Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
strona naspiy.org zablokowana ???
Autor Wiadomość
Bartosz 



Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2006

UP 2 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-18, 22:04   strona naspiy.org zablokowana ???

Więcej informacji ===> http://manager.money.pl/h...,0,242188.html#

heh na dzień dzisiejszy stronka nspisy.org nie istnieje :/
Ostatnio zmieniony przez Bartosz 2007-05-18, 22:05, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-18, 22:09   

Czyli nie zostaje nic innego jak uczyć się angielskiego porządnie, bo inaczej nici z filmów :-P

Czytałam o tym w metrze, że zostało zatrzymanych bodajże 9 gości, którzy tłumaczyli. Dla mnie to bardzo bezsensowne. Napisów nie będzie, filmy będą. I co to da ? :-P
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-18, 22:10   

są inne portale z napisami :)
0 UP 0 DOWN
 
Bartosz 



Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2006

UP 2 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-18, 22:14   

heh to już lepiej poczekać na filmy z lektorem :P
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-18, 22:26   

No jedyne co mi się nasuwa na myśl jeszcze , to to, że niedługo się okaże, że zabronią tłumaczyć tekstów piosenek. No przecież to też "podpada pod paragraf" ten sam co tłumaczenie filmów...

A to wszystko w ramach edukacyjnych.. :-P :mrgreen: (te tłumaczenia) :-P
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-18, 22:36   

ja ta oglądam tylko z lektorem :) więc mi napisy nie potrzebne a jak chce oblukać angielski to też jestem w stanie zrozumiec wiekszosc filmu :)
0 UP 0 DOWN
 
stempol 
Ś.P.



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 13 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław

  Wysłany: 2007-05-18, 22:49   

Ale o czym wy tu piszecie??
Czy nie widzicie co się dzieje??
Że policja wpada do 9 osób o 6 rano!! (który to już raz, 1 ofiara śmiertelna już jest!!)
Co to za państwo?? Poza tym ja się pytam co oni takiego zrobili?? Rozumiem gdyby czerpali korzyści majątkowe, ale nie robili tego!
Gdy organizacja faszystowska na swojej stronie publikowała ludzi do wykończenia, policja była bezsilna i nie mogli się uporać z serwerembo był w niemczech.
JEśli chodzi o napisy.info i napisy.org serwer tez byl za granica, a zamkneli, zlapali, zatrzymali :( :|
Przecież są setki stron w necie gdzie można ściągnąć filmy, a policja zamyka ludzi którzy być może chcieli pomóc nie słyszącym? A może tylko poprawiali amatorskie tłumaczenia?
Dla mnie to jest nie do pojęcia, nie chcę się wierzyć co się dzieje w tym państwie :( :(
Społeczność internetowa (nie tylko zresztą) powinna się przeciwstawić temu (pierwszym objawem było, wyłączenie strony www.policja.pl, w dniu zatrzymać strona nie działała).
Dlaczego nie wezmą się za policjantów którzy mają w domu potężne kolekcje filmów i nie są to bynajmniej filmy zakupione w Empiku...
Największym paradoksem tej całej sprawy jest wypowiedz pana z GUTEKFILM:

Cytat:
- Jestem bardzo zaskoczony decyzją o zatrzymaniu internautów. Nie znam szczegółów tej sprawy, ale nawet walcząc z tego typu piractwem, nie wyobrażałem sobie nigdy, że będzie to rozwiązywane w taki sposób.

- Przestraszyłem się jako człowiek. To nie jest metoda, którą tę kwestię trzeba rozwiązywać. Trochę mnie zmroziło, że ktoś, kto kocha jakiś film i go przetłumaczy, może trafić do aresztu
:o
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-05-18, 22:59   

zobaczcie to Wyrok sądu najwyższego

Tłumaczenie napisów nie jest zabronione wyrokiem Sądu Najwyższego:
Sąd Najwyższy: Wyrok z dnia 23 stycznia 2003 r., II CKN 1399/00
Dokonanie tłumaczenia warstwy słownej utworu audiowizualnego nie stanowi jego opracowania jako całości. A więc można je rozpowszechniać bez zgody producenta, bo właścicielem praw autorskich jest tłumacz.
Link do orzeczenia
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-18, 23:04   

No wiecie.. nie tylko napisy.org wymiękły... zdaje się, że parę innych serwisów zeszło do podziemia...
0 UP 0 DOWN
 
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-05-18, 23:11   

Słyszeliście o Napi-Projekt?

Google powie Wam więcej ;)
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-18, 23:26   

ile razy były wojny ze stroną osloskopu udosepniajacego linki do wszelakiej maści plików na mułka :) zamykali otwierali tak kilka razy i ajkoś działa dalej hehe
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-19, 21:35   

blaster napisał/a:
le razy były wojny ze stroną osloskopu udosepniajacego linki do wszelakiej maści plików na mułka :) zamykali otwierali tak kilka razy i ajkoś działa dalej hehe

To fakt i jakie medialne sprawy to były. Chłopaki wyszli z opresji i teraz są praktycznie nietykalni. A czytając orzeczenie podane przez KtOŚia można przypuszczać, ze szybciutko się wyliżą i stronka wstanie ponownie i to z błogosławieństwem Sądu Najwyższego.
0 UP 0 DOWN
 
bekamsobie 


Wiek: 42
Dołączył: 21 Kwi 2006

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-19, 21:54   

Kolejna akcja medialna mająca na celu uświadomienie zwykłym użytkownikom, ze policja "czuwa" nad przestrzeganiem prawa. W rzeczywistości ta sama policja zdaje sobie sprawę, że gdyby tak wysłać wezwania do wszystkich użytkowników internetu, którym mogli by udowodnić działalność przestępczą w rezultacie spowodowałaby to, ze chyba spora część naszego narodu (prawdopodobnie większość) skazana zostałaby na karę grzywny lub nawet więzienia.
Ogólnie uważam, że akcje takie są przeprowadzane żeby zatkać gęby artystom, ZAiKS-owi i innym takim.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-20, 11:07   

i hakerzy zablokowali stronke policji hehehe :) cos za coś jak widać :)
0 UP 0 DOWN
 
stempol 
Ś.P.



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 13 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław

Wysłany: 2007-05-20, 11:14   

Cytat:
Społeczność internetowa (nie tylko zresztą) powinna się przeciwstawić temu (pierwszym objawem było, wyłączenie strony www.policja.pl, w dniu zatrzymać strona nie działała).

Pisałem już o tym wcześniej :P Najlepsze, ze sposób w jaki to zrobili wcale nie jest nielegalny, prawo nie przewiduje ścigania za coś takiego :D [/quote]
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: naspiy, org, strona, zablokowana


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu