Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Likwidacja powiatu brzeskiego?
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-04-29, 13:46   Likwidacja powiatu brzeskiego?

W Tygodniku Śląskim znalazłem artykuł z 18.01.2007 pod tytułem „Powiaty do przeglądu”. Wspomina się w nim o możliwości likwidacji naszego powiatu. Jak na razie brak informacji co postanowiła komisja sejmowa. Likwidacja powiatu brzeskiego z pewnością przyczyni się do dalszej degradacji znaczenia miasta Brzeg. Staniemy się zapomnianym miejscem na mapie kraju. Czy ktoś wie o jakichkolwiek przedsięwzięciach mających na celu odsunięcie tej decyzji?
Źródło http://www.wochenblatt.pl...php3?id_art=346
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2007-04-29, 14:56   

Roztropek, a umiesz ty czytać ze zrozumieniem? ja wyczytałam jednak w tym artykule tyle ze jeśli powiat brzeski sie odłączy to woj. opolskie będzie zlikwidowane a nie chodziło o likwidacje całego powiatu
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-29, 15:21   

Goska a ja wyczytałem cos takiego na samym początku

Do powiatów, których istnienie może być zagrożone, należą głubczycki i brzeski.

Ten pierwszy miałby być wchłonięty przez powiat raciborski. A to już mogłoby się wiązać ze zmianami administracyjnymi na mapie województw, których prawdopodobnie władze centralne nie przewidują. Starosta raciborski Adam Hajduk oficjalnie nie chce mówić na temat likwidacji powiatu głubczyckiego.


więc chyba ty nie potrafisz czytać :)
Ostatnio zmieniony przez blaster 2007-04-29, 15:22, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-29, 19:43   

Ja tam myślę, że to Gebelsowska propaganda i głównie chodzi o starania Raciborza o powiat głubczycki. Widocznie mają Hanysy na niego wielką chrapkę.

Brzeg wzięli sobie na przylepkę, bo u nas głośno o dążeniach do oderwania się pod skrzydło Wrocławia. Hanysy z Raciborza poparli by naszą chęć odłączenia do wrocławskiego, bo na rozpadzie woj. opolskiego w ramach rozbioru wzięli by sobie Głubczyce ;)

Minęło już parę miesięcy i cisza. O zmianach terytorialnych nikt nic nie mówi. Politycy mają ważniejsze sprawy - ABW ;)
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-04-30, 17:10   

A tu taki niewielki temacik w mało znanym forum Ruchu Autonomii Śląska. Dlaczego Brzeg nie pasuje do nich tylko do Dolnego Śląska http://www.rasopole.org/phpBB2/viewtopic.php?t=659
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-04-30, 18:21, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2007-04-30, 17:34   

Nie za bardzo rozumiem, o czym to ma świadczyć: przecież nie wszyscy użytkownicy naszego forum noszą słowiańsko brzmiące imiona (nicki).
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-04-30, 17:54   

Usunąłem ostatnie zdanie, do którego uwagi miał Dziedzic_Pruski. Nie to chciałem w nim wyrazić.
Co prawda nie należy to do tematu, ale wyjaśnienie może być interesujące. Rozumuję w ten sposób, że Ruch Autonomii Śląska ma inne cele i zadania do realizacji niż Związek Mniejszości Niemieckiej. Skoro dyskutanci w forum RAŚ używają raczej niemieckich nicków, co nie powinno dziwić w np. forum mniejszości, to czegoś tu nie rozumiem. Ja jednak rozróżniam Ślązaka od Niemca i stąd moja usunięta uwaga.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-04-30, 18:28, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2007-04-30, 20:04   

Pojawialy sie glosy o liwkidacji powiatu brzeskiego, w czasie kiedy bylo bardzo glosno o secesji Brzegu (rok temu). Wtedy padaly wypowiedzi z Grodkowa, ktory nie byl zadowolony z powodu przynaleznosci do pow. brzeskiego. Jednak brano pod uwage w takim wypadku mozliwosc utworzenia powiatu brzesko-olawskiego lezacego juz w granicach woj. dolnoslaskiego, ale co wtedy byloby z Grodkowem, ktory mial aspiracje do stolicy (lub wspolstolicy) powiatu?
Ja osobiscie jestem zwolennikiem laczenia wojewodztw, albo inaczej, utworzenia wiekszych wojewodztw, niz zajmowania sie powiatami (choc jak najbardziej jestem za przynaleznascia pow. brzeskiego do woj. dolnoslaskiego) ,np. opolskie podzielic tak jak powinno byc i jak zawsze bylo, wiec powiaty: brzeski, namyslowski i nyski do Dolnoslaskiego (bo i tak i tak leza geograficznie na Dolnym Slasku), a reszte opolskiego do woj. slaskiego. Jesli nie tak, to niech sobie opolskie bedzie dla mniejszosci niemieckiej ( w takim celu bylo utworzone) ale bez Brzegu. Nie bede mial nic przeciwko Opolu jesli nas nie bedzie w tym "wojewodztwie".Podobnie powinni zrobic z np. lubuskim.
Ostatnio zmieniony przez kwm 2007-04-30, 21:08, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Michal-Lemberg 
W. Studnicki (1867-1953)



Wiek: 41
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 317 / UP 362


Skąd: z Wolnej Polski

Wysłany: 2007-05-11, 14:03   

Witam!

Powiat brzeski nie może zostać zlikwidowany. Gród nad Odrą jest jednym z największych ośrodków urbanistycznych w woj. opolskim. Jest to jedynie zastraszenie Brzegu przez Opole wynikające z faktu, iż my najgłośniej mówimy o secesji. Mam nadzieję, że niebawem powiat brzeski wejdzie w skład woj. dolnośląskiego, czyli tam, gdzie powinno być jego miejsce. Uważam, że kwestia odłączenia naszego miasta i powiatu od opolskiego powinna być poddana dyskusji nie tylko na forum internetowym, czy przy okazji nadchodzących wyborów samorządowych. To sprawa wszystkich brzeżan!
Proponuję też, że chyba czas najwyższy skończyć ze sloganami typu "Powiat brzeski do dolnośląskiego", czy "Brzeg do Wrocławia!" i zacząć działać. Niezłą sprawą byłoby stworzenie jakiegoś komitetu lub stowarzyszenia, które nadzorowałyby proces secesji (i przygotowałyby ją należycie pod względem administracyjnym).
A co do opolskiego... Czy iderwanie się Brzegu z "okolicami" spowoduje upadek województwa opolskiego? Tego nie wiem... Zagrożenie samodzielnego istnienia Opola pojawi się dopiero wtedy, gdy prócz Brzegu oderwą się Namysłów i Nysa (choć Opole wtedy może zacząć kombinować np. z Raciborzem i Lublińcem). Póki co to tyle z mojej strony... Pzdr!
0 UP 0 DOWN
 
kubut 
Antyreporter



Wiek: 31
Dołączył: 31 Maj 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-12, 17:41   

Mądre słowa Michał-WKS Też myślę że możnaby zacząć działać zamiast gadać... Chodziarz ja niewiele mogę bo mam tylko 14 lat... :/
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeskiego, likwidacja, powiatu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu