Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Widzisz wypadek? Pożar? Poinformuj nas o tym telefonicznie lub sms: 886-33-07-33
Przesunięty przez: Madziunia
2008-06-25, 20:08
pożar w byłej garbarni obecnie firma UNIBAX
Autor Wiadomość
błaszczu 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 0 / UP 2


Skąd: sie biora dzieci

Wysłany: 2007-06-29, 17:29   pożar w byłej garbarni obecnie firma UNIBAX

około godziny 18 w byłej garbarni doszło do pożaru wiaty w której składawano odpady plastikowe pozar nie był duży kopa miała około 10 na 10 metrów ,w akcji brały udział 3 zastepy psp brzeg i jeden radjowóz ze wstępnych ogledzin strazków to było to najprawdopodabie podpalenie



Moderowany przez smooth:
Mniemam, że chodzi o firmę Unibax - zakład produkcyjny w Brzegu. (nie Unibak - poprawiłem)
Ostatnio zmieniony przez yasiu 2007-06-30, 19:49, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-06-29, 19:48   

Jeśli piszesz o odpadach z butelek PET i podobnych, które nie nadają się do płatkowania to należy chyba wyjaśnić jak te odpady miały być utylizowane i dlaczego znajdują się tam gdzie są w takiej ilości?
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-30, 00:49   

Roztropek napisał/a:
nie nadają się do płatkowania to należy chyba wyjaśnić jak te odpady miały być utylizowane i dlaczego znajdują się tam gdzie są w takiej ilości?


1. Czy przytoczone wątpliwości mogły mieć wpływ na zaistniała sytuację = czyt. pożar

2. Z drugiej strony interesuje mnie temat tej właściwej utylizacji i znajdywania się tam gdzie są w takiej ilości.. ale może to kwestia odrębnego tematu.. ewentualnie jeśli nie zakłócało by to tematu pożaru to Panie Roztropku proszę coś więcej napisać... jeśliby zakłócało by to ewentualnie może pw, albo nowy temat ?
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-06-30, 15:31   

Nie jest żadną tajemnicą, że recykler a w tym wypadku Unibax może być wytwórcą odpadów. Każda stacja benzynowa w mieście ma np. pomieszczenia lub zbiorniki do przechowywania sorbentów. W takich pomieszczeniach odpady można przechowywać do roku czasu. W pozwoleniu na budowę stacji, czy linii technologicznej lub innych dokumentach powinien być określony sposób pozbycia się tych odpadów lub ich zagospodarowania. Należy zaznaczyć, że koszt utylizacji tych odpadów może znacznie obniżać zysk.
Co do punktu 1-go pana Smootha to takie metody, jak to pokazywano w wielu filmach, były stosowane raczej w USA w początkach kapitalizmu. Mimo wszystko to nie te czasy.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-06-30, 15:34, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Partyzant 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Lut 2007

UP 2 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-30, 20:28   

Sorki za :offtopic: , ale sprawą Garbarni powinien się ktoś zająć bo zakład ten został pięknie rozkradziony, że aż smutno. :cry: :twisted: :evil:
0 UP 0 DOWN
 
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2007-07-01, 02:24   

3 lata pracowałem w tej firmie. Zaczynałem jeszcze w Garbarni, poprzez Alchemię i na Unibaxie kończąc swoją przygodę w tej firmie. Nie chciałbym publicznie wypowiadać się na tematy związane z przestrzeganiem zasad bhp - temat rzeka..

Te 3 lata pracy tam dały mi wiele doświadczenia - tego pozytywnego. Miałem też przyjemność pracowania z naprawdę fajną grupą osób, która próbowała ten zakład ożywić i postawić na nogi, jednak odgórna polityka była czasem niezrozumiana..

Cóż, pozostał pewien niedosyt, a sabotażystów nigdy tam nie brakowało..
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bylej, firma, garbarni, obecnie, pozar, unibax


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu