Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
[16-17 lipca] Odkomarzanie w Brzegu
Autor Wiadomość
Rzecznik UM Brzeg 

Wiek: 51
Dołączył: 08 Maj 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-13, 11:31   [16-17 lipca] Odkomarzanie w Brzegu

Ogłoszenie !

Informuję mieszkańców miasta Brzeg, że w dniach
16-17 lipca br. (przy sprzyjających warunkach atmosferycznych) przeprowadzone zostanie odkomarzanie:
-w parkach miejskich
-wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych oraz wokół zbiorników wodnych i fos miejskich,
- na cmentarzach przy ul. Starobrzeskiej, Ks. Makarskiego i ul. Ofiar Katynia,
- placach zabaw przy ul. Wyszyńskiego, Zielonej
i Pańskiej,
- kąpieliska miejskiego przy ul. Korfantego,
Do oprysków zostanie użyty preparat o nazwie trebon mega atestowany przez Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej.
Dokonany zostanie również oprysk zbiorników wodnych tj. Stawu i Kwadratówki w Parku Wolności
i Fos w Parku Centralnym i Parku B. Chrobrego preparatem przeciwko larwom komarów o nazwie simulin.
Dezynsekcja zostanie wykonana przez firmę PESTOKIL w ciągu 24 godzin. W razie nie sprzyjających warunków pogodowych / opady / odkomarzanie zostanie przeprowadzone w innym terminie.

Z-ca Burmistrza
(-) Artur Kotara
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-08-17, 18:46, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-07-14, 07:56   

A może w parkach nie przeprowadzać odkomarzania? Mniej wandali i chuliganów będzie tam chodziło.
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-07-14, 12:57   

Cytat:
A może w parkach nie przeprowadzać odkomarzania?


a może wyciąć parki....będzie mniej miejsc do zniszczenia i kasa dla miasta..

Panie Roztropku jakiś kryzys pana podadł?? To proponuje wyłączyć komputer i iść się przewietrzyć do parku i zastanowić się co pan pisze, bo śmiem twierdzić, że co jak co, ale w parkach Wandali i chuliganów jest znikomy procent, bo po cóż mięli by tam siedzieć?? Połamać ogromne drzewa? Bez przesady.....chyba lepiej, by już ta młodzież pokrzyczała i powygłupiała sie w parku, z dala od ludzi niż mięliby to robić pod oknami...
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-07-14, 13:23   

KTOŚ. Więcej poczucia humoru. To był mój pomysł na walkę z wandalizmem w parkach z przymrużeniem oka. Qurde jakiś niezrozumiały rodzaj humoru zaczynam prezentować.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-07-14, 13:24, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2007-07-14, 13:30   

Roztropek napisał/a:
Więcej poczucia humoru. To był mój pomysł na walkę z wandalizmem w parkach z przymrużeniem oka. Qurde jakiś niezrozumiały rodzaj humoru zaczynam prezentować.


ja tam zrozumiałem dobrze :) tym bardziej że akurat wandali w parkach, a szczególnie w Parku Centralnym nie brakuje (zresztą w Wolności też wyciągałem śmietnik ze stawu)

kończąc :offtopic: i wracając do tematu: w tym roku jakoś nie ma chyba dużo komarów? przynajmniej nie zauważyłem dotąd, chociaż po ciepłej zimie spodziewałem się plagi; a może to efekt pryskania (już jedno zdajsie było w czerwcu)
a jak tam odczucia (przeliczone na bąble po ugryzieniach) u innych?
0 UP 0 DOWN
 
LiscLisc 



Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-14, 18:19   

Ja jestem przyrodnikiem i nie popieram takich akcji, Park Wolności to park o charakterze leśnym i wg mnie, mozecie zaprzeczyc ale, ja wolałbym aby tam nie pryskac. Natura rządzi sie swoimi prawami, ponadto jest tam pare gatunków ptaków którzy żywią sie owadami, w tym komarami.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-07-14, 19:00   

LiscLisc napisał/a:
Ja jestem przyrodnikiem i nie popieram takich akcji
Czy to aby nie zapowiedź utworzenia brzeskiego koła zielonych? Widzę, że niejakie trudności nas czekają. Na skoszenie trawy przy chodniku czy przegonienie s...ących gołębi będziemy musieli mieć zgodę nowej miejscowej organizacji, a jak nie to na drzewa wejdą.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 1617, brzegu, lipca, odkomarzanie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu