Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy Euro 2012 może być szansą dla Brzegu
Autor Wiadomość
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-19, 10:20   Czy Euro 2012 może być szansą dla Brzegu

Czytając ostatnie artykuły na gazeta.pl od groma zasypało mnie tematów dotyczących Walki Opola o Euro.

Poseł Jarmuziewicz o Euro w Opolu
Poseł Kłosowski z PiS o Euro w Opolu
Marszałek Sebesta o Euro w Opolu
Prezydent Zembaczyński o Euro w Opolu
Walczmy o Euro 2012 dla Opola

Czy i władze naszego miasta niezależnie od Centrali (Opola) będą chciały wykorzystać Euro do promocji miasta no i w jaki sposób czy bedziemy liczyć co nam z Opola skapnie ?
Może Pan burmistrz, czy delegacja władz powinna przygotować szybko projekt i udać się do Wrocławia i przedstawić propozycję możliwości współpracy (baza treningowa - stadion, rekreacyjna - MOSiR, hotelarska - wybudowanie hotelu o wyższym standardzie, gastronomiczna i noclegowa dla zagranicznych kibiców)

Jakby nie patrzeć na Euro 2012 pójdzie masa kasy, może złapać jej trochę i wykorzystać do realizacji zaplanowanych projektów miejskich (MOSiR, drogi, budownictwo itp) no i stworzyć nowe :?:
Ostatnio zmieniony przez alferx 2007-04-19, 10:22, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-19, 15:39   

alferx napisał/a:
Jakby nie patrzeć na Euro 2012 pójdzie masa kasy, może złapać jej trochę i wykorzystać do realizacji zaplanowanych projektów miejskich (MOSiR, drogi, budownictwo itp) no i stworzyć nowe :?:


alferx napisał/a:
(baza treningowa - stadion, rekreacyjna - MOSiR, hotelarska - wybudowanie hotelu o wyższym standardzie, gastronomiczna i noclegowa dla zagranicznych kibiców)


Alfrex wyprzedzileś mnie z tematem :) chcialem wrócić do domku i napisać wlaśnie taki temat, a tu zonk.. ale bardzo dobrze, że poruszyleś ten temat...

Więc mnie tak to samo ciekawi... czytając dzisiaj gazety i inne rzeczy slysząc nadchodzi myśl czy coś można zrobić w Brzegu :) I ja sądzę, że na pewno można (ale co mogę ja zrobić:))

Na pewno szans na boisko treningowe nie mamy, ale przecież nowe hotele, drogi czy coś innego związane z turystyką jest możliwe do poprawy u nas w Brzegu... są jakieś plany co do tego?? :>
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-04-19, 16:13   

steve napisał/a:
Na pewno szans na boisko treningowe nie mamy, ale przecież nowe hotele, drogi czy coś innego związane z turystyką jest możliwe do poprawy u nas w Brzegu... są jakieś plany co do tego??


dlaczego na pewno??.......mamy idealną lokalizacje (blisko Wrocławia), do Kotła też nam niedaleko :) .....Poznań rzut kamieniem :) .....także jeśliby dobrze zakręcić i zainwestować w boisko + baza noclegową to czemuż by nie mieć u siebie jakiejś ekipy piłkarskiej....przecież podobno "aqua park" ma być rozwijany, czyli idealne miejsce na regeneracje po meczu :)

Na upartego nawet lotnisko i jakieś małe samoloty mogłyby sobie u Nas lądować z pobliskich Czech/Słowacji, NIemiec i zamiast cisnąć się na Wrocławskim lotnisku, to u Nas szybciutko wyładować się i autkiem na mecz, czy coś w tym stylu :)
0 UP 0 DOWN
 
Bilu 



Wiek: 38
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 66 / UP 43



Wysłany: 2007-04-19, 16:27   

wszystko ładnie i pięknie ale ... kto da na to kasiore ? moze UE :lol: z całym szacunkiem dla tych co tam se lubią piłke nożną ale mnie sie wydaje że z całego zamieszania nie będize nic , nie wróć będzie ... wstyd
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-19, 16:28   

KtOŚ napisał/a:
dlaczego na pewno??.......mamy idealną lokalizacje (blisko Wrocławia), do Kotła też nam niedaleko :) .....Poznań rzut kamieniem :) .....także jeśliby dobrze zakręcić i zainwestować w boisko + baza noclegową to czemuż by nie mieć u siebie jakiejś ekipy piłkarskiej....przecież podobno "aqua park" ma być rozwijany, czyli idealne miejsce na regeneracje po meczu :)


Ktoś... my jedynie moglibyśmy być bazą treningową i noclegową dla drużyn narodowych, które grają we Wro ponieważ w regulaminie jest, że najdalej baza treningowa może się znajdować o 100 km od miasta gdzie będzie mecz... więc Poznań nam odpada...to po pierwsze.. po drugie... w woj. opolskim najlepszym stadionem jest niestety obiekt Odry Opole, który jest po prostu tragiczny i jak na razie bezużyteczny dla Euro, ale Opole dzięki temu może powalczyć o remont tego stadionu lub dzięki temu, że mają II ligową drużynę zbudować nowy stadion... a my w Brzegu :/ Liga Okręgowa i taki maly skromny stadion... wiem, ja też bym chcial bardzo, ale musielibyśmy zbudować nowy stadion, a zarazem nowoczesny co byloby minimum aby jakiś kraj wybral nasze miasto do zamieszkania :) aaa i jeszcze musialby być odpowiedni Hotel 4-5 gwiazdkowy... :/

ale ja wierze, że w takie coś możemy zainwestować :) dzięki temu my też na tym skorzystamy, co nie??
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-19, 16:28   

Bilu napisał/a:
moze UE :lol:


UE nie da żadnego grosza... tak powiedzial nasz Premier :)
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-04-19, 16:36   

steve napisał/a:
Ktoś... my jedynie moglibyśmy być bazą treningową i noclegową dla drużyn narodowych, które grają we Wro ponieważ w regulaminie jest, że najdalej baza treningowa może się znajdować o 100 km od miasta gdzie będzie mecz...


przeciez ja nie mówie o stadionie do gry, a właśnie treningowym (taka wlaśnie baza jaka jest np. we Wronkach), to by owocowało również w przyszłości :) , bo różne drużyny mogłyby mieć tu swoje przygotowania (nawet reprezentacja).....bo jednak bliżej i szybciej do Chorzowa/ Wrocławia z Brzegu niż Wronek :) ....no i większy spokój niż w w/w miastach :)

steve napisał/a:
egulaminie jest, że najdalej baza treningowa może się znajdować o 100 km od miasta gdzie będzie mecz...


nie możliwe :) ......możesz mi to pokazać :) ......ponieważ zespołu grają każdy mecz na innym stadionie :) .....wiec nie ma miasta, które znajduje się 100 km od każdego z miast :) ....czyli powód odpada :) .....a 2h to nie jest daleko :) , wiec wiesz :) ....
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-19, 16:43   

KtOŚ napisał/a:
steve napisał/a:
egulaminie jest, że najdalej baza treningowa może się znajdować o 100 km od miasta gdzie będzie mecz...


nie możliwe :) ......możesz mi to pokazać :) ......ponieważ zespołu grają każdy mecz na innym stadionie :) .....wiec nie ma miasta, które znajduje się 100 km od każdego z miast :) ....czyli powód odpada :) .....a 2h to nie jest daleko :) , wiec wiesz :) ....


proszę bardzo... wczoraj to czytalem i wlaśnie znalazlem :)

cytuje Gazetę Wyborczą "Żeby Opole mogło gościć jedną z reprezentacji, musi spełnić sporo warunków. - Jasno precyzuje je UEFA. Stadion musi mieć wysokiej klasy murawę i oświetlenie. Do tego pełne zaplecze odnowy biologicznej na stadionie oraz w hotelach dla piłkarzy. Nie mogą one mieć mniej niż cztery gwiazdki - wylicza Janicki z Wrocławia. I co ważne, baza treningowa nie może znajdować się dalej niż 100 kilometrów od miasta, gdzie rozgrywany jest mecz."

Więcej tutaj: http://miasta.gazeta.pl/opole/1,35086,4071088.html
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-19, 16:54   

Chłopaki, mówicie o goszczeniu jakiejś reprezentacji. Moim zdaniem marne szanse, ale nie zapominajcie, że zjedzie tu masa kibiców zza granicy i oni gdzieś będą musieli się pomieścić, to może być jakaś szansa dla Brzegu.
Ostatnio zmieniony przez qiero 2007-04-19, 16:57, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-04-19, 16:54   

steve napisał/a:
I co ważne, baza treningowa nie może znajdować się dalej niż 100 kilometrów od miasta, gdzie rozgrywany jest mecz."



hmm.......ciekawe :) .........a looknij sobie na MŚ 2006 :)

gdzie śmigali Niemcy :)

Monachium- Dortmund - Berlin :) ....lekki rozstrzał po kraju :)

Polacy trochę bliżej, ale też w 100 km się raczej nie zamknęli ;)

no cóż trzeba bedzie uwierzyć "gryzipiórkom" :)
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-19, 16:55   

qiero masz rację, o to trzeba by wlaśnie już teraz walczyć i myśleć o tym :)
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-04-19, 18:44   

to nie tak.....

Wronki swoją bazę treningowo-szkoleniowo-hotelarską budowały już dawno i stale się rozwijają..... Brzeg musiałby już wystartować w tym konkursie, musiałyby powstać kompletne plany finansowe, budowlane itd....

szczerze mówiąc widziałbym baze treningową podobną do Wronek w Brzegu :wink: trzeba tylko wydać troszkę kasy i na pewno nie robić tego pod EURO tylko patrzeć w przyszłość.... ME trwają kilkanaście dni.... i przez te kilkanaście dni są fani piłkarscy, dziennikarze itd.... a co później....

dlatego baza treningowa w Brzegu TAK ale za tym muszą pójść pieniądze i konkretne działąnia w szkolenie młodzieży :!:
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-19, 19:02   

bartoszek napisał/a:
Wronki swoją bazę treningowo-szkoleniowo-hotelarską budowały już dawno i stale się rozwijają.....


Mam rodzinę we Wronkach i pamiętam jak co wakacje tam jeździłem. Wujas kibic swej drużyny, która była II ligowa a nawet niżej chodził na mecze, więc my z kuzynem też. Ich boisko wtedy było gorsze niż masze w Brzegu. A teraz jaki mają stadion ?

Co do KASY to faktycznie Unia nic nie da więcej na Euro, ale można poprzesuwać kasiorkę inwestycji rządowych, bo jakby nie patrzeć Euro przyniesie zyski więc warto w nie inwestować. Aukcje firm budowlanych w pierwszy dzień podskoczyły o ponad 30%.
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-19, 19:58   

KtOŚ napisał/a:
Na upartego nawet lotnisko i jakieś małe samoloty mogłyby sobie u Nas lądować z pobliskich Czech/Słowacji, NIemiec i zamiast cisnąć się na Wrocławskim lotnisku, to u Nas szybciutko wyładować się i autkiem na mecz
na najbliższe lata przewiduje się rozbudowę terminalu wrocławskiego, a teraz gdy wiadomo, że Euro u nas będzie prace z tym ruszą już niedługo pełną parą, kolejne lotnisko w okolicach Opola ( Polska Nowa Wieś ) również (w trybie natychmiastowym?) uzyska zgodę na modernizację (wydłużenie pasa startowego itp. tak aby mogły lądować samoloty pasażerskie )...a w Skarbimierzu co najwyżej można zbudować bazę pomocniczą dla helikopterów i małych samolotów, ( np. dla ekip dziennikarskich ) i dla prywatnych awionetek tak jak pisał KtOŚ ale z drugiej strony Cadbury może w tym pokrzyżować plany
Ostatnio zmieniony przez Lotnik 2007-04-19, 19:59, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-04-19, 20:01   

Lotnik napisał/a:
a w Skarbimierzu co najwyżej można zbudować bazę pomocniczą dla helikopterów i małych samolotów, ( np. dla ekip dziennikarskich ) i dla prywatnych awionetek



o coś takiego mi chodzi :) ....ewentualnie jakieś takie mniejsze samolociki do 100 miejsc, jako uzupełnienie większych maszyn dolatujących do Wrocka ;)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 2012, brzegu, byc, czy, dla, euro, moze, szansa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu