Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Trawniki i pasy zieleni w mieście
Autor Wiadomość
adagre 



Wiek: 50
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 104 / UP 28



Wysłany: 2007-07-05, 22:39   Trawniki i pasy zieleni w mieście

Przyjechali do mnie znajomi, Pierwsze pytanie skierowane do mnie brzmiało: " Czy u Was ktoś dba o to jak wyglądają trawniki i chodniki w miescie ?" Treśc pyytania dotyczyła ul. Łokietka i pasów zieleni odgradzajacych pasy jezdni na wysokości agrometu. Szczerze powiem ...to jak wygląda ten fargment miasta to skandal. Chwasty i chaszcze porosly na wysokośc 1,5 m i nikt nie kwapi sie by uporządkować to miejsce. W maju to nawet rósł rzepak w ilościach takich , że nie jeden rolnik móglby miec nie zły plon. Mniejsza juz o estetykę, chociaż wjazd do miasta od strony Opola wyglada tragicznie, ale bezpieczeńswto dla pieszych którzy zza tych chaszczy próbuja przejśc po pasach na druga stronę bądż co bądż 2x 2 pasmowej jezdni. SĄ PO PROSTU NIE WIDOCZNI. Sam byłem swiadkiem ostrego hamowania gdy dzieciak przechodzaz po pasach był zbyt maly, by kierowca mógł go dostrzec.
KTO ODPOWIADA ZA TAKI stan rzeczy. JAKA FIRMA wygrala przetarg na utrzymanie tychze fragmentów zieleni w mieście. Nie wspomne juz o stertach nie sprzatanych śmieci przy ulicy zalegajacych na trawnikach zwłaszcza przy tzw. murku obok agrometu, gdzie wieczorami młodziez na potege spija piwo i rozrzuca butelki gdzie sie da.
GDZIE JEST SRAZ miejska ...czy tylko RYNEK miasta jest Brzegiem ...czy może tylko fragmenty gdzie poruszaja sie urzędnicy miasta....
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-07-06, 17:38   

Przeceniasz nieco możliwości forum. Tu na takie pytanie nikt z odpowiedzialnych za ten stan rzeczy osób nie odpowie. Wymiana informacji jest raczej jednostronna pod hasłem "Pan Rzecznik powiedział (obwieścił)" i na tym koniec. Ale wolno, drobnymi kroczkami dojdziemy do demokratycznego podejścia w traktowaniu obywateli. Jestem przekonany, że w końcu to się zmieni i forum będzie również miejscem dyskusji z tymi, których wybraliśmy, czyli z naszymi przedstawicielami.
0 UP 0 DOWN
 
adagre 



Wiek: 50
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 104 / UP 28



Wysłany: 2007-07-06, 18:45   

O dziwo...dzis ktos zaczął kosić w tym rejonie trawę. Patrząc jednak na "zaangażowanie" ludzi i sprzętu zejdzie im do zimy. Kiedyś, gdzieś 4-5 lat temu pracowała tu firma, że aż miło było patrzeć tak pracowali.
Co do Tego co Pan powiedział...ma Pan całkowita rację. Może doczekamy sie, że Państwo Obywatelskie nastapi w tym kraju...a ci, którzy zwą sie włodarzami tego miasta zaczną w końcu dbać o to miejsce, które jest naszą małą Ojczyzną... o to by nam wszystkim zyło sie tutaj dobrze, i byśmy byli dumni z tego miejsca a nie musieli sie wstydzić że mieszkamy na jakimś z....u. NIECH WSŁUCHAJA SIE W GŁOS LUDZI I TEGO CZEGO ONI CHCĄ. Władza słucha tylko wtedy, gdy zbliżają się wybory. Uważam jednak, że im więcej będziemy ukazywać bolączek miasta tym bardziej będziemy dawać do zrozumienia, że w końcu będą oni rozliczeni, za to co zrobili dla nas - mieszkańców, a co zaniedbali. Oby tych pierwszych uczynków :!: było zdecydowanie wiecej.
0 UP 0 DOWN
 
ispince 


Wiek: 41
Dołączył: 06 Lip 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-06, 22:25   

adagre napisał/a:
nie jeden rolnik móglby miec nie zły plon


hehe olejarnia blisko a nie skorzystała :wink:
Roztropek napisał/a:
forum będzie również miejscem dyskusji z tymi, których wybraliśmy, czyli z naszymi przedstawicielami.


kolejne hehe >>>> Radni mają wakacje.... swoją drogą jak w demokratycznym kraju w czasie wakacji radni mogą mieć wakacje, tasz to popieprzone poprostu jest....
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-06, 22:38   

jeżdżąc przez Wrocław i inne wieksze miasta które rozrastają sie w bardzo dużym tempie widac że włodarze zaczynają dbać nie tylko o tzw swój tyłek ale o cudze życie
ostatnio przejeżdżając przez nawet lewin brzeski widać że ktoś próbuje tam dbać o nature
taka Oława mimo że jest mniejszym miastem od Brzegu, wygląda nieporównywalnie do Brzegu
dlatego chcąc niechcąc przydało by sie posłuchać nas mieszkańców co my chcemy a nie tylko wypełniać własne portwele,
sam się ciesze że wyjade z Brzegu we wrzesniu do szkoły z internatem bo w naszym mieście niema możliwości na normalne życie
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2007-07-06, 23:03   

Powiem Wam cos: kiedys jak pewnie starsi forumowicze pamietaja byl w Brzegu Zaklad Zieleni Miejskiej. Naprawde dbali o zielen w naszy miescie, o parki, skwerki, trawniki drzewa. WSZEDZIE, w kazdy miejscu. Oczywiscie wszystko szlag wzial, sprawe przejely nib prywatne firmy, o ktorych obecnosci slychac jedynie wtedy gdy pojawi sie jakis skandal (np. z nieprawidlowym przycinaniem drzew, ktore w efekcie bylo niszczeniem a nie pielegnowaniem). Kiedys mialem okazje wjezdzaj do Brzegu (ze znajomymi ,ktorzy odwiedzali Brzeg pierwszy raz) takze od strony olejarni, Agrometu i o dziwo na wysokosci Kauflanfdu (w tym samym mniej wiecej miejscu o ktorym Pani pisala) moj kolega rowniez powiedzial do mnie, ze Brzeg jest chyba bardzop zaniedbanym miastem. Troche mnie to zasmucilo ale spojrzalem na trawniki, smieci, obstrupiale budynki w tamtym miejscu i doszedlem do wniosku, ze faktycznie zapomniano o dbalosci o wyglad naszego pieknego niegdys miasta. Pocieszalem sie, ze gdy wjedziemy w glab, blizej centrum to bedzie lepiej, bede mogl sie czyms pochwalic, ale niestety tylko bardziej sie wstydzilem, zaczalem zwracac uwage na odpadajace tynki, obstrupiale budynki, ruiny, smieci, zniszczana zielen. Punktem krytycznym byla ul Chrobrego, najpierw "dom Araba" przy najbardziej bodajze ruchliwym skrzyzowaniu a potem palacyk. Bez komentarza, dziekowalem Bogu ze zruinowany dkandalicznie amfiteatr jest zlokalizowany troche dalej od ulicy.
aha, potem na wyjedziej jeszcze kino Slonce. Tak wyglada nasz Brzeg.
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-06, 23:15   

to sie nazywa piękne miasto... lat 80
z roku na rok coraz gorzej
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-07-07, 20:10   

Jaki kontakt z mieszkańcami, takie efekty. Pan Rzecznik UM bawi się na forum w głuchy telefon myląc forum ze słupem ogłoszeniowym. Ponieważ forum ma numerek ISSN na zapytania kierowane do UM powinna być w ciągu 14 dni odpowiedź. Ale kto by się tam przejmował takimi drobiazgami.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-07-07, 20:12, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
adagre 



Wiek: 50
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 104 / UP 28



Wysłany: 2007-07-07, 20:39   

Zastanaiam się nad jednym... czy istnije jakiś przepis, ( jesli ktoś wie proszę go zamiescić!!!) nakazujący utrzymanie elewacji budynków w nalezytej estetyce. Jeśli tak...DLA CZEGO NIE JEST STOSOWANY, i kto w takim razie toleruje łamanie prawa ?! . Gdyby dawać właścicielom posesji mandaty ...takie powiedzmy z 5 tyś zł to myślę, że zastanowili by się, czy nie lepiej zrobić porzadne tynki. JA WIEM, że to kosztuje. Ale w końcu ktoś bierze pieniadze z czynszów. Poza tym jeśli by tak po tym mandacie... dać właścicielowi powiedzmy... 6 m-cy na usuniecie bajzlu na elewacji, a ten -mimo to nie wywiazałby sie ...to znów mandacik, ale tym razem ...10 tyś.
LUDZIE gwarantuje, ze miasto by wypiękniało. Tak mówiąc miedzy nami...dla czego mam być skazany na nijakośc obskurne widoki i cuchnące podwórka ..Nie życzę sobie chodzić po miescie i spoglądać na walące się rudery, a juz trochę...chociaż nawet nie troche...na pewno powoduje to mój dyskomfort psychiczny, więc narazony codziennie na coś takiego teoretycznie mógłbym sie ubiegać o odszkodowanie za "psucie" mi mojego nastroju i powodowanie nerwicy ;) hihi Usmiecham sie ale w cale temat smieszny nie jest.
PROSZE O EWENTUALNY PRZEPIS NA MOCY KTÓREGO MOZNA KARAC ZA BRAK ESTETYKI BUDYNKU
Pozdro dla wszystkich zatroskanych wygladem Brzegu
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-07-07, 21:01   

Prawo Budowlane napisał/a:

Art. 66.
1. W przypadku stwierdzenia, że obiekt budowlany:
1) jest w nieodpowiednim stanie technicznym albo
3) powoduje swym wyglądem oszpecenie otoczenia
- właściwy organ nakazuje, w drodze decyzji, usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości, określając termin wykonania obowiązku.
2. W decyzji, o której mowa w ust. 1 pkt 1 i 2, właściwy organ może zakazać użytkowania obiektu budowlanego lub jego części do czasu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości.

Właściwy organ znajduje się na miejscu w Brzegu i ma siedzibę prawie przy UM.

Weź jednak pod uwagę, że część tych budynków należy do miasta Brzeg.
Ze środków Unii były (bo nie wiem czy są) pieniądze na remont elewacji całych kwartałów miasta. Tylko należało zrobić wniosek w odpowiednim czasie. Niestety pojedyncza wspólnota nie była uprawniona do składania takich wniosków.
Po trzecie miasto powinno coś dołożyć wspólnotom do elewacji, lub przynajmniej pomóc na etapie wykonania projektów elewacji. Ideałem byłoby wykonanie projektu dla kilku budynków przy jednej ulicy. Wydaje się niezbędny koordynator na szczeblu miejskim wyłącznie zajmujący się elewacjami od projektowania, przez uzgodnienia, wykonawstwo itp.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-07-07, 21:04, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
adagre 



Wiek: 50
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 104 / UP 28



Wysłany: 2007-07-07, 21:50   

Dzieki za szybka odpowiedź.
WIEC PANOWIE z UM ...do roboty...widać trzeba troszke pomyslec, a cos z tym sie da zrobić. Proponuję by przesłac do UM petycje mieszkańców miasta celem powołania takiego urzędnika. Miasto nie zbiednieje od jednej pensji dodatkowo, a korzysci będa dla nas wszystkich,.Ponadto, gdy miasto pieknieje tym samym ściaga turystow...za nimi idzie kasa...a może nawet i inwestycje. Kazdy woli przyjechac do zadbanego zakatka nawet w delegacje sluzbowa.

Co do koniecznosci remontu całych kwartałów, może konieczne sa zmiany przepisów?!...zreszta mnie by to odpowiadło... tylko jak zwykle miasto zasłoni sie obiektywnymi problemami...że sie nie da ...że cos tam coś tam.... LUDZIE WSZYSTKO SIE DA TYLKO TRZEBA CHCIEC !!!!

Odnosze wrażenie, że nie pierwszy raz przespano pieniadze z unijnych funduszów to tak a propos...
CZEKAMY CO NA TO POWIE RZECZNIK UM...odezwie sie w końcu ???
Pozdrowienia dla RZECZNIKA
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-07, 22:51   

czyli patrząc na ten przepis można stwierdzic że kare powinno dostac prawie całe miasto......
można oddzielić budynki historyczne od tych które powinny jako tako wyglądać a niewyglądają
jeżeli niedojdzie do zmiany osób na wyższych stanowiskach urzędowych naszego miasta i nie zaczniemy dbać o nasze dobro to sie stanie to co sie stło za rządów prezydenta Warszawy sz.p Kaczyńskiego
warszawa przez jegu urzędowanie straciła ok 75% inwestycji które mądry Wrocław wykorzystał
miejmy nadzieje że ludzie zaczną działać a nie gadac jak to do tej pory było

a więc teraz czekamy na Pana Rzecznika i do roboty
0 UP 0 DOWN
 
agaciau 


Wiek: 39
Dołączyła: 22 Kwi 2007

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2007-07-08, 11:47   

ciupik napisał/a:
nie zaczniemy dbać o nasze dobro to sie stanie to co sie stło za rządów prezydenta Warszawy sz.p Kaczyńskiego. Warszawa przez jegu urzędowanie straciła ok 75% inwestycji.



Skąd masz takie dane? Mogę prosić o dokładne podanie źródła?

Hehe, być może wyjdzie, że bronię pana Kaczyńskiego, ale jestem przeciwna rzucaniu w wypowiedzi jakichś liczb, "bo tak mi pasuje". Ciupik, nie wiem, czy wiesz, ale zastosowałeś właśnie ulubioną przez Andrzeja Leppera technikę manipulacji :wink:
Ostatnio zmieniony przez agaciau 2007-07-08, 12:13, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-08, 17:09   

hmm usłyszałem to od osoby trzeciej która gdzieś to wyczytała w jakiejś gazecie wiec niepodam dokładnego źródła
ale nawet przez okres urzędowania pana Kaczyńskiego widac było że wiekszość inwestycji była przeniesiona do innych miast
tak samo z dotacjami unijnymi których moglibyśmy dostac o wiele więcej
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2007-07-09, 09:48   

W sprawie współpracy UM Brzeg z forumbrzeg można poczytać poniżej:
http://www.forumbrzeg.pl/...opic.php?t=6024

Ponadto dodam, że w związku z sezonem urlopowym pewne informacje uzyskuję w późniejszym terminie.
Z pewnością natomiast nie jest tak, że UM Brzeg nie jest zainteresowany kontaktem, konsultacjami czy opiniami mieszkańców, o czym świadczy właśnie to, że taki dział na niniejszym forum powstał.

Jeszcze raz proszę o definiowanie konkretnych pytań, będzie mi wtedy łatwiej uzyskać odpowiedzi.

Dla przypomnienia dodam, że podjęłam się udzielania odpowiedzi internautom z ramienia UM Brzeg i nie uważam za odpowiednie komentarze w stylu pana Roztropka, które niczego nie wnoszą do dyskusji, a tym samym nijak się mają do tematu czy też działu, w którym się ów temat znajduje.
Np. poniższa wypowiedź, sugerująca niechęć UM do współpracy

Roztropek napisał/a:
Jaki kontakt z mieszkańcami, takie efekty. Pan Rzecznik UM bawi się na forum w głuchy telefon myląc forum ze słupem ogłoszeniowym. Ponieważ forum ma numerek ISSN na zapytania kierowane do UM powinna być w ciągu 14 dni odpowiedź. Ale kto by się tam przejmował takimi drobiazgami.


W ramach wyjaśnienia informuję, że i owszem 14 dni w przypadku złożenia pisma w Biurze Podawczym UM Brzeg i z pewnością nie anonimowo.
Co do odpowiedzi na niniejszym forum jest to po prostu chęć bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami, którzy w większości pozostają anonimowi. Szkoda tylko, że niektórzy pod przybranymi nickami bezpodstawnie rzucają pewne, niecelne zresztą, uwagi. Prawda, panie Roztropku?

Tymczasem wracając do tematu, proszę zdefiniować konkretne pytania, bo trudno w gąszczu tych komentarzy i opinii wynaleźć istotę sprawy.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: miescie, pasy, trawniki, zieleni


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu