie inaczej będzie nam się oglądało Sopot Festiwal, wiedząc, że za to co my widzimy na naszych ekranach, odpowiada sztab co najmniej 300 -350 osób oraz że przygotowania to takiej imprezy zaczynają się już na 3 miesiące przed nią. Wystawę z całą pewnością należy uznać za udaną :)
Ostatnio zmieniony przez jadore 2007-04-19, 07:32, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Aithne 
Chudzian



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 10 Lis 2006

UP 6 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-19, 07:24   

Bardzo miłaatmosfera towarzyszyła oglądaniu.Autor oprócz tych kolorowych,komercjalnych, jak to Tomek F. określił gazetowych zdjęć ma też bardziej"romantyczne" i może można je znaleźć na stronie autora którą pdał Cyborg :) Jeśli ktoś ma ochotę ubarwić sobie życie to polecambardzo pójście na tą wystawę :) naprawdę warto:)
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2007-04-19, 10:52   

Chciałabym serdecznie podziękować autorowi za ukazanie tej nieoficjalnej części Festiwalu Sopot TOP TRENDY :) To bardzo ciekawe ile osób pracuje nad tym, co możemy zobaczyć na ekranach naszych telewizorów. Pan Marek okazał się być bardzo sympatycznym i chętnym do udzielania odpowiedzi człowiekiem, rozwiał wszystkie wątpliwości nurtujące nas podczas oglądania zdjęć. Wystawę uważam za bardzo udaną mimo, że otwarcie było w środku tygodnia. Zachęcam do zerknięcia na stronę autora http://fotomaniak.waw.pl.

I na koniec krótka fotorelacja z tej wystawy:
Wystawa fotografii Marka Krakowiaka
Ostatnio zmieniony przez Inez 2007-04-19, 10:55, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
tojok 

Wiek: 61
Dołączył: 24 Kwi 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-04-24, 19:09   

:D :D :D :D


Dziekje za miłe przywitanie w Brzegu.


Marek Krakowiak
zobacz zdjecia z wernisażu
:D :D :D
foto relacja
:D :D :D
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-24, 20:15   

tojok napisał/a:
Dziekje za miłe przywitanie w Brzegu.
to my dziękujemy za wystawę i jeszcze teraz za fotorelację, miło nam że się pan zalogował na forum - mam nadzieję, że będzie pan u nas częstym gościem - pozdrawiam zapewne nie tylko w swoim imieniu :D
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2007-04-24, 20:22   

tojok napisał/a:
Dziekje za miłe przywitanie w Brzegu.

To my dziękujemy za bardzo ciekawą wystawę i nie mniej przyjemne towarzystwo. To jedna z lepszych wystaw, na których mogłam być i na pewno długo pozostanie w mojej pamięci. Wielkim i niesamowicie przyjemnym zaskoczeniem jest także fakt, iż zarejestrował się Pan na forum i udostępnił nam fotorelację z wystawy. Fantastycznie jest przeżyć to jeszcze raz, powrócić do wydarzeń tamtego wieczora :)

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że nie raz będziemy mieli jeszcze okazję gościć Pana w naszym pięknym miasteczku :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 04, 18, 2007r, fotografii, krakowiaka, marka, wystawa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu