Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Place zabaw
Autor Wiadomość
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2007-07-09, 11:14   Place zabaw

Tak sie zlozylo, ze mieszkam w Brzegu od 5 lat na osiedlu kolo basenu odkrytego (nie wiem jak to osiedle sie nazywa w kazdym razie administracja Zgoda). Trawniki sa koszone, drzewa podciete, wszystko ladnie pieknie, tylko gdzie nasze dzieci maja sie bawic? Z tego co patrzylem w miescie, to raczej kiepsciutko jesli chodzi o place zabaw. Nie wiem za bardzo do kogo sie z tym zwrocic. Czy do administracji czy do Urzedu Miasta? Zalezy mi na tym bo nie usmiecha mi sie spacer z jednego konca Brzegu na drugi do parku na plac zabaw. Czy miasto ma jakas polityke w tym wzgledzie? jesli tak to na co mozemy my mieszkancy liczyc?
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2007-07-09, 16:49   

Ze strony UM sprawa placów zabaw wygląda następująco:
Pod opieką (i stałą kontrolą) gminy znajduje się pięć istniejących placów zabaw oraz jeden w przygotowaniu:
1. przy ul. Wyszyńskiego - plac w dobrym stanie, wykonane są prace pogwarancyjne, ZHK ma jeszcze zamontować bramki wejściowe (notorycznie niszczone)
2. w Parku Wolności - w maju br miał tam miejsce remont, sprawowana jest bieżąca kontrola, plac w dobrym stanie
3. ul. Zielona - zupełnie nowy plac zabaw z 2006 roku, miał miejsce przegląd gwarancyjny, plac w dobrym stanie
4. ul. Pańska (Park nad Odrą) - sprawne urządzenia, natomiast przygotowywany jest projekt przebudowy (wymiana metalowych elementów) w kontekście norm unijnych
5. Park Centralny - przygotowana umowa na wymianę urządzeń zabawowych, ławek, piaskownicy, będzie zakończone do ok. połowy sierpnia br

6. nowo powstający plac zabaw - Park Ptasi - jest już wstępna umowa na projekt i wykonawstwo. Planowany termin oddania placu zabaw do użytku - połowa września br.

Kwestia okolicy, o której Pan pisze - to są tereny spółdzielni mieszkaniowej "Zgoda" i tam należałoby zapytać o plany związane z placami zabaw (ostatnio zresztą dość głośno było w tej sprawie - likwidacji istniejących placów zabaw przez SM Zgoda). Nie leży to w żaden sposób w gestii UM Brzeg.

Jedynie, co mogę dodać - to w planach dotyczących rozbudowy basenu na Korfantego przewidziany jest teren właśnie także pod plac zabaw. Jest to, póki co, w sferze planów i złożonych projektów w ramach pozyskiwania funduszy z UE, więc żadnych konkretów i terminów w tej sprawie nie jestem w stanie na ten moment podać
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: place, zabaw


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 22
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu