Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozmowa z Tomaszem Jaworskim
Autor Wiadomość
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-06, 19:17   Rozmowa z Tomaszem Jaworskim

Jakiego klubu zawodnikiem jesteś obecnie?
W tej chwili jestem jeszcze zawodnikiem Unii Kunice Żary, ale na pewno stamtąd odejdę. Unia będzie teraz grała w nowej III lidze, ale chcę zmienić barwy klubowe choćby z tego względu, że mam możliwość gry w III lidze znacznie bliżej Brzegu.

Gdzie zatem będziesz występował w nowym sezonie?
Mój menadżer prowadzi rozmowy z jednym z klubów z nowej I ligi. Nie ukrywam, że bardzo bym chciał tam grać. Nie chodzi tu tylko o względy finansowe, ale przed wszystkim o chęć rozwoju, bo przecież jestem jeszcze młodym zawodnikiem i wiem, że stać mnie na więcej. Nazwy klubu na razie nie chcę wymieniać, bo to jeszcze nie jest sprawa przesądzona, a w grę wchodzą też i inne drużyny. Jedną z nich jest Skalnik Gracze, gdzie bardzo chcą żebym wrócił, więc jeżeli nie uda mi się z I ligą to wielce prawdopodobne, że trafię do Gracz. Mam jednak nadzieję, że sprawa mojego transferu szybko się rozstrzygnie, bo chciałbym jak najszybciej podjąć treningi w klubie, w którym będę grał. Nie chcę powtórzyć błędu z poprzedniego roku, kiedy to jakiś czas trenowałem w Zagłębiu Sosnowiec, później chwilę spędziłem w Śląsku Wrocław, a jako że z tymi klubami mi nie wyszło, to dość późno trafiłem do Świebodzina.

To było po bardzo dobrym sezonie w Graczach, więc propozycji pewnie było dość dużo?
Tak i teraz z perspektywy czasu trochę żałuję, że to tak się potoczyło. Przede wszystkim dlatego, że bardzo duże zainteresowanie moją osobą przejawiał MKS Kluczbork, z którym byłem już prawie dogadany co do przejścia, ale jednak tam nie trafiłem, a to był według mnie błąd. Marzyłem o grze w I lub II lidze, a z tym mi nie wyszło i Kluczbork przeszedł mi koło nosa.

Od momentu opuszczenia Brzegu bardzo często zmieniasz kluby, czym to jest spowodowane?
Szukam swojego miejsca, a niektóre zmiany były niezależne ode mnie, jak choćby przejście ze Świebodzina do Unii. Pogoń miała problemy finansowe i musiała zrezygnować z kilku zawodników, dlatego trafiłem z trenerem i sześcioma innymi kolegami do innego klubu III ligi. Teraz z kolei chcę albo zagrać wyżej, albo bliżej domu.

W którym z klubów najlepiej się czułeś?
Na pewno w Graczach, gdzie osiągałem najlepsze wyniki. Jednym z głównych powodów było to, że mieszkałem w domu, co bardzo korzystnie na mnie wpływało. Później z dala od domu nie czułem się najlepiej, chociaż na grę to wbrew pozorom nie wpływało, bo choć bramek już tak dużo nie strzelałem, to ze swojej formy nie mogę być całkowicie niezadowolony.

Jak oceniasz poziom III ligi, w której grałeś przez dwa sezony?
Porównując to z tymi ligami, w których grałem wcześniej to na pewno najwyższy poziom. W okręgówce wprawdzie nie miałem możliwości gry, ale obserwując ją mogę powiedzieć, że jej poziom jest bardzo niski. Jeśli chodzi o IV ligę mazowiecką, gdzie grałem w Okęciu Warszawa i która uchodzi za bardzo silną, to też poziom był niższy od naszej III ligi. Z resztą trzeba powiedzieć, że ta nasza grupa III ligi jest najsilniejszą spośród wszystkich grup. Poza tym słyszałem od zawodników, którzy grali wyżej, że III liga jest tą w której gra się najostrzej.

Czy uważasz, że Brzeg stać na to, by w przyszłości mieć zespół na tym poziomie?
Czterdziestotysięczne miasto, jakim jest Brzeg powinno mieć drużynę na takim poziomie. Niestety przez wiele lat można było zauważyć, że więcej zawodników stąd odchodzi do wiejskich klubów, niż przychodzi. Teraz widzę, że to się zmienia, być może pojawiły się pieniądze i zawodnicy chętniej tu przychodzą. Myślę, że w przyszłości może być jeszcze lepiej.

Czy jest możliwość, że zagrasz jeszcze w BTP?
Działacze z Brzegu wspominali coś o mojej ewentualnej grze w tym klubie, ale uważam, że jeszcze jest za wcześnie żeby tu wrócić, muszę spróbować swoich sił w wyższych ligach. To byłby dla mnie krok w tył, chociaż wiem, że w tym sezonie w BTP będzie dobry zespół. Cały czas jestem na bieżąco z tym co się tu dzieje i widzę, że buduje się silna drużyna. Nie wykluczam więc, że wrócę, ale jeszcze nie teraz, może w następnym roku.

A jak wysoko sięgają Twoje ambicje?
Marzę o grze za granicą, ale zdaję sobie sprawę z tego, że to jest trudne do zrealizowania. Bardzo bym za to chciał zagrać w ekstraklasie i być drugim, po Marcinie Nowackim, brzeżaninem który w ostatnim czasie zagra na tym poziomie. Na razie jednak myślę o nowej I lidze, gdzie dobrze byłoby się pokazać z dobrej strony i małymi kroczkami dążyć do celu.

Dziękuję za rozmowę.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: jaworskim, rozmowa, tomaszem


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 20
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu