Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Widzisz wypadek? Pożar? Poinformuj nas o tym telefonicznie lub sms: 886-33-07-33
Przesunięty przez: Madziunia
2008-06-25, 21:08
Wypadek na Łokietka.
Autor Wiadomość
ispince 


Wiek: 41
Dołączył: 06 Lip 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-06, 19:11   

coWy tutaj mówicie.... brzeg nie do przejścia dla pieszych :mlotek: spróbujcie zrobić to np. we Wrocławiu :D

bo zamiast spokojnie poczekać to pchanie się na "ja jestem na pasach w d..pie ma samochód".... a spróbujcie wyhamować auto na kilku metrach
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-07-06, 19:27   

ispince napisał/a:
bo zamiast spokojnie poczekać to pchanie się na "ja jestem na pasach w d..pie ma samochód".... a spróbujcie wyhamować auto na kilku metrach
A co z zachowaniem szczególnej ostrożności? To nie pieszy ma przewidywać, że samochód nie zahamuje. A gdzie jest napisane, że pieszy ma czekać będąc na pasach?
kodeks drogowy napisał/a:
Art. 26.

1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.
2. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.
Bliżej granicy jeździ więcej Niemców, od nich można się uczyć zasad przepuszczania pieszego w oznaczonym miejscu. Ale tego nauczyli się od policji.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-07-06, 19:33, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
ispince 


Wiek: 41
Dołączył: 06 Lip 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-06, 22:21   

mam na myśli Roztropku wtargnięcie na pasy bez przepisowego oglądnięcia się w 3 strony....

od kiedy bezpośrednie spotkanie w 2 oczy z kierowcą TIRa uważam na przejściu

bo tak naprawdę pieszy jest też uczestnikiem ruchu drogowego.... i też powinien uważać....
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-07-07, 11:15   

Zgoda. Pokazujemy zazwyczaj jak to kulturalni na drodze są kierowcy z krajów zachodnich, zapominając, że gdyby jeździli po takich drogach jak my (tam większość dróg zwanych przez nas szumnie wojewódzkimi nie mieści się w pojęciu drogi lokalnej czy osiedlowej) i w takim zagęszczeniu pojazdów wynikającym z małej sieci dróg, to też z pewnością nie byliby tacy kulturalni na przejściu dla pieszych. Policja przymyka na to oczy, bo wie doskonale o tym co napisałem. A pieszy stoi i czeka na lepsze czasy, aby przejść na drugą stronę ulicy. I ma szczęście, że nie stoi przy kałuży. Jeszcze kilka lat a ruch będzie się odbywał na takiej zasadzie jak w Kairze, a kodeksu drogowego nikt nie będzie przestrzegał bo będzie to niewykonalne.
O obwodnicy, która przyjmie tiry możemy pomarzyć, więc czas chyba w Brzegu wprowadzać sygnalizację świetlną na przycisk na przejściach dla pieszych. Nie widzę innego wyjścia.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: lokietka, na, wypadek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu